Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Kępa Młyńska
Autor Wiadomość
motomaniek77 


Wiek: 46
Dołączył: 31 Lip 2008

UP 39 / UP 22



Wysłany: 2008-10-27, 18:31   

Wydaje mi się że tworzenie nowego stanowiska pracy jest bez sensu ale chyba ktoś w urzędzie zajmuje się sprawami dotyczącymi zagospodarowania takich terenów.
0 UP 0 DOWN
 
brzeżanin 


Wiek: 64
Dołączył: 02 Sie 2008

UP 512 / UP 297



Wysłany: 2008-10-27, 19:50   

kepa młynska od strony grobli czy ktos ma fotke kepy przed wojna od strony starych koszar

b.JPG
Plik ściągnięto 438 raz(y) 244,94 KB

0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2008-10-27, 20:03   

Widziałem chyba taką w kolekcji Waldemara n. na Allegro. Było na niej widać nieistniejący już budynek wypożyczalni łodzi zdaje się.
0 UP 0 DOWN
 
kwm 



Wiek: 49
Dołączył: 30 Lis 2005

UP 411 / UP 33



Wysłany: 2008-10-28, 18:52   

Nie Wiem czy niektorzy pamietaja ale w latach 80 plywaly statki wycieczkowe kanalem z Brzegu do Zwanowic (sam mialem przyjemnosc plynac raz takim) :) Zgadzam sie, ze Brzeg zapomnial skad sie wziala jego nazwa, i jak duzo tej rzece zawdziecza. Nie ma ani promenad, ani tarasow widokowych, przepieknye widoki od Strony Odry znane sa tylko tym, ktorzy przez przypadek zapuszcza sie w te zaniedbane rejony. Wyspa Odrzanska umiera. Szkoda Pisac. Dlaczego nie wymyslic szlaku nadodrzanskiego zaczynajacego sie np. od Kepy, potem przez most na wyspe odrzanska, dalej wzdluz Odry w okolice rzezni (tam znajduja sie przesla niegdysiejszej przeprawy) dlaczegeoby nie stworzyc chocby kladki dla pieszych i rowrzystow?) potem sluza, i tereny nad kanalem. To samo dotyczy drugiej strony Odry. Pomarzyc mozna.
0 UP 0 DOWN
 
mick86 



Wiek: 37
Dołączył: 24 Kwi 2007

UP 9 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-11-10, 13:35   

kwm napisał/a:
Nie Wiem czy niektorzy pamietaja ale w latach 80 plywaly statki wycieczkowe kanalem z Brzegu do Zwanowic (sam mialem przyjemnosc plynac raz takim) :) Zgadzam sie, ze Brzeg zapomnial skad sie wziala jego nazwa, i jak duzo tej rzece zawdziecza. Nie ma ani promenad, ani tarasow widokowych, przepieknye widoki od Strony Odry znane sa tylko tym, ktorzy przez przypadek zapuszcza sie w te zaniedbane rejony. Wyspa Odrzanska umiera. Szkoda Pisac. Dlaczego nie wymyslic szlaku nadodrzanskiego zaczynajacego sie np. od Kepy, potem przez most na wyspe odrzanska, dalej wzdluz Odry w okolice rzezni (tam znajduja sie przesla niegdysiejszej przeprawy) dlaczegeoby nie stworzyc chocby kladki dla pieszych i rowrzystow?) potem sluza, i tereny nad kanalem. To samo dotyczy drugiej strony Odry. Pomarzyc mozna.


I właśnie o to chodzi. Wykorzystać w pełni to co dała nam natura. Odra powinna być wizytówką miasta. Wrocław i Opole to zrozumiały i inwestują w tereny przyległe do rzeki. Szkoda, że nasze władze tego nie dostrzegają :/
0 UP 0 DOWN
 
Brieger 



Wiek: 66
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 29 / UP 7



Wysłany: 2008-11-10, 14:46   

Właściwie teren Kępy Młyńskiej jest niezamieszkały. Zastanawiam się, dlaczego nie ma planów sprzedaży tego terenu komuś, kto mógłby tam zainstalować jakieś fajne lokale. Teren jest idealny do tego rodzaju działalności. Knajpeczki nad Odrą, lokale z przystaniami, gdzie można by było uruchomić 'białą flotę', napewno ściągałyby z Wrocławia i Opola amatorów dobrej zabawy i pięknych widoków. Przecież to byłby dla Brzegu czysty zysk.
0 UP 0 DOWN
 
kwm 



Wiek: 49
Dołączył: 30 Lis 2005

UP 411 / UP 33



Wysłany: 2008-12-30, 18:04   

Zgadzam sie Brieger, ale o knajpkach nawet nie pisalem, bo mysle, ze nawet zwykla alejka wsrod drzewek i krzewow po obwodzie Kepy Mlynskiej, ktora zasugerowalem, bedzie dla wladz niewykonalnym zadaniem. Zgadzam sie ze byloby to wymarzone miejsce by w letni wieczor usiasc sobie przy szumie Odry wypic piwko.
0 UP 0 DOWN
 
marta225522 


Wiek: 41
Dołączyła: 21 Maj 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-05-21, 22:24   

Mieszkalam na Kepie pietnascie lat wlasnie do czasu powodzi w 97 roku tam sie urodzilam i tam sie wychowalam. Kepa zostanie wystawiona do przetargu na poczatku czerwca. Mam tylko nadzieje ze nie powstana tam zadne ogrodki piwne tylko cos naprawde sesownego i wartego tego miejsca. Jednak na to jest potrzebna ogromna suma pieniedzy. W ogloszeniu przetargowym napisano ze pomieszczenia mieszkalne sa do remontu-co za bzdura. Konieczne jest calkowite wyburzenie budynkow gdyz nie nadaja sie do remontu po powodzi w 97 roku juz calkiwicie.
0 UP 0 DOWN
 
Shanny 



Wiek: 33
Dołączyła: 16 Sty 2009

UP 0 / UP 0


Skąd: Opole/Brzeg

Wysłany: 2011-01-18, 13:21   

No i kolejne rudery pójda pod koparę.. a taki mam sentyment do takich miejsc;( Moze ktos zna jakies rudery i ruiny w Brzegu? Byłabym jak najbardziej zainteresowana xD
A co do Kepy.. Wydaje mi się, że po prostu mogli by odświeżyć to miejsce i wyremontować tak by było np miejsce do kąpieli, w koncu jest tam piekna plaża i wodospad;) I ewentualnie jakaś kafejka np z herbata:D
Ostatnio zmieniony przez Shanny 2011-01-18, 13:22, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
endriu75 


Wiek: 48
Dołączył: 20 Wrz 2013

UP 2 / UP 3



Wysłany: 2013-11-13, 04:18   Re: Kępa Młyńska

but0la napisał/a:
Popieram pomysł, ja już widzę.............. ogródki piwne, muzyka, hm pięknie by było
A zamiast kelnerów w piwiarniach ratownicy WOPR hehhe...
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: kepa, mlynska


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 30
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu