Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Czy nasze miasto się rozwija?
Autor Wiadomość
Eurorealiści 



Wiek: 106
Dołączył: 26 Wrz 2017

UP 77 / UP 57



Wysłany: 2017-12-04, 04:52   

GNOM napisał/a:
Od rana próbuje się dowiedzieć w jednym z 15 !!! biur Centralnego Zarządu Służby Więziennej która z Brzeskich firm dostarcza cokolwiek do naszego więzienia, skierowano mnie do Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Opolu- jak na razie bez skutku- tajne prze poufne, nie możemy udzielić takiej informacji. Ale obawiam się że chyba żadna, bo jeśli umowy są podpisywane wyżej niż tutaj w Brzegu to raczej tylko z dużymi dostawcami mogącymi obsłużyć całość zakładów karnych na Opolszczyźnie.


Sprawdź zakładki dot. Zamówień Publicznych. To NIE jest "tajne przez poufne", jak twierdzisz/twierdzą. To Finanse Publiczne.

Co do linkowanego materiału z brzeg.24. Mogliby się bardziej wykazać i dowiedzieć, na jakiej zasadzie będą działały wzmiankowane Hale Produkcyjne i jaki będzie ich przyczynek do budżetu gminy.

O ile mnie też pamięć nie myli, brzeskie firmy i brzeżanie brali udział w różnego typu szkoleniach, organizowanych za "unijne". W ramach różnego rodzaju projektów dedykowanych brzeskim skazanym. Pamiętam np. kurs Operatora Wózków Widłowych. Więc teza o rzekomym braku zleceń nie jest do końca prawdziwa. Co nie znaczy, że podnosząc powyższe, jestem zwolennikiem tejże inwestycji.
Ostatnio zmieniony przez Eurorealiści 2017-12-04, 04:53, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 1 DOWN
 
GNOM 
ROMEK



Wiek: 49
Dołączył: 01 Lip 2010

UP 696 / UP 75



Wysłany: 2017-12-11, 20:16   

Witam. Sprawdziłem. Obecnie żaden podmiot gospodarczy z gminy Brzeg nie dostarcza niczego do Brzeskiego więzienia.
Jedyny zarobek dla miasta to dostarczanie wody, odbiór ścieków i śmieci. Koniec.
2 UP 0 DOWN
 
GNOM 
ROMEK



Wiek: 49
Dołączył: 01 Lip 2010

UP 696 / UP 75



Wysłany: 2017-12-13, 18:18   

CO do rozwoju Brzegu.
Proszę abyście przeczytali artykuł w poniższym linku, bo wychodzi z niego że po przyszłym roku do 2035 roku w Brzegu nie rozwinie się już nic.

http://brzeg24.pl/gmina-b...owe-zadluzenie/
Ostatnio zmieniony przez GNOM 2017-12-13, 18:19, w całości zmieniany 1 raz  
2 UP 0 DOWN
 
windbag 



Wiek: 45
Dołączył: 21 Lut 2009

UP 74 / UP 41



Wysłany: 2017-12-13, 18:39   

Dlaczego nie jestem zdziwiony?
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2017-12-14, 08:08   

Brzeg zadłuża się na kolejne inwestycje. Podobnie czyni Wrocław, jednak nawet nie podejmę się porównania potencjału i dochodu obydwu miast. Za parę lat miasto będzie bankrutem, które za złotówkę wykupi Pulit.
3 UP 1 DOWN
 
Bizon 
Wojtek W.


Wiek: 30
Dołączył: 22 Sty 2010

UP 88 / UP 16


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2017-12-14, 17:09   

Zadłużanie miasta na kolejną grubą kasę nie jest najlepszym pomysłem, co prawda Brzeg był już zadłużony na wysoką sumę po roku 2012, kiedy to Brzeg szykował się na rywalizację jako miejscówka dla jednej z drużyn piłkarskich. Brzeg wtedy za kadencji Huczyńskiego zadłużył się na przebudowę stadionu i budowę przystani na Odrze.
Można się zadłużać, ale suma 25 mln złotych dla takiego miasta jakim jest Brzeg nie jest małą, tym bardziej że w Brzegu brak jest jakiegokolwiek inwestora na tzw Zielonkę, na którą miasto także się zadłużyło (o ile dobrze pamiętam, jeżeli się mylę, przepraszam). Co więcej Pan Wrębiak zdecydował zakupic pałacyk stojący przy ulicy Jana Pawła II, oddać za darmo tereny pod zakład karny ( i zapewne pieniądze są potrzebne do tego żeby uzbroić ten teren). Coraz więcej dziwnych pomysłów Pana Wrębiaka...

Czytam tak sobie wyszczególnienie wydatków majątkowych w budżecie dla gminy miasta Brzeg i nie mogę się nadziwić
- promocja miasta 5 tys zł - dokładnie to różne działania związane z promocją miasta (kupno smartfona - jeżeli za całą kwotę ma być kupiony smartfon, to osobiście polecam kupić dobry aparat, chyba że ów telefon będzie służył do robienia zdjęć Panu Burmistrzowi przy zakończonych projektach..., pkt 22 str17),
- postawienie "wiat" przystankowych 20 000 zł. Jeżeli mają wyglądać jak poprzednie, to proponuje skreślić ten zapis w budżecie, bo to nie są wiaty tylko jakieś daszki z ławeczką, gdzie nie ma ochrony ani przed wiatrem, ani przed deszczem (punkt nr 1 str 12)
- 55 tablic informacyjnych - projekt i wykonanie za bagatela 300 000 zł. Wychodzi na to że jedna taka tablica średnio będzie kosztowała wraz z jej projektem aż 5454zł (punkt nr 10 str 14),
- zakup 11 kajaków z wyposażeniem za 38 350 zł to lekka przesada, chyba że te kajaki mają być wykorzystywane do celów wyczynowych, albo miasto chce kupić kajaki turystyczne nadające się na kilku dniowe wyprawy typu Vista za 3100 zł sztuka. Cena za jeden kajak ze sprzętem wg mnie mogłaby się zamknąć w granicach 2300-2500zł, a nie jak sobie obliczyłem ok 3486zł (punkt nr 47 str 17), przyczepkę do kajaków z punktu 51 też można kupić taniej - szacowana kwota to 6500 zł.
- budowa 20 sztuk wiat pod pojemniki na odpady komunalne na terenie
miasta – 240 000 zł, (miasto potrzebuje tych wiat, przecież dawało sobie radę bez tych wiat, a za 240 000 zł można by zainstalować kilka dobrych kamer w mieście i obronić się w ten sposób przed podrzucaniem śmieci przez osoby trzecie,
- smocze łodzie za 35 000 zł można jeszcze przknąć, ale nie widzę miejsca w którym można by było zorganizować zawody takowych łodzi, a tym bardziej wygodnie je obserwować ( pkt 48 str 17),
- projektor do celów plenerowych za 35 000 zł, kolejne pieniądze wydane lekką ręką.

Co prawda jest kilka rzeczy, które zmienią co nieco w mieście, głównie w dziedzinie rozrywki, ale także bezpieczeństwa, ochrony środowiska i rewitalizacji terenów zielonych:
- przebudowa i modernizacja amfiteatru za 9,2 mln zł,
- przebudowa sal w BCK za niecałe 6 mln zł,
- rewaloryzacja kwadratówki za 2,3 mln zł + strefa aktywności w obrębie zbiornika za kwotę 1,28 mln zł
- wdrażanie strategii niskoemisyjnych w Subregionie Brzeskim na
terenie Gmin Brzeg i Skarbimierz – 9 mln zł, które mam nadzieje nie będzie polegało na wycince drzew w parku wolności i na terenie Plant Miejskich, jak miało to miejsce na ulicy Wolności, a przypomnę że przebudowa tej ulicy związana była z programem strategii niskoemisyjnej
-Poprawa jakości środowiska miejskiego poprzez rozwój terenów zieleni
miejskiej w Brzegu – 5 mln zł

Polecam zapoznać się z planowanym budżetem, bo można się dowiedzieć w jaki sposób brzeskie władze chcą zadłużyć miasto i które z wydatków wydają się być mało przemyślane, link poniżej:
http://brzeg24.pl/wp-cont...tu-na-2018r.pdf

P.S. Po co się głębiej zastanawiać na co wydaje się pieniądze, jak wydaje się nie swoje. Pan Wrębiak chyba zaraził się od swojej partii wydawaniem publicznych pieniędzy lekką ręką.
Ostatnio zmieniony przez Bizon 2017-12-14, 17:17, w całości zmieniany 1 raz  
5 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2017-12-14, 18:04   

O wiekopomnych pomysłach pana burmistrza pisał już Jan Brzechwa.

Ryby, żaby i raki

Ryby, żaby i raki
Raz wpadły na pomysł taki,
Żeby opuścic staw, siąść pod drzewem
I zacząć zarabiać śpiewem.
No, ale cóż, kiedy ryby
Śpiewały tylko na niby,
Żaby
Na aby-aby,
A rak
Byle jak.

Karp wydął żałośnie skrzele:
„Słuchajcie mnie przyjaciele,
Mam sposób zupełnie prosty –
Zacznijmy budować mosty!”
No, ale cóż, kiedy ryby
Budowały tylko na niby,
Żaby
Na aby-aby,
A rak
Byle jak.

Rak tedy rzecze: „Rodacy,
Musimy się wziąć do pracy,
Mam pomysł zupełnie nowy –
Zacznijmy kuć podkowy!”
No, ale cóż, kiedy ryby
Kuły tylko na niby,
Żaby
Na aby-aby,
A rak
Byle jak.

Odezwie się więc ropucha:
„Straszna u nas posucha,
Coś zróbmy, coś zaróbmy,
Trochę żywnosci kupmy!
Jest sposob, ja wam mówię,
Zacznijmy szyć obuwie!”
No, ale cóż, kiedy ryby
Szyły tylko na niby,
Żaby
Na aby-aby,
A rak
Byle jak.

Lin wreszcie tak powiada:
„Czeka nas tu zagłada,
Opuścilismy staw przeciw prawu –
Musimy wrócić do stawu.”
I poszły. Lecz na ich szkodę
Ludzie spuścili wodę.
Ryby w płacz, reszta też, lecz czy łzami
Zapełni się staw? Zważcie sami,
Zwłaszcza że przecież ryby
Płakały tylko na niby,
Żaby
Na aby-aby,
A rak
Byle jak.
3 UP 0 DOWN
 
GNOM 
ROMEK



Wiek: 49
Dołączył: 01 Lip 2010

UP 696 / UP 75



Wysłany: 2017-12-16, 14:35   

W poście "Nowe więzienie' wszyscy piszą o tym że Brzeg leży i kwiczy a władze nic nie robią.

I macie rację - niestety.
Dlaczego tak jest? Odpowiedź jest na wyciągnięcie ręki- w projekcie przyszłorocznego budżetu.


W przyszłym roku burmistrz chce wydać na promocję miasta całe 5.000 zł:

22. Różne wydatki związane z promocją Gminy – 5.000 zł
W ramach powyższego zadania planuje się zakupić smartfon (wysokiej jakości
urządzenie multimedialne służące do profesjonalnych działań promocyjnych,
takich jak: fotografowanie, nagrywanie filmów, transmisji online,
natychmiastowego umieszczania tekstów w Internecie itp.).

Jak widać dzięki smartfonowi potencjalni inwestorzy dowiedzą się o możliwościach inwestowania w naszym mieście. Dzięki niemu powstaną zapewne spoty reklamujące Brzeg w kampaniach mających przybliżyć potencjalnym chętnym możliwości zakupu działek budowlanych i osiedlenie się w naszym mieście. Wraz z zakupem smartfona otworzy się cały wachlarz możliwości których bez niego nie ma.

Powiększenie Brzegu.
Powinno i musi nastąpić- bez tego w końcu się udusimy.
Ale czy musimy od razu wchłaniać Skarbimierz? może lepiej metodą małych kroczków najpierw powiększyć Brzeg do obwodnicy (na mapce kolorem czerwonym zaznaczyłem obecny przebieg granicy, a zielonym proponowany do przesunięcia- da to Brzegowi kilkaset hektarów) inną ważną sprawą jest to czego do tej poty nikt nie zauważył lub nie chce widzieć- część terenów inwestycyjnych na Zielonce,za które Brzeg zapłacił duże pieniądze, leży obecnie na terenie gminy Skarbimierz (kolorem seledynowym zaznaczyłem całą zielonkę a zakreślona jest część na terenie za które podatki będzie brał Skarbimierz. Zauważyliście to wcześniej? Nawet jeśli Brzeg ściągnie inwestora, a ten postawi cokolwiek w części południowej to Brzeg z podatków nie zobaczy ani złotówki.
Taki kolejny paradoks władz naszego miasta.

propozycja1.PNG
Plik ściągnięto 53 raz(y) 163,78 KB

Ostatnio zmieniony przez GNOM 2017-12-16, 14:35, w całości zmieniany 1 raz  
3 UP 0 DOWN
 
windbag 



Wiek: 45
Dołączył: 21 Lut 2009

UP 74 / UP 41



Wysłany: 2017-12-16, 14:45   

Myślisz, że wuefista ómi czytać mapę?
2 UP 0 DOWN
 
Bizon 
Wojtek W.


Wiek: 30
Dołączył: 22 Sty 2010

UP 88 / UP 16


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2017-12-16, 16:16   

GNOM pokazał kolejny wg mnie bardzo ważny problem który powinien być rozwiązany w miarę możliwości jak najszybciej, a mianowicie powiększenie terenów gminy miasto Brzeg według zamieszczonej przez GNOM-a mapki. Pewnie nie wszyscy zwrócili na to uwagę, ja np. naliczam się do takich osób, że część terenów które miasto zamierza uzbroić w przyszłym roku należy do gminy Skarbimierz i to ta gmina będzie pobierać część pieniędzy z podatków, o ile pojawi się tam inwestor. Poza tym działka która znajduje się na terenie dwóch gmin to dodatkowy problem dla inwestora przy załatwianiu formalności.

Tak jak napisał GNOM, miasto nie musi od razu wchłonąć wszystkiego co jest w koło Brzegu, ale można powiększać miasto stopniowo, z roku na rok poszerzając granice Brzegu o kolejną wieś ( w dowolnej kolejności stopniowo - Żłobizna, Pawłów, Pisarzowice, Michałowice, po powiększeniu granic przy zielonce do obwodnicy także Zielęcice, później może nawet i Kościerzyce i Garbów a na koniec jak się uda to warto by było połączyć się ze Skarbimierzem, który możliwe że niebawem stanie się miastem i może być za późno na niektóre zabiegi). Domyślam się że rozrost miasta o wioski które podałem może wydawać się trochę na wyrost, ale miasto powinno mieć jakiś wieloletni plan rozwoju, w którym takie punkty powinny być zawarte (jeśli chodzi o takie miasto jak Brzeg, gdzie robi się po prostu za ciasno).

Jeżeli Skarbimierz stanie się miastem, a Brzeg dalej będzie stał w miejscu, to możemy znowu przespać czas w którym możemy coś zrobić w kierunku rozwoju i to Skarbimierz powiększy swoje granice, a nie Brzeg. Na FaceBook-u powstała grupa pod nazwą "Komitet ds. Połączenia Brzegu i Skarbimierza", ale zainteresowanie jest małe. Opinie mieszkańców Skarbimierza, którzy się wypowiedzieli są na NIE (bo nie), ja sam zaś napisałem kilka komentarzy w których napisałem kilka słów o tym że obie miejscowości mogłyby skorzystać. Faktem jest że nie tylko Brzeg by na takim połączeniu skorzystał, trudno jednak przekonać kogoś jeżeli uważa że Brzeg chce tylko pieniędzy Skarbimierza, a nie widzi że duże miasto może rozwijać się szybciej i może pozyskać większe dotacje i większych inwestorów (jak np Opole, czy Wrocław).
https://www.facebook.com/...46159922671657/
1 UP 0 DOWN
 
GNOM 
ROMEK



Wiek: 49
Dołączył: 01 Lip 2010

UP 696 / UP 75



Wysłany: 2017-12-16, 18:16   

A czy wszyscy Ci którzy krzyczą o połączeniu Brzegu z Skarbimierzem wiedzą jak takie połączenie będzie wyglądać?
Pytałem kilku osób- odpowiedzi mnie zdumiały - "no będzie całość do Brzegu należeć, z jednym burmistrzem i radnymi którym na kasie z lotniska zależy bo miasto ma długi" - to najczęstsza odpowiedź i to zarówno Brzeżan jak ludzi z gminy Skarbimierz. Błąd.

Do 31 grudnia 2001 r. Brzeg był siedzibą wiejskiej gminy Brzeg, przemianowanej na gminę Skarbimierz, z siedzibą w Skarbimierzu-Osiedlu.
Gmina Brzeg (od 2002 gmina Skarbimierz) – dawna gmina wiejska istniejąca w latach 1973-2001 w woj. opolskim. Siedzibą władz gminy był Brzeg, który stanowił odrębną gminę miejską.

Jeśli ktoś nie umie czytać ze zrozumieniem- Były to dwie odrębne gminy, z dwoma odrębnymi ciałami urzędniczymi, ze swoimi odrębnymi budżetami. Tak samo było by dziś, przecież chyba nikt nie liczy że całą gminę włączono by do miasta :) bo wówczas Brzeg zaczynał by się pod Bierzowem a kończył na Prędocinie i Kruszynie.

Tutaj budżet Skarbimierza na 2018r, tam też są długi :)
http://bip.skarbimierz.pl...8%20i%20wpf.PDF

Czy Skarbimierz to taki łakomy kąsek? uważam że nie, jedyna jego zaleta to "terytorialność" której brakuje Brzegowi, a którą można poprawić gdyby władze Brzegu postarały się o to. Brzeg ma kilkaset lat istnienia za sobą, a gmina Skarbimierz licząc od 1973 roku raptem 44 lata.
0 UP 0 DOWN
 
kwm 



Wiek: 49
Dołączył: 30 Lis 2005

UP 411 / UP 33



Wysłany: 2017-12-17, 08:37   

Drodzy forumowicze, moim zdaniem powinnismy zalozyc osobny temat dotyczacy rozwoju terytorialnego miasta. Co Wy na to? Czy ktorys z moderatorow bylby tak laskawy i przeniosl posty dotyczace rozwoju terytorialnego do nowego tematu?
0 UP 0 DOWN
 
kwm 



Wiek: 49
Dołączył: 30 Lis 2005

UP 411 / UP 33



Wysłany: 2017-12-17, 09:18   

Moim zdaniem, jezeli mielibysmy powiekszac terytorium, nalezaloby to zrobic od razu konkretnie, raczej niz malymi kroczkami. Lub tez te "male kroczki" zastapic wielkimi krokami, inaczej bedzie to sie wiazalo z kosztami, zamieszaniem itd, a wiemy w jakim tempie u nas zalawtiane sa sprawy...
Uwazam, ze ew. powiekszenie terytorium miasta powinno sie odbyc poprzez wchloniecie okolicznych miejscowosci (jednej lub kilku), ktore nawet patrzac na mape, na uklad ulic, juz wkomponowaly sie w miasto, bedac jego naturalnym "rozszerzeniem".
Oczywiscie zgadzam sie z GNOMEM, ze nie mozemy mowic o przylaczeniu calej Gminy Skarbimierz (dawnej Wiejskiej Brzeg), lecz o sukcesywnym powiekszaniu obszaru poprzez sasiadujace z Brzegiem doslownie przez ulice obszary (Skarbimierz, Zlobizna, Pawlow moze nawet Zielecice).
I tak naprawde, to nie powinno Brzegowi zalezec na strefie inwestycyjnej Skarbimierza, lecz na pozyskaniu terenow, na ktorych Brzeg sam moglby taka strefe stworzyc.
Podobnie jak pisal Bizon uwazam, ze mialoby sens powiekszenie miasta nawet o miejscowosci za Odra, ktore juz tworza taka "mini aglomeracje" zlewajac sie w jeden twor (Koscierzyce, Pisarzowice, Michalowice, Garbow i moze nawet Mysliborzyce). Dlaczego nie? Opole tak zrobilo...
Oczywiscie wszystko powinno odbyc sie z poszanowaniem tamtejszych mieszkancow, w taki sposob, aby nie okazalo sie, ze np. nagle z powodu przynaleznosci do granic miasta musza placic wyzsze podatki, oplaty za media itd.
Takie polaczenie, byloby korzystne dla obu stron, bo wiekszy moze wiecej.
Popatrzmy na Olawe jak sie rozwija. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, ze ma gdzie sie rozwijac.

Ponizej zalaczam prowizoryczne mapki (granice narysowane odrecznie), Brzegu po ew. przylaczeniu Skarbimierza i Zlobizny, po ew. przylaczeniu okolicznych miejscowosci oraz dla porownania rysunek ukazujacy obszar mniejszej ludnosciowo Olawy i Brzegu.

Brzeg- Skarb- Zlo.PNG
Po przylaczeniu Skarbimierza i Zlobizny.
Plik ściągnięto 20 raz(y) 224,65 KB

Brzeg- Aglo.PNG
Po przylaczeniu okolicznych miejscowosci.
Plik ściągnięto 20 raz(y) 233,35 KB

OB.jpg
Porownanie obszaru Brzegu i Olawy.
Plik ściągnięto 13 raz(y) 63,45 KB

1 UP 0 DOWN
 
GNOM 
ROMEK



Wiek: 49
Dołączył: 01 Lip 2010

UP 696 / UP 75



Wysłany: 2017-12-17, 16:15   

kwm masz rozmach :) chłopie?

poniżej przedstawiam projekt powiększenia miasta Brzegu z lat 70 ubiegłego wieku. Nikt wówczas nie myślał o wchłanianiu Skrbimierza bo stacjonowali tam Rosjanie. W kierunku zachodnim miała iść rozbudowa mieszkaniowa, a na wschód miano rozbudowywać przemysł. Czarna przerywana linia to projektowana wschodnia obwodnica Brzegu z przeprawą mostową (inny projekt przesuwał most na przedłużenie obecnej ulicy Kombatantów).

Myślę że zarówno dziś takie powiększenia Brzegu miało by sens. Obecne władze nic w tej materii nie zrobią, bo się boją. A to błąd, bo zarówno Brzeg jak i właściciele gruntów które zostały by przyłączone do miasta dużo by zyskali.

Jak już tu wcześniej pisałem- grunty rolnicze znajdujące się w granicach miasta są z automatu odrolnione- jak duży jest to plus niech świadczy fakt że osoba którą znam a mieszka w pobliskiej wsi już piąty rok czeka na odrolnienie, do tego koszty z tym związane są ogromne : przykładowo obecnie opłata za wyłączenie 1 ha gruntu II klasy pochodzenia mineralnego wynosi 378 tys. zł, a klasy IVa – 204 tys. zł.
To jest też głównym motywem pomysłu wójta Skarbimierza o przekształceniu na miasto- darmowe pozyskanie gruntów bez konieczności wydatkowania kolosalnych sum.

Brzeg 1974.PNG
Plik ściągnięto 33 raz(y) 344,89 KB

1 UP 0 DOWN
 
kwm 



Wiek: 49
Dołączył: 30 Lis 2005

UP 411 / UP 33



Wysłany: 2017-12-17, 22:36   

GNOM, wiem ze zartujesz, bo wiem z Twoich wypowiedzi, ze na pewno dokladnie przeczytales moj post 😀 zamieszczone przeze mnie mapki sa jedynie szkicami odrecznymi z wyimaginowanymi granicami (nie sa nawet propozycjami). Po prostu wiele razy slyszelismy roznych wariantach powiekszenia granic miasta, po prostu chcialem zobrazowac niektore z nich. Podobnie jak chcialem ukazac na obrazku roznice miedzy powierzchniami mi Olawy i Brzegu.
Wracajac do Twojej wypowiedzi, to naprawde wyglada ta propozycja sensownie, tzn.w tym wariancie naturalnie wlaczane sa do miasta oprocz Zlobizny i Pawlowa rowniez Zielecice i Brzezina. Do tego spore tereny miedzy Zlobizna a Pawlowem. Z oczywistych wzgledow nie tknieto Skarbimierza, nie mowiac juz o Osiedlu ( dawnym lotnisku), ktory na wiekszosci dawnych map z PRL, nie istnieje lub tez jest szczerym polem :)
Skarbinierz Osiedle mozna odpuscic, a mozna walczyc o swoje tereny inwestycyjne. Swoja droga, zastanawiam sie jaka role w przyszlosci odegra kolej, czy przezyje renesans jak np. Transport rzeczny.... do Zielonki kiedys prowadzila boczbica kolejowa, na Skarbimierz Osiedle, jest nieuzywana nitka, w Brzegu wszystkie liczace sie zaklady posiadaly swoje bocznice. Obecnie to wszystko umarlo. Czy kiedykolwiek odzyje? Czy tiry w koncu pojada na tory? Lokalizacja Brzegu znajdujacego sie przy bardzo waznej trasie kolejowej bylaby ogromnym atutem.
1 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu