Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Czy nasze miasto się rozwija?
Autor Wiadomość
Lupa 


Wiek: 30
Dołączył: 16 Maj 2018

UP 3 / UP 2



Wysłany: 2018-06-24, 10:48   

GNOM napisał/a:
najpierw wśród wolontariuszy fundacji, a teraz ogólnie - i jest odzew i to duży- 370 osób w dwa dni z całej polski.

Coś zatem umyka naszej lupce. A gdzie było nagłaśniane? Bo przecież taki efekt, to nie owoc "bałaganierskiej" wrzuty na Forumbrzeg.
GNOM napisał/a:
kilka lat temu chciano budować w Brzegu makietę bitwy pod Maułjowicami- jak "niewidać" :) do dziś nie powstała.

Nie wiem kto wtedy chciał, ale my ciągle chcemy. Astroniki nawet jakieś figurki już pościągali. Nawet w tym roku jakieś tam bla bla bla z nowym Księciem Dyrektorem uskuteczniali. Ale bardzo wstępnie i ogólnikowo. Więc nie ma czym się chwalić. Jeno ewentualnie przysłowiowego gula huśtać wszystkim forumowym pieniaczom fryderycjańsko-małujowickim ;) .
GNOM napisał/a:
A co do sentymentu, ja właśnie książek nie oddam za nic w świecie (a mam ich setki) ale wagoniki oddam chętnie, będzie mi miło zobaczyć jak śmiga po makiecie, w domu nie mam na nie po prostu miejsca.

Możemy się policytować? :P Ja wagoników nie mam i nigdy nie miałem. Ale z akcesoriów do makiet kolejarskich dość sukcesywnie przez kilka lat korzystałem. W robieniu drzewek i terenów z "niczego" zostałem nawet okrzyknięty lokalnym Masterem. Ale to w kręgach fanowskich. Bez fotoreporterskich fleszy, tłumu klakierów, przyznawania sobie nagród i dyplomów i całego tego zgiełku, który (co zresztą chyba podkreślił w materiale autor cytowanego kilka postów wyżej podsumowania) determinuje medialną codzienność naszej społeczności.
GNOM napisał/a:
Osobiście jestem za takimi inicjatywami, dajmy tym ludziom szanse. Niech pokażą co potrafią, zbudują i uruchomią.

Astrony, Lupy, KISiaki i inne France mówią YES. I pomogą. Chyba nawet prędzej, niż przy byzkani... znaczy przy pszczelarium.
Ostatnio zmieniony przez Lupa 2018-06-24, 10:50, w całości zmieniany 2 razy  
1 UP 0 DOWN
 
GNOM 
ROMEK



Wiek: 49
Dołączył: 01 Lip 2010

UP 696 / UP 75



Wysłany: 2018-06-24, 11:28   

Lupa - sprawę nagłośniłem poprzez https://www.facebook.com/smoczyweb
jeśli nadal chcecie budować makietę Małujowicką to fajnie - czy potrzebujecie pomocy :) może udało by się to połączyć z aktywizacją modelarską Brzeskich dzieciaków - kiedyś było coś takiego w BDK-u
licytował się nie będę :) no chyba że masz stare widokówki Brzegu na sprzedaż :)
co do budowy płotków, domków, drzewek itd. to na mnie nie licz - dwie lewe ręce, ale znam człowieka który robił niegdyś dioramy, można pogadać - pewnie chętnie pomoże.
1 UP 0 DOWN
 
yoorek 


Wiek: 66
Dołączył: 13 Paź 2008

UP 477 / UP 1011



Wysłany: 2018-06-24, 18:34   

Dobrych książek nie oddaję,kolejki którą kupiłem w prezencie synowi 30 lat temu też nie oddam(to ten czynnik emocjonalny).Ale wiesz przecież,Gnomie,że jak ktoś oddaje książki,głównie chłam ,to też jest ktoś,kto je odbiera.
Ostatnio zmieniony przez yoorek 2018-06-24, 18:35, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 1 DOWN
 
Lupa 


Wiek: 30
Dołączył: 16 Maj 2018

UP 3 / UP 2



Wysłany: 2018-06-24, 19:40   

Cytat:
jeśli nadal chcecie budować makietę Małujowicką to fajnie - czy potrzebujecie pomocy :) może udało by się to połączyć z aktywizacją modelarską Brzeskich dzieciaków - kiedyś było coś takiego w BDK-u

To jeden z bardzo wielu pomysłów - szukałem (ja osobiście - nie jako zespoły) tutaj wsparcia jeszcze w tym roku, wrzucając relacje z procedury zakupów kilku pudełek figurek - w dziale historycznym. Nie jest to na pewno przedsięwzięcie determinujące codzienność, ani plany na przyszłość. Po prostu jeśli nastąpi zbieg sprzyjających okoliczności - wszystko ruszy swoim, nomen omen - torem.
Cytat:
jeśli nadal chcecie budować makietę Małujowicką to fajnie - czy potrzebujecie pomocy :) może udało by się to połączyć z aktywizacją modelarską Brzeskich dzieciaków - kiedyś było coś takiego w BDK-u

Stowarzyszenie Modelarzy Opolszczyzny - działali na pewno w Różowej Panterze (czyli naszym Twin Tower przy Westerplatte). Trzeba by dotrzeć, bo raczej na pewno działać nie przestali. Wystawy były w Galerii Centrum - może dlatego mylisz z BCKiem. Sam raz wstawiałem swoją ówczesną Bretonię i zalążki makiet i zamków. Pamiętam dwie osoby i wizytówki powinienem mieć. Sławek G. (Prezes) i Jarek D. (vice chyba). W sieci też raczej będą. A jak nie - dotrzemy.

Ja swoje modelarskie hobby zwinąłem podczas rozwodu - po prostu przestałem mieć miejsce na dioramy i modele. Ale ostatnio coś tam znowu się modzi, zwłaszcza w kwestii makietowania tego i owego. Re-Początki.

GNOM napisał/a:
no chyba że masz stare widokówki Brzegu na sprzedaż
Nie - nie pasjonowało mnie to nigdy jakoś specjalnie. A to co mam, mam przyszykowane do oddanie pewnej miłej damie (dawnej Forumowiczce).

Myślę, że czas się powoli będzie spotkać. Ale jeszcze nie teraz. Dwa-trzy tygodnie, zanim Pani wróci z operacji i wydobrzeje, i jeszcze kilka innych spraw.

Pozdro
1 UP 0 DOWN
 
ASTRON 
Per aspera ad Astron



Wiek: 49
Dołączył: 12 Mar 2018

UP 18 / UP 14


Skąd: Ze Ścieżek Gwiazd

Wysłany: 2018-06-26, 21:39   

Stowarzyszenie Modelarzy Opolszczyzny
http://www.smofeniks.com/
0 UP 0 DOWN
 
GNOM 
ROMEK



Wiek: 49
Dołączył: 01 Lip 2010

UP 696 / UP 75



Wysłany: 2018-06-27, 21:45   

Dziś o bylejakości remontu w parku Peppela. Wyłamane nowe krawężniki, gruz zamiast betonu, zniszczone ławki które rok temu zamontowano- trzeba je też obecnie podnieść wyżej bo są dużo niżej niż ścieżka. Do tego zjeżdżony cały park który po remoncie mam nadzieję że zostanie zrekultywowany, zniszczone drzewa - kilka zresztą wycięto, tak wygląda obraz parku który jest rewitalizowany. Niedługo sobota i niedziela- przejdźcie się zobaczyć na własne oczy aby zobaczyć jak wydawane są Wasze pieniądze.

wertepymini.jpg
Rozjeżdżone ścieżki w parku.
Plik ściągnięto 20 raz(y) 218,82 KB

ławka mini.jpg
Brudna i zapadnięta.
Plik ściągnięto 15 raz(y) 235,11 KB

wykruszonymini.jpg
Wykruszone nowe krawężniki można liczyć w dziesiątki.
Plik ściągnięto 17 raz(y) 234,17 KB

gruz mini.jpg
a beton gdzie?
Plik ściągnięto 10 raz(y) 211,07 KB

brakmini.jpg
Krawężniki się nie zeszły?
Plik ściągnięto 12 raz(y) 230,56 KB

1 UP 0 DOWN
 
GNOM 
ROMEK



Wiek: 49
Dołączył: 01 Lip 2010

UP 696 / UP 75



Wysłany: 2018-06-27, 22:06   

część 2

Na budowach na których pracowałem, i to w różnym charakterze- robotnika, czy nadzoru, były wyznaczone miejsca: pracy, na materiały budowlane, odpady. Wyznaczano też drogi dojazdowe dla zaopatrzenia i dojazd do miejsca pracy. Tutaj też tak podobno jest- piszę podobno bo park jest zjeżdżony z każdej strony, a śmieci i odpady leżą wzdłuż ścieżki, na której wykonywana jest praca.
Podoba mi się też technologia układania asfaltu - z przyczepy na piaszczystą polną drogę a potem do maszyny i na ścieżki- w końcu to ścieżka dla pieszych- jakość ze znaczkiem Q nie jest obowiązkowa.

zakazmini.jpg
To jest naj- najpierw postawili zakaz jazdy- a potem sami go omijali ciężkim sprętem
Plik ściągnięto 16 raz(y) 202,06 KB

ścieżka mini.jpg
To nie będzie remontowane, ale zniszczone już jest.
Plik ściągnięto 23 raz(y) 188,92 KB

połamanemini.jpg
I na to asfalt?
Plik ściągnięto 12 raz(y) 205,59 KB

krzywomini.jpg
Mam nadzieję że poprawią
Plik ściągnięto 7 raz(y) 210,51 KB

asfalt zakryje mini.jpg
O co tyle krzyku- zaleje się asfaltem i nie będzie widać
Plik ściągnięto 7 raz(y) 203,86 KB

Ostatnio zmieniony przez GNOM 2018-06-27, 22:18, w całości zmieniany 1 raz  
1 UP 0 DOWN
 
GNOM 
ROMEK



Wiek: 49
Dołączył: 01 Lip 2010

UP 696 / UP 75



Wysłany: 2018-06-27, 22:22   

część 3

No i sam projekt ciekawy jak diabli - iście Brzeski.
Pytanko co łączy stadion i park? Drodzy moi, biegania wieczorem nadal nie będzie- tak jak i meczów na stadionie, ktoś zapomniał postawić lamp.
Czy ktoś z ramienia miasta to nadzoruje? Czy komuś jeszcze zależy na jakości wykonywanych prac w tym mieście?
Czy aby pod publiczkę do wyborów?

uprzątną mini.jpg
sprzątną to czy zostawią?
Plik ściągnięto 11 raz(y) 243,53 KB

asfalt mini.jpg
technologia autostradowa?
Plik ściągnięto 14 raz(y) 226,14 KB

Ostatnio zmieniony przez GNOM 2018-06-27, 22:29, w całości zmieniany 3 razy  
3 UP 0 DOWN
 
GNOM 
ROMEK



Wiek: 49
Dołączył: 01 Lip 2010

UP 696 / UP 75



Wysłany: 2018-06-28, 21:03   

Czym spowodowany jest brak rozwoju Brzegu?

Piszemy tu o tym już od ponad roku. Złymi władzami? zarówno gminnymi, powiatowymi, wojewódzkimi? złymi nieodpowiednimi ludźmi u władzy? brakiem wizji? brakiem pomysłu na miasto? brakiem wiedzy? brakiem terenów?

a ja uważam że po części i to znacznej - głupotą - tak, głupotą nas samych- to "my" co cztery lata wybieramy tych samych ludzi i powierzamy im los miasta a więc i nasz, wiedząc o tym że przecież do tej pory nic nie zrobili. Wszystkie powyżej wymienione czynniki są tylko i wyłącznie efektem naszej głupoty. Przecież skoro do tej pory nic nie zrobili to co? nagle ich oświeci i zaczną rewolucję ekonomiczno-rozwojową miasta.
Nie nie i jeszcze raz nie.
Mają swoje synekury, układy, ciepłe posadki i chore ambicje, od oka zrobią coś co nie wymaga dużych nakładów pracy, ale da efekt w postaci "no coś jednak zrobiłem" i .... kolejne wybory gdzie "my" głupcy znów na nich zagłosujemy, no bo jednak coś zrobili.

Spójrzmy wstecz na władze miasta- na przestrzeni lat ci sami ludzie - dziś w gminie, jutro w powiecie, w województwie, i znów w gminie w powiecie ..... i tak w koło. Pamięć ludzka jest ... krótka, po czterech latach wybieramy tych samych "a bo tego to znam" , "a nowy może być gorszy, a że nowy to zamiast robić będzie się chciał nachapać" "a panie toż to raptem trzydzieści kilka lat ma, taki to gówniarz bez doświadczenia, to co on zrobi?" Znacie te gatki? znacie, kto ich nie słyszał?

Może naprawdę czas na radykalne zmiany, może w końcu dajmy miastu "nową krew" bo jeśli nie odważymy się na taki krok to w końcu padniemy trupem.
W koło trwa rozwój, tylko my się cofamy, bo remont ścieżek w parku to nie jest rozwój- rozwój to nowe miejsca pracy, nowe inicjatywy obywatelskie podnoszące komfort i atrakcyjność mieszkania w tym mieście, rozwój handlu i szkolnictwa oraz oferty kulturalnej. Rozwój to zatrzymywanie młodych wykształconych ludzi z potencjałem w miejscu urodzenia, to wsparcie dla zakładanych tu firm, pomoc w realizacji wizji młodych przedsiębiorców- bo ich osobisty sukces to równocześnie sukces miasta i jego rozwój.
Ostatnio zmieniony przez GNOM 2018-06-28, 21:04, w całości zmieniany 1 raz  
3 UP 0 DOWN
 
kwm 



Wiek: 49
Dołączył: 30 Lis 2005

UP 411 / UP 33



Wysłany: 2018-07-11, 10:19   

W artykule, o ktorym wspominamy wyzej, autor slusznie odwoluje sie do Towarzystwa Rozwoju Ziemii Brzeskiej. Tez o tym wspominalem wczesniej. Chyba "rozwoj" jest tutaj troszke inaczej rozumiany.

Jak wspominalismy wyzej rozwoj to tez planowanie na przyslosc, wizjonerstwo. Niestety nie jest to jedynie problem naszego miasta, ale calego kraju. Najlepszym przykladem jest autostrada A4, zaplanowana przez Niemcow 100 lat temu, byla swietnym przykladem wizjonerstwa na nastepne kilkadziesiat lat. Niestety Polska, skorzystala z tego wizjonerstwa nie dodajac nic od siebie, nie biorac pod uwage zwiekszajacego sie ruchu samochodow i wybudowano dwupasmowa autostrade, ktora juz w momencie oddania do uzytku potrzebowala kolejnego pasa ruchu.
Co mamy teraz? Najwieksza ilosc wypadkow na autostradach polskich (zwlaszcza odcinek Wroclaw-Opole), ogromny ruch, problemy z wyprzedzajacymi sie ciezarowkami. Teraz zaczyna mowic sie o budowie dodatkowych pasow ruchu, lub rownoleglej nitki! Przeciez te autostrade zaczeto remontowac (budowac) zaledwie 20 lat temu(!).

Podobnie jest w naszym miescie. Bardzo dobrze, ze pieknieje, ale potrzeba wiecej, trzeba pomyslec o rozwoju, o przyszlosci, o przyszlych pokoleniach. Juz nawet nie tylko o tym jak zatrzymac ludzi, ale jak przyciagnac.
Nic sie nie dzieje w tym zakresie.

Takim wizjonerstwem mogl poszczycic sie przedwojenny burmistrz Brzegu (na skale naszego miasta oczywiscie). Kontrowersyjna przebudowa Paryza w XIXw., czy planowanie Berlina z szerokimi arteriami dostosowanymi do ogromnej ilosci samochodow, parkami, placami byly sa rowniez przykladem wizjonerstwa, planowania na wiele lat do przodu.
Ostatnio zmieniony przez kwm 2018-07-11, 12:03, w całości zmieniany 1 raz  
4 UP 0 DOWN
 
GNOM 
ROMEK



Wiek: 49
Dołączył: 01 Lip 2010

UP 696 / UP 75



Wysłany: 2018-07-18, 10:52   

Czy nasze miasto się zwija?
Pytanie stawiam specjalnie, aby uzmysłowić Wam co się dzieje w mieście, a dobrze nie jest. Nikt nie reaguje na byle jakość i marnotrawienie środków publicznych. Władze się cieszą i wmawiają że jest dobrze bo remontuje się parki i amfiteatr ale... aby starczyło na parki (1,9 mln drożej niż zakładano) nie będzie remontu ulic, budowy ronda itd.

kwm martwi się o zieleń w Mieście Ogrodów- i ma o co się martwić- zgodnie z specyfikacjami podanymi przez urząd wyciętych zostanie 1961 drzew a 837 posadzonych - co z prostej matematyki daje 1124 drzew mniej . Rozumiem że trzeba zieleń w Parkach "prześwietlić", bo stoją w nich suche i obumarłe sztuki , ale właśnie sztuki a nie tysiące sztuk. A co z 19.893 m2 krzewów różnych gatunków które zostaną wycięte?

Tutaj nasuwa się pytanie skąd taka nienawiść do zieleni przez Brzeski magistrat ???? gdy nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze- czyli koszty utrzymania. Czym mniej zieleni tym mniejsze koszty jej pielęgnacji, czy to jest główny powód rzezi drzew w Brzegu? a to co się uda zaoszczędzić pójdzie na spłatę kredytu remontu parków? Jeśli tak to jest to chore koło obłędu.

Chodniki, krawężniki i zieleń po remoncie niszczone przez samochody bo nikt nie reaguje- kto zapłaci za ich naprawę- my czyli mieszkańcy, czy firma której samochody ten chodnik niszczą?
Naprawiony chodnik na. pl. Bramy Wrocławskiej tuz przy pomniku który dwa tygodnie po oddaniu popękał, no i sam plac przed pomnikiem który wygląda jak gruzowisko- czyli wizytówka Brzegu dla wjeżdżających od strony Wrocławia np. aby zwiedzić zamek. Kwintesencja Brzegu.

wrmini.jpg
Plik ściągnięto 13 raz(y) 176,92 KB

6mini.jpg
Samochód nadal niszczy chodnik
Plik ściągnięto 16 raz(y) 148,68 KB

7mini.jpg
i trawnik z krawężnikami
Plik ściągnięto 19 raz(y) 176,4 KB

5mini.jpg
to jeszcze rzeźba czy już ruina
Plik ściągnięto 17 raz(y) 222,67 KB

1mini.jpg
podmyta skarpa
Plik ściągnięto 18 raz(y) 174,58 KB

Ostatnio zmieniony przez GNOM 2018-07-18, 10:55, w całości zmieniany 2 razy  
2 UP 0 DOWN
 
mac 



Wiek: 47
Dołączył: 28 Mar 2012

UP 24 / UP 4


Skąd: Brzeg

  Wysłany: 2018-07-25, 08:51   Tajemnicze spotkanie w spr. zagospdoarowania wieży ciśnień

W dniu 24 lipca w UM odbyło się spotkanie które dotyczyło zagospodarowania budynku dawnej wieży ciśnień, który znajduje się przy ulicy Rybackiej w Brzegu. Niestety szczegółów brak...
Spotkanie ws. zagospodarowania byłej wieży ciśnień
0 UP 0 DOWN
 
kwm 



Wiek: 49
Dołączył: 30 Lis 2005

UP 411 / UP 33



Wysłany: 2018-07-25, 10:25   

mac, wlasnie mialem o tym pisac :) Mam dokladnie takie same odczucia jak Ty, ale tez pisalem juz kilka razy wczesniej. Jestesmy raczeni wzmiankami bez szczegolow, najwzniejsze zeby fotka byla. A czego dotyczylo spotkanie? Co dokladnie planuja potencjalni inwestorzy? Czy to jakas tajemnica?
Dawno temu burmistrz obiecal, ze sie to zmieni i jak dotad nic z tego...

Na glownes stronie UM mozemy przeczytac, ze odbylo sie spotkanie ws. mariny, ws. parku, ws. kosciola pofranciszkanskiego, ws. dworca PKS, ws. wiez cisnien.
W sumie cala tresc zawarta jest w tytule.

Ostanio slyszalem od swiadkow, ze ponoc wymieniane byly polamane krawezniki wzdluz alejek w Parku Wolnosc. To dobry znak!
Ostatnio zmieniony przez kwm 2018-07-25, 10:26, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
mac 



Wiek: 47
Dołączył: 28 Mar 2012

UP 24 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2018-07-25, 11:02   

kwm napisał/a:
Ostanio slyszalem od swiadkow, ze ponoc wymieniane byly polamane krawezniki wzdluz alejek w Parku Wolnosc. To dobry znak!


Może to rezultaty "narad rowerowych urzędników" również opisanych na stronie UM? :-) Bardzo dobrze, niech urzędnicy oglądają w terenie efekty podejmowanych decyzji i sposób ich realizacji.
0 UP 0 DOWN
 
mac 



Wiek: 47
Dołączył: 28 Mar 2012

UP 24 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2018-07-25, 11:36   Wizualizacja budowanego domu wielorodzinnego ul. J. Pawła II

Zdjęcie wizualizacji z barneru reklamowego przy budowie domu wielorodzinnego przy ul. Jana Pawła II.

central park.jpg
Central Park Brzeg
Plik ściągnięto 52 raz(y) 46,19 KB

Ostatnio zmieniony przez mac 2018-07-25, 11:55, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu