Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Wymiana walut w internecie
Autor Wiadomość
Janek43 


Wiek: 47
Dołączył: 19 Lut 2014

UP 1 / UP 0



  Wysłany: 2014-02-19, 11:53   Wymiana walut w internecie

Witam
Co sądzicie o dostępnych w internecie kantorach? Czy taka forma wymiany waluty jest bezpieczna? korzystacie z niej? wygodne rozwiązanie? Czy możecie dokładnie wytłumaczyć mi na czym rzecz polega? Chciałbym dowiedzieć się czegoś więcej na ten walutami,pl od osób korzystających z tej platformy.
1 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2014-02-19, 20:46   

A czy warto? W Brzegu jest przynajmniej 2 kantory gdzie cenę od pewnej ilości można negocjować i w zasadzie nie opłaca się jeździć do Opery do Wrocławia. Wymiana internetowa działa na zasadzie przypuszczenia, że jak ktoś prowadzi taki bizneś to będzie mu zależało na wiarygodności. Czy to wystarczy to sprawa do rozważenia.
1 UP 3 DOWN
 
qwerty 



Wiek: 85
Dołączył: 07 Lut 2006

UP 7 / UP 1


Skąd: OB

Wysłany: 2014-02-19, 22:53   

Od kilku miesięcy korzystam z tego serwisu i chociaż na co dzień jestem raczej marudny i "oszczędny" ;-) to mogę go polecic na 101%. Nigdy żadnych problemów, ceny korzystne, wygoda dostępu. Nawet, jak ktoś ma czas (a ja go mam bardzo mało) udać się do kantoru + paliwo na przejazd + bilet parkingowy + kolejka w banku, żeby wpłacić walutę = i tak wychodzi taniej :-) . A ja BARDZO nie lubię przepłacać. Może to i grosze (a raczej złotówki), ale raczej warto...
Jeśli chce się zgromadzić troszkę euro na np. wakacyjny wyjazd, to warto kupić teraz bo w wakacje ceny zazwyczaj wyższe :-) a poza tym można po kilkanaście euro miesięcznie i się uzbiera...
0 UP 0 DOWN
 
qwerty 



Wiek: 85
Dołączył: 07 Lut 2006

UP 7 / UP 1


Skąd: OB

Wysłany: 2014-02-19, 22:54   

A co Ty *Roztropek* z jakimś Wrocławiem wyjeżdżasz... Chyba nie zakumałeś...
0 UP 0 DOWN
 
Andrzej83 


Wiek: 41
Dołączył: 15 Maj 2015

UP 0 / UP 2



Wysłany: 2015-05-15, 12:19   

Powiem wam szczerze że wymiana walut przez internet jest dużo bardziej opłacalna niż wymiana w stacjonarnym kantorze więc uważam że jest to najlepszy pomysł na wymianę pieniędzy, podczas pracy w Norwegii zmieniałem korony norweskie na złotówki za pomocą kantoru internetowego inKantor, dzięki czemu wymieniałem pieniądze po lepszych kursach niż w tych kantorach w Moim mieście :)
0 UP 2 DOWN
 
krzysztof Wojtunik 



Wiek: 60
Dołączył: 09 Wrz 2012

UP 448 / UP 496



Wysłany: 2015-05-16, 08:49   

Tak sie składa ze od 25 lat prowadze Kantory :) . Konkurencja na rynku jest ogromna co za tym idzie i marże ,czyli róznice między kursem skupu a sprzedaży są sprowadzone do minimum.

Andrzej mija się z prawda , u nas kursy mozna negocjować i gwarantuję że zawsze bedzie to lepiej niz w najlepszym kantorze internetowym .

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy ze działalnosc kantorów internetowych nie jest objeta nadzorem KNF . Trudno to nazwać nawet parabankiem .

Przelewasz gruba gotówkę do firmy która nie jest objęta zadnymi gwarancjami i nie wiesz czy jej własciciel jutro nie bedzie mieszkał na Kajmanach.

Dla mnie to AmberGold bis i to tylko kwestia czasu kiedy wybuchnie tu jakaś afera.
Nie wszyscy wiedzą ze aby kupic walutę w kantorze internetowym , wpierw musimy dokonac przelewu na jego konto bankowe , czy jest gwarancja i jaka jest ta gwarancja , ze kantor internetowy wykona przelew do nas ? Firma bez nadzoru KNF , gwarancji i o niejasnym statucie prawnym ?

Oby ktos sie kiedyś nie zdziwil :)

Proponuję też uważać na prowizje , które banki pobierają za przelewy , bo moze sie okazac ze prowizja przewyzsza marżę :)


Jest mozliwosc porównywania kursów walut z naszych kantorów w internecie .
http://www.kantor-joker.pl/index.php

Te kursy przy większych transakcjach podlegają jeszcze negocjacji
Ostatnio zmieniony przez krzysztof Wojtunik 2015-05-16, 09:21, w całości zmieniany 5 razy  
2 UP 4 DOWN
 
Pawel99 



Wiek: 41
Dołączył: 31 Paź 2014

UP 48 / UP 16



Wysłany: 2015-05-19, 08:21   

Jak masz konto w BZWBK to możesz w banku poprosić o instalacje w swoim koncie opcji wymian walut w zakładce EFX. Jest duzo taniej.
1 UP 0 DOWN
 
krzysztof Wojtunik 



Wiek: 60
Dołączył: 09 Wrz 2012

UP 448 / UP 496



Wysłany: 2015-05-20, 07:41   

Zawsze przebijemy ofertę BZ WBK . Za możliwośc korzystania z EFX jest opłata :)
1 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 26
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu