Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Proszę o Pomoc
Autor Wiadomość
Lathea 


Wiek: 34
Dołączyła: 22 Wrz 2012

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2014-08-25, 13:09   Proszę o Pomoc

Witam,
Chciałabym mniej wiecej opisać swoją sytuację. Jestem matką trójki wspaniałych synków. Niestety moje dzieci są autystyczne.Jestem czwarty raz w ciąży. Życie mi się posypało w momencie kiedy dzieci zostały mi zabrane. Ojciec ich trafił do zakładu karnego. Dzieci ze wzgląd iż jest to jedyny żywiciel rodziny zostały mi odebrane. Ja bez mieszkania,pracy zostałam z tym wszystkim sama. Jednak wszystko starałam się załatwiać dowiadywać dzieci odwiedzam,praktycznie cały czas staram się w ich życiu istnieć. Bardzo chciałam państwa prosić o pomoc w związku wynajmem taniego lokum gdzie nie odrazu mogłabym płacić odstępne tylko same rachunki plus czynsz do spłódzielni. Dzieci mam na wyciągnięcie ręki jedynym problemem moim jaki został mi do rozwiązania to to aby mieć jakieś lokum by dzieci mogły ze mną być.
Oczywiście wyprzedze państwa wypowiedzi na temat tego czy staram się o mieszkanie. Oczywiście staram się. Lecz problem polega w przepisach. Wcześniej starałam się o mieszkanie socjalne lecz opieka nie chciała mi dać tytułu bezdomności. Takowy tytuł aby uzyskać pojechałam do domu samotnej matki. Jednak nie mogłam tam wytrzymać .
Wruciłam w miedzy czasie dostałam się na liste. Niestety lista od ładnych paru lat się nie rusza i tylko wyrokowcy mają pierwszeństwo. Nawet takie coś jak "niewydolność wychowawcza" nie jest argumentem dla pana dyrektora Sidora. Ten przepis wszedł w grodkowie u nas w brzegu niestety nie. Pomieszkuje kontem u rodziców konkubenta. Po pół roku pomieszkiwania dopiero mogę się starać o mieszkanie komunalne i brać oferty mieszkań do remontu.
Rodzice jego niestety nie są wstanie mi wiecznie pomagać sama się staram o wszystko.Moi rodzice nie żyją dlatego liczę tylko na pomoc rodziców konkubenta. Nie jest mi łatwo.
Uważam i tak to za sukces iż jestem u nich i mogę sypiać, zjeść coś wykąpać się.
Zależy mi strasznie na mych synkach w tym celu walczyłam i walcze o mieszkane lecz pewnych rzeczy nie jestem w stanie przeskoczyć. Wszędzie trzeba czekać.
Doskonale to rozumiem lecz nie chce aby moje dzieci wiecznie siedziały u rodziny zastępczej. W tym celu bardzo proszę państwa o pomoc. Aby ktoś się ulitował nademną i mi pomógł. Abym mogła moich synków mieć przy sobie. Niestety przez pierwsze trzy miesiące nie będę miała z czego płacić odstępnego. Opieka społeczna napewno coś pokryje lecz to nie będzie to co bym oczekiwała.
W momencie kiedy będę miała dzieci przy sobie będę mogła opłacać odstępne. Dlatego bardzo państwa proszę o pomoc!
Nie wiem już co robić daję ogłoszenia w kauflandzie jutro ide do gazety brzeskiej, pytam ludzi obcych na ulicy plus proszę znajomych o pomoc.
Bardzo mi zależy na moich dzieciach proszę żeby ktoś mnie zrozumiał i dał odwet tej sprawie. Aby może ktoś zlitował się i pomógł mi z tym mieszkaniem.
Proszę was. Wiem że w sieci jesteśmy anonimowi ale akurat swoją sytuacje naprawde osobie która zechciałaby mi pomóc pokaże i przedstawie.
Przepraszam za haos w mej wypowiedzi. Lecz naprawdę staram się na tyle ile mogę i najmocniej proszę o pomoc. Proszę w razie jakiejś informacji na temat mieszkania pisać na priv bądź w komentarzach. Z góry bardzo dziękuje.
0 UP 0 DOWN
 
darmon 


Wiek: 40
Dołączył: 26 Sie 2014

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2014-08-26, 12:29   

A nie lepiej napisać na forum które się tym faktycznie może zająć?
0 UP 0 DOWN
 
Lathea 


Wiek: 34
Dołączyła: 22 Wrz 2012

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2014-08-26, 13:40   

Jeżeli masz możliwość to proszę podaj mi gdzie bym mogła pisać. Bo nie ukrywam naprawdę jestem młodą osobą i pewnych rzeczy poprostu nie wiem. Kieruję się tym co ktoś mi doradzi :) .
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2014-08-27, 09:18   

Poszukaj wsparcia w Punkcie Pomocy Kryzysowej w Brzegu przy ul. Piastowskiej. Jest tam również możliwość uzyskania pomocy prawnej.
http://ppk.mops-brzeg.pl/
1 UP 0 DOWN
 
Lathea 


Wiek: 34
Dołączyła: 22 Wrz 2012

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2014-08-27, 13:49   

Byłam już tam. Niestety poza chodzeniem do psychologa i tym co już wiem nie są w stanie mi pomóc. Prosiłam ich aby też dopytywali się czy osoba starszą mogłabym się zaopiekować ale odpowiedzi puki co żadnej. Nie mają dużych możliwości. Dlatego też wczoraj byłam w radiu park i gazecie brzeskiej gdzie pojawi się ogłoszenie z prośbą o pomoc.
1 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2014-08-28, 06:35   

Jeżeli szukasz zatrudnienia, to w paru brzeskich marketach szukają pracowników. Wiem, że to nie marzenie, ale od czegoś trzeba zacząć.
1 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2014-08-28, 15:04   

Były na forum namiary na bezpłatnego prawnika, może ktoś przypomni. Po co ten prawnik? Dzieci nie są wyłacznie Twoje, mają ojca. Jeśli nie ojciec to dziadkowie są zobowiązani do płacenia alimentów. W prosty sposób mając wyrok na alimenty dogadasz się z dziadkami, że będziesz u nich mieszkać. Taniej im to wyjdzie. Może i konkubent będąc w zakładzie karnym będzie miał w takim wypadku dostęp do pracy. Rozważ jednak sytuację, czy nie lepiej jak dzieci obecnie znajdują się w Domu Dziecka? Jeśli jest tak jak piszesz to odwiedzaj je raz lub dwa razy w tygodniu, bardzo tego potrzebują. Reasumując na początek - uznanie ojcostwa (jeśli tego nie zrobiono) i wyrok na alimenty.
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2014-08-29, 10:58, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
auri-star 
częściej wredna niż miła



Wiek: 45
Dołączyła: 21 Paź 2007

UP 49 / UP 31



Wysłany: 2014-08-31, 22:58   

Domyślam się ,że ojcem dzieci jest owy konkubent więc o alimentach nie ma mowy tak samo jak i o pracy z powodu kolejnej ciaży. W tym przypadku najlepszym wyjściem jest zostawić dzieci tam gdzie są ,bo na dłuższą metę i tak nie poradzisz sobie ze wszystkim sama zwłaszcza jak przyjdzie małe dziecko. Czwórka dzieci w tym troje wymagające specjalnej troski i brak dochodów to nie wygląda i nie wróży najlepiej niestety.
Ostatnio zmieniony przez auri-star 2014-08-31, 22:59, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
KoniKWawa 


Wiek: 42
Dołączyła: 22 Gru 2014

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2014-12-26, 15:23   

Bezpłatny prawnik zawsze jest przy OPS..
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 27
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu