Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Zmiana organizacji ruchu na osiedlu zachodnim?
Autor Wiadomość
brzegwbudowie 



Wiek: 40
Dołączył: 08 Lip 2016

UP 137 / UP 51



Wysłany: 2017-04-22, 16:32   Zmiana organizacji ruchu na osiedlu zachodnim?

Urząd miasta na wniosek części mieszkańców osiedla zachodniego oraz rodziców dzieci uczęszczających do placówek oświatowych przygotował propozycję zmiany organizacji ruchu. Ulice Lwowska oraz Zielona stałyby się jednokierunkowe na całym przebiegu. Odpowiednio w kierunku ulicy Wrocławskiej i Słonecznej. Ta ostatnia ulica na odcinku od Lwowskiej do Zielonej miałaby się stać dwukierunkowa, z zakazami postoju i zatrzymywania się. Jednocześnie zostałaby dopuszczona jazda pod prąd dla rowerzystów.

Uzasadnieniem dla wprowadzenia jednego kierunku miałby być deficyt miejsc parkingowych i wzrost natężenia ruchu. Wszelkie uwagi do przedstawionej organizacji ruchu drogowego można zgłaszać do 10.05.2017 r. przez stronę www.brzeg.pl na formularzu ,,Uwagi do istniejącego oznakowania’’ w zakładce Drogi Publiczne. Zmiany miałby zostać wprowadzone od 1 czerwca.

Wielu brzeżan zadaje jednak jedno pytanie: Czy brak miejsc parkingowych na osiedlu nie jest problemem sztucznym? Większość nieruchomości ma podwórka, na których podczas remontu ulicy Zielonej parkowali właściciele. W tym kontekście zmiany spowodowałyby głównie utrudnienie dojazdu do posesji.



Czy waszym zdaniem zmiany w proponowanym kształcie powinny zostać wprowadzone?Skomentuj na fb "Brzeg w budowie"

zmiana_organizacji_ruchu_pap600.jpeg
Plik ściągnięto 72 raz(y) 246,07 KB

493.jpg
Plik ściągnięto 16 raz(y) 191,42 KB

0 UP 0 DOWN
 
kwm 



Wiek: 49
Dołączył: 30 Lis 2005

UP 411 / UP 33



Wysłany: 2017-04-22, 17:25   

Cały pomysł wydaje się być ok, ale zupełnie nie rozumiem wprowadzania ruchu dwukierunkowego na odcinku Słonecznej (zielona-lwowska). Rowery już mogą tamtędy jeździć pod prąd na długości całej ulicy, ponieważ niedawno ustawiono tam słusznie tabliczkę, informująca o tym, że nie dotyczy rowerów.
Lubię tamtędy spacerowac i całe osiedle ( a zwłaszcza Sloneczna położona przy potoku koscielnejil z pasem zieleni)mają swój klimat. Szkoda mi szczerze mieszkańców Słonecznej, którym od kilku lat przed oknami powstają bloki wielorodzinne przy osiedlu teczowym, a teraz najwyraźniej poświęca się ich kosztem reszty osiedla (napisane jest ze nie będą mogli parkować przy swoich posesjach a ponoć chodzi o zwiększenie ilości miejsc parkingowych. Nie rozumiem jaki jest problem w utrzymaniu obecnej organizacji na słonecznej, z objazdem przez ul. Dębową. Przecież to zaledwie kilka metrów dalej, a nie zaburza harmonii osiedla. Sprawdzałem się świetnie przez wszystkie lata.
Z tego co zauważyłem ul. Lompy przy sp8 została zamknięta dla ruchu, moim zdaniem kiepski pomysł, powoduje to zator ul. Zielonej w porannych godzinach kiedy rodzice podwożą dzieciaki. Po za tym byłby to kolejny łącznik między powstającym osiedle mieszkaniowe Tivoli i osiedle Zachodnie.
Ostatnio zmieniony przez kwm 2017-04-22, 17:27, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
GNOM 
ROMEK



Wiek: 49
Dołączył: 01 Lip 2010

UP 696 / UP 75



Wysłany: 2017-04-22, 19:35   

To że zamknięto ulicę Lompy to akurat jest dobre, tylko że kierowcy i tak tego nie przestrzegają i nagminnie łamią zakaz, tak samo jak łamią zakaz wjazdu na teren szkoły.

Zmiana organizacji na osiedlu nie jet potrzebna, wystarczy postawić zakazy postoju na ulicach tak aby właściciele samochodów zaczęli je stawiać na swoich podwórkach.
Wystarczy przejechać się popołudniu bądź w weekend przez osiedle- puste podwórka i samochody na chodnikach. Jedynie Karłowicza, Wyspiańskiego czy Krzywa -czyli tam gdzie są domy wielorodzinne powinny być zwolnione z zakazu postoju, choć i tam część mieszkańców posiada za domem miejsca parkingowe i garaże.
2 UP 1 DOWN
 
kwm 



Wiek: 49
Dołączył: 30 Lis 2005

UP 411 / UP 33



Wysłany: 2017-04-22, 21:53   

Chyba masz rację. Te wszystkie zmiany są zbyteczne. Przecież można tam jednak przejechać.
Jeśli chodzi o zajazd parkowania to nie jestem przekonany do tego pomysłu ponieważ zastanawiam się gdzie będą parkowali w takim razie goście mieszkańców osiedla?
Co do łamania przepisów na ul. Lompy to musze przyznać, że w ogóle temu się nie dziwie. Przecież mieszkańcy np. Bloku przy tej ulicy, lub inni mieszkańcy osiedla Tivoli muszą jechać aż do końca ul. Zielonej i objezdzac swoje osiedle, będąc zaledwie kilka metrów od swoich domów. Wyobraźmy sobie co to będzie kiedy powstanie całe osiedle. Na Tivoli będą tylko 2 wyjazdy od wrocławskiej i jeden łącznik z osiedle mieszkaniowe zachodnim - ul. Słoneczna.
0 UP 0 DOWN
 
jarota 



Wiek: 52
Dołączył: 22 Wrz 2008

UP 51 / UP 30


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2017-04-23, 12:19   

GNOM napisał/a:
Zmiana organizacji na osiedlu nie jet potrzebna, wystarczy postawić zakazy postoju na ulicach tak aby właściciele samochodów zaczęli je stawiać na swoich podwórkach.
Wystarczy przejechać się popołudniu bądź w weekend przez osiedle- puste podwórka i samochody na chodnikach.

To już przekracza wszelkie granice. A co Cię to obchodzi co ludzie mają na podwórkach? Sprawdzałeś może co na obiad gotują (zwłaszcza w weekendy)?

Trzeba było pomyśleć o drogach dojazdowych do nowej części osiedla zanim ono powstało.
W tej sytuacji współczuje mieszkańcom tej części Słonecznej, którzy powinni o swoje zawalczyć.
1 UP 1 DOWN
 
GNOM 
ROMEK



Wiek: 49
Dołączył: 01 Lip 2010

UP 696 / UP 75



Wysłany: 2017-04-23, 12:48   

jarota - grzecznie proszę nie oburzaj się tak, sam posiadam tam działkę budowlana, a córka uczęszcza do szkoły nr 8 i wiem z autopsji jak to wygląda.
Drogi są zastawione samochodami właścicieli posesji i to jest fakt którego Twoje oburzenie nie zmieni. Mieszka tam też moja rodzina i kilku znajomych. Żadna z cioć ani wujków nie stawia samochodu na podwórku, moi kuzyni i kuzynki też nie- bo po co, wygodniej jest na chodniku, choć mają miejsce i mają garaże. Co fakt że i ja swój samochód dziś u cioci pod domem na chodniku zostawiłem. :(
A co do obiadu - właśnie jestem z rodziną u cioci Gosi - będzie zupa krem z szparagów z grzankami, oraz królik.
Życzę wszystkim smacznego i miłego dnia. :)

P.S.a post jest właśnie po to aby dyskutować. jarota jeśli uważasz że się mylę, bądź masz swój punkt widzenia na tę sprawę to proszę przedstaw go.
Ja napisałem co napisałem, i nie uważam że wszyscy muszą się z tym zgadzać - to jest po prostu mój punkt widzenia i tyle. Opieram go na swoich doświadczeniach i obserwacjach, Ty masz prawo mieć inne.
Co więcej popieram Cię w tym że powinno być już więcej dróg dojazdowych do nowego osiedla w tym powinna być droga dojazdowa od strony ulicy Wrocławskiej- bo to rozwiązało by problem dojazdu do budów. Obecne problemy na osiedlu wynikają właśnie z tego że duże samochody zaopatrujące budowy muszą przeciskać się wąskimi uliczkami osiedlowymi dodatkowo zastawionymi samochodami stojącymi wzdłuż posesji.
Budowa jednej drogi dojazdowej od strony ul. Wrocławskiej rozwiązał by wszystkie problemy. :)
Ostatnio zmieniony przez GNOM 2017-04-23, 13:08, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
jarota 



Wiek: 52
Dołączył: 22 Wrz 2008

UP 51 / UP 30


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2017-04-23, 15:11   

Myślę, że jeśli napotkałeś na drodze pojazd blokujący przejazd to jest to temat dla Policji i lawety.

Wracając do sedna-to jest (lub było) spokojne osiedle domków z dużą ilością wąskich uliczek. Nic tego nie zmieni (wąskich uliczek) i jeśli ktoś dziś jest zdziwiony, że ciężkie auta nie mogą przejechać i trzeba dlatego całkowicie zabronić parkowania to jest to wg mnie zaklinanie rzeczywistości.
Problem może jedynie rozwiązać wspomniane powstanie nowej drogi od ul.Wrocławskiej.Wszelkie inne próby będą tylko prowizorką i konflikt będzie narastał.
2 UP 0 DOWN
 
kwm 



Wiek: 49
Dołączył: 30 Lis 2005

UP 411 / UP 33



Wysłany: 2017-04-23, 18:39   

Jarota, zgadzam się z Tobą w 100% jeśli chodzi o pogląd na sytuację na tamtych osiedlach. Jeśli wprowadza ruch jednokierunkowuy na ul. Lwowskiej i Zielonej to nie widzę żadnego problemu z zaparkowanymi na ulicy pojazdami. Jest wystarczająco dużo miejsca, żeby zmieścił się autobus. Zmuszanie mieszkańców do parkowania na posesjach jest moim zdaniem błędnym pomysłem, jak pisałem wcześniej, co w przypadku jeśli przyjadą goście, np. 2, 3 samochody na imieniny, urodziny, grilla .... gdzie będą musieli parkować? Inter Marche? Parking koło zamku? Jedyny parking na tamtym osiedlu to kilka miejsc na lwowskiej.
Nie rozumiem motywów UM. Mam nadzieję, że mieszkańcy Słonecznej zrobią im wielką chryję, i nie dadzą zrobić z siebie kozłów ofiarnych.
W ogóle moim zdaniem ta sprawa wygląda bardzo podejrzanie, tzn. Zastanawiam się czy nie stoi za tym np. Jakaś wpływowa osoba, lub mala grupa osob, które po prostu maja taki kaprys (lub interes) i będą zmieniać organizacje ruchu, która obowiązuje od kilkudziesięciu lat, i sprawdza sie swietnie.

Wara, łapy precz od osiedla!!!


Niech się zajmą problem ruchu w Rynku, długiej.

Tak jak pisał Jarota, te osiedle było zaplanowane jako spokojne, z małym ruchem i wąskimi ulicami, ktore jakoby wymuszaja wolna i ostrozna jazde. Z resztą było zaplanowane i przemyślane bardzo mądrze. Proszę zwrócić uwagę na urokliwe uliczki, symetrie, miejsca zieleni. Cicha, Krzywa, Wojciecha, Mały rynek, Lwowska, Sloneczna, Pomorska... w sumie każda uliczka ma swój niepowtarzalny klimat. Teraz zauważmy ważna rzecz. Niemiec, który projektował osiedle pomyślał o problemie dojazdów praktycznie z każdej strony ( Tak na szybko wjazdy i wyjazdy z osiedla: Lwowska x2, słoneczna, grunwaldzka, robotnicza, zielona, liliowa). Większe osiedle Tivoli uwaga: 3 (!!!) Wjazdy i wyjazdy. Zaledwie 2 od ul. Wrocławskiej ( co jest po prostu chore) i jeden to właśnie ul. słoneczna, która ma okalać osiedle i ma być równocześnie jednym ze wspomnianych wjazdow od ul. Wrocławskiej. Jak tak można? Dlaczego nie stworzono co najmniej 3 wjazdow od wrocławskiej, zwłaszcza teraz, kiedy ciężki sprzęt używany do budowy Tivoli rozjezdza osiedle zarówno Tivoli jak i A chodnik. Powinno się stworzyć prowizoryczna drogę dla ciężkiego sprzętu od ul. Wrocławskiej o czym pisałem już jakiś czas temu w innym poście.

Teraz uwaga, kolejna bzdura, osiedle Tivoli i Zachodnie mają być połączone z zachodnim tylko w jednym miejscu- ul. Słoneczna. Nie rozumiem dlaczego zamknięto ruch na Lompy. Naprawdę ciężko to pojąć. Przez tyle lat można było tamtędy jeździć chociaż była to ślepa uliczka. Teraz kiedy budowane są tam domy, ulice zamknięto dla ruchu (!!!). Kretynizm. Czemu to miało służyć? Na pewno nie zwuekszeniu bezpiecznestwa wokol szkoly, bo od lat funkcjonuja szkoly przy najruchliwszych ulicach ( np. Sp 1, czy sp6) i dają rade. Łatwiej byłoby rodzicom podwozic dzieciaki do szkoły, mieszkańcy os Tivoli zyskaliby kolejny łącznik miastem, bo w rzeczywistości będą mieli tylko 2 ( wrocławska i sloneczna), a jak pisałem wcześniej, osiedle zachodnie ma 7 czy 8. Ktoś te projekty stworzył i ktoś jest zatwierdził. W sumie jeszcze nie jest za późno. Na Tivoli powstało zaledwie kilka domów, do końca jeszcze długa droga i na korekty nie jest jeszcze za późno.
Ostatnio zmieniony przez kwm 2017-04-24, 06:09, w całości zmieniany 3 razy  
4 UP 0 DOWN
 
bocian1901 


Wiek: 61
Dołączył: 27 Mar 2017

UP 8 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2017-04-24, 07:38   

Mieszkam na ul. Orlej od 83r ostatnie 4 lata tylko pomieszkuję czasami, znam problem osiedla dość długo myślę ze projekt ruchu jednokierunkowego sprawdził się na tym osiedlu nie rozumie jednak zmian jakie wprowadza UM i czemu to będzie służyć co do parkowania na podwórkach to np,na Orlej podwórka są podzielone ogrodzeniami i jest mało miejsca nie zapominajmy ze są jeszcze nasze pociechy które z tych podwórek korzystają ,w większości jesteśmy właścicielami mieszkań jak i części podwórek ja osobiście nie chciał bym aby podwórka były miejscem do parkowania co doprowadzi je do zniszczeń nawierzchni i zaraz znajdzie się ktoś mądry i nawiezie gruzu lub szlaki jak to dawniej bywało po upadku dziecka interwencja u lekarza wskazana 8)
Ostatnio zmieniony przez bocian1901 2017-04-24, 07:40, w całości zmieniany 2 razy  
2 UP 0 DOWN
 
GNOM 
ROMEK



Wiek: 49
Dołączył: 01 Lip 2010

UP 696 / UP 75



Wysłany: 2017-04-24, 11:50   

Z tego co się dziś dowiedziałem to pomysł zmian organizacji ruchu wynikł z (prośby/wniosku/skargi) kogoś kto buduje domy na osiedlu, oraz mieszkańców którzy są zaniepokojeni niszczeniem nawierzchni dróg wykonanych z kostki przez ciężkie samochody dowożące materiał na budowy. (zastrzegam jednak że to informacja niepotwierdzona oficjalnie).
Obecnie pojazdy jadące od strony ulicy Wyszyńskiego muszą wjechać na ulice Słoneczną, potem w Lwowską aby zaraz skręcić w Dębową, potem znów ostry i ciasny zakręt na ulice Zieloną, aby znów skręcić w Słoneczną i dalej już na nowe osiedle. Ulica Dębowa jest często zastawiona samochodami mieszkańców co powoduje że duże samochody ciężarowe mają problem z przemieszczaniem się, dotyczy to również samochodów z długimi elementami. Stąd pomysł aby ulice Słoneczną zrobić dwukierunkową i w ten sposób uprościć dojazd na budowy.

Jak wynika z powyższego wystarczyło by wykonać choć jeden wjazd od ulicy Wrocławskiej i problem sam się by rozwiązał.
Ostatnio zmieniony przez GNOM 2017-04-24, 11:53, w całości zmieniany 1 raz  
1 UP 0 DOWN
 
kwm 



Wiek: 49
Dołączył: 30 Lis 2005

UP 411 / UP 33



Wysłany: 2017-04-24, 12:42   

Masz racje GNOM.

Pozwole sobie przypomniec, ze wspominalem o tym problemie na forum w pazdzierniku zeszlego roku.
Oto dowod:

http://forumbrzeg.pl/ppadd/viewtopic.php?t=35049

Rozwiazanie banalnie proste, a nie moge uwierzyc, ze nikt z ludzi za to odpowiedzialnych nie wpadl jeszcze na taki pomysl, a preferowal rozjezdzanie dopiero co oddanych do uzytku ulic!!

Przeciez powinno sie zorganizowac tam wjazd i wyjazd tylko dla ciezkiego sprzetu po obrzezach osiedla Tivoli (oczywiscie z pominieciem utwardzonych niedawno nawierzchni na Jagodowej i Malinowej, ktore rowniez zostaly juz zniszczone, lacznie ze studzienkami). Dlaczego nie zorganizowac np. drogi takiej, jak proponowana na zdjeciu ponizej?

Czyli zeby nie krecic, przerzuca sie ciezar ruchu na Sloneczna, a co tam. Tam niech niszcza drogi.... Dodam, ze dwukierunkowy ruch na Slonecznej, nadal nie rozwiaze problemu rozjezdzania nowych ulic z kostki brukowej na osiedlu Tivoli, bo ruch nadal bedzie tamtedy przebiegal (wiec rozwiazanie jest bez sensu!).
Na Debowej nigdy nie mialem problemu z przejechaniem, a jezdze tamtedy czesto, a jezeli ktos parkuje nieprawidlowo, to jak pisal kolega wyzej, od tego jest policja.

Powtarzam jeszcze raz: WARA OD OSIEDLA ZACHODNIEGO! Nie Wy budowaliscie to osiedle, i nie bedziecie teraz je niszczyc!!!

Mieszkancy Slonecznej do dziela!! Nie dajcie sie wykorzystywac!

objazd.JPG
Plik ściągnięto 39 raz(y) 171,32 KB

Ostatnio zmieniony przez kwm 2017-04-24, 15:56, w całości zmieniany 4 razy  
1 UP 0 DOWN
 
jarota 



Wiek: 52
Dołączył: 22 Wrz 2008

UP 51 / UP 30


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2017-04-24, 16:15   

Wniosek jest z tego taki, że z powodu braku kompetencji jakiegoś urzędnika, jakieś drogi muszą zostać zniszczone. I właśnie ktoś stwierdził, że nie te na ul.Zielonej czy Dębowej tylko można rozjechać cieżkim sprzętem ul.Słoneczną.
Dodatkową atrakcją dla jej mieszkańców ma być ruch dwukierunkowy pod oknami i do tego wszystkiego jeszcze brak możliwości legalnego zaparkowania przy własnej posesji.
Proponowane rozwiązanie jest tak bezczelne i irracjonalne, że o ile oczywiście wejdzie w życie tylko czekać na lawinę pozwów o odszkodowanie...
1 UP 0 DOWN
 
kwm 



Wiek: 49
Dołączył: 30 Lis 2005

UP 411 / UP 33



Wysłany: 2017-04-24, 16:21   

Dokładnie tak!
0 UP 0 DOWN
 
Bert Greance 


Wiek: 43
Dołączył: 12 Gru 2010

UP 3 / UP 0



Wysłany: 2017-04-26, 20:53   

GNOM napisał/a:
Ulica Dębowa jest często zastawiona samochodami mieszkańców co powoduje że duże samochody ciężarowe mają problem z przemieszczaniem się, dotyczy to również samochodów z długimi elementami. Stąd pomysł aby ulice Słoneczną zrobić dwukierunkową i w ten sposób uprościć dojazd na budowy.

To można rozwiązać w ten sposób, żeby zrobić Dębową jednokierunkową - na odcinku Lwowska-Zielona.

Wprowadzenie dwukierunkowego ruchu na Słonecznej pozbawione jest jakiegokolwiek sensu.
Czy pomyślano nad bezpieczeństwem i brakiem widoczności przy skręcie z ulicy Zielonej w lewo na Słoneczną?
@kvm i @ jarota macie całkowitą rację, że wprowadzenie ruchu dwukierunkowego na Słonecznej jest chorym pomysłem, który może tylko zaszkodzić.
1 UP 0 DOWN
 
kwm 



Wiek: 49
Dołączył: 30 Lis 2005

UP 411 / UP 33



Wysłany: 2017-04-27, 06:37   

Bert Greance napisał/a:
To można rozwiązać w ten sposób, żeby zrobić Dębową jednokierunkową - na odcinku Lwowska-Zielona.


I to jest bardzo dobry pomysl! Niech na kazdej ulicy osiedla zachodniego bedzie jeden kierunek jazdy (chyba tylko Pomorska jeszcze zostala oraz dwie slepe uliczki: Drzymaly i Cicha).

Wtedy bedzie mozna dojechac wszedzie bez przeciskania sie, oraz poswiecania jednej ulicy kosztem drugiej (czyt. jednych ludzi kosztem drugich).

Mieszkancy osiedla korzystali z obecnej organizacji ruchu przez kilkadziesiat lat, i nie bylo zadnego problemu, a teraz ktos kto zaczal dowozic dzieci do szkoly, lub dojezdza do nowego osiedla Tivoli, narzeka i wymusza zmiany po krotkim czasie! Co za parodia!
Moze wyburzmy kilka domow, i wybudujmy dla jasniepanstwa autostrade prowadzaca prosto do ich domow, szkol czy zakladow pracy! wtedy nie beda musieli skrecac, ustepowac pierwszenstwa...
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu