Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Rakietowe paliwo przyszłości z Polski
Autor Wiadomość
ASTRON 
Per aspera ad Astron



Wiek: 49
Dołączył: 12 Mar 2018

UP 18 / UP 14


Skąd: Ze Ścieżek Gwiazd

Wysłany: 2018-04-16, 11:47   Rakietowe paliwo przyszłości z Polski

Cytat:
Najnowsze technologie wojskowe w powszechnym wyobrażeniu wiążą się z reguły z laserowymi działami ogromnej mocy, statkami powietrznymi rodem z "Gwiezdnych Wojen", cyberżołnierzami i cyberprzestrzenią, walczącymi robotami i dronami różnego przeznaczenia. To pobudza nasze emocje, działa na wyobraźnię. Tymczasem dziś do katalogu rewolucyjnych wynalazków awansują często pomysły pozornie mało przebojowe, często wręcz niedostrzegane, które mają tak ogromną moc, że zmieniają historię. Bywa, że obok genialnych konstruktorów ich autorami są również zdolni chemicy.
Cytat:
Wszystko wskazuje, że ta rewelacyjna technologia zmieni w przyszłości napęd rakiet i statków komicznych. Obecnie wiele światowych firm pracuje nad tym problemem. Prawdziwym zaskoczeniem nie jest fakt, że jest wśród nich Polska, ale to, iż możemy się okazać prymusami w tym wyścigu.
Wynalazek ten to zasługa firmy Jakusz produkującej pojemniki przeciwwybuchowe dla polskiej armii, a właściwie jej spółki-córki Jakusz Spacetech, która razem z Instytutem Lotnictwa opracowała metodę bezpiecznej przemysłowej produkcji 98 proc. nadtlenku wodoru (HTTP).


Więcej info Tuklik--->>>Rakietowa woda utleniona. Paliwo przyszłości z Polski
Ostatnio zmieniony przez ASTRON 2018-04-16, 11:52, w całości zmieniany 3 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Gaderep 



Wiek: 62
Dołączył: 16 Mar 2007

UP 1191 / UP 1171



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2018-04-16, 15:17   

Mocne. Dobrą linię ma nasz kraj. Na całym świecie HTTP to protokół przesyłania danych hipertekstowych (HyperText Transfer Protocol), a u nas to będzie paliwo.
Mój Drogi - nadtlenek wodoru to nie paliwo, a jedynie utleniacz paliwa, choć owszem, w wysokim stężeniu i określonych warunkach może spełniać rolę materiału pędnego jednoskładnikowego. Dla nieobeznanych - to taka bardziej stężona woda utleniona, która w stężeniu pow. 70% ma oznaczenie HTP (High Test Peroxide). Stosowany był w czasie wojny w napędzie rakietowych Messerschmittów i rakiet V2, ale dumny jestem, żeśmy w koncu go wynaleźli. Tylko proszę - nie mieszaj do tego HTTP!!! OK? Albo może próbuj - może Ci się całkiem pomiesza i wynajdziesz nowy napęd - HTPS o wzorze PHP base64_encode('H2O2'), czyli High Test Peroxide Secure (bo HTTPS już istnieje) - będziesz wtedy wynalazcą pierwszego na świecie paliwa kosmicznego w wersji szyfrowanej. I to dopiero będzie przełom :D

P.S.
Staraj się wykonywać kombinację Ctrl+C, Ctrl+V po wcześniejszym przeczytaniu kopiowanego tekstu - oczywiście, ze zrozumieniem.
Ostatnio zmieniony przez Gaderep 2018-04-16, 15:20, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
ASTRON 
Per aspera ad Astron



Wiek: 49
Dołączył: 12 Mar 2018

UP 18 / UP 14


Skąd: Ze Ścieżek Gwiazd

Wysłany: 2018-04-16, 15:40   

Gaderep napisał/a:
Staraj się wykonywać kombinację Ctrl+C, Ctrl+V po wcześniejszym przeczytaniu kopiowanego tekstu - oczywiście, ze zrozumieniem.


Pretensje do autora tekstu, mistrzu: Autor: Włodek Kaleta
Albo korekty lub redakcji. Cytowanie było dosłowne. Vide linkowany tekst. Skrót HTTP pojawia się tam niejednokrotnie.

Linkowany materiał liczy sobie 4 strony. W jego treści są wzmianki o charakterze historycznym. Myślę, że z niczym nowym nie wyskoczyłeś. Staraj się przed wyskokami przeczytać to, co się linkuje, aby nagle nie wyskoczyć z kolejnym "odkryciem Ameryki".

Poza tym, że pozwolę sobie jeszcze coś zacytować (nie kombinuję, z jak to określiłeś - klawiszami - brak mi odpowiedniego doświadczenia - zaznaczam tekst tzw. myszką i klikam kopiuj):
Cytat:
Europejska Agencja Kosmiczna postawiła sobie za cel zastąpienie hydrazyny, ze względu na ochronę środowiska, ale i powodowanie przez nią chorób skóry, błon śluzowych, obrzęku płuc, a nawet śpiączki, znacznie mniej toksycznym paliwem.

Okazał się nim nadtlenek wodoru, ale nie w stężeniu 60 proc., jak to robili Niemcy w czasie wojny, ale 98 proc. Jednak dotychczas nikomu nie udało się uruchomić jego bezpiecznej produkcji na przemysłową skalę.

Udało się to polskiemu konsorcjum, którego liderem jest firma Jakusz, a w którego skład wchodzą m.in. Instytut Lotnictwa, Instytut Przemysłu Organicznego oraz Instytut Nowych Syntez Chemicznych.

Specjalistą w dziedzinie paliw rakietowych nie jestem. Cieszę się jednak, że mam kolegę, który zawsze i wszędzie zna się na wszystkim i zawsze wtrąci swoje 3 grosze. W wypadku HTTP chyba nawet słusznie. Aczkolwiek nie wiem - nie spędza mi ten problem snu z powiek. Errare humanum est. Jament.
0 UP 0 DOWN
 
Gaderep 



Wiek: 62
Dołączył: 16 Mar 2007

UP 1191 / UP 1171



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2018-04-16, 15:53   

OK, ja jestem jak najbardziej za wynaloazczością, ale ....
Cytat:
Jednak dotychczas nikomu nie udało się uruchomić jego bezpiecznej produkcji na przemysłową skalę.

Ciekawe czemu? Może dlatego, że się zwyczajnie nie opłaca?
0 UP 0 DOWN
 
ASTRON 
Per aspera ad Astron



Wiek: 49
Dołączył: 12 Mar 2018

UP 18 / UP 14


Skąd: Ze Ścieżek Gwiazd

Wysłany: 2018-04-16, 18:03   

To może jeszcze raz i większą czcionką:
Cytat:
Udało się to polskiemu konsorcjum, którego liderem jest firma Jakusz
0 UP 0 DOWN
 
Gaderep 



Wiek: 62
Dołączył: 16 Mar 2007

UP 1191 / UP 1171



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2018-04-16, 18:30   

Przerabialiśmy już Łągiewkę, gaz z łupków ... Поживем - увидим.
Sukcesem nie jest to, co potrafisz zrobić, ale to, co potrafisz sprzedać z zyskiem.
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2018-04-16, 19:20   

Największy zysk osiąga się ze sprzedaży chrzczonego paliwa.
1 UP 0 DOWN
 
ASTRON 
Per aspera ad Astron



Wiek: 49
Dołączył: 12 Mar 2018

UP 18 / UP 14


Skąd: Ze Ścieżek Gwiazd

Wysłany: 2018-04-17, 05:37   

Dziedzic_Pruski napisał/a:
Największy zysk osiąga się ze sprzedaży chrzczonego paliwa.
Nie jestem specjalistą i w tej dziedzinie. Ale miło wiedzieć, z czego utrzymuje się znany historyk ;) .
BTW: Dziedzic! Wstyd się przyznać, ale ... trochę już tęskniłem za tymi komentarzami :P . I nawet się zmartwiłem... Ale proszę - nie spamuj za dużo. Jak będziesz grzeczny, to dzisiaj albo jutro wrzucę pierwsze doniesienia z frontu prusko-austriacko-brzeskiego :P . Ponoć prusak dziś we wsi stanie.
Ostatnio zmieniony przez ASTRON 2018-04-17, 12:07, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 26
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu