Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
ZAKUP LUSTRZANKI , JAKĄ WYBRAĆ
Autor Wiadomość
lippek2505 
WYGINAM ŚMIALO CIAŁO


Wiek: 39
Dołączył: 09 Wrz 2008

UP 13 / UP 25



Wysłany: 2014-02-14, 16:05   

witam a znalazłem jeszcze cos takiego i wydaje mi sie ze o wiele lepsze parametry- http://allegro.pl/sony-al...3969700163.html
0 UP 1 DOWN
 
A.Mason 


Wiek: 109
Dołączył: 04 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2014-02-15, 23:14   

bandit napisał/a:
Co do obiektowów to musisz sie zastanowic jakie zdjecia chcialbys robic, bo moim zdaniem obiektyw wlasnie powinienes dobierac do zdjec jakie chcesz robic.

Gdzieś kiedyś miałem program, który na podstawie plików (exifów) robił statystyki na jakich ogniskowych i przesłonach robiło się zdjęcia. To może pomóc przy wyborze.

Natomiast co do tego Sony, nie wypowiem się, bo żadnego z tych aparatów nigdy nie używałem, a na podstawie tabelek można wyciągać wnioski samemu. Chyba na Optycznych albo Fotopolis jest możliwość porównania dwóch aparatów pod względem parametrów, co ułatwia robotę.

Na pewno nie przykładałbym nadmiernej wagi do czułości ISO. Pomimo że mam teoretycznie lepszy aparat niż te dwa, bez obawy używam tylko do ISO 1600. Bardzo rzadko i tylko jak już naprawdę muszę - 3200, a wielkości powyżej to już zabawa. W tym przypadku zamiast tabelki lepiej porównać testowe opinie i ewentualnie zdjęcia dostępne w sieci.

Nie przeceniałbym też ergonomii używania aparatu. Z dwóch powodów.
1. o ile coś nie jest kompletnie zepsute/niepasujące użytkownikowi, albo o ile nie jest się fotoreporterem łażącym godzinami z aparatem, to prawie zawsze (czasem z przymusu) człowiek przyzwyczaja się nawet do drobnych niewygód. Ja do dziś za ergonomię przeklinam Pentaksa, bo firma po modelu K10 postanowiła zmniejszyć korpus i K5 (który jest nowszy i lepszy), już nie leży mi tak dobrze w dłoni. Nie wróciłbym jednak do k10 ze względu na inne zalety k5.
2. ocena przez chwilowe potrzymanie aparatu w ręce, może być przekłamana ze względu na przyzwyczajenia do poprzedniego aparatu. Inne, nie zawsze znaczy mniej ergonomiczne/gorsze.
0 UP 0 DOWN
 
lippek2505 
WYGINAM ŚMIALO CIAŁO


Wiek: 39
Dołączył: 09 Wrz 2008

UP 13 / UP 25



Wysłany: 2014-03-20, 21:13   

witam....
wybór już padł moim aparatem bedzie 5300
dzieki za rady...
0 UP 1 DOWN
 
lippek2505 
WYGINAM ŚMIALO CIAŁO


Wiek: 39
Dołączył: 09 Wrz 2008

UP 13 / UP 25



Wysłany: 2014-03-28, 16:23   

witam....
jak wyżej pisałem jest nikon D5300 + nikkor 18-105
i napisze tak rewelacja.... nawet na automacie mój wcześniejszy aparat p500 nie miał zadnych szans, ktoś pisał wczesniej ze aparat sam nie robi zdj oki tylko ze róznica nawet na automacie jest kolosalna , mało tego już goarnołem temat migawki, przysłony , iso itp itd i jest już co porobic i sie pobawic.... zdj igła w pomieczczenich ciemnych dosć mocno bez lampy i statywu zdj naprade spoko iso 200 rewelacja jednym słowem.
pozdrawiam wszystkich i idę sie szkolić z fotografi :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
0 UP 1 DOWN
 
holmes 



Wiek: 36
Dołączył: 04 Lut 2016

UP 0 / UP 2



Wysłany: 2016-06-25, 21:58   

Już lepiej zainwestować w Nikona D5200, sam z tego modelu korzystam.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 23
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu