Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Czy nasze miasto się rozwija?
Autor Wiadomość
kwm 



Wiek: 49
Dołączył: 30 Lis 2005

UP 411 / UP 33



Wysłany: 2017-07-19, 08:38   

Zgadza się. Jest dokładnie tak jak piszesz. Szkoda jedynie kolejnego roku. Zeszły rok zwłaszcza przeszedł do historii dzięki awanturnom związanym z powiększeniem Opola. Zgadza się też, że wiąże się to z we. Konsultacjami itd. Dlatego zapytałem czy Brzeg poczynił jakieś kroki w tym kierunku, bo jak ostatnie lata pokazują dusimy się na 14km kwadratowych bez możliwości rozwoju. Nie koniecznie takie powiekszenie terenu musialobybsie odbyć kosztem innych miejscowości. Wystarczyłoby jak np. Zaproponował GNOM pozyskać tereny niezamieszkane, a jest tego dość sporo. Suma sumarum, inne miejscowości w Polsce czynią coś takiego każdego roku, pewnie nie bez powodu.
0 UP 0 DOWN
 
m.szklarski 


Wiek: 52
Dołączył: 29 Paź 2009

UP 33 / UP 17


Skąd: WRO

Wysłany: 2017-07-19, 09:20   

Jak można powiększyć teren gminy miejskiej Brzeg "nie" kosztem innych miejscowości, a więc gmin ościennych ?
0 UP 0 DOWN
 
kwm 



Wiek: 49
Dołączył: 30 Lis 2005

UP 411 / UP 33



Wysłany: 2017-07-19, 10:46   

Zle sie wyrazilem. Chodzilo mi bardziej o tereny niezabudowane danych solectw, bez calkowitego ich przylaczania, czyli np. zamiast przylaczac cala Zlobizne, postarac sie o tereny po drugiej stronie obwodnicy (jak sugerowal GNOM).
To tylko rozmyslanie, bo byc moze korzystniejsze byloby przylaczenie np. Zlobizny, Pawlowa, jak dawniej wsi Rataje, (a moze nawet Koscierzyc, Michalowic, Pisarzowic i Mysliborzyc).
To pewnie jak pisales wymagaloby odpowiedniej oferty miasta, naglosnienia sprawy, zachety dla tamtejszych mieszkancow, no ale przeciez, to jest normalna procedura. Co roku na mapie przybywa miast, miejscowosci, miasta powiekszaja granice, wiec nie jest to opcja z cyklu science-fiction.
0 UP 0 DOWN
 
abcd121212 



Wiek: 42
Dołączył: 11 Maj 2010

UP 9 / UP 2



Wysłany: 2017-07-21, 13:32   

Ten bardzo ciekawy komentarz (jednej z osób która kiedyś tu mieszkała) obrazuje chyba najlepiej co się w w tym Brzegu dzieje nic dodać nic ująć

~Krystyna : Brzeg to miasto mojego dzieciństwa i młodości ( spędziłam w nim 27 lat). Zapamiętałam je jako tętniące przemysłem, zadbane, bezpieczne i ogólnie określając piękne. Po 30-tu latach wróciłam tu w podróż sentymentalną żeby pokazać miasto moim dzieciom. To co zastałam przerosło moją wyobraźnię: nieczynne i zrujnowane zakłady, zniszczone elewacje starej zabudowy w obrębie ratusza, ulicy Dzierżonia, Reja, Łokietka, Trzech Kotwic, dawnej Hanki Sawickiej i wielu innych ulic, zaniedbane parki, zdewastowane nawierzchnie dróg i chodniki. A i miasto jakieś wyludnione, nie ma młodzieży, którą w czasach mojej młodości było wszędzie widać. Miasto jest smutne i zaniedbane. Wizyta pozostawiła ogromną zadrę w moim sercu. Szkoda bo tym miastem zachwycali się wszyscy koledzy ze studiów, którzy często zaglądali na weekendy do mojego domu rodzinnego.Moje dzieci były zawiedzione bo w opowieściach Brzeg jawił im się jak kraina baśni, a to co zobaczyliśmy pozostawiło rozżalenie i niedosyt. Nigdy już tutaj nie wrócimy ponieważ nie ma do czego - czar prysnął.
4 UP 0 DOWN
 
GNOM 
ROMEK



Wiek: 49
Dołączył: 01 Lip 2010

UP 696 / UP 75



Wysłany: 2017-07-21, 21:24   

Dziś zaciekawiony przeczytałem artykuł :
http://brzeg24.pl/aktualn...adni-reagowali/

i postanowiłem odsłuchać ostatnią sesje rady miasta ponieważ nie mogłem być na niej osobiście.
Cóż....
Jako krzykacz, hamulcowy, ubogi wykluczony ze społeczeństwa, Ja już wiem dlaczego w Brzegu jest jak jest.
To proste jak drut zwinięty w kieszeni, po prostu każdy kto nie zgadza się z Burmistrzem powinien NATYCHMIAST wyprowadzić się z tego miasta:
Nie podoba Ci się wycinka drzew - wynocha
nie zgadzasz się na tor kolarski - wynocha
Muzeum Kresów to zły pomysł - wynocha
Nie ma żłobka aby oddać dziecko - wynocha
(tutaj wpisz w czym się nie zgadzasz z Burmistrzem) - i WYNOCHA.

Smutne jest tylko to że ŻADEN radny nie ujął się za mną i za każdym z Was (bo jeśli tak jak Ja nie zgadzacie się we wszystkim z Burmistrzem to też jesteście krzykaczami, hamulcowymi etc.. etc....)

Drodzy radni: gdzie Wasze poczucie godności- przecież wypowiadacie się że nie zgadzacie się ze wszystkimi decyzjami Burmistrza - więc w tej wypowiedzi i Was obraził tak jak i setki jeśli nie tysiące innych Brzeżan. Dlaczego brakło Wam odwagi aby wstać i zaoponować - hola Panie Burmistrzu chyba się Pan trochę zagalopował, proszę użyć innych słów bądź sformułowań.

Jeśli Pan to czyta Panie Burmistrzu to napiszę krótko: czuję się urażony Pańskimi słowami. Nie neguję wszystkich Pana poczynań, a jeśli nie zgadzam się we wszystkim to mam do tego prawo- nie obrażam Pana, ani Pańskich pomysłów, a jedynie nie zgadzam się ze wszystkimi, gdyż mam do tego prawo. Uważam że nie ma ludzi nieomylnych, i że nie można innych uszczęśliwiać na siłę jak tego nie chcą.

Rzadko podnoszę głos, hamulce w pociągach są już pneumatyczne, pensje mam dość wysoką, posiadam wielu znajomych w całym kraju i poza nim, udzielam się społecznie - nie czuję się krzykaczem, hamulcowym, biednym ani wykluczonym.


hamulcowy- pracownik kolei obsługujący hamulec brekowy pociągu
hamulcowy w slangu - koleś odpowiedzillny za kulturę na imprezie, z regóły organizator- pilnuje by nikit nie przegiął pały
4 UP 0 DOWN
 
kwm 



Wiek: 49
Dołączył: 30 Lis 2005

UP 411 / UP 33



Wysłany: 2017-07-22, 07:32   

To zalezy kogo burmistrz mial na mysli. Jesli faktycznie kazdego, kto nie zgadza sie chociaz z jedna Jego decyzja, to jest to smutne. Smutne przede wszystkim dla miasta, bo miasto tworza mieszkancy, a burmistrz i radni pracuja dla miasta i mieszkancow, nie na odwrot. W dzisiejszych czasach wszyscy rzadzacy o tym zapominaja. Jasne, ze nie ma szans, aby w kazdej kwestii radzic sie mieszkancow, sa inwestyje, ktore powinne byc konsultowane, lub tez ponownie przemyslane, jesli mieszkancy maja inne zdanie.
Musimy pamietac, ze jeszcze sie taki nie urodzil, ktory by wszystkim dogodzil... zawsze bedzie ktos niezadowolony, bo wyremontuja chodnik zamiast zlobka, bo dofinansuja schronisko dla zwierzat, zamiast postawienia koszow na smieci....

Jak pisal GNOM, wielu z nas, zauwaza zmiany zachodzace w Brzegu, i chwala obecnym wladzom za to. Naprawde w koncu cos sie ruszylo. Miasto powoli odzyskuje blask, ale najwazniejsze, ze cos sie dzieje, ktos sie stara. Remont zabytkowych kamienic, remontowane ulice i chodznik, parki, starania o obwodnice, nawet nowe laweczki czy ploty sa zawsze zmiana mila dla oka mieszkanca i turysty. Brzeg byl zaniedbany przez kilkadziesiat lat, wiec nie mozemy oczekiwac, ze wszystko zostanie zrobione w w krotkim czasie.
Niestety sa tez dosc zaskakujace i pomysly: rezonator na stawie, przy Korfantego, tor kolarski (moim zadaniem najwieksze nieprozumienie) czy Muzeum Kresow...
Nikt nie jest nie omylny, dlatego warto czasami posluchac drugiej strony, byc moze jeszcze raz przemyslec dane pomysly.

Czy Brzeg sie rozwija? Nie. Brzeg odzyskuje powoli blask, ale sie nie rozwija niestety.

Co do zacytowanej wyzej wypowiedzi dawnej Brzezanki, to juz kiedys te wypowiedz czytalem. Jest ona obiektywna, i niestety przedstawia realny obraz Brzegu. Wszystko co jest w niej zawarte jest prawda, ale... musimy tez byc uczciwi i sporzjec na sprawe troche szerzej, czyli po pierwsze Brzeg byl zaniedbanym miastem od wiecej niz 30 lat, na pewno 30, 40 czy 50 lat temu nie bylo lepiej niz jest teraz, moze bylo podobnie, ale nie bylo lepiej. Kto pamieta odrapane budynki, ponura wieze ratuszowa, zabrudzony zamek, itd.. To moim zdaniem wyszlo nam na lepsze.
Co do czystosci miasta, to musze sie zgodzic, ze Brzeg jest brudnym miastem (niestety z powodu mieszkancow, bo smieci same sie nie wyrzucaja poza smietniki), kiedys tez nie bylo wspaniale, dzialal zaklad zieleni miejskiej, dbano czesciej i bardziej o Parki, drzewa, klomby, cieki wodne w miescie itd.
To, ze kiedys Brzeg tetnil zyciem, byly tu zaklady, wiecej mlodziezy, tez nie do konca jest wina miasta. Po zmianie ustroju zaklady zostaly rozkradzione lub zniszczone w calej Polsce i miasta wielkosci Brzegu bardzo stracily na swojej atrakcyjnosci niestety. W kazdym z tych miast drastycznie zaczelo ubywac ludnosci. Ten trend utrzymuje sie do dzisiaj, i wlasnie dzisiaj istnieje potrzeba madrych rzadow, zeby zatrzymac mlodych, zeby uatrakcyjnic i rozwinac miasto.
Mysle, ze gdyby cytowana Pani odwiedzila Brzeg 10 lat temu i obecnie, to zauwazylaby zmiane na lepsze.
Ja wiem, ze ta wypowiedz jest prawdziwa, ale nie wszystko jest wina wladz miasta...
Teraz wlasnie wszystko w glowach i rekach miastach aby je nie tylko upiekszac, ale i uatrakcyjniac i rozwijac.
4 UP 0 DOWN
 
Bizon 
Wojtek W.


Wiek: 30
Dołączył: 22 Sty 2010

UP 88 / UP 16


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2017-07-22, 09:40   

Pan Wrębiak widocznie zapomniał już, że nie jest dyrektorem szkoły i mieszkańcy miasta to nie jego uczniowie których może sobie swobodnie ustawiać i ganić, bo jego zdanie i decyzje są najważniejsze. Radni z kolei chyba boją się Pana Burmistrza, albo po prostu nie chcieli się narazić jego osobie. W końcu po co się wychylać i bronić dobrego imienia swoich wyborców, chyba że nie mając żadnej inicjatywy dla miasta solidarnie wspierają każdy pomysł Pana Wrębiaka.
Podobno śledzi Pan Panie burmistrzu lokalne fora i media, w których przygląda się Pan potrzebom miasta i jego mieszkańców, dlatego mam nadzieje że i to Pan będzie miał czas przeczytać w międzyczasie rozmyślania nad reklamą swojej osoby.
Panie Burmistrzu ludzie mieszkający w Brzegu mają dość inwestycji połowicznych (wpierw instalacja rezonatora, w póżniejszym etapie planowana modernizacja i przekształcenie basenu na obiekt który można po prostu nazwać stawem z okolicznymi ławkami i pomostem przy Korfantego będzie zaliczona już na Pana konto) Co więcej jeżeli chce Pan, żeby młodzi ludzie których określa Pan jako ubogich i wykluczonych zostali w tym mieście i w kolejnych wyborach (które już niedługo) zagłosowali na Pana to powinien Pan zrobić coś, żeby mogli oni pójść do pracy (czyt. zostawić gdzieś dzieci zamiast opiekować się nimi w domu z powodu braku miejsc w jedynym publicznym żłobku/przedszkolach i w ogóle móc gdzieś pracować, a jak wiadomo miejsc pracy w Brzegu nie przybywa, widząc po rynku, to chyba wręcz przeciwnie). Nic dziwnego że nazywa Pan te osoby wykluczonymi i ubogimi, jeżeli sam Pan wpędza te osoby w wykluczenie z rynku pracy, możliwości prowadzenia normalnego dorosłego życia realizując swoje plany, które nie są realizowane za Pana pieniądze, tylko za pieniądze podatników. Jeszcze taka mała rada od młodego hamulcowego, który jeżeli dalej to miasto będzie tak rządzone opuści je, ze względu na brak perspektyw; zamiast pisać takie przemówienia, w których ewidentnie obraża Pan wszystkich mieszkańców, którzy mają przeciwne zdanie do Pańskiego, może warto by było poświęcić czas na przygotowywanie dokumentów potrzebnych do tego, aby nasze miasto powiększyło swoje granice, zwiększając możliwości miasta bądź czas ten warto by było poświęcić na poszukiwanie inwestora, który wykorzysta teren Zielonki, będzie płacił lokalnie podatki i da prace mieszkańcom Brzegu.
Ostatnio zmieniony przez Bizon 2017-07-22, 09:41, w całości zmieniany 1 raz  
2 UP 0 DOWN
 
yoorek 


Wiek: 66
Dołączył: 13 Paź 2008

UP 477 / UP 1011



Wysłany: 2017-07-23, 22:09   

:?:
0 UP 0 DOWN
 
GNOM 
ROMEK



Wiek: 49
Dołączył: 01 Lip 2010

UP 696 / UP 75



Wysłany: 2017-07-24, 19:02   

Uprzejmie informuję że Burmistrzowi nadal nie udało się sprzedać działki w Jarosławcu, po przetargu w marcu i czerwcu tego roku na których nie było chętnych, wyznaczono trzeci termin na 29 września.
Dodać należy że grunt nam tanieje w zastraszającym tempie i z ponad miliona złotych obecnie jest już 800 tyś.
info:
http://brzeg.pl/wp-conten...5%82awiec-1.pdf

Dostałem na priva takie zapytanie
"panie Romku, czy nie można by zorganizować zbiórki pieniędzy na fundacje i odkupić tej działki aby nadal mogły z niej korzystać dzieciaki z brzegu i okolic, a nawet mieszkańcy dorośli- na pewno wielu mieszkańców chętnie pojechało by tam pod namiot"
Co o tym sądzicie?
2 UP 1 DOWN
 
motomaniek77 


Wiek: 46
Dołączył: 31 Lip 2008

UP 39 / UP 22



Wysłany: 2017-07-25, 08:56   

Daj namiar na dilera czy to co łykasz można stosować jako nawóz do surfinii i rododendronów , czy rośliny będą bujnie rosły.
0 UP 0 DOWN
 
Pawel99 



Wiek: 41
Dołączył: 31 Paź 2014

UP 48 / UP 16



Wysłany: 2017-07-25, 09:51   

Cóż przy wyborach nalezy podziękowac zarówno burmistrzowi jaki i radnym. Milczenie radnych oznaczało pełną zgode z wypowiedzią burmistrza o mieszkańcach. O mały włos a burmistrz już na początku zamknąłby przedszkole na towarowej i wywalił dzieci. Pomogły tylko protesty roddziców. Pamiętamy.
0 UP 0 DOWN
 
Emill 
Neutral Good



Wiek: 40
Dołączył: 13 Maj 2006

UP 196 / UP 148


Skąd: Stąd

Wysłany: 2017-07-25, 14:04   

Cytat:
Drodzy radni: gdzie Wasze poczucie godności- przecież wypowiadacie się że nie zgadzacie się ze wszystkimi decyzjami Burmistrza

Ciekawe, bo gadają, ale jednak w głosowaniach tego widać..

GNOM napisał/a:
w tej wypowiedzi i Was obraził tak jak i setki jeśli nie tysiące innych Brzeżan

oj tam, ważne, że kasa na konto co miesiąc spływa.. po co sobie robić dodatkową robotę i komuś się narażać? wybory dopiero za rok więc nie ma sensu kampanii zaczynać..
szkoda, że nie mam czasu bo chętnie stworzyłbym takie zestawienie ilości inicjatyw radnych, ich interpelacji i głosowań...
1 UP 1 DOWN
 
carlitos 


Wiek: 47
Dołączył: 16 Sty 2014

UP 9 / UP 9



Wysłany: 2017-08-11, 04:16   

122 miast średnich tracących funkcje społeczno-gospodarcze - niech ktoś wpisze to w google i linka wstawi bo ja nie mogę . dzieki
0 UP 0 DOWN
 
mac 



Wiek: 47
Dołączył: 28 Mar 2012

UP 24 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2017-08-11, 07:05   

Pozycja 30:
http://samorzad.pap.pl/de...zno-gospodarczeSerwis Samorzadowy PAP
0 UP 0 DOWN
 
windbag 



Wiek: 45
Dołączył: 21 Lut 2009

UP 74 / UP 41



Wysłany: 2017-08-11, 20:01   

Ale na zdjęciach z UM wszystko spoko. TO jak to jest?
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu