Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Routher speedtouch 585i v6
Autor Wiadomość
wojtu88 


Wiek: 36
Dołączył: 22 Mar 2009

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2014-07-05, 20:28   Routher speedtouch 585i v6

Witam.Mam pewien problem związany z w/w rotherem...mianowicie kupiłem go za grosze bez oprogramowania. Posiadam internet Upc z modemem i za zadne skarby nie wiem jak to podłączyć. Sciągałem oprogramowanie które i tak nie wykrywało rothera,strony które miały byc konfiguracją okazywały sie puste i zapewne nieaktualne...Mam prośbe jeśli ktoś mógłby jak krowie na rowie wytłumaczyć co i jak to będę bardzo wdzieczny :)
0 UP 0 DOWN
 
azereus 

Wiek: 51
Dołączył: 13 Gru 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2014-07-05, 21:13   

Jest to router pod lacze ADSL. Najprawdopodbniej nie sa sie tego polaczyc tak aby ten speedtouch dzialal jako router. Chociaz zalezy jakie mozliwosci daje jego oprogramowanie. Polecam jednak zakupic jaki prosty router bez modemu (z wejsciem wan rj45). Wystarczy na allegro wpisac router upc. Wtedy nie powinno byc problemow z podlaczeniem.

Jestes pewien, ze od UPC dostales modem, a nie modemorouter?
Ostatnio zmieniony przez azereus 2014-07-05, 21:16, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
wojtu88 


Wiek: 36
Dołączył: 22 Mar 2009

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2014-07-06, 16:44   

W instrukcji napisali ze 4-te wejscie ethernetu moze zastąpić DSL. Sciągnąłem program do instalacji który cos tam na wiele prób zainstalował ale do pełni szcześcia musze wpisać w wyszukiwarce adres ip routera.Robiąc to wyszukiwarka nie znajduje takiej strony a potrzebne jest to by skonfigurować router. A co do modemu z UPC to sądze ze to tylko modem bo nie wierze ze upc dało by mi kilka lat temu modemorouter.
0 UP 0 DOWN
 
azereus 

Wiek: 51
Dołączył: 13 Gru 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2014-07-06, 22:01   

Rzucilem okiem na instrukcje od tego urzadzenia, niestety nie widze tam zadnej informacji odnosnie wykorzystania portow LAN jako WAN. Mozliwe jednak, ze znalazlem instrukcje do innej wersji. Po podlaczeniu do komputera tego speedtoucha kablem ethernetowym poowinienes moc sie do niego zalogowac wpisujac w przegladarke 192.168.1.254, jesli ten adres nie dziala zresetuj go przytrzymujac guzik z tylu obudowy (dokladny opis resetu masz w instrukcji). Teoretycznie po resecie przywroci ustawienia fabryczne i bedzie dzialal podany wyzej adres ip.

Najprawdopodobniej nie ma potrzeby abys instalowal cokolwiek na komputerze jesli nie bedziesz wykorzystywal go jako modem ADSL.
0 UP 0 DOWN
 
wojtu88 


Wiek: 36
Dołączył: 22 Mar 2009

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2014-07-07, 18:57   

Robiłem tak jak napisałeś ale nadal nic nie wchodzi...łącząc komputer na kablu internet ładnie chodzi ale gd/y tylko próbuje połączyć się przez wi-fi to zaczyna się problem. Jest taka możliwość ze karta wi-fi może być uszkodzona w routerze?
0 UP 0 DOWN
 
azereus 

Wiek: 51
Dołączył: 13 Gru 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2014-07-08, 06:17   

Jakie ip dostajesz od routera? Siec wifi nadawana przez router jest widoczna? Masz haslo? Jaki blad wyswietla? Coz, to juz chyba 10letni zabytek, wszystko jest mozliwe.
0 UP 0 DOWN
 
Kaspersky 


Wiek: 36
Dołączył: 10 Cze 2005

UP 15 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2014-07-08, 12:12   

wojtu88, gdybyś był zainteresowany routerem WAN Linksysa pod UPC to daj znać, mam coś takiego za grosze w zestawie z dużą, 38-centymetrową anteną.
0 UP 0 DOWN
 
wojtu88 


Wiek: 36
Dołączył: 22 Mar 2009

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2014-07-09, 18:24   

azereus, IP wyswietla mi się moje z UPC na kablu a na wi-fi nic nie ma,sieć pokazuje ale niezabezpieczoną i kreski od zasięgu nie pokazują jakiegokolwiek zasięgu ale po wejsciu we właściwości niby zasięg jest idealny.Błąd w wyszukiwarce to poporostu nie uzyskano połączenia z serwerem. Co do zabytku to chyba masz racje bo wszystkie strony producenta nie istnieją...
dKaspersky, jeśli nie uda się nic z moim zrobić to napewno się odezwe i jakoś się dogadamy :)
0 UP 0 DOWN
 
azereus 

Wiek: 51
Dołączył: 13 Gru 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2014-07-09, 23:53   

Odpal terminal(polecenie
Kod:
cmd
w polu wyszukiwania pasku start) i wpisz
Kod:
ipconfig /all
. Wrzuc wynik i zobaczymy czy to w ogole jako router dziala.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 27
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu