Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: smooth
2007-03-14, 14:03
lunatyzm
Autor Wiadomość
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2006-10-27, 15:00   lunatyzm

Lunatyzm często spotykany jest u dzieci, zwłaszcza w wieku 12-14 lat. W tym przypadku nie jest chorobą, bo jego występowanie związane jest z niedojrzałością centralnego układu nerwowego. Nowoczesna medycyna nie rozważa wpływu Księżyca na tajemniczą chorobę. Mimo tego, pełnia Księżyca statystycznie rzecz ujmując, znacząco zwiększa ilość aktywnych lunatyków, natomiast sama zmiana ustawienia ciała względem południa (nogi na północ) i pozbycie się z pomieszczenia światła naszego satelity, zmniejsza u lunatyków częstość nocnych spacerów. Więcej na ten temat TUTAJ i TUTAJ
Ponieważ lunatyzm dotyka połowy wszystkich dzieci musimy mieć doświadczenia z nim związane. Może ktoś zechce podzielić się uwagami w tej sprawie.
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2006-10-27, 15:01, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Sawka 
Diablica [;



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2006

UP 1 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-27, 15:12   

Roztropek napisał/a:
Ponieważ lunatyzm dotyka połowy wszystkich dzieci musimy mieć doświadczenia z nim związane. Może ktoś zechce podzielić się uwagami w tej sprawie.


Osobiście należę / ałam do tej połowy- lunatykującej.
Podobno jak byłam mała (ok 6 lat) , wstałam w środku nocy - i - być może pod wpływem jakiegoś somnium mirum, ale nie pamiętam tego- podeszłam do mamy z miną, jakbym miała ją zaraz udusić- zaczęłam nawijać, jakie to ja ubranka uszyję dla moich lalek :wink: Po czym odeszłam, położyłam się i zasnęłam :wink:


PS. Czy mówienie przez sen można zaliczyć do lunatykowania? :roll:
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-28, 11:20   

Saw_woman napisał/a:
PS. Czy mówienie przez sen można zaliczyć do lunatykowania?


Jeśli mówienie przez sen to "mechanizm, który powoduje, że śpiący ludzie wychodzą z łóżek", to i owszem jest to lunatykowanie :-P :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Angel 
carpe diem !



Wiek: 46
Dołączyła: 27 Kwi 2005

UP 29 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-28, 20:40   

Lunatykowałam i mówiłam przez sen dopóki nie urodziłam 1 dizecka. Teraz już tylko mówie(krzycze, siadam, robie coś w łozku) przez sen...itp itd Nie chodzę.......Cza :oops: sami mnie pewne rzeczy przerażają.........
0 UP 0 DOWN
 
Garfield 
Life tastes great



Wiek: 30
Dołączyła: 18 Cze 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-03-27, 15:45   

Rodzice opowiadają, że czasem wychodzę w nocy z pokoju, biegnę przed duży pokój, kuchnię i wracam spać :) Raz też w przedpokoju zawiesiłam się na wieszakach, zaczęłam skakać i krzyczeć, że łazienka się nie chce otworzyć :) Mam nadzieję, że mi kiedyś przejdzie..
0 UP 0 DOWN
 
Pepe 
Iskra córka ognia :]



Wiek: 38
Dołączyła: 29 Paź 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-03-27, 17:32   

Ja podobno za młodu wyszłam na klatkę schodowa przez sen :) Pamiętam, że weszłam kiedyś we śnie na ławę i tam spałam. Na wakacjach kiedyś przeszłam na łóżko kuzynki i ściągnęłam jej skarpetkę (pamiętam, że coś mierzyłam :) ) Czasem wynosiłam gdzieś kołdrę itp :) Z wiekiem jakoś mi przeszło, jak większości lunatyków :)
0 UP 0 DOWN
 
Maga 



Wiek: 33
Dołączyła: 22 Kwi 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-03-27, 17:57   

Pepe napisał/a:
Ja podobno za młodu wyszłam na klatkę schodowa przez sen :) [...] Czasem wynosiłam gdzieś kołdrę itp

Hehe, kiedy byłam mała to bawiłam się z koleżankami lalkami na kocyku przed blokiem. Pewnej nocy widocznie przez sen sądziłam, że już jest dzień, wzięłam kołdrę pod pachę, lalki do ręki i wyruszyłam na dwór. Przez sen otworzyłam nawet zamek w drzwiach i udałam się na klatkę schodową. Już schodziłam po schodach, kiedy mój tata zorientował się, że coś jest nie tak (słyszał, jak otwierałam drzwi) i zaprowadził mnie do domu. Jak mi to opowiedział, to bałam się zasypiać, przestraszyłam się lunatykowania, myślałam, że to coś złego :)
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2007-05-15, 17:32   

Ponieważ druga wskazana przeze mnie stronka już nie istnieje proponuję ciekawy artykuł na ten temat w zasadzie potwierdzający spostrzeżenia dyskutantów o lunatyzmie T U T A J Zresztą cały magazyn internetowy Przebudzenie, z którego artykuł pochodzi jest godny polecenia, porusza większość tematów zawartych w tym dziale.
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2007-05-15, 17:37, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
lekaloss 


Wiek: 45
Dołączyła: 24 Lip 2012

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2012-07-24, 11:32   

Lunatykowanie odnosi się ścisle do wstawanie z łóżka. Chodzenia we snie, czy robienia roznych czynnosci, ktorych pozniej nie pamietamy. Moze byc niebezpieczne, gdy np. lunatyk wychodzi z mieszkania! Mówienie przez sen jest czynnością naturalna.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: lunatyzm


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 30
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu