Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
To też wypadek lotniczy związany z Brzegiem
Autor Wiadomość
Julian Mazur 



Wiek: 73
Dołączył: 19 Mar 2016

UP 233 / UP 63



Wysłany: 2016-07-26, 13:08   To też wypadek lotniczy związany z Brzegiem

To też wypadek lotniczy związany z Brzegiem, stąd startowali i tu byli na kwaterze radzieccy piloci, którzy rozbili się pod Oławą. Pewnie wielu czytelników forumbrzeg zna tę pracę pana Roberta Hesa. Ale zapewne nie wszyscy. To praca zadziwiająca, niezwykła, na poziomie, o który nie otarły się niektóre znane mi doktoraty, a nawet trzy, pożałuj Boże, habilitacje. Wszechstronna, międzynarodowa kwerenda, badania terenowe, także rozmowy, przez niektórych na naszym forum deprecjonowane, a przecież będące nierzadko jedynym źródłem informacji. Praca pana Hesa wolna jest od obserwowanego tu i ówdzie, na forumbrzeg, na szczęście, rzadko, szowinizmu, uprzedzeń, poprawnościowej rusofobii. Jest pracą zachowującą intelektualny dystans wobec formułowanych hipotez. Fascynująca swą dramaturgią. Z wyśmienitą wizualizacją. I jakże etyczna w czasach, gdy demony ksenofobii, historii pisanych przez usłużnych historyków (”Historyk pisze historię”, pamiętasz skąd to koteczku? pytał Kisiel) i innego ciężkostrawnego bleble, szerzą się bezkarnie. Pod tym linkiem znajdziecie tę pracę:

http://mig25.netpak.pl/
Ostatnio zmieniony przez Julian Mazur 2016-07-27, 08:40, w całości zmieniany 11 razy  
5 UP 0 DOWN
 
Barbara Bernfeld 


Wiek: 73
Dołączyła: 12 Mar 2016

UP 7 / UP 0



Wysłany: 2016-07-26, 22:35   

Przeczytalam. Wspaniale opracowanie. Ilez wysilku musial autor wlozyc w zebranie tego materialu. I jak to wszystko potem swietnie posegregowal i udokumentowal!
2 UP 0 DOWN
 
miriamz 


Wiek: 36
Dołączyła: 30 Cze 2016

UP 2 / UP 0



Wysłany: 2016-07-27, 10:36   

Biedne chłopaki...
2 UP 0 DOWN
 
Julian Mazur 



Wiek: 73
Dołączył: 19 Mar 2016

UP 233 / UP 63



Wysłany: 2016-07-30, 11:31   

Strona http://mig25.netpak.pl/ jest zrobiona wyśmienicie, ale ma już kilka lat. Pan Hes prosi o kontakt osoby, które wiedzą coś o tym wypadku lotniczym, niestety, wskazane „połączenie” (pewnie fachowo nazywa się to inaczej) nie funkcjonuje. Przez przypadek dotarła do mnie informacja związana z innym, polsko-radzieckim, wypadkiem lotniczym na lotnisku w Brzegu, którego bezpośrednimi i pośrednimi śmiertelnymi ofiarami byli dwaj radzieccy piloci (polskiemu pilotowi, którego fatalna pomyłka oraz zadziwiający zbieg okoliczności związany z sytuacjami na lotniskach wojskowych we Wrocławiu i w Brzegu, spowodowały ten wypadek, nic się nie stało poza olbrzymim stresem). Jest to zdarzenie opisane na naszym forum: http://forumbrzeg.pl/ppadd/viewtopic.php?t=25670 Chciałem przekazać panu Hesowi otrzymaną informację i szybko dotarłem do niego. Zainteresowani kontaktem z nim mogą szukać sami, ale oferuję swoją pomoc. Mogę do niego napisać i zapytać, czy godzi się na prywatne udostępnienie adresu e-mail.
Ostatnio zmieniony przez Julian Mazur 2016-07-31, 00:31, w całości zmieniany 11 razy  
2 UP 0 DOWN
 
robert00 


Wiek: 51
Dołączył: 19 Paź 2010

UP 5 / UP 0



Wysłany: 2017-03-19, 16:37   

Witam
Dziękuję za dobre słowo.
Adres mailowy mi się nie zmienił wciąż ten sam rob.tus...
1 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 23
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu