Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Cyborg
2006-10-19, 19:46
Do Eksper. z Narkotykami, Rodziców, Wszystkich ;)
Autor Wiadomość
polip_boy 

Wiek: 39
Dołączył: 06 Sie 2006

UP 0 / UP 0



  Wysłany: 2006-08-08, 10:38   Do Eksper. z Narkotykami, Rodziców, Wszystkich ;)

Witam :)

Jestem koordynatorem programu profilaktyki narkotykowej w Brzeskim Stowarzyszeniu Promocji Zdrowia. Mam za zadanie zorganizować warsztaty rozwoju osobistego dla młodzieży doświadczającej problemów związanych ze środkami psychoaktywnymi; warsztaty psychoedukacyjne dla rodziców młodzieży doświadczającej problemów związanych ze środkami psychoaktywnymi(nie muszą być to rodzice młodzieży uczestniczacej w warsztatach rozwoju osobistego); a także zajęcia edukacyjne dla rad pedagogicznych dotyczące rozwiązywania problemów związanych ze środkami psychoaktywnymi. W ramach mojego zadania, będą również zorganizowane indywidualne konsultacje i porady dla osób doświadczających problemów związanych ze środkami psychoaktywnymi.

Przypuszczalnie zajęcia rozpoczną sie we wrześniu w szkołach gimnazjalnych na terenie powiatu brzeskiego, prowadzone będą przez wykwaliwikowanych psychologów. Uczestnictwo w warsztatach, zajęciach edukacyjnych i konsultacjach jest bezpłatne, gdyż program jest dotowany przez Samorząd Województwa Opolskiego.

W związku z moim postem mam pytania do gimnazjalistów i rodziców młodzieży gimnazjalnej:

- Czy zgodzilibyście się na uczestnictwo w tego rodzaju przedsięwzięciu? (Jeśli nie, to dlaczego)

- Czy widzicie jakieś przeszkody, by wziąć udział w programie.


Wszelkie inne pytanie dotyczące informacji zawartej powyżej, które przyszły wam do głowy podczas czytania mojego postu i po jego przeczytaniu, prosze kierować tutaj...postaram sie odpowiedzieć w miarę szybko.

Dziękuję za uwagę i pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniony przez alferx 2006-08-08, 10:46, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-08-08, 14:06   

Witam

Nie ma co się ich pytać o zdanie, bo ja juz znam odpowiedz. Wiec od początku jak tylko wejdą do gimnazjum brać sie za nich i przekazywać wiedze na ten temat.
0 UP 0 DOWN
 
polip_boy 

Wiek: 39
Dołączył: 06 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-08-08, 14:43   

czyli jesteś jasnowidzem :wink:

...a tak na serio, to tez domyslam sie odpowiedzi gimnazjalistow... chociaz mam nadzieje, że niektórzy odważą się na udział w programie. Psycholog w końcu nie gryzie.

Mam nadzieję, że przynajmniej rodzice nie zawiodą, i będą chcieli co nieco dowiedzieć się o realiach egzystencji ich dzieci.
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-08-08, 16:06   

polip_boy napisał/a:
Mam nadzieję, że przynajmniej rodzice nie zawiodą, i będą chcieli co nieco dowiedzieć się o realiach egzystencji ich dzieci.


tak zgadzam sie z tym, często rodzice nie widza problemów swoich pociech. Mam nadzieje że to oni przejmą inicjatywę i przyjda z dziećmi. Czekamy kto jeszcze sie wypowie.

ps. ciesz sie ze wkoncu ktoś sie tym zajoł.
0 UP 0 DOWN
 
gosiaczek86 
Male wredne i pyskate:P



Wiek: 37
Dołączyła: 19 Lip 2005

UP 2 / UP 1



Wysłany: 2006-08-08, 21:58   

polip_boy, hm wiesz akurat wczoraj rozmawialam z moja siostra na ten temat i tak doszlysmy do wniosku ze chyba dobra metoda bylo by puszczanie filmow np jak zachowuja sie osoby ktore cos braly badz palily ( niektore takie akcje sa spieszne dla osob postronnych niektore wrecz tragiczne ) moze to by jakos zadzialalo na wyobraznie dzieciakow .. a akcje rozpoczac nie od gimnazjum a od 5-6 klasy podstawowki
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2006-08-08, 22:08   

Ja wychowany zostałem w przekonaniu że jest to złe.

Dlatego nie biorę tego świństwa. Jestm dumny z tego że potrafię powiedzieć NIE.

Ludzie właśnie powinni być uczeni w domach, rodzice powinni pokazywać co się dzieje jak człowiek ćpa.

Wmoim otoczeniu było wiele osób które brały, jakoś patrząc na nich śmieszy mnie to co oni wyprawiają, są wielcy bo wzięli jakieś świństwo?

Nie ! są małymi ludzikami co w ten sposób starają się ukryć przed światem, czują się lepsi, ale to nie prawda.

Trzeba uświadamiać że biorąc wcale nie jest się lepszym i pokazywać właśnie filmy co się dzieje z takimi ludźmi.

Mój tato pracował w służbie więziennej i nie raz opowiadał mi jak przyprowadzili małolata na delirce, mi aż włos się jeżył jak to słyszałem.


TU APEL DO MŁODYCH :!:

Niebierzcie bo przez to wcale nie jesteście lepsi, wprost przeciwnie pokazujecie że jeseście słabi, że uciekacie w najłatwiejszy sposób od wszystkiego. Co będzie potem? zastanówcie się jak to się może skończyć.

Przytoczę jak mój kolega po narkotykach pojechał samochodem, zginął mając 21 lat a miał jeszcze tyle życia przed sobą.

Tu jest problem bo ludzie myślą że nie są uzależnieni, myślą że jak wezmą raz czy drugi to mogą powiedzieć NIE, z czasem to nie staje się nie osiąglne, więc najlepiej nie próbować samemu wprowadzić się do grobu.

Na filmie powinni być przedstawieni młodzi ludzie którzy są dumni, że nie biorą oraz tacy co biorą, trzeba by porównać ich życie i zachowanie, może to by wpłynęło na wyobraźnię ludzką.

Zapraszam wszystkich do dyskusji na ten temat, gdyż może pomożemy komuś w opracowaniu programu który zniechęci ludzi do ćpania.
0 UP 0 DOWN
 
gosiaczek86 
Male wredne i pyskate:P



Wiek: 37
Dołączyła: 19 Lip 2005

UP 2 / UP 1



Wysłany: 2006-08-08, 22:18   

mnie do cpania tak samo jak do palenia nigdy nie ciagnelo zawsze potrafilam powiedziec to NIE a to ze inni w moim otoczeniu brali trudno ich sprawa. czesto osoby nie chca sie przyznac badz nie potrafia do tego ze juz sa uzaleznione ale czasem tez zdarza sie ze pod wplywem impulsu przestaja brac ( przyklad kumpla o malo co nie wyladowal w wiezieniu choc nie tyle za branie co za to ze pojechal z niewlasciwymi osobami po tym powiedzial sobie NIE i teraz cieszy sie z tego ze jest mezem i ojcem). chociaz nikt mnie nie namawial ale gdybym naprawde chciala to droga latwa szczegolnie w brzegu ,niestety!!!!!
0 UP 0 DOWN
 
cruelPAT 



Wiek: 36
Dołączyła: 10 Cze 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: z północy ;]

Wysłany: 2006-08-09, 11:52   

droga latwa jest wszedzie... dla chcacego... jak ktos bedzie chcial to i na bezludnej wyspie znajdzie sobie proszek do wciagania, chocby mialby to byc kokos ;p

pytanie.
lekkie narkotyki ktore nie wywoluja agresji i nie dokonuja spustoszenia w organizmie czy alkohol? chodzi o legalizacje znanego wszystkim srodka oduzajacego... jestescie za?
0 UP 0 DOWN
 
polip_boy 

Wiek: 39
Dołączył: 06 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-08-09, 12:48   

gosiaczku... myśle, ze filmy to dobry pomysl, jednakże sądzę, że dotarłyby do osób które nie miały nic wspólnego z narkotykami...lub bardzo bardzo mało...
Zadziałałyby równie "mocno" jak pokazywanie zasmolonych płuc palaczowi tytoniu.
Jest to pokazywanie przyszłości, która nie do wszystkich dociera.

Ja nie będę tworzył programu warsztatów, zajmą się tym psychologowie. Ja zajmuje sie organizacja wszystkiego, tak, żeby psychologowie weszli na gotowe. Dużo pracy, ale jestem dobrej myśli. Jednakże gdybym tworzył program...stawiał bym nie na straszenie przyszłością, ani konsekwencjami brania. Stawiam na rozwój osobisty, pokazywanie dobrego przykładu, edukacji w kierunku organizacji czasu wolnego, zachęcenia młodzieży do aktywności, toi ona może odciągnąć ludzi od brania.

a co do legalizacji miękkich narkotyków... myślę, że Polska nie jest gotowa na taki krok.
Jeśli mamy grype, to po co dorzucać jeszcze alergie czy cokolwiek innego.

Mysle, że ani alkohol, ani narkotyki nie wywołują agresji (oczywiście używane od czasu do czasu), one odblokowuja pewne ciemne strony naszych osobowości, lub inaczej - zablokowują kontrole nad nimi.
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-08-09, 13:18   

cruelPAT napisał/a:
lekkie narkotyki ktore nie wywoluja agresji i nie dokonuja spustoszenia w organizmie czy alkohol? chodzi o legalizacje znanego wszystkim srodka oduzajacego... jestescie za?


NIE NIE i jeszcze raz NIE...
0 UP 0 DOWN
 
gosiaczek86 
Male wredne i pyskate:P



Wiek: 37
Dołączyła: 19 Lip 2005

UP 2 / UP 1



Wysłany: 2006-08-09, 16:16   

na poczatek trzeba przyjac dobra granice lekkiego narkotyku . z tego co wiem to zostalo udowodnione naukowo ze tzw trawka szybciej od papierosow uzaleznia ale i jest o iles tam procent mniej szkodliwa na pluca itp. a to ze Polska nie jest na to przygotowana to wiadomo przeciez o ponad polowe zmniejszyla by sie jej cena i ktos by na tym ucierpial
0 UP 0 DOWN
 
Katarzyna_26 



Wiek: 44
Dołączyła: 02 Sie 2005

UP 36 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-08-09, 21:05   

A ja myślę, że należy najpierw zająć się wolontariuszami i liderami młodzieżowymi. Oni "zaprowadzą" do Stowrzyszenia gimnazjalistów. Szkolenie rad pedagogicznych jak najbardziej ok, ale z tym nie ma żadnego problemu - gminy Olszanka i Lewni Brzeski :)

polip_boy, życzę powodzenia we współpracy z P. Prezesem.
0 UP 0 DOWN
 
polip_boy 

Wiek: 39
Dołączył: 06 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-08-10, 06:02   

Kaśka (jeśli mogę oczywiście się tak zwracać :wink: ) nie mogę zająć się najpierw liderami młodzieżowymi i wolontariuszami...chociaż tak powinno być.
Muszę się wywiązać z umowy którą podpisało stowarzyszenie z samorządem woj. opolskiego...a czas goni nieubłaganie. Jak pewnie wiesz harmonogram przewidywał rozpoczęcie programu od lipca...

Dzięki za życzenia... mam nadzieję, że nie będzie problemów :)
pozdrawiam
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2006-08-21, 01:46   

wydaje mi się..........że na te warsztaty beda uczęszczali w większości krzykacze i wojownicy anty-używki itp... dla większości ludzi młodych, bo przecież to do nich bedzie to skierowane, bedzie to kolejny gniot (nie twierdze, ze jest nim na prawde, ale tak z pewnościa bedzie postrzegany przez wiekszość) ludzi "starszych", którzy na siłe próbuja przekazać przesłanie narkotykom stop w formie moralizatorskich gadek i w większości wywodów nieznajacych z własnego doswiadczenia expertów (jesli ma byc to inna forma to brawo :] ).......ale też zwykła próba przekonania/przegadania człowieka stosującego jest niezwykle trudna i w większości przypadków w danym momencie kończy sie fiaskiem. IMHO walke z nałogiem powinno sie rozpocząć od promowania zdrowego (nie mylic ze spokojnym) stylem życia....bo to właśnie zapewnienie małej ilości wolnego czasu (nie spędzonego na pracy i "dobijaniu się" ale właśnie na aktywnym lub extremalnym stylu życia)......dla człowieka, czasu który nie byłby stracony.......ale "zainwestowany"....dlaczego młody człowiek zaczyna??........w większości z nudów, bo gdzie ma pójść??......pograć w nogę??.....a jeśli nie lubi nogi.......do teatru......a jeśli nie lubi się "rymowanej gadki"??.........to co mu pozostaje jak nie wyjście na podwórko do kumpli na ławkę.....albo na impręze...na której 95% osób jest w stanie wskazującym na nienormalne pobudzenie organizmu??

potrzeba nam miejsc, w których mozna aktywnie spędzić czas.....nie tylko boisk i basenów, ale także takich w których adrenalina skoczy nam o 200%......miejsc, do których moze przyjść każdy, a nie tylko wybrany......extremalna zabawa (nie koniecznie niebezpieczna) moze przynieść dużo radości i pomóc w porzuceniu aktualnych używek....o ileż bardziej potrafi wciągnąć zwykle pokonanie słabości na pionowej skałce.....czy kulka przelatująca Ci nad głową....a potem wracając zastanowisz się co lepsze......lub zwyczajnie braknie Ci czasu na monotonne przesiadywanie na ławce lub w parku ;)
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-08-21, 05:38   

Mądrze prawisz, Ktośku. Mądrze. Energię trzeba rozładować...
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: do, eksper, narkotykami, rodzicow, wszystkich


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 36
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu