Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
79 rocznica wybuchu drugiej wojny światowej
Autor Wiadomość
Gaderep 



Wiek: 62
Dołączył: 16 Mar 2007

UP 1191 / UP 1171



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2018-09-05, 16:35   

:oops: Pomorze piszemy z wielkiej bukwy!
1 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2018-09-05, 18:32   

A może brzeżanin to w rzeczywistości Pomorzanin? :?:
0 UP 1 DOWN
 
yoorek 


Wiek: 66
Dołączył: 13 Paź 2008

UP 477 / UP 1011



Wysłany: 2018-09-05, 19:50   

On się uczył na tajnych kompletach,więc ma tajną wiedzę .Przekazaną przez Macierewicza,znanego historyka.
0 UP 2 DOWN
 
Gaderep 



Wiek: 62
Dołączył: 16 Mar 2007

UP 1191 / UP 1171



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2018-09-05, 20:09   

To dlatego nie możemy normalnie podyskutować o jakimkolwiek temacie, bo zawsze jakiś nawiedzony oszołom przypnie ni z gruszki, ni z pietruszki jakiegoś a to Maciarewicza, a to Misiewicza, a to Kumorusska albo Tuska czy innego platfuska. Karva, nie możecie swoich oszołomskich fobii zostawić dla siebie i swoich najbliższych? To temat historyczny, więc ci panowie nic tu do rzeczy nie mają. Rozumiem, w tematach bieżącej polityki, ale tutaj?
Ostatnio zmieniony przez Gaderep 2018-09-05, 20:10, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
yoorek 


Wiek: 66
Dołączył: 13 Paź 2008

UP 477 / UP 1011



Wysłany: 2018-09-05, 21:01   

Ja podtrzymuję swoje zdanie.Nie chodzi mi o politykę,a o postrzeganie historii.A ex minister jest wg mnie świetnym przykładem.Brzeżanin za pomocą bombowców przecina kable(gdy wystarczą kombinerki),a ww minister mgłą rozbija samolot.Kumple w gmatwaniu.Fobii nie mam ,po prostu nie lubię ludzi zacietrzewionych i niegrzecznych.No ,może to fobia.
0 UP 1 DOWN
 
Gaderep 



Wiek: 62
Dołączył: 16 Mar 2007

UP 1191 / UP 1171



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2018-09-06, 05:22   

Prawda o tej wojnie jest taka, że Niemcy mieli do wypełnienia dziejową misję, mianowicie uchronienie Europy przed zalewem przez dzicz ze wschodu, i tę misję wypełnili na tyle, na ile się dało, a wyprzedzając uderzenie sowietów na Europę umożliwili uratowanie zachodniej jej części, a w konsekwencji wyzwolenie się spod jej wpływów i części centralnej. Całkowicie nie jest istotne, że intencje Niemców możliwe, że były całkowicie inne, ważny jest efekt, nie intencje. Polska miała to nieszczęście, że znalazła się pomiędzy dwoma wrogami, a warunki polityczne nie pozwalały na związanie się z którąkolwiek stroną. Prawdziwym i najniebezpieczniejszym wrogiem Polski była, jest i będzie Rosja (nie ważne w jakiej formie). O ile Niemcy dopuszczali się straszliwych zbrodnie na Narodzie Polskim w latach 1939-1945, to jest w okresie wojny, to Rosja rozpoczęła systematyczne i celowe mordowanie Polaków od Operacji Polskiej NKWD, to jest od 1937 roku, prz czym wcale nie będąc z Polską w stanie wojny. Podczas gdy Niemcy dopuszczali się zbrodni bądź to w odwecie za działania polskiego podziemia, bądź to prewencyjnie, to dzikusy ze wschodu mordowali za samą polskość bez żadnej kompletnie przyczyny i kompletnie bez żadnego uzasadnienia, ba, nie tylko za polskość, ale nawet za podejrzenie polskości. Doskonałym przykładem jest tutaj casus jeńców polskich po obu stronach, ich warunki bytowania i możliwości przeżycia. Na owe czasy sowiecka Rosja była najpotężniejszą armią świata i żadna inna armia na świecie nie była w stanie się jej oprzeć. Żeby to sobie wyobrazić trzeba zdać sobie sprawę z faktu, że to była pierwsza wojna pancerna, wojna pancerna, w której we wrześniu 1939 Polska miała ok. 600 czołgów podczas, gdy Niemcy mieli ogromną przewagę - 2800 czołgów różnych typów. Przed realizacją planu Barbarossa, głównej swojej misji dziejowej, Niemcy przyjęli na wyposażenie z podbitej Europy niemal wszystko, co w jakiś sposób nadawało się do walki, a szaleńczy wysiłek robotników fabryk niemieckich i krajów okupowanych doprowadził do tego, że Niemcom udało się zmobilizować do planu Barbarossa, jak podaje amerykański historyk David Glantz, 3612 różnego typu czołgów. A ile mieli sowieci? Historiografia sowiecka lat powojennych mówiła, że mniej niż Niemcy i to było przyczyną klęski pierwszego roku, natomiast współcześni historycy rosyjscy twierdzą, że było to co najmniej 30 tysięcy nowoczesnych maszyn ( https://youtu.be/9-1J_rGf53g?t=8m40s ), w tym woroszyłowy - jedyne ówcześnie na świecie seryjnie produkowane czołgi ciężkie. Ta liczba bardziej odpowiada rzeczywistości i koresponduje z liczbą 35tysięcy czołgów podawaną przez Hitlera w rozmowie z Carlem Mannerheimem ( https://youtu.be/QNCJuReSs2Q ), gdzie Hitler zapewnia w prywatnej rozmowie, że w ciągu roku Niemcy zlikwidowali 34tys sowieckich czołgów. My jesteśmy dumni z naszego zwycięstwa nad bolszewikami nad Wisłą i nad Niemnem, ogrom zbrodni dokonanych przez Niemców podczas okupacji Europy nie pozwala im być dumnymi z uratowania Europy przed widmem sowieckiej zarazy, ale taka jest prawda historyczna i ta prawda dotrze do ludzi, kiedy już opadną emocje. Tak, Niemcy dokonali ogromu zbrodni, ale jestem zdania, że w porównaniu z tym, jakiego spustoszenia mogliby dokonać w Europie sowieci, gdyby Hitler nie wybił pancernych zębów Stalinowi, zbrodnie niemieckie były jednak mniejszym złem, choćby ze względu na swoją, na tle historii, krótkotrwałość. Jestem głęboko przekonany, że rządzący w krajach Europejskich doskonale wiedzieli, co to za wojna i mniej więcej jak będzie przebiegać, jestem niemal pewien, że rząd RP doskonale wiedział, że sowieci uderzą na Europę, że uderzą i wygrają. To dlatego musieliśmy przeciwstawić się Niemcom, żeby wejść później w rolę sojusznika silniejszej strony, żeby odebrać sowietom pretekst do całkowitego wymordowania Polaków. To stąd właśnie niezrozumiały dla wojska rozkaz "z sowietami nie walczyć", bo przewaga sowietów była tak ogromna, że jakakolwiek walka nie miała żadnego sensu. Tak, sowieci przeliczyli się ogromnie - stworzyli hitlerowskie Niemcy jak im się zdawało na zgubę Europy, żeby w wyniszczoną wojną Europę wejść jak w masło, a tym czasem Europa de facto markowała wojnę, Polska niby się przeciwstawiła, ale stojąca prawie pod Berlinem Armia Poznań zamiast uderzyć czy to na Berlin, czy to na Wrocław dreptała nocami po lasach przez dwa tygodnie. Francja prawie się nie broniła a Anglicy ewakuowali się na swoją wyspę. Tak, były w kampanii wrześniowej bohaterskie bitwy, przecież nie można było wojsku powiedzieć "udawajcie, że walczycie, żeby tylko sowieci tak myśleli, bo inaczej wymordują cały naród", ale jestem przekonany, że najwyższe szczeble dowodzenia doskonale wiedziały o co w tej wojnie chodzi.
Ostatnio zmieniony przez Gaderep 2018-09-06, 05:30, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Broser 



Wiek: 70
Dołączył: 05 Gru 2015

UP 371 / UP 656



Wysłany: 2018-09-06, 10:41   

Niestety coś odebrało ci kontrolę, a tym czymś jest mitomania, która jest jedną z najgroźniejszych chorób ludzkości i bardzo rozprzestrzenioną na brzeskim bruku.
0 UP 1 DOWN
 
Gaderep 



Wiek: 62
Dołączył: 16 Mar 2007

UP 1191 / UP 1171



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2018-09-06, 14:43   

A może stać cię na jakieś konkrety? Nie mam zbyt wielkiej nadzieli, ale może spróbuj się wysilić, bo skoro nie masz niczego merytorycznego do powiedzenia, może to oznaczać, że sam żyjesz w krainie mitów.
0 UP 0 DOWN
 
brzeżanin 


Wiek: 64
Dołączył: 02 Sie 2008

UP 512 / UP 297



Wysłany: 2018-09-06, 19:55   

yoorek napisał/a:
Ja podtrzymuję swoje zdanie.Nie chodzi mi o politykę,a o postrzeganie historii.A ex minister jest wg mnie świetnym przykładem.Brzeżanin za pomocą bombowców przecina kable(gdy wystarczą kombinerki),a ww minister mgłą rozbija samolot.Kumple w gmatwaniu.Fobii nie mam ,po prostu nie lubię ludzi zacietrzewionych i niegrzecznych.No ,może to fobia.
Twoje podtrzymywanie swojego zdania jest przykładem twojego braku wiedzy i zacietrzewienia ,mógłbym to dosadniej nazwać ale wtedy stałbym z tobą w jednym szeregu .Przed atakiem na mosty Niemcy prowadzili wielotorowe przygotowania do tego ataku ,grupa niemieckich dywersantów miała opanować polski pociąg i w ten sposób dostać się na most aby go opanować ,to się nie udało dzięki polskim kolejarzom za co potem zostali rozstrzelani .Następnym sposobem aby polscy obrońcy nie zdołali wysadzić mostu był atak Stukasów z grupy porucznika Brunona Dilleja na tą cześć przyczółka gdzie była CENTRALA DO WYSADZENIA MOSTU ,tak mądralo to stukasy miały ocalić dla Niemców ten most nie ,,kombinerki''.Twoje pyskówki są żałosne.
Ostatnio zmieniony przez brzeżanin 2018-09-06, 20:35, w całości zmieniany 1 raz  
1 UP 0 DOWN
 
yoorek 


Wiek: 66
Dołączył: 13 Paź 2008

UP 477 / UP 1011



Wysłany: 2018-09-06, 21:22   

,,Centrala do wysadzenia mostu".Nie wiem,śmiać się, czy płakać.,,Pomorze"ci jedynie powrót do podstawówki.Będzesz miał 2 takie same dyplomy.Nigdy nie będziesz ze mną w jednym szeregu.Ja byłem w armii,a ty nie.
0 UP 0 DOWN
 
brzeżanin 


Wiek: 64
Dołączył: 02 Sie 2008

UP 512 / UP 297



Wysłany: 2018-09-07, 14:33   

Płacz nad swoja głupotą i zacietrzewieniem które nie pozwala ci przyznać się do błędu i nieznajomości tematu .
0 UP 0 DOWN
 
brzeżanin 


Wiek: 64
Dołączył: 02 Sie 2008

UP 512 / UP 297



Wysłany: 2018-09-07, 14:57   

yoorek napisał/a:
Ja podtrzymuję swoje zdanie..Brzeżanin za pomocą bombowców przecina kable.
Nie ja a Niemcy próżniaku http://www.konflikty.pl/h...snia-1939-roku/
Ostatnio zmieniony przez brzeżanin 2018-09-07, 15:04, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2018-09-07, 19:31   

Najgorsze jest to, że przy okazji Niemcy zbombardowali brzeżaninowi centralę do stawiania przecinków.
0 UP 1 DOWN
 
yoorek 


Wiek: 66
Dołączył: 13 Paź 2008

UP 477 / UP 1011



Wysłany: 2018-09-07, 19:49   

Góro wiedzy,promieniu inteligencji- cytujesz mnie z pamięci chyba,bo nieładnie jest wyrywać słowa z kontekstu.Nie chcę drażnić Gaderepa, ale znowu nasuwa mi się na myśl znany polityk,znany z krętactwa.Ale ad rem.Czy poza Tczewem,znasz inne miasto w Polsce,gdzie toczyła się wojna?A cwany sposób na kable zapamiętam.
0 UP 0 DOWN
 
brzeżanin 


Wiek: 64
Dołączył: 02 Sie 2008

UP 512 / UP 297



Wysłany: 2018-09-07, 20:12   

A pamiętaj sobie ile wlezie ,na drugi raz dwa razy się zastanów zanim zaczniesz szydzić
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu