Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Brzescy mechanicy i warsztaty , auto-serwis, opinie klientów
Autor Wiadomość
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2013-08-23, 20:42   

malinabrzeg, na pewno to od turbiny? Robiłeś diagnostykę? Zadzwoń do mnie jutro 886-33-07-33 to Ci podłączę auto do komputera za darmo.
0 UP 0 DOWN
 
oldstaszek 


Wiek: 24
Dołączyła: 23 Mar 2010

UP 240 / UP 666


Skąd: z jutra

Wysłany: 2013-08-25, 08:42   

malinabrzeg napisał/a:
Ponawiam prośbę. Czy ktoś miał problem z trybem awaryjnym w deslu ( brak mocy silnika przy 3000 obrotów ).


Standard turbo ze zmienną geometrią w autkach eksploatowanych "wokół komina".
Usunięcie brudów i odkładów z części tloczącej. przywraca normalną eksploatację - zalepiona kierownica.
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2013-08-25, 09:45   

Turbina przeładowywała. Dałem malinie złoty środek czyszczący i instrukcje jak to zrobić (czyszczenie zaworów), jeżeli to nie da efektu, to trzeba będzie wyczyścić przepustnicę i turbinę.
0 UP 0 DOWN
 
kompnet 


Wiek: 37
Dołączył: 03 Lip 2005

UP 5 / UP 3



Wysłany: 2013-08-30, 21:17   

Orientuje się ktoś może ile by wynosił koszt wymiany klocków i tarcz hamulcowych w VW Lupo ? Oraz jaki warsztat polecicie aaa klocki i tarcze mam swoje nowe koszt usługi mnie interesuje tylko robocizny
0 UP 0 DOWN
 
but0la 


Wiek: 61
Dołączyła: 25 Mar 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2013-09-13, 05:50   Mechanicy - opinie

Polecam , na terenie dawnej " Garbarni " to chyba ulica Krakusa, mechanik który ma na imię Jarek i drugi pan którego imienia nie znam ( panowie pracują razem ).Profesjonalizm
0 UP 0 DOWN
 
mmaj 


Wiek: 25
Dołączył: 17 Paź 2007

UP 8 / UP 3



Wysłany: 2013-09-26, 07:47   

Zdecydowanie NIE POLECAM mechaników w Cartec w Pisarzowicach pomimo tego ze od lat robilem przeglady u Tomka. Wymienialem dwumase ze sprzeglem, auto do jazdy otrzymalem z niezakrecony zbiorniczkiem plynu hamulcowego, odcietym szlifierka uchwytem zbiorniczka plynu wspomagania :) luzno zwisajacym ze sruba na sankach oraz nowosc bo tego nie bylo przed... zgrzyt przy zapalaniu (zabki wyrobione na rozruszniku) dla nich wszystko jest ok :) Wrocilem z powrotem. Mowie co powyzej.

Z 1 dnia (dziwilem sie ze mozna wymienic calosc w 1 dzien) zrobil sie tydzien bez mojego narzedzia pracy z 500 zl zrobil sie koszt ok. 1400. Ale spoko mysle ma byc zrobione. Efekt koncowy! zgrzyt przy gaszeniu, po przejechaniu 3tys km.

Mysle, trzeba to zrobic - zgrzyt przy gaszeniu, moze rozrusznik dostalem regenerowany? Moze dumasa wadliwa... ale dziwne nie zawsze zgrzyt wystepuje. W pt. umowilem sie ze zostawie w pon. rano o 8.00 auto zeby ostyglo i sprawdza co sie dzieje, moze cos ma luz.. dwumasa, rozrusznik, jakas guma.... I tak wstaje rano w pon. o 6-stej jade na 7-dma zeby auto ostyglo zgodnie z umowa. czekam godzine przed brama do 8-smej. Zostawiam auto i przychodze o 14-stej. Auto dalej stoi na parkingu jak stalo, a na pytanie ze auto nie bylo robione uslyszalem od Pani "niech sie Panowie wytlumacza" wskazujac na wyciagajacych sie mechanikow :) ) Zabralem klucze od milej Pani i na tym przygoda z mechanika i przegladami w Cartec sie skończyla. Wlasciciel którego znam od lat jest ok ale mechanicy wnioski mozna wyciagnac z naprawy powyzej.

Zapytam, czy to jest domowe przedszkole czy profesjonalny zaklad mechaniki samochodowej? Panowie mechanicy mam nadzieje ze kiedys Was tez tak ktos potraktuje! Szanujcie czas bo czas to kasa.
0 UP 0 DOWN
 
Raynor 



Wiek: 41
Dołączył: 11 Cze 2012

UP 259 / UP 135



Wysłany: 2013-09-26, 10:11   

mmaj napisał/a:
Zdecydowanie NIE POLECAM mechaników w Cartec w Pisarzowicach pomimo tego ze od lat robilem przeglady u Tomka. Wymienialem dwumase ze sprzeglem, auto do jazdy otrzymalem z niezakrecony zbiorniczkiem plynu hamulcowego, odcietym szlifierka uchwytem zbiorniczka plynu wspomagania :) luzno zwisajacym ze sruba na sankach oraz nowosc bo tego nie bylo przed... zgrzyt przy zapalaniu (zabki wyrobione na rozruszniku) dla nich wszystko jest ok :) Wrocilem z powrotem. Mowie co powyzej.

Z 1 dnia (dziwilem sie ze mozna wymienic calosc w 1 dzien) zrobil sie tydzien bez mojego narzedzia pracy z 500 zl zrobil sie koszt ok. 1400. Ale spoko mysle ma byc zrobione. Efekt koncowy! zgrzyt przy gaszeniu, po przejechaniu 3tys km.

Mysle, trzeba to zrobic - zgrzyt przy gaszeniu, moze rozrusznik dostalem regenerowany? Moze dumasa wadliwa... ale dziwne nie zawsze zgrzyt wystepuje. W pt. umowilem sie ze zostawie w pon. rano o 8.00 auto zeby ostyglo i sprawdza co sie dzieje, moze cos ma luz.. dwumasa, rozrusznik, jakas guma.... I tak wstaje rano w pon. o 6-stej jade na 7-dma zeby auto ostyglo zgodnie z umowa. czekam godzine przed brama do 8-smej. Zostawiam auto i przychodze o 14-stej. Auto dalej stoi na parkingu jak stalo, a na pytanie ze auto nie bylo robione uslyszalem od Pani "niech sie Panowie wytlumacza" wskazujac na wyciagajacych sie mechanikow :) ) Zabralem klucze od milej Pani i na tym przygoda z mechanika i przegladami w Cartec sie skończyla. Wlasciciel którego znam od lat jest ok ale mechanicy wnioski mozna wyciagnac z naprawy powyzej.

Zapytam, czy to jest domowe przedszkole czy profesjonalny zaklad mechaniki samochodowej? Panowie mechanicy mam nadzieje ze kiedys Was tez tak ktos potraktuje! Szanujcie czas bo czas to kasa.


W Brzegu nie ma dobrych mechaników. Wystarczy zajechać, pokazać problem i słuchać i fantazji / pierdół / wymysłów na temat naprawy tego problemu. Znawcy od siedmiu boleści. W Brzegu jest na przykład warsztat, który jawnie twierdzi, że nie ma blokad do rozrządu 2.4 JTD, a które są wymagane (ustawianie na znaki przeważnie kończy się minimalnym przeskoczeniem paska - kto jest w temacie, ten wie), ale i tak rozrząd zrobią - poradzą sobie... Bez komentarza.
1 UP 0 DOWN
 
brain prince 


Wiek: 47
Dołączył: 25 Wrz 2013

UP 5 / UP 0



Wysłany: 2013-10-08, 13:32   

Witam,

Może komuś sie przyda, wykaz mechaników z Brzegu/okolic których polecam.

Lista stworzona wyłacznie na podstawie mojego 12 letniego doświadczenia i kilku samochodów na moim karku.

Każdy na końcu oczywiście wybiera sam wg. swoich prefererencji, doświadczenia, wiedzy auto-moto, etc.

Celowo nie tworzę "czarnej listy" :) za dużo na forum tego typu informacji. Jeśli ktoś jest zainteresowany tym wątkiem - zapraszam na priva.

POLECAM:

1. Mechanik z ul. Starobrzeskiej (obok instalacji z gazem LPG) - doraźne i nieskomplikowane naprawy prostych aut (Golf II/III, Corsy A,B).
Szybki czas realizacji i przystepne ceny

2. Elektromot z ul. Poprzecznej - jak wyżej z informacją, że koszty mogą być troszkę wyższe

3. Spawanie plastiku/Lakiernik z ul. Grobli (za Cotonem) - 2 osobne instytucje: - spawanie: dobra jakość/alternatywa finansowa do nowych plastików, lakiernik: bardzo dobra jakość (Passat B5)

4. Zakład Janusz Siwecki (Pisarzowice) - wszelkie sprawy z zawieszeniem (końcówki, wielo-wahacze, zwrotnice, amorki, sytuacje po stłuczkach), dobre materiały, przystępne ceny (Passat B5, Golf IV)

5. Mechanik ze Śmiechowic (Piotrek) - zawieszenie, rozrząd, elektryka (szyby, luterka), długoletnie doświadczenie z ASO VW, specjalizacja w segmencie VW ale na placu też znajdziecie japończyki i francuzy (POLO IV, GOLF IV).
Ceny przystępne.

6. Spawanie/naprawa tłumików na ul. Robotniczej (w podwórku, zaraz za szkołą nr 5) - koszty i jakość na ok (Golf II, Felicia)

7. Elektryk z ul. Robotniczej (ten sam adres jak powyżej) - alternatory, rozruszniki i proste sprawy. Szybki czas realizacji.
3 UP 0 DOWN
 
andriusza 


Wiek: 47
Dołączył: 02 Cze 2012

UP 10 / UP 2



Wysłany: 2014-03-27, 10:22   

Ostatnio odwiedziłem Geo-test w Michałowicach. Po naprawie zawieszenia w tym warsztacie pojawiło się więcej problemów niż było wcześniej, stuki na nierównościach itp. Mechanik? nie uwierzył, o gwarancji na usługę jakby nie chciał usłyszeć, paragonu wcześniej oczywiście też nie dostałem, więc zwinąłem się bo co można z takim chamem zrobić. Poprawki po tym partaczu zrobił mi znajomy w Opolu w 30 min, coś tam było źle założone i teraz jest O.K.
Auto Geo test to dla mnie porażka, nigdy więcej i wszystkim będę odradzał.
0 UP 0 DOWN
 
BASSEPROD 


Wiek: 39
Dołączył: 05 Sty 2009

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2014-06-06, 11:02   Re: Brzescy mechanicy i warsztaty , auto-serwis, opinie klie

andriusza napisał/a:


wymiana sprężyn w przednim zawieszeniu GeoTest w Michałowicach - 350 zł (5 godzin)


Jaki samochód? Osobowy?

Podana cena za robociznę czy wraz ze sprężynami?

jeśli za samą robociznę, to cię nieźle naciągnęli.

Wymieniałem w golfie 4 (a w zasadzie wymieniał mi szwagier "sam") z przodu amortyzatory wraz ze sprężynami.
czas? - 2godziny obydwie strony.

Co do serwisu na Shellu odradzam wszystkim. Banda partaczy. W zeszłym roku wymieniałem u nich przeguby i sprzęgło - Efekt? uszkodzony lakier, po wymianie sprzęgła uszkodzony czujnik prędkościomierza, chcieli mi wmówić, ze nie działał i że muszę zapłacić za nowy oraz niedokręcona poducha skrzyni biegów co zaowocowało w krótkim czasie zerwaniem gwintów poduchy i silnik poleciał na glebę. Amatorzy i praktykanci, a kierownicy beszczelni.
0 UP 0 DOWN
 
coastbasse 



Wiek: 35
Dołączył: 13 Mar 2007

UP 13 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2014-09-19, 11:08   

No i kolejny warsztat dołącza do mojej czarnej listy. Oliwera na Skarbimierzu. Po spędzeniu całego popołudnia na jeździe od zakładu do zakładu szukając kogoś kto ustawi mi zbieżność w mondeo MK3 kombi, gdzie w każdym słyszałem "..uuu koła 18'...nie ustawimy..." lub inne docinki na temat wielkości felg i wysokości opony trafiłem na skarbimierz. Panowie powiedzieli że nie ma problemu i ustawią.

Powiedziałem żeby sprawdzili zawieszenie zanim coś zrobią bo i tacy są magicy że nie patrzą.

Po ok 30 minutach zrobione...z przodu i wręczają mi klucze. Zapytałem co z tyłem. Odpowiedzieli mi ze tyłu się w tym aucie nie ustawia (sic!) Mówię grzecznie chłopom że ustawia się zbieżność tak samo jak i kąty. odpuściłem....parę dni później pojechałem na wymianę oleju a tam, wywalone gumy na wahaczu wzdłużnym.

Tak więc ja tym panom bardzo dziękuje i NIE POLECAM. Za to polecam zapoznanie się w takim razie ze specyfikacjami technicznymi samochodów. I jeszcze jedno...nie we wszystkich autach zbieżność ustawia się na 0 (zero)
0 UP 0 DOWN
 
Banita 


Wiek: 51
Dołączył: 21 Cze 2015

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2015-06-21, 07:38   Wymiana Paska klinowego audi a6 c5 manual

Witam Panowie potrzebuje magika od wymiany paska klinowego w Audi a6 c5 2.5 tdi manual Kogo polecacie ?
0 UP 0 DOWN
 
ccarrs 


Wiek: 46
Dołączyła: 09 Lis 2015

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2015-11-10, 11:48   

Faktycznie, cenne wskazówki można tu znaleźć. Gratuluję pomysłu tego forum.
0 UP 0 DOWN
 
fakir246 


Wiek: 55
Dołączył: 23 Maj 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2016-07-18, 21:41   

Szukam mechanika na 23 lipca który wymieni tarcze i klocki przód w golfie 4 SDI 2000 rok z okolic Brzegu
0 UP 0 DOWN
 
AndrzejKowalski 


Wiek: 35
Dołączył: 14 Paź 2019

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2019-10-14, 16:05   

Ja od siebie mogę polecić warsztat Elektromot, który obecnie znajduje się na ulicy Oławskiej 1
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu