Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Początki z fotografią...
Autor Wiadomość
nappeunyeon 


Wiek: 29
Dołączyła: 08 Gru 2013

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2013-12-08, 12:31   Początki z fotografią...

Witam, od pewnego czasu interesuję się fotografią. Robię kilka amatorskich zdjęć (głównie widoki, natura, życie codzienne). Chciałabym jakoś to rozwinąć, jednak nie mam zbyt wielkiej wiedzy na ten temat. Czy możecie mi polecić od czego powinnam zacząć, na co zwracać uwagę itp? Takie podstawowe informacje, którymi każdy "fotograf" powinien się kierować :)
Na dzień dzisiejszy korzystam z aparatu Olympus, ale planuję kupić lustrzankę. Jaka powinna być dla początkującego fotografa? Niestety kompletnie się na tym nie znam, a nie chciałabym wydać pieniędzy w błoto. Zatem prosze grzecznie o poradę ^^
0 UP 0 DOWN
 
Kaspersky 


Wiek: 36
Dołączył: 10 Cze 2005

UP 15 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2013-12-08, 13:02   

Przede wszystkim rób zdjęcia i czerp z tego przyjemność :) Dobrym pomysłem byłoby pokazanie co jakiś czas zdjęć tu na forum albo np. na cyberfoto.pl; zawsze znajdą się bardziej doświadczone osoby, które podpowiedzą odnośnie kadrowania, kompozycji i innych technikaliów. Myślę, że za chwilę i w tym wątku wypowie się ktoś kompetentny. Reszta to dźwiganie aparatu i robienie zdjęć, żeby wypracować swój unikalny sposób ich robienia.
Ja Ci życzę pozostania amatorem, z łac. amator to miłośnik :)
1 UP 0 DOWN
 
nappeunyeon 


Wiek: 29
Dołączyła: 08 Gru 2013

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2013-12-08, 17:38   

Dziękuję serdecznie za odpowiedź i rady! :) Oczywiscie tak też czynię - w większej wolnej chwili wychodzę z domu i próbję łapać przelotne chwile na fotografiach. Tak jak zaproponowałes - dodam jakieś swoje zdjęcia, abyście również mogli je obejrzeć i ocenić. Chętnie posłucham waszych opinii i rad odnośnie poprawiania ewentualnych błędów. Mam jeszcze jedno pytanie.. Czy złym jest dodawanie efektów do zdjęć? Chodzi o odrobinę kolorystyki, filtry, bilanse itp. Czy uważacie, że jednak lepiej zostawić zdjęcie takie jak powstało?

Dorzucam kilka fotografii mojego autorstwa :)

P7091453_.jpg
Plik ściągnięto 80 raz(y) 62,53 KB

PA090790_.jpg
Plik ściągnięto 67 raz(y) 83,69 KB

SAM_1746_.jpg
Plik ściągnięto 64 raz(y) 67,24 KB

P6141116_.jpg
Plik ściągnięto 56 raz(y) 126,29 KB

0 UP 0 DOWN
 
bandit 
Grzegorz



Wiek: 41
Dołączył: 13 Wrz 2007

UP 7 / UP 3


Skąd: Brzeg/Leeds

Wysłany: 2013-12-09, 18:24   

proponowalbym posciagac sobie jakies pdfy odnosnie podstaw fotografii, pierwsze lektory jakie czytalem to byly zwiazane z ISO, Obiektywami, opisem lustrzanki, potem Odnosnie swiatla, kadrowania itp. na you tube, czy roznych portalach znajdziesz tyle materialow ze czytania bedzie na dlugie dni, potem wzialem aparat w rece, zadzwonilem do kumpla, ktory mnie uczy i z nim praktykowalem.

Ogolnie przepytywal mnie z wiedzy jaka udalo mi sie dowiedziec i pokazywal mi jak to sie ma w praktyce, co i jak ustawiac i dlaczego.

Polecam wypady w wiekszym gronie na zdjecia i wymiane doswiadczen.


pierwsze zdjecie bardzo mi sie podoba.

pozdrawiam
Grzesiek
1 UP 0 DOWN
 
slawq 



Wiek: 45
Dołączył: 01 Wrz 2006

UP 37 / UP 6


Skąd: Skarbimierz

Wysłany: 2013-12-09, 23:34   

Możesz tu zerknąć.. http://www.szerokikadr.pl/
0 UP 0 DOWN
 
nappeunyeon 


Wiek: 29
Dołączyła: 08 Gru 2013

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2013-12-10, 15:23   

Dziękuję wszystkim za rady :)
I co sądzicie o moich zdjęciach? Czego w nich brakuje?
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae


Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2013-12-10, 15:39   

Cytat:
I co sądzicie o moich zdjęciach? Czego w nich brakuje?


Konfrontacji z setkami innych zdjęć i fotografii oraz nieco samokrytycyzmu ;) . Może być tak? ;) .

Drugie od góry - aż się prosi o nieco inne rozłożenie GO. Przynajmniej tak podpowiada moje poczucie estetyki. Pierwszy plan albo ostry - tło nieostre. Albo vice versem.
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2013-12-10, 15:49, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
singnoral 


Wiek: 25
Dołączył: 14 Gru 2015

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2015-12-14, 13:32   

Sięgnij po poradniki, umów się ze znajomymi, żeby Ci pozowali. Pomysłów jest masa!
0 UP 0 DOWN
 
tajga 


Wiek: 36
Dołączyła: 08 Gru 2015

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2016-01-28, 15:35   

dokładnie poradniki, kursy. Porób darmowe sesje znajomym, czy komuś na ślubie, komunii - zawsze to darmowe portfolio będziesz mieć. Kup dobry aparat, i obiektyw. Tu musisz zainwestowac. Polecam zajrzeć Ci na electro. pl bo mają często promocje. Może akurat coś wybierzesz. Ja mam podstawowy aparat do własnego użytku. Sony alfa - mi wystarcza.. ale to jak mówię mój użytek tylko.
0 UP 0 DOWN
 
funiek. 
rafal


Wiek: 50
Dołączył: 28 Wrz 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2016-01-30, 00:26   

tajga, z tymi ślubami, komuniami to narazie proponuję się wstrzymać. To są zagadnienia, które wymagają juz wiedzy teoretycznej i warsztatu. Nie ma nic gorszego jak wyrobienie sobie negatywnej opinii na.samym starcie. Na początek dużo czytać, oglądać jak najwięcej zdjęć i pstrykać. Później do znudzenia oglądać swoje wypociny i prowadzic selekcję. Ale to już jak zdobędziemy elementarną wiedzę. :D
0 UP 0 DOWN
 
cherka 


Wiek: 108
Dołączyła: 10 Mar 2014

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2016-03-09, 13:30   

funiek. napisał/a:
tajga, z tymi ślubami, komuniami to narazie proponuję się wstrzymać. To są zagadnienia, które wymagają juz wiedzy teoretycznej i warsztatu. Nie ma nic gorszego jak wyrobienie sobie negatywnej opinii na.samym starcie. Na początek dużo czytać, oglądać jak najwięcej zdjęć i pstrykać. Później do znudzenia oglądać swoje wypociny i prowadzic selekcję. Ale to już jak zdobędziemy elementarną wiedzę. :D


zgadzam się z funiek
i nie o to chodzi czy sobie zrobimy zły start, ale czy weźmiemy odpowiedzialność za ewentualne "zmasakrowanie" czyjegoś ważnego wydarzenia
miałam już do czynienia z płaczącymi pannami młodymi "czy da się choć trochę te zdjęcia uratować? "
0 UP 0 DOWN
 
Libia89 


Wiek: 36
Dołączyła: 20 Sty 2016

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2016-04-26, 05:18   

Sama mimo, że amatorsko robię zdjęcia już od ponad 10 lat, bałabym się fotografować czyjeś wesele.
0 UP 0 DOWN
 
holmes 



Wiek: 36
Dołączył: 04 Lut 2016

UP 0 / UP 2



Wysłany: 2016-06-25, 21:54   

Widzę, że w dobrą stronę idziesz. Jeśli kupisz lustrzankę to zainwestuj w statyw no i węzyk zwalniający - to ci zredukuje drgania aparatau do minimum, dzięki temu zdjęcia nie będą rozmazane.
0 UP 0 DOWN
 
fotografrodzinny 


Wiek: 41
Dołączyła: 23 Maj 2023

UP 0 / UP 1


Skąd: Białystok

Wysłany: 2023-05-23, 09:48   Re: Początki z fotografią...

Przede wszystkim rób zdjęcia, oglądaj prace innych, zainwestuj w sprzęt.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu