Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
I już (prawie) jest nowe Ubuntu 12,04
Autor Wiadomość
RB 


Wiek: 37
Dołączył: 17 Maj 2010

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-04-24, 22:37   I już (prawie) jest nowe Ubuntu 12,04

Tzn final beta, to od 2tygodni, beta wcześniej, a Unity to od 11.10(lub można doinstalować z repozytorium normalnego gnoma, a nie nakładkę na niego[Unity], ale wygląda wszystko i tak inaczej niż wcześniej), używa ktoś tego, czy wolicie standardowego, szybkiego Gnome 2.x jak w 10,04, 10,10 czy 11,04(Unity lub Gnome[takie samo wszystko jak w 10,04 i w 10,10 z wyglądu] do wyboru przy uruchamianiu). W starszych wersjach zapewne było podobnie, ale nie wiem, nie używałem, zacząłem od 10,04LTS, gdy na uczelni potrzeba było postawić szybki serwer www i bazę danych, by wykonać zadanie, a w VMware, niezbyt szybko to śmigało, a na Windowsie, to w ogóle nawet system(win vista na laptopie) na tamtym sprzęcie, miał trochę problem..nie wspominając o doinstalowaniu mu pakietu WAMP(lub samodzielnym pobraniu składników)...

Poza tym jakie zmiany niesie nowa wersja, poza obsługą nowszych kerneli i nowszego sprzętu ?
Tzn. wiem, wszystko, w skrócie, ładnie i przejrzyście jest wypisane tu, ale czy wg. Was, są to zmiany, które skłaniają do instalowania wersji 12,04 LTS, czy póki co zostać na 11,04, czy 11,10, czy 10,04 LTS, które z biegiem czasu przestaną być wspierane ?

https://wiki.ubuntu.com/PrecisePangolin/TechnicalOverview/Beta2
0 UP 0 DOWN
 
tweed77 


Wiek: 46
Dołączył: 20 Lut 2012

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2012-04-29, 15:47   

Jeśli użwasz starszej wersji Ubuntu i działa prawidłowo to nie ma sensu instalować nowej.
Ja używam Ubuntu 10.10 i w 100 procentach spełnia moje oczekiwania.
Zainstalowałem 12.04 i powiem rewelacji to nie ma jak dla mnie. Środowisko Unity nie robi na mnie wrażenia. Wolę sprawdzone jak dla mnie gnome bez wodotrysków.
Laptop Fujitsu Siemens La 1703 - procesor AMD Turion X2 2 x 1,9 Mhz, pamięc ram - 2GB, dysk - 80GB sata, grafika - Via Chrome9 i to jest największy ból mojego laptopa.

zrzut_ekranu.resized.jpg
Plik ściągnięto 490 raz(y) 47,47 KB

0 UP 0 DOWN
 
Cuba 


Wiek: 64
Dołączył: 30 Sie 2007

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2012-04-30, 21:06   

Również wybitnie nie leży mi nowe Ubuntu. Powodem jest oczywiście unity. Jak również problem z kartą sieciową realteka. Gryzie się z linuksem i zawiesza mi kartę sieciową a pomaga tylko wyłączenie z sieci elektrycznej na około 20 sekund. Sprawdzę jeszcze xubuntu ponoć można zrobić gnome 2 :-D .
0 UP 0 DOWN
 
RaZoR 



Wiek: 33
Dołączył: 03 Maj 2008

UP 13 / UP 9


Skąd: http://oclab.pl/

Wysłany: 2012-05-02, 10:41   

Chętnie bym wskoczył na linux'a ale brakuje dobrego sterownika do AL WL1700USB x2
0 UP 0 DOWN
 
Kaspersky 


Wiek: 36
Dołączył: 10 Cze 2005

UP 15 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-05-02, 11:08   

12.04 od wczoraj testuje na VirtulBox'ie i jak jak pojawią się jakieś przemyślenia to się nimi podziele.

Co do Unity to mi ten interfejs się wyjątkowo... podoba. A tak. Moim zdaniem jest przejrzysty i umożliwia szybką obsługę systemu bez konieczności sięgania po myszkę. Co do względów estetycznych to też nie mam raczej nic do zarzucenia. Po prostu mi się wszystko podoba, ale jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje :)

Oczywiście warto przypomnieć że Unity w każdej wersji da się wyłączyć i korzystać ze standardowego interfejsu Ubuntu (Gnome).
0 UP 0 DOWN
 
RB 


Wiek: 37
Dołączył: 17 Maj 2010

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-05-06, 16:22   

RaZoR napisał/a:
Chętnie bym wskoczył na linux'a ale brakuje dobrego sterownika do AL WL1700USB x2


http://pl.airlive.com/sup...PD1254346318078

Oficjalnego od producenta próbowałeś ? Poza tym, skoro to sprzęt z 2008roku to w nowym kernelu(który jest oficjalnie dostępny dla nowszych wersji systemu - w 12.04, 3.2.0-24) ten sterownik raczej już jest..

Miałem taką sytuację, że w Ubuntu 10,04, czy 10,10, czy 11,04 sterownik do karty sieciowej bezprzewodowej Atheros AR9285b/g/n był, działała, ale.... po około 5min przestawała, w 11,10 czy 12,04 działa bez problemu ;) A co do unity to przecież nie trzeba używać Ubuntu, jak nie odpowiada, można Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu itp itd, lub zainstalować normalnie ubuntu i doinstalować co kto tam lubi czy wywalić unity lub zostawić, po prostu mieć przy starcie możliwość wyboru środowiska graficznego ;)

Paczka z repozytoriów od której zależne są pozostałe pakiety do (do instalacji używałem Menadżera Pakietów Synaptic)
normalnego, starego, dobrego gnoma : gnome
Lubuntu(Light Ubuntu, LXDE, dla słabszych komp.) : lubuntu-desktop (lub oficjalna strona projektu, do pobrania jak Ubuntu)

Więcej info :
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ubuntu
Ostatnio zmieniony przez RB 2012-05-06, 16:32, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: 04, 12, jest, juz, nowe, prawie, ubuntu


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 27
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu