Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Auta na prąd, a sprawa brzeska
Autor Wiadomość
Eurorealiści 



Wiek: 106
Dołączył: 26 Wrz 2017

UP 77 / UP 57



Wysłany: 2018-03-10, 05:48   Auta na prąd, a sprawa brzeska

W wątku dotyczącym rozwoju miasta rozpoczęto wymianę zdań na temat korzyści i szkodliwości płynących z potencjalnego uruchomienia produkcji baterii do akumulatorów do aut elektrycznych w Brzegu.
Proponuję tutaj wrzucać za i przeciw, oraz linki dotyczące źródeł wiedzy.
Dzisiejsza poranna "prasówka":
Cytat:
Rewolucja elektromobilności coraz bardziej przyspiesza, tymczasem - jak wynika z wyliczeń analityków - samochody elektryczne wbrew pozorom nie są całkowicie zeroemisyjne, bo wykorzystywana w nich energia produkowana jest z różnych źródeł, częściowo z paliw kopalnych.

Samochody na prąd wcale nie są wolne od emisji CO2
2 UP 0 DOWN
 
kwm 



Wiek: 49
Dołączył: 30 Lis 2005

UP 411 / UP 33



Wysłany: 2018-03-11, 14:57   

Jak to mawial jeden moich profesorow: "zeby tramwaj, bedacy srodkiem transportu publicznego, pojechal, to gdzies, ktorys komin musi zadymic". Kazda technologia wiaze sie w jakims stopniu z zanieczyszczeniem srodowiska. Tylko kwestia wyboru mniejszej szkodliwosci.
Podobnie sprawa ma sie z panelami slonecznymi, gdzie prces technologiczny wykorzystywanego tam aluminium, jest ogromnie szkodliwy dla srodowiska. Do tego wszystkiego dochadza rowniez problemy z utilizacja takich ustrojstw.
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2018-03-11, 15:11   

Tylko że bardziej skutecznie można zabezpieczyć jeden duży komin niż milion rur wydechowych.
1 UP 3 DOWN
 
yoorek 


Wiek: 66
Dołączył: 13 Paź 2008

UP 477 / UP 1011



Wysłany: 2018-03-11, 20:21   

Instalacje odsiarczania są na tyle skuteczne,że dymy z wielkich elektrowni są praktycznie czyste od SO2.I to Dziedzic ma rację.Natomiast warto przypomnieć ,że wiele narzędzi jest napędzane bateriami LI-Ion.Samochody elektryczne to pieśń przyszłości,przynajmniej w naszym kraju.A problem produkcji baterii to problem Chin(w tym momencie).A pro pos ekologii-przelot samolotu z Europy do Ameryki generuje tyle spalin,co przeciętny samochód w ciągu 50 lat.A wracając do wątku głównego.Obecne władze Brzegu nie mają nic do zaoferowania swoim mieszkańcom.Prócz bajek o fabrykach.
4 UP 0 DOWN
 
Eurorealiści 



Wiek: 106
Dołączył: 26 Wrz 2017

UP 77 / UP 57



Wysłany: 2018-03-19, 22:19   

Cytat:
Największa w Polsce sieć ładowarek aut elektrycznych w maju zacznie pobierać opłaty. Portal WysokieNapiecie.pl policzył, ile zapłacimy za jazdę samochodem na prąd w naszym kraju.

Koszt ładowania samochodów w szybkich ładowarkach GreenWaya wyniesie 1,89 zł/kWh z VAT. Za wolniejsze ładowanie zapłacimy 1,19 zł/kWh - wynika z opublikowanego dzisiaj cennika firmy. Pierwszego takiego w Polsce, który będzie poziomem odniesienia dla kolejnych sieci ładowarek.



KLIK: --->>> Znamy ceny ładowania samochodów elektrycznych w Polsce
0 UP 0 DOWN
 
yoorek 


Wiek: 66
Dołączył: 13 Paź 2008

UP 477 / UP 1011



Wysłany: 2018-03-19, 22:49   

Każde e-auto posiada własną ładowarkę na 230v.Po jakie h ... mam ładować gdzieś,jak mogę pod domem ,lub w pracy?
0 UP 0 DOWN
 
Francotango 
Franco, Eberhard Mock, etc



Wiek: 25
Dołączył: 17 Wrz 2007

UP 12 / UP 9


Skąd: Z dyfuzji kultur

Wysłany: 2018-03-20, 00:05   

yoorek napisał/a:
gdzieś,jak mogę pod domem ,lub w pracy?

A w trasie?
0 UP 0 DOWN
 
yoorek 


Wiek: 66
Dołączył: 13 Paź 2008

UP 477 / UP 1011



Wysłany: 2018-03-21, 06:34   

Kupi baterie w kiosku,mądrusiu.Czy masz umiejętność przewidywania?Ja wiem, że specjaliści od tańcowania nie muszą znać się na technice,ale żeby aż tak?
0 UP 3 DOWN
 
Francotango 
Franco, Eberhard Mock, etc



Wiek: 25
Dołączył: 17 Wrz 2007

UP 12 / UP 9


Skąd: Z dyfuzji kultur

Wysłany: 2018-03-21, 11:28   

yoorek napisał/a:
Kupi baterie w kiosku,mądrusiu.

Ojej - Yooras - otwierasz jakąś sieć kiosków przy autostradach? A może ona już istnieje i to stąd właśnie ta Twoja "łatwość w zdobywaniu pieniędzy" - jesteś jej właścicielem ?

A serio - nie przeliczałem i nie jestem pewien, czy e-auta (w rozumieniu samochody na prąd) będą jeździły na bateryjki. No chyba, że pisząc e-auta masz na myśli jakieś gry na telefony komórkowe...
Ostatnio zmieniony przez Francotango 2018-03-21, 15:43, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Francotango 
Franco, Eberhard Mock, etc



Wiek: 25
Dołączył: 17 Wrz 2007

UP 12 / UP 9


Skąd: Z dyfuzji kultur

Wysłany: 2018-03-21, 12:08   

yoorek napisał/a:
jak mogę pod domem ,lub w pracy?

Znaczy okradać pracodawcę? Bo nie kumam...
0 UP 0 DOWN
 
yoorek 


Wiek: 66
Dołączył: 13 Paź 2008

UP 477 / UP 1011



Wysłany: 2018-03-21, 20:28   

No bo jesteś niekumaty.
1 UP 1 DOWN
 
Francotango 
Franco, Eberhard Mock, etc



Wiek: 25
Dołączył: 17 Wrz 2007

UP 12 / UP 9


Skąd: Z dyfuzji kultur

Wysłany: 2018-03-21, 21:10   

Cytat:
No bo jesteś niekumaty.

No to teraz już nie mam wątpliwości, co do źródeł twojego majątku. Faktycznie - w temacie ładowania się kosztem pracodawcy nigdy nie byłem zbyt kumaty.
0 UP 0 DOWN
 
yoorek 


Wiek: 66
Dołączył: 13 Paź 2008

UP 477 / UP 1011



Wysłany: 2018-03-21, 21:32   

Wyciągasz zbyt daleko idące wnioski i do tego fałszywe.Są miejsca w Europie ,gdzie prąd kosztuje 5 gr za kW,a gniazda do ładowania i ogrzewania samochodów w zimie są pod każdą ichnią biedronką i każdym zakładem pracy.Ale w związku z tym ,że nie kumasz to ci wyjaśnię również fakt dlaczego tak jest.A mianowicie pracownik(szczególnie dobry)jest świetną inwestycją i należy o niego dbać i dopieszczać,je jednocześnie wymagając od niego wysokiej jakości pracy.Co do e-samochodów.Poczytaj jak długo ładuje się akumulatory,a potem mogę życzyć miłej drogi nad morze.Tesla kosztuje drobne ok.300 000.Udanych zakupów.Ps-o moim majątku nie wiesz nic.Twój mnie też nie interesuje.
1 UP 2 DOWN
 
Francotango 
Franco, Eberhard Mock, etc



Wiek: 25
Dołączył: 17 Wrz 2007

UP 12 / UP 9


Skąd: Z dyfuzji kultur

Wysłany: 2018-03-21, 21:43   

yoorek napisał/a:
Są miejsca w Europie ,gdzie prąd kosztuje 5 gr za kW,a gniazda do ładowania i ogrzewania samochodów w zimie są pod każdą ichnią biedronką i każdym zakładem pracy.
Być może. Temat jednak jest ulokowany w ... Brzegu. Zauważyłeś to, światowcu? Widziałeś gdzieś jakieś gniazdka? Może są na stacjach paliw, czy w biedronkach. Nie wiem - nie mam i nie chcę mieć samochodu :) .
yoorek napisał/a:
Ps-o moim majątku nie wiesz nic
Odnosiłem się tylko do tego, co sam o nim pisałeś. Tutaj. Na forum. Podobnie było z problemami "urologicznymi", "pompą do szamba", wiecznymi utyskiwaniami na "gówna na trawniku" i "zapychaniem kanalizacji gazetami". Więcej nie mam nic do dodania. Bywaj!
0 UP 0 DOWN
 
yoorek 


Wiek: 66
Dołączył: 13 Paź 2008

UP 477 / UP 1011



Wysłany: 2018-03-22, 06:09   

Komisarzu,a zauważyłeś w Brzegu jakieś auta elektryczne?Odnosiłem się do sytuacji,gdzie 30% sprzedawanych nowych aut to auta elektyczne.Megalomania ma duże tradycje w Polsce-jakieś agencje kosmiczne,stacje ladowania,gdy nie ma e-pojazdów,walka z imigrantami których nie ma,udawanie kogoś ,kim się nie jest,zabieranie zdania,gdy nie ma się pojęcia o temacie,dyskusja o samochodach,przy poruszaniu się per pedes .Na marginesie- proszę przewietrzyć pamięć i nie mieszać ,oraz pozostać przy staroświeckim tańcowaniu.
0 UP 1 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu