Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
DEPRESJA, nerwica
Autor Wiadomość
germanek2
[Usunięty]


UP 0 / UP 0



Wysłany: 2013-02-13, 14:58   

Vajolet
Depresja miałaś nawet jak piłaś wódke/piwo z koleżankami? czy występuje wtedy gdy tańczysz na dyskotece i czy była również gdy się zakochałaś? Ja zazwyczja mam depresje jak mam kaca i źle się z tym czuje :) .
Wszystko jest bardzo wyolbrzymione i dlatego pokaże Ci że problem jest mniejszy niż Ci się wydaje.
Odpowiedz na kilka pytań:

Zawsze źle sie czujesz? nawet jak śpisz...
Kiedy konkretnie źle sie czujesz?
Co powoduje złe samopoczucie?
Po co się źle czujesz? (Jakie masz z tego powodu profity np: mężczyzna zwraca większą uwagę na Ciebie?)
Dlaczego nie pozwalasz sobie na odpoczynek i smęcenie? To natura ludzka a Ty to wypierasz.
Co się stanie gdy czegoś nie zrobisz? umrze ktoś czy po prostu ktoś się wkur...
Jak straszna jest ta depresja? jest podobna do...? męskiego członka z głową klauna czy do głodnej świni mówiąca po francusku.
Jeżeli dziecko płacze co się stanie jeżeli stwierdzisz że masz dosyć i chcesz odpocząć.
Piszę to poważnie!

Pozwól sobie na odpoczynek bo widze że jest Ci ciężko a Ty chcesz za wszelką cenę być zawsze dla wszystkich.
Masz bóle pleców?

Jest bardzo mało Mężczyzna kiedy rozumie kobiety, więc Twój Mężczyzna jest normalny...
Ostatnio zmieniony przez germanek2 2013-02-13, 15:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2013-02-13, 15:47   

germanek2, nie rozumiem Twojego toku rozumowania (pewnie dlatego, że jestem kobietą). Myślę, że akurat argument: "mało który mężczyzna rozumie kobiety, więc Twój mężczyzna jest normalny" jest bardzo nietrafiony, bo z tego co widać ona po prostu jest sama ze wszystkim. Co tu rozumieć? Porządny, dbający i kochający facet zaopiekowałby się dzieckiem, przejął część obowiązków w domu i za rączkę swoją ukochaną zaprowadził do lekarza. Czyż nie tak?
Matką nie jestem, ale wierzę, że po urodzeniu dziecka świat się wywala do góry nogami, ale nie tylko ona wychowuje dziecko, partner też powinien być dla niej oparciem.
0 UP 0 DOWN
 
germanek2
[Usunięty]


UP 0 / UP 0



Wysłany: 2013-02-13, 16:54   

Yvvone
Rozumiem Twoją frustrację daj Mi ją, z chęcia weznę. Chcę pokazać inny punkt patrzenia.
Facet to nie kobieta dlatego nie rozumiesz.
Chcę Ją nakierować aby nie zwalała winy na innych i bardziej uwierzyła w siebie bo tego jej brak ale też aby nauczyła się opierdo... faceta albo go zostawić jeśli jej nie pasuje.

Spokojnie Ja mówię jak jest a nie jak powinno być :) .

Dość mocno zgeneralizowałaś.
A jak jej nie kocha, to co...? bo taka może być czyż nie?
Są kobiety które lubią rządzić facetami a wtedy facet staje się pasywny bo stwierdza że kobieta wie lepiej i nie bedzie się wtrącał.
A jak facet sam jest dzieckiem i sobie nie radzi...?
Znasz wszystkich ludzi którzy mają dzieci...? Ja mam znajomego który ma dziecko i świat wcale mu się nie wywrócił :)
Kto mówił że ktoś ma być przy kimś?
Kto tak powiedział że ktoś powinien być oparciem...? składali przysięgę? a może kłamał?
Dzieci w Tajlandi powinny chodzić do szkoły a nie być zmuszane do prostytucji!
Hitler nie powinien zabijać ludzi a to robił i...
Człowiek musi się dostosować do rzeczywistości a nie latać w obłokach dlatego firmy które się rozrastaja cały czas się przystosowuja do warunków.


Świat jest taki jaki jest dlatego trzeba akceptować to co sie dostaje.
każdy patrzy inaczej na świat dla przykładu.

Wyobrażam sobie słonia i widzę małego słonia w zoo w Niemczech inna osoba która wyobrazi sobie słonia może go widzieć biegającego po sawanie jedzącego banany. Każdy widzi co innego dlatego jeśli ktoś mówi że problem jest wielki to Ty możesz stwierdzić że jednak jest mały. I wytłumaczyć że jednak jest mniejszy/większy niż ta osoba mówi.

Załóżmy że:
Lenistwo jest fajne bo można odpocząć ale Ja nie dam rady leżeć przez tydzień nic nie robiąc bo lenistwo zaczyna być nudne. Muszą być jakieś odskocznie (problemy) a to jak je rozumiesz to jest inna sprawa.

Według mnie brakuje jej (agresji = siła, pewność).


Wiem Yvvone że chcesz dobrze i Ja również tego chcę ale nijak ma się to do tej rzeczywistości jaką ma. Dlatego zasmiast odpisywać na moje posty pomóż jej tak jak potrafisz i zaakceptuj moją wypowiedź aby ograniczyć sobie stres.
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2013-02-13, 17:28   

Ależ ja się nie frustruję ani nie stresuję, bo nie mam powodu. Może po prostu nie do końca odpowiednio zrozumiałam Twoją wypowiedź, bo trafiłeś w sedno, z którym się zgadzam w 100%:
germanek2 napisał/a:
Chcę Ją nakierować aby nie zwalała winy na innych i bardziej uwierzyła w siebie bo tego jej brak ale też aby nauczyła się opierdo... faceta albo go zostawić jeśli jej nie pasuje.


:)
0 UP 0 DOWN
 
Vajolet 


Wiek: 39
Dołączyła: 07 Lut 2013

UP 7 / UP 0



Wysłany: 2013-03-26, 17:59   

Witam...Dzięki że pisaliście...nabrałam już trochę odwagi na dalsze kroki, chce iść do psychiatry , poza tym życie osobiste też ulega zmianie...teraz mam proźbę , jeśli macie namiary na dobrego psychiatre to podajcie jakieś namiary...pozdrawiam
0 UP 0 DOWN
 
Angel 
carpe diem !



Wiek: 46
Dołączyła: 27 Kwi 2005

UP 29 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2013-03-26, 23:20   

pw
0 UP 0 DOWN
 
psycholog111 


Wiek: 44
Dołączyła: 18 Sty 2016

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2016-01-18, 20:02   Nowe Centrum Zdrowia Psychicznego psychoserwis.com

Zapraszamy do nowego Centrum Zdrowia Psychicznego Psychoserwis
Oferujemy szeroki zakres usług psychologicznych i psychiatrycznych Zakres naszych usług obejmuje:
Terapia indywidualna,
Terapia par, rodzin/młodzieży,
Terapia indywidualna i grupowa dla osób z nadwagą i otyłością,
Terapia uzależnień,
Wsparcie w chorobach onkologicznych, przewlekłych,
Diagnoza psychologiczna i psychiatryczna,
Psychoedukacja,
Pomoc dietetyka,
Pomoc psychodietetyka,
Pomoc pedagogiczna,
Wizyty domowe.
0 UP 0 DOWN
 
kkrol8944 


Wiek: 42
Dołączył: 20 Kwi 2018

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2018-04-20, 11:05   

Zauważyłem, że podpowiedź obcej osoby bardziej wpływa na naszą decyzję odnośnie wizyty u psychologa niż namawianie rodziny. Sam to przechodziłem. Ani znajomi, ani rodzina nie przekonała mnie do terapii. Dopiero rozmowa z osobą, której niemal nie znałem skłoniła mnie do podjęcia decyzji. Fakt, ten człowiek miał podobne problemy z nerwicą co ja i rozwiązał je spotkaniami z psychologiem
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 27
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu