Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Zakup nowego auta
Autor Wiadomość
Rachela 


Wiek: 45
Dołączyła: 20 Lip 2016

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2016-07-20, 13:28   Zakup nowego auta

Heloł, chciałam się Was poradzić. Zastanawiam się nad kupnem nowego auta, konkretnie model Vitara. Cena chyba od 61900 zł. Możecie mi coś powiedzieć więcej na jego temat? Tylko bez komentarzy, że to auto nie dla kobiet :p Lubię duże auta, a w szczególności suv-y. :) Widzieliście taki model, w takiej cenie u jakiegoś dealera?
0 UP 0 DOWN
 
ZenonB 


Wiek: 46
Dołączył: 22 Lip 2016

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2016-07-22, 07:07   

Większe auta lepiej się prowadzi, przynajmniej ja tak uważam. Nie znam tego konkretnie modelu, ale Suzuki ma dobre auta,więc wydaje mi się, że możesz brać w ciemno. ;) Ostatnio miałem okazję odwiedzić paru dealerów we Wrocławiu i z tego co kojarzę chyba ten model widziałem w Pol-Motors na Kamiennej.
0 UP 0 DOWN
 
Rachela 


Wiek: 45
Dołączyła: 20 Lip 2016

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2016-07-27, 12:09   

ZenonB napisał/a:
Większe auta lepiej się prowadzi, przynajmniej ja tak uważam. Nie znam tego konkretnie modelu, ale Suzuki ma dobre auta,więc wydaje mi się, że możesz brać w ciemno. ;) Ostatnio miałem okazję odwiedzić paru dealerów we Wrocławiu i z tego co kojarzę chyba ten model widziałem w Pol-Motors na Kamiennej.


To prawda, znacznie lepiej się prowadzi duże auta. Niby małe się wszędzie zmieści, ale w dużym to tak jakkoś bezpieczniej. :) Dzięki za namiary, na pewno skorzystam i podjadę do nich w weekend. :)
0 UP 0 DOWN
 
ZenonB 


Wiek: 46
Dołączył: 22 Lip 2016

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2016-08-01, 11:05   

Wszystko zależy od tego, gdzie masz zamiar głównie nim jeździć. Taka Vitara sprawdzi się np. na długich trasach, ale i w trudnym terenie. Jeśli chcesz jeździć głównie po mieście, to pomyśl nad mniejszym samochodem - z Suzuki np Baleno - bo to i mniejsze spalanie, i niższe koszty eksploatacji, nie mówiąc o tańszym zakupie. ;)
1 UP 0 DOWN
 
natan 


Wiek: 48
Dołączyła: 13 Lis 2007

UP 24 / UP 4



Wysłany: 2016-08-01, 12:53   

ja tez lubie wieksze auta, obecnie jeżdże L200 po mieście i w niczym mi nie przeszkadza, a co do twojego wyboru to sie zastanów nad obsługą tego samochodu,diesle mają sprzegło z kołem dwumasowy a kosz takiego sprzegła jest w tysiącach jest jeszcz filtr cząstek stałych i tu miasto skutecznie zapycha taki filtr tzn.jazda po mieście, radziłabym zatem benzynę, a model to masz allegro zeby pooglądać :) i coś wybrać :)
0 UP 0 DOWN
 
yoorek 


Wiek: 66
Dołączył: 13 Paź 2008

UP 477 / UP 1011



Wysłany: 2016-08-01, 14:18   

Odnośnie diesli-Nie zdarzyła mi się nigdy wymiana dwumasy,nawet nie wiem co to jest.Teraz jeżdzę chyba 12 dieslem i nigdy nie miałem poważnej awarii.Jedynie raz regenerowałem pompę w omedze 2.5 tds.Uważam,że zakup auta to sprawa indywidualna, no i trudno spodziewac sie ,,dobrych rad"(he, he)na forum.Co kierowca ,to inne zdanie.Ja mogę zachęcić do zakupu Tesli-świetne auto-widziałem je z bliska :D .
1 UP 0 DOWN
 
natan 


Wiek: 48
Dołączyła: 13 Lis 2007

UP 24 / UP 4



Wysłany: 2016-08-01, 14:47   

ja tez jeżdże dieslem ale nie ma co porównywać starszych modeli do tego co teraz robią :)
0 UP 0 DOWN
 
Witkacy 


Wiek: 33
Dołączył: 04 Sie 2016

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2016-08-04, 09:00   

natan napisał/a:
ja tez jeżdże dieslem ale nie ma co porównywać starszych modeli do tego co teraz robią :)

Pamiętam czasy, jak przed zgaszeniem silnika trzeba było czekać, aż się turbina schłodzi :p

A co do Baleno- jest ok, na 100% bym wolał od np. skody fabii, która jest stawiana na równi z tym autkiem, ale jak dla mnie japończyk to japończyk, skody mnie nie przekonują ani dacie. No ale pech chciał, że dostałem firmową skodę :p Cena Baleno z reklamy tv 43 900 jest niezła.

Ale jak Rachela masz do wydania 60 tys to vitara jak najbardziej, można po terenach pojeździć i fajnego kopa japończyki dostają na wysokich obrotach :p
0 UP 1 DOWN
 
ZenonB 


Wiek: 46
Dołączył: 22 Lip 2016

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2016-08-09, 07:53   

Tu nie chodziło o schłodzenie, tylko o wyłączenie turbiny po dłuższej jeździe. Jeśli "gasisz" auto zaraz po zaparkowaniu to w prosty sposób skracasz życie turbinie. Z tego co wiem pod tym względem współczesne diesle z doładowaniem niczym się nie różnią od starszych. Nie wiem też jak jest z żywotnością nowych, ale z tego co pamiętam Suzuki miały bardzo wytrzymałe silniki, że nawet do 750 tys. km dojedziesz.
Także Rachela - niezależnie od typu jazdy ja śmiało Ci oba te Suzuki mogę polecić. :)
0 UP 0 DOWN
 
Witkacy 


Wiek: 33
Dołączył: 04 Sie 2016

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2016-08-09, 23:16   

ZenonB napisał/a:
Tu nie chodziło o schłodzenie, tylko o wyłączenie turbiny po dłuższej jeździe. Jeśli "gasisz" auto zaraz po zaparkowaniu to w prosty sposób skracasz życie turbinie. Z tego co wiem pod tym względem współczesne diesle z doładowaniem niczym się nie różnią od starszych. Nie wiem też jak jest z żywotnością nowych, ale z tego co pamiętam Suzuki miały bardzo wytrzymałe silniki, że nawet do 750 tys. km dojedziesz.
Także Rachela - niezależnie od typu jazdy ja śmiało Ci oba te Suzuki mogę polecić. :)

Wyhamowanie turbiny, ale i chłodzenie też. No ale rzeczywiście to procedura obowiązująca do dziś, zresztą niezależnie od rodzaju silnika. Turbina wymaga takiego postępowania.

Rachela - jak jeszcze nie wybrałaś się do salonu, zacznij od Pol Motors Kamiennej, słyszałem wiele pozytywnych opinii o nich.
0 UP 0 DOWN
 
Rachela 


Wiek: 45
Dołączyła: 20 Lip 2016

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2016-08-17, 23:10   

natan napisał/a:
ja tez lubie wieksze auta, obecnie jeżdże L200 po mieście i w niczym mi nie przeszkadza, a co do twojego wyboru to sie zastanów nad obsługą tego samochodu,diesle mają sprzegło z kołem dwumasowy a kosz takiego sprzegła jest w tysiącach jest jeszcz filtr cząstek stałych i tu miasto skutecznie zapycha taki filtr tzn.jazda po mieście, radziłabym zatem benzynę, a model to masz allegro zeby pooglądać :) i coś wybrać :)


Ta Vitara jest w benzynie i chyba w ogóle nie ma opcji z dieslem.

@Zenon trochę się uparłam na tą Vitarę, bo bardzo mi się podobają suvy i nie myślałam o czymś mniejszym. Suzuki Baleno nigdy na oczy nie widziałam, ale na dniach podjadę na Kamienną, znajomi też tam radzą do pol motors iść, obejrzę Baleno i tą moją Vitarę.
0 UP 0 DOWN
 
ZenonB 


Wiek: 46
Dołączył: 22 Lip 2016

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2016-08-22, 13:18   

Całkiem świeży na rynku jest sx4 s-cross - przyjrzyj się bo wreszcie pokombinowali tu z wyglądem...jest dobrze i na zewnątrz i w środku. Nie wiem jak osiągi, ale głowa sama się za nim odwraca. Musisz sprawdzić sama :)
0 UP 0 DOWN
 
holmes 



Wiek: 36
Dołączył: 04 Lut 2016

UP 0 / UP 2



Wysłany: 2017-03-02, 22:32   

Bardziej opłaca się kupić uzywany np z tego względu, że dla uzywanych samochodów tak 4+ są tańsze przeglądy. Ford dla przykładu ma taką promocję, że dla pojazdów 4+ kompletny przegląd jest za 279 zł, to tanio.
0 UP 0 DOWN
 
natal 


Wiek: 36
Dołączyła: 28 Lut 2016

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2017-04-29, 18:43   

To niedrogo.
0 UP 1 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu