Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Konkurs "Warte Poznania"
Autor Wiadomość
Fundacja K.I.S. 



Wiek: 24
Dołączył: 21 Lut 2013

UP 51 / UP 23


Skąd: KRS

Wysłany: 2013-07-15, 14:49   Konkurs "Warte Poznania"

Chciałoby się rzecz, że „jakie jest miasto każdy widzi”.

Ale chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że każdy widzi je inaczej. Każdemu podoba się coś innego; każdy chciałby gdzie indziej mieszkać; to, co niektórym potrzebne w mieście do życia, dla innych stanowi przeszkodę na drodze do jego wygodnego prowadzenia. Dlaczego? Bo wszyscy inaczej myślimy o mieście i tym, czym ono powinno być.

Odkład urbanizacja zaczęła trwale kształtować środowisko życia człowieka, fotografia cyfrowa znalazła się w zasięgu prawie każdego a posługiwanie się nowymi mediami zainicjowało nową erę w komunikacji międzyludzkiej, stało się jasne, że głównym obiektem fotograficznym dla człowieka współczesnego będzie właśnie MIASTO. To gigantyczne nagromadzenie jednostek i grup, które wywołują na siebie wzajemny wpływ, wprawiając miasto w ruch.

Ciągła cyrkulacja, przemieszczanie się, zmiany i trendy, stale biegnący czas nie pozwalają miejskiej materii na to, aby mogła się zatrzymać.

Więc teraz Twoja kolej. Stop. Weź głęboki oddech. Pomyśl:
Czy to, co podoba mi się w mieście wynika z moich przekonań, czy też jest projekcją opinii innych? Czy lubię to, co moi znajomi? Czy drażni mnie coś innego, jako mieszkańca danego terenu, a coś innego, jako pracownika zakładu ulokowanego na innym obszarze? Czy potrafię powiedzieć, gdzie kończy się wpływ otoczenia a zaczyna moje indywidualne spojrzenie na miasto? Czy nie brakuje mi okazji, aby wyrazić swój subiektywny stosunek do miasta i toczących się w nim procesów? Jeśli chociaż na jedno z tych pytań odpowiecie twierdząco, to konkurs ten jest adresowany właśnie do Was.

Cyknij zdjęcie swojemu miastu, które będzie odpowiedzią.

„Zdjęcie warte Poznania” to sposób na zilustrowanie cząstki siebie w kontekście miasta. Swojego własnego „Ja” na płaszczyźnie poznańskiej przestrzeni. Sposobu patrzenia, poczucia estetyki, wspomnień i wrażeń, zaskoczeń i przestrachów. Nie jest bowiem tak, że nasze myślenie o mieście podąża jednostajnymi torami – sielskimi ścieżkami miejskiego piękna, zakodowanymi w pocztówkowych i przewodnikowych zdjęciach, ani zapomnianymi i mrocznymi szlakami, rodem z policyjnych kronik i doniesień o „mroczniejszych” aspektach miejskiej rzeczywistości. Każdy z nas estetyzuje miasto na swój własny sposób, rzutując na jego przestrzeń cząstkę siebie – spędzony w nim czas, przeżyte radości i smutki, zapamiętane plenery, stosunkowo niedawno odkryte wrażenia powstające w kontakcie z jego poszczególnymi elementami, obszarami, terytoriami.

Miasto to My – w sensie bardziej niż dosłownym. Spróbujmy podzielić się tym, co sądzimy, że jest unikatowe dla naszego spojrzenia. Tym, czego – jak sądzimy – nie dostrzegają inni. Pokażmy siebie przez pryzmat miasta, w którym żyjemy.

To konkurs dla tych, dla których miasto nie jest oczywiste. Raczej: zaskakujące.
Cyknij, bo pewnie warto.

Więcej: http://www.klasterpoznan....e-poznania.html
1 UP 0 DOWN
 
ignho 


Wiek: 34
Dołączył: 27 Lis 2014

UP 0 / UP 3



Wysłany: 2014-11-27, 15:02   

Nie wiem jak inni, ale ja wezmę udział.
0 UP 1 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 20
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu