Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Nasza "ynteligentna" młodzież
Autor Wiadomość
damian1217 



Wiek: 44
Dołączył: 26 Maj 2010

UP 204 / UP 216


Skąd: brzeg

  Wysłany: 2013-05-05, 20:43   Nasza "ynteligentna" młodzież

http://www.wiocha.pl/919040
Ciekawi mnie co robią nauczyciele w godzinach pracy?Ten film jest przeznaczony dla osób z mocnymi nerwami :wink:
Ostatnio zmieniony przez damian1217 2013-05-05, 20:46, w całości zmieniany 1 raz  
1 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2013-05-05, 21:03   

Pedagog odpowiada: "Gdzie jest krzyż?". "To wszystko przez PIS i Ziobrę". I tak dalej...

Końcówka debeściak.
2 UP 1 DOWN
 
lord 
antysikork



Wiek: 32
Dołączył: 20 Wrz 2008

UP 242 / UP 264



Wysłany: 2013-05-06, 22:53   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Pedagog odpowiada: "Gdzie jest krzyż?". "To wszystko przez PIS i Ziobrę". I tak dalej...

Końcówka debeściak.
Jaki pedagog taka młodzież...
0 UP 0 DOWN
 
auri-star 
częściej wredna niż miła



Wiek: 45
Dołączyła: 21 Paź 2007

UP 49 / UP 31



Wysłany: 2013-05-06, 23:11   

damian1217 napisał/a:
Ciekawi mnie co robią nauczyciele w godzinach pracy?

Mnie bardziej ciekawi co robią rodzice przez resztę czasu jaką "dziecko" spędza w domu ?? Nauczyciele sami nawet jak na głowie staną nie dadzą rady.
Ostatnio zmieniony przez auri-star 2013-05-06, 23:12, w całości zmieniany 1 raz  
3 UP 0 DOWN
 
damian1217 



Wiek: 44
Dołączył: 26 Maj 2010

UP 204 / UP 216


Skąd: brzeg

Wysłany: 2013-05-06, 23:18   

auri-star napisał/a:
Mnie bardziej ciekawi co robią rodzice przez resztę czasu jaką "dziecko" spędza w domu ?? Nauczyciele sami nawet jak na głowie staną nie dadzą rady
Oglądałaś filmik? Ta młodzież nigdy nie powinna opuścić podstawówki, tak że pytanie nasówa się samo, kto dal im promocje do następnej klasy? Oni nie mają opanowanego materiału z klas 1-3.
Ostatnio zmieniony przez damian1217 2013-05-06, 23:50, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 1 DOWN
 
LiuKhongSum 


Wiek: 40
Dołączył: 25 Sty 2009

UP 205 / UP 73



Wysłany: 2013-05-07, 07:45   

Filmik już jakiś czas temu robił furorę w sieci. Przedstawia się w nim wybraną grupę najbardziej nierozgarniętych gimnazjalistów. Nie wiem na ile miarodajne są tego typu "uświadamiające" filmy, ale wierzyć do końca z pewnością im nie można. Poziom nauczania spadł niezaprzeczalnie, młodzi ludzie mają coraz mniej w głowach, system zawiódł. Ciężko obiektywnie odnieść się do starych czasów np. gdy jeszcze ja chodziłem do podstawówki bowiem nikt nie chodził z kamerą po ulicach i nie zadawał pytań i nie wrzucał podobnych filmów do sieci, której swoją drogą nie było.

To co chcę powiedzieć dotyczy faktu iż kiedyś również było mnóstwo osób, które miały problemy z najprostszymi zagadnieniami. Mnóstwo również było analfabetów czy też udokumentowanych dyslektyków :) i w czasach, gdy internet jest ogólnodostępny dopiero można zauważyć ogrom tego zjawiska. Kiedyś dostrzegaliśmy problem bardziej lokalnie tj. na zasadzie gdy brało się zeszyt od kolegi i nie za bardzo toczyło się na ten temat dyskusje czy kręciło ośmieszające filmiki.

Wracając do tematu to pewne jest że poziom nauczania spadł znacznie, ale czy aż tak bardzo, aby masowo produkować nierozgarniętą młodzież, która nie posiada wiedzy na temat podstawowych zagadnień? Jeśli tak to popełnionych zostało wiele błędów i ciężko będzie wyjść na prostą z tej sytuacji.
0 UP 0 DOWN
 
Calinka 



Wiek: 80
Dołączyła: 27 Wrz 2006

UP 0 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2013-05-13, 19:03   

Tragedia - tylko siąść i płakać nad głupota ludzką. :cry:
0 UP 0 DOWN
 
Tymcio 


Zaproszone osoby: 1
Wiek: 31
Dołączył: 07 Wrz 2006

UP 24 / UP 19


Skąd: Michałowice

Wysłany: 2013-05-18, 13:15   

Młodzież niby "ynteligentna", a Wy naiwni :)

Takie rzeczy są:
a)Reżyserowane,
A jeśli nie, to
b)Pokazywany jest tylko "ciekawszy" odsetek pytanych ludzi, którzy...no cóż, zdarzają się debilami ;)

Skąd wiem? Bo mam znajomych, którzy zajmują się takimi reportarzami lub sami nawet grają w takowych, jako "statystyczny Polak" ;)
0 UP 0 DOWN
 
asirinet 


Wiek: 83
Dołączył: 22 Wrz 2016

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2016-09-30, 11:46   

No przecież wiadomo, ze to wszystko jest przygotowane i ustawione.
0 UP 0 DOWN
 
Bizon 
Wojtek W.


Wiek: 30
Dołączył: 22 Sty 2010

UP 88 / UP 16


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2017-01-16, 22:48   

Poziom spadł, bo i nauczycieli nie ma takich jak kiedyś, bo inny program jest i mniej też nauczycielom wolno.
Nauczyciel musi przepchać ucznia do kolejnej klasy, bo widocznie statystyki i opinia rodziców jest ważniejsza od tego czy dziecko coś umie czy nie. Pamiętam jak nauczycielka z niemieckiego straszyła kolegę że go zostawi w gimnazjum, aż się nauczy podstaw z niemieckiego (mieliśmy niemiecki już w szkole podstawowej), a i tak go przepuściła, chociaż nie umiał odmienić przez osoby czasownika "sein" (jego odpowiedź wyglądała jak scena z filmu "Dzień świra", tylko po niemiecku). Program nauczania uczy dzisiaj, że wszystko co trzeba umieć musi być wykute na blachę, niektórzy radzą sobie ze ściągami inni wykuwają i potem zapominają, a uczniów którzy wiedzą czego się uczą i uczą się ze zrozumieniem jest niewiele.
Ostatnio rozmawiałem z młodym nauczycielem z technikum, który powiedział, że nie chce mu sie uczyć już tych dzieciaków, którzy przychodzą po gimnazjum i niczego nie umieją. Nawet za wiele nie może od nich wymagać. Jak za dużo od nich będzie wymagał, to połowa osób nie zda, klasa się rozpadnie (albo będzie ją trzeba łączyć z inną) i będzie problem.
Tego typu filmiki to można nakręcić w każdej szkole, jak się podejdzie do tych co pierwsi wychodzą z egzaminów, idą zaraz po napisaniu na papierosa. Do tych filmów w większości łapią dzieciaki, które tylko chodziły do szkoły, ale nie po to żeby się uczyć i w każdym mieście i szkole można złapać takie osoby.
1 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 29
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu