Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Inez
2006-10-29, 11:51
Brzeski Klub Miłośników Aktywnego Wypoczynku "Na P
Autor Wiadomość
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 46
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2006-06-26, 10:10   Brzeski Klub Miłośników Aktywnego Wypoczynku "Na Przeła

Brzeski Klub Miłośników Aktywnego Wypoczynku "Na Przełaj" - Kalendarz imprez 2006.

Dla mało wtajemniczonych:
Imprezy odbywają się zazwyczaj w weekendy. W planach nie tylko wyczynowe jazdy rowerem, ale także imprezy dla początkujących, np. 15.07. SOBOTA Wycieczka dla bardzo początkujących (16 km), typowa szosówka :)
Jak widać każdy może tam znaleźć coś dla siebie :wink: Serdecznie zapraszam :)
0 UP 0 DOWN
 
Brzeski
Brzeski


Dołączył: 05 Wrz 2005

UP 110 / UP 54


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-06-26, 16:34   Re: Brzeski Klub Miłośników Aktywnego Wypoczynku "Na Pr

Inez napisał/a:

Imprezy odbywają się zazwyczaj w weekendy. W planach nie tylko wyczynowe jazdy rowerem, ale także imprezy dla początkujących... Serdecznie zapraszam :)


A Inez Ty też jeździsz na te wycieczki, czy tylko zapraszasz?
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 46
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2006-06-26, 17:56   

Brzeski napisał/a:
A Inez Ty też jeździsz na te wycieczki, czy tylko zapraszasz?

Ja jak na razie jeżdżę tylko i wyłącznie rekreacyjnie, tzn. na ogniska, działeczkę lub do znajomych. Oczywiście jak tylko mam na to czas. Kiedyś chętnie jeździłam rowerem, nawet uciekałam czasami z domku i śmigałam swoim starym składaczkiem po okolicznych dróżkach :-P Jednak trochę czasu minęło i stawy się zastały, a pupa urosła :wink: Trzeba zacząć po wolutku, stopniowo się rozkręcać, dlatego zastanawiam się nad takim króciutkim etapem dla bardzo początkujących - w sam raz coś dla mnie :P Chyba dałabym radę :roll: Może więcej osób z forum by się zebrało na taką malutką, przyjemną przejażdżkę w miłym towarzychu :wink: Pomyślcie o tym, zostało jeszcze troszkę czasu, a przecież można się zebrać i gdzieś sobie skoczyć w grupie :D
Ostatnio zmieniony przez Inez 2006-06-26, 17:58, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae


Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-07-02, 09:27   

Inez napisał/a:
Trzeba zacząć po wolutku, stopniowo się rozkręcać, dlatego zastanawiam się nad takim króciutkim etapem dla bardzo początkujących - w sam raz coś dla mnie :P Chyba dałabym radę :roll: Może więcej osób z forum by się zebrało na taką malutką, przyjemną przejażdżkę w miłym towarzychu :wink: Pomyślcie o tym, zostało jeszcze troszkę czasu, a przecież można się zebrać i gdzieś sobie skoczyć w grupie :D


Ja po 20 latach prowadzenia bardzo złego trybu życia któregoś dnia nagle wyniosłem z piwnicy taki stary, kupiony za litra chyba, rowerek stacjonarny. Zastały, z popsutymi licznikami i wszystkim z wyjątkiem tego, że można było pedałować. Zacząłem od tego, że... przepedałowałem 1,5 minuty i miałem dość. Półtora miesiąca później pedałowałem non stop 1 h 30 minut. Kilka miesięcey później jeździłem prawdziwym rowerem na trasy 50-70 km. A w kolejnym roku zrobiłem 140 km. To niesamowita frajda i wrażenia. Żaden samochód nie dostarczy takich doznań. Kontakt z przyrodą na full, wręcz objawienia cudów. W tym roku powoli zaczynam odbudowywać formę, w tygodniu zrobiłem swoją ulubioną pętęlkę Brzeg-Lipki-Jaz-Śluza-Michałowice-Brezg. 25 KM. Polecam wszystkim na dobry początek.
Proponuję też organizację kolejnego wątku turystyczno-rowerowego. Jako miejsca integrującego i wymiany wrażeń z wypadów rowerowych po okolicy. Wzajemnego dopingowania się i motywowania. Moim zdaniem to lepsze od sportów wyczynowych, jakkolwiek nie mam nic przeciwko.

Pozdrawiam

Franek

mostek.jpg
Plik ściągnięto 678 raz(y) 44,17 KB

turawa.jpg
Plik ściągnięto 689 raz(y) 50 KB

guma.jpg
Plik ściągnięto 677 raz(y) 49,95 KB

ryczyn_1.jpg
Plik ściągnięto 690 raz(y) 48,94 KB

paryz.jpg
Plik ściągnięto 681 raz(y) 49,98 KB

Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2006-07-02, 09:38, w całości zmieniany 3 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Brzeski
Brzeski


Dołączył: 05 Wrz 2005

UP 110 / UP 54


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-07-02, 10:07   

Skoro rozkręcacie temat rowerowy, to ja dorzucę takie małe zaproszenie dla tych rozkręconych. Dla mniej rozkręconych, może będzie to bodźcem, by w przyszłości odważyli się wyjechać ciut dalej niż na działkę.

Zaproszenie na wyprawę dookoła Bałtyku
Baltic Cycle 2006

Niezorientowanym wyjaśniam, że wczoraj ruszyła wielka wyprawa rowerowa dookoła Bałtyku pod nazwą BaltiCCycle 2006. Start odbył się w Kopenhadze. Niektórzy już dzisiejszą noc spędzą na duńskim kempingu.
Uczestnikami wypraw BC (Baltic Cycle) są przede wszystkim Polacy, Litwini, Łotysze, Niemcy i wielu, wielu innych ludzi z różnych stron świata, np. Białorusini, Amerykanin, Włosi. Grupa liczy sobie różnie, raz kilkanaście osób, innym razem dochodzi do setki. Można się przyłączyć każdego dnia na dowolną ilość dni. Są oczywiście tez tacy, którzy się zapisali na całą pętlę.

Rowerzyści będą jechać przez Gedser, Rostok, Uznam i 7 lipca przekroczą polską granicę. Tam dołączy do nich reprezentacja Brzeskiego Klubu "Na Przełaj" w składzie:
- Henryk Małkus
- Michał Szkudlarek
- Jacek Śliszewicz
- Henryk Wójcik.

Dalej pojadą na wschód wzdłuż morza. 15 lipca dotrą do granicy z Rosją (z obwodem kaliningradzim). Dalej z Naprzełajowców pojedzie Michał, który planuje dotrzeć aż do Sankt Petersburga zaliczając po drodze obwód kaliningradzki, kraje Pribaltiki: Litwę, Łotwę i Estonię i ponownie Rosję.

Link do polskiego i litewskiego organizatora:
http://www.bicycle.pl
http://www.bicyle.lt
Mapki i moje wspomnienia z ubiegłorocznej edycji wyprawy BC: http://www.ekspedycja.gronie.org/rajd/bc/

Wciąż można się zdecydować i zapisać na udział na dowolny odcinek wyprawy. Wbrew pozorom nie jest to jakaś ekstremalna trasa. Owszem, przejechanie całej trasy dookoła morza, to wyczyn, ale przyłączyć się można nawet na trzy dni, np. przy okazji pobytu nad morzem. Dzienne odcinki są dla każdego, nawet rodzin z dziećmi.

P.S. W wątku na klubowym forum ( http://forum.gronie.org/index.php?showtopic=599 ) będziemy na bieżąco wpisywać relacje i wrażenia naszych kolegów.


Kto nie może wyjechać dalej, zawsze może przyłączyć się o 10:00 na wycieczki po okolicach Brzegu.

0 UP 0 DOWN
 
Lotnik 



Wiek: 41
Dołączył: 04 Lip 2006

UP 8 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-07-05, 18:52   

bardzo chetnie bym pojezdzil rowerem w klubie "na przelaj" przymierzam sie do tego juzz jakies 8 lat ale zawsze cosnie wypali :( moze kiedysmi sie uda :) a gdzie sa spotkania i kiedy?
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: aktywnego, brzeski, klub, milosnikow, quotna, wypoczynku


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 29
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu