Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Fotografia komórkowa
Autor Wiadomość
alaa 


Wiek: 43
Dołączył: 22 Sie 2013

UP 2 / UP 0



Wysłany: 2013-08-22, 14:29   Fotografia komórkowa

Wielu zapytałoby czemu fotografować telefonem skoro mamy do wyboru aparat kompaktowy czy lustrzankę. Żeby rozpocząć przygodę z fotografią wcale nie potrzebujemy skomplikowanej i drogiej lustrzanki. Żeby ćwiczyć umiejętności wystarczy nam jeden ze smartfonów ze średniej półki cenowej. Jeśli natomiast zależy nam głównie na zdolnościach fotograficznych telefonu to istnieje kilka modeli na rynku, które usatysfakcjonują ich właścicieli.
Współczesne smartfony oferują dopracowane moduły fotograficzne oraz dobre wsparcie programowe. Na tym polu wyróżnia się Nokia. Od kiedy dostrzegli potencjał w tym elemencie telefonu, sukcesywnie go dopracowywali. Kamieniem milowym były tu modele N95, N8 oraz najnowsze dziecko Nokii - 808 PureView. Na dzień dzisiejszy ten ostatni model nie ma sobie równych.
Kolejną ważną kwestią jest tu dostępność sprzętu. O ile kompakt zmieści się jakoś w kieszeni to o lustrzance z pewnością nie możemy powiedzieć, że jest poręczna. Natomiast ze smartfonem w dzisiejszych czasach prawie nikt się nie rozstaje. I ten dodatkowy atut sprawia, że wielu ludzi zaczęło robić zdjęcia swoim telefonem. Bowiem nie ważne jakiego sprzętu używasz, lecz w jaki sposób. Nawet niezbyt dobrym aparatem przy odrobinie pasji i umiejętności można wykonać naprawdę świetne zdjęcia. Oczywiście surowe zdjęcie z telefonu pewnie nie będzie odpowiadać naszej wizji ujęcia. W tej kwestii pomogą nam rozmaite edytory grafiki jak: Photoshop (darmowy lub płatny) oraz GIMP (darmowy).
To prawda, że wiele zalezy od optyki zamontowanej w aparacie oraz matrycy i oprogramowania sterującym. Jednak to my decydujemy o ujęciu, zaplanowaniu kompozycji na zdjęciu. Ważniejsze są umiejętności i odpowiedni zmysł, by móc wzbudzić podziw ludzi oglądających nasze zdjęcia.
O popularnosci fotogragii komórkowej świadczy choćby fakt, że siegają po nią profesjonaliści. Damon Winter z "The New York Times", otrzymał nagrodę w kategorii Pictures of the Year International za zdjęcie z Afganistanu, wykonane z pomocą mobilnej aplikacji - Hipstamatic. W tym samym programie powstało zdjęcie na pierwszą stronę "Tygodnika Powszechnego". Niedawno słyszałem również o sesji zdjęciowej do magazynu VIVA wykonanej Nokią N8. O czym to świadczy? O tym, że fotografia komórkowa przestaje być kojarzona z brakiem jakości!
Ja fotografuje telefonem od kilku lat. Jest tu też telefonowy fotograf? :D
Ostatnio zmieniony przez alaa 2013-08-22, 14:31, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
kitty 


Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sie 2013

UP 0 / UP 2



Wysłany: 2013-08-23, 16:15   

Ja też często robię zdjęcia komórką, głównie ze względu na to, że aparat nie zawsze jest pod ręką. Wychodzą różnie, raz lepiej raz gorzej, ale na pewno lepsze to niż nic :)
0 UP 0 DOWN
 
makarena00 


Wiek: 34
Dołączyła: 22 Gru 2014

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2014-12-22, 21:03   

Ja jednak wolę aparatem. Chociaż ostatnimi czasy technika tak poszła do przodu, że większej różnicy nie widać.
0 UP 0 DOWN
 
różyczka 


Wiek: 33
Dołączyła: 19 Sty 2015

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2015-01-19, 12:34   

JKomórką robię zdjęcia codziennie - łapię chwile. Aparatem tylko na wyjazdach i przyjęciach.
0 UP 0 DOWN
 
brygdak 


Wiek: 39
Dołączył: 08 Lut 2015

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2015-02-08, 13:03   

I tak i nie można by powiedzieć. Jakości obrazu takiej jak z dobrej lustrzanki (z dobrym obiektywem) komórką nie uzykasz. Ale lustrzanki nie targasz wszędzie to jedno. Druga kwestia to gdy akcja jest nagła, to jak szybko zrobisz zdjęcie jednym i drugim. Lustrzanka (o ile masz ją na pasku) to kwestia chwili, telefonem, przejście w tryb zdjęć trochę czasu zajmuje (chociaż może to wina mojego leciwego Androida;) ). Generalnie zawsze lepiej zdjęcie zrobić kiepsko, niż go nie zrobisz i tu komórki prowadzą, bo tak jak napisałem wyżej, zawsze masz ją ze sobą. Ale ja często komórką robię fotkę czegoś, co potem fotografuję lepszym aparatem, a to pierwsze zdjęcie jest tylko po to, żebym nie zapomniał wrócić.
0 UP 0 DOWN
 
pirczek 


Wiek: 82
Dołączyła: 12 Wrz 2015

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2015-09-19, 11:33   

Serdeczne thanks! Właśnie o to mi chodziło:)
0 UP 0 DOWN
 
holmes 



Wiek: 36
Dołączył: 04 Lut 2016

UP 0 / UP 2



Wysłany: 2016-06-25, 21:55   

Dobre zdjęcie to nie zawsze super łał sprzęt, telefonem też mozna zrobić dobre zdjęcie. Ale nie oszukujmy się, jak chce się robić dobre zdjęcia to trzeba mieć lustrzankę.
0 UP 0 DOWN
 
hellosunshine89 


Wiek: 35
Dołączyła: 22 Mar 2017

UP 0 / UP 0


Skąd: Warszawa

Wysłany: 2017-03-22, 00:22   Tak

Do tego celu został stworzony instagram :D
0 UP 0 DOWN
 
bocian1901 


Wiek: 61
Dołączył: 27 Mar 2017

UP 8 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2017-03-29, 12:19   

Sprzęt sprzętem a ja cykam fotki Analogiem Minolta 7000i,pstrykam na zwierzęta i ptaki :)
0 UP 0 DOWN
 
Freezer 


Wiek: 82
Dołączył: 07 Cze 2017

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2017-06-07, 19:17   

Zależy kto co lubi, nie wyobrażam sobie profesjonalisty korzystającego z telefonu...sorry
1 UP 0 DOWN
 
Yellow 


Wiek: 39
Dołączyła: 28 Cze 2017

UP 0 / UP 0


Skąd: księgowa Kraków

Wysłany: 2017-06-28, 08:51   

Freezer napisał/a:
Zależy kto co lubi, nie wyobrażam sobie profesjonalisty korzystającego z telefonu...sorry

Ale gdy akurat nie ma ze sobą aparatu, bo może jest na wypoczynku i nie chciał brać sprzętu? Wtedy pozostaje mu telefon, a dobry fotograf i komórkowym zrobi rewelacyjne zdjęcia.
0 UP 0 DOWN
 
Venetta 


Wiek: 34
Dołączyła: 05 Lip 2017

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2017-08-04, 19:39   

Podczas ostatniego mojego wyjazdu na dłuższy weekend,nie brałam w ogóle aparatu a wszystkie zdjęcia rodzinne powstały właśnie przy pomocy mojej komórki,w dodatku nie najnowocześniejszego modelu.Zdjęcia wyszły bardzo ładnie,sprawdził się taki wybór doskonale.Na pewno nie będzie wstydu podczas wieszania ich na mojej ścianie.
0 UP 0 DOWN
 
sskijop 


Wiek: 49
Dołączył: 26 Sie 2017

UP 0 / UP 0


Skąd: Elbląg

Wysłany: 2017-08-26, 06:41   

Pomimo technologia idzie do przodu a jednak zdjęcie lustrzanki to zdjęcie lustrzanki:)
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 32
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu