Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Kościół Katolicki Organizacja Przestępcza
Autor Wiadomość
Atylla 
illuminatus



Wiek: 38
Dołączył: 01 Kwi 2010

UP 12 / UP 16



Wysłany: 2012-01-25, 14:11   

sikork, tekst tendencyjny i mało ambitny - nawet jak na Ciebie ;)

Nie rozumiem Twojej zawziętości i uporczywego uciekania od przyjęcia do wiadomości faktu, iż człowiek istotą rozumna i wolną jest - i sam, bez Twojej mesjanistycznej narracji potrafi odróżnić co jest dla niego dobre a co złe.

Skoro Kościół Katolicki ma tak wielu członków (i wciąż się rozrasta), skoro Islam rośnie w siłę, skoro Judaizm wkroczył w kolejny "wojowniczy etap" - oznacza to, że tego chcą ludzie, z własnej woli.
Nikt nikogo nie zmusza. Szczególnie w Europie.

Człowiek dorosły, posiadając pełnię władz umysłowych wystąpiłby z każdej dobrowolnej organizacji (a takimi są kościoły wszelakiej maści), która przysparza mu choćby odrobine dyskomfortu.
A skoro w niej tkwi oznacza to, że jest mu w niej dobrze - albo mu ona przynajmniej nie przeszkadza ;)

zachowaj swoje "mądrości" dla siebie - lub zmień retorykę i prowadź swoją "misję" w bardziej cywilizowany sposób.
Nie chcesz przecież by Twoje nauki porównywano do średniowiecznej katolickiej retoryki?
;p
0 UP 0 DOWN
 
sikork 



Wiek: 44
Dołączył: 12 Maj 2008

UP 315 / UP 772



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2012-01-27, 09:46   

Atylla, jesteś ukierunkowany tylko w jedną stronę i wszelkie teksty będą dla Ciebie mało ambitne i tendencyjne. Nic rzeczowego nie możesz wnieść do tematu, więc mnie atakujesz.


Atylla napisał/a:
Skoro Kościół Katolicki ma tak wielu członków (i wciąż się rozrasta), skoro Islam rośnie w siłę, skoro Judaizm wkroczył w kolejny "wojowniczy etap" - oznacza to, że tego chcą ludzie, z własnej woli.
Nikt nikogo nie zmusza. Szczególnie w Europie.

Jakieś statystyki co do rozrastania się krk? Z tego co się wokół słyszy to ta organizacja raczej się zawęża:
Liczba kleryków spadła o 1/3 - Newsweek
brak powołań - wp.pl
coraz mniej katolików na niedzielnej mszy - onet.pl
coraz mniej katolików w Hiszpanii - kosciol.pl
młode pokolenie coraz mniej "katolickie" - piotrskarga.pl

OKŁAMUJESZ LUDZI!



Atylla napisał/a:
Nie rozumiem Twojej zawziętości i uporczywego uciekania od przyjęcia do wiadomości faktu, iż człowiek istotą rozumna i wolną jest - i sam, bez Twojej mesjanistycznej narracji potrafi odróżnić co jest dla niego dobre a co złe.

Atylla napisał/a:
Człowiek dorosły, posiadając pełnię władz umysłowych wystąpiłby z każdej dobrowolnej organizacji (a takimi są kościoły wszelakiej maści), która przysparza mu choćby odrobine dyskomfortu.
A skoro w niej tkwi oznacza to, że jest mu w niej dobrze - albo mu ona przynajmniej nie przeszkadza ;)





Atylla napisał/a:
Nie rozumiem Twojej zawziętości i uporczywego uciekania od przyjęcia do wiadomości faktu, iż człowiek istotą rozumna i wolną jest - i sam, bez Twojej mesjanistycznej narracji potrafi odróżnić co jest dla niego dobre a co złe.

Atylla napisał/a:
Człowiek dorosły, posiadając pełnię władz umysłowych wystąpiłby z każdej dobrowolnej organizacji (a takimi są kościoły wszelakiej maści), która przysparza mu choćby odrobine dyskomfortu.
A skoro w niej tkwi oznacza to, że jest mu w niej dobrze - albo mu ona przynajmniej nie przeszkadza ;)


Tak, człowiek jest istota myślącą, więc może spojrzeć na daną rzecz z kilku stron (Twoja i moja) i wybrać to co dla niego najlepsze. Teraz już nie palą za to na stosie.
0 UP 1 DOWN
 
sikork 



Wiek: 44
Dołączył: 12 Maj 2008

UP 315 / UP 772



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2012-01-27, 09:50   

przem napisał/a:
sikork napisał/a:
przem, Marcim B. pisząc "ewangelie" z pewnością nie miał na myśli nauki chrześcijańskiej, a ewangelie kanoniczne, których jest kilka sztuk :wink:

Wiem co miał na myśli. Ja odpowiedziałem na to, że się tak wyrażę, teologicznie :roll:

Wiem, że wiesz, pokazujesz tylko jeden ze sposobów ogłupiania ludzi.
0 UP 1 DOWN
 
Atylla 
illuminatus



Wiek: 38
Dołączył: 01 Kwi 2010

UP 12 / UP 16



Wysłany: 2012-01-27, 10:31   

sikork napisał/a:
Atylla, jesteś ukierunkowany tylko w jedną stronę i wszelkie teksty będą dla Ciebie mało ambitne i tendencyjne. Nic rzeczowego nie możesz wnieść do tematu, więc mnie atakujesz.


Atylla napisał/a:
Skoro Kościół Katolicki ma tak wielu członków (i wciąż się rozrasta), skoro Islam rośnie w siłę, skoro Judaizm wkroczył w kolejny "wojowniczy etap" - oznacza to, że tego chcą ludzie, z własnej woli.
Nikt nikogo nie zmusza. Szczególnie w Europie.

Jakieś statystyki co do rozrastania się krk? Z tego co się wokół słyszy to ta organizacja raczej się zawęża:
Liczba kleryków spadła o 1/3 - Newsweek
brak powołań - wp.pl
coraz mniej katolików na niedzielnej mszy - onet.pl
coraz mniej katolików w Hiszpanii - kosciol.pl
młode pokolenie coraz mniej "katolickie" - piotrskarga.pl

OKŁAMUJESZ LUDZI!


Wystarczy wyjść poza ciasne ramy swojego podwórka ;)

http://www.zabno.diecezja...likow-na-wiecie

http://www.kath.net/detail.php?id=30216

i proponuję nie rzucać oszczerstw w temacie, który jak widać znasz tylko powieżchownie i który u Ciebie przesiąknięty jest totalitarną ideologią.

Nawołując do tolerancji sam dawaj jej przykład.
Rządając wolności światopoglądowej uszanuj religię i poglądy innych.

I przyjmij proszę do wiadomości - religia, i wszystko co z nią związane, jest dobrowolna.
Nawoływanie do porzucenia religii niczym się nie różni od nawoływania do jej przyjęcia.
Uważaj rzebyś sam nie przekroczył granicy wolnej woli - jak uczynili to z jednej strony hiszpańscy kapłani w Ameryce a z drugiej komuniści w Rosji i Chinach.
0 UP 0 DOWN
 
sikork 



Wiek: 44
Dołączył: 12 Maj 2008

UP 315 / UP 772



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2012-01-27, 11:25   

Atylla napisał/a:
Wystarczy wyjść poza ciasne ramy swojego podwórka ;)

http://www.zabno.diecezja...likow-na-wiecie

http://www.kath.net/detail.php?id=30216


Więc wyjdź, podajesz źródła katolickie, czyli z jednego podwórka, ja podałem różne.


Atylla napisał/a:
I przyjmij proszę do wiadomości - religia, i wszystko co z nią związane, jest dobrowolna.
Nawoływanie do porzucenia religii niczym się nie różni od nawoływania do jej przyjęcia.
Uważaj rzebyś sam nie przekroczył granicy wolnej woli - jak uczynili to z jednej strony hiszpańscy kapłani w Ameryce a z drugiej komuniści w Rosji i Chinach.

Nigdy nie nawoływałem, przekonywałem ani nie nalegałem aby ktoś porzucił swoją religię. Jeżeli rozmawiam z kimś o religii to staram się aby ją w końcu zrozumiał, żeby zobaczył ją z innego punku. Większość katolików nie zna nawet imienia swojego boga. Ostatnio prowadziłem luźną rozmowę na ten temat z koleżanką. ona jako katoliczka, ja jako ateista, w trakcie tej rozmowy powiedziała "pewnie gdybym urodziła się w innej rodzinie wyznającej inną religię wierzyłabym w innego boga", po czym doszliśmy do wniosku, że człowiek rodzi się niewierzący, a wiara to rzecz nabyta.
0 UP 1 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2012-01-27, 11:35   

Atylla napisał/a:
religia, i wszystko co z nią związane, jest dobrowolna

FSM jest dobrowolna, ale ta dominująca raczej nie.
0 UP 1 DOWN
 
Atylla 
illuminatus



Wiek: 38
Dołączył: 01 Kwi 2010

UP 12 / UP 16



Wysłany: 2012-01-27, 11:39   

Ja uważam, że nikt tak dobrze się nie orientuje co do liczby katolików jak ich organizacja.
Chociżby ze względu na wysoko stopień jej zbiurokratyzowania.

Co do tego, że nie nawołujesz do porzucenia religii - niemal każdy Twój post ma tem cel :)

Zgadzam się - człowiek rodzi się "czysty" a religia to rzecz nabyta.
Jednak rodzi się również wolny i inteligentny - sam ma możliwości i środki do jej zrozumienia, poznania i ocenienia. I może zmienić swoją sytuację.

A jako "ateista", który pewnie nie lubi ja go ktoś próbuje nawrócić, nie powinieneś nikogo od jego religi odwodzić. Niech sam do tego dojdzie - jeśli taka jego wola.

Zamieszczanie obrazka z przekreśloną podobizną Jezusa - zaprzeczasz sam swojej tolerancji.
Gdybym ja zamieścił tu obrazek z przekreśloną Gwiazdą Dawida posypały by się oskarżenia o "antysemityzm" z Twoim głosem na czele.
Ostatnio zmieniony przez Atylla 2012-01-27, 11:46, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Atylla 
illuminatus



Wiek: 38
Dołączył: 01 Kwi 2010

UP 12 / UP 16



Wysłany: 2012-01-27, 11:44   

Marcim B. napisał/a:
Atylla napisał/a:
religia, i wszystko co z nią związane, jest dobrowolna

FSM jest dobrowolna, ale ta dominująca raczej nie.


W każdym momencie można z tej "dominującej" wystąpić.

A kto zagwarantuje, że FSM nie skończy tak samo?
W końcu u zarania chrześcijaństwa chrzczono i przyjmowano w szeregi wiernych tylko osoby dorosłe, które świadomie tego chciały.
0 UP 0 DOWN
 
sikork 



Wiek: 44
Dołączył: 12 Maj 2008

UP 315 / UP 772



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2012-01-27, 12:36   

Atylla napisał/a:
Ja uważam, że nikt tak dobrze się nie orientuje co do liczby katolików jak ich organizacja.
Chociżby ze względu na wysoko stopień jej zbiurokratyzowania.
Nie uważam tych informacji za prawdziwe, a z pewnością nie obiektywne. Jest to organizacja, która zataja pedofilię w swoich szeregach.



Atylla napisał/a:
Co do tego, że nie nawołujesz do porzucenia religii - niemal każdy Twój post ma tem cel :)
Nie, ma na celu zobaczenie innego punktu widzenia, niż jedyny właściwy.



Atylla napisał/a:
Zgadzam się - człowiek rodzi się "czysty" a religia to rzecz nabyta.
Jednak rodzi się również wolny i inteligentny - sam ma możliwości i środki do jej zrozumienia, poznania i ocenienia. I może zmienić swoją sytuację.
Zgadzam się z Tobą w 100%. Jednak jest już ukierunkowywany i naznaczany przez swoich rodziców (chrzest itd).



Atylla napisał/a:
A jako "ateista", który pewnie nie lubi ja go ktoś próbuje nawrócić, nie powinieneś nikogo od jego religi odwodzić. Niech sam do tego dojdzie - jeśli taka jego wola.
Nie lubię jak ktoś mnie na siłę próbuje nawrócić, ale porozmawiać o bogu mogę.



Atylla napisał/a:
Zamieszczanie obrazka z przekreśloną podobizną Jezusa - zaprzeczasz sam swojej tolerancji.
Gdybym ja zamieścił tu obrazek z przekreśloną Gwiazdą Dawida posypały by się oskarżenia o "antysemityzm" z Twoim głosem na czele.
Obrazek jest podsumowaniem tekstu. Równie dobrze możesz zamieścić przekreślone spagetti, a ja uznam, że nie zgadzasz się z tą religią, nic więcej.




Atylla napisał/a:
Marcim B. napisał/a:
Atylla napisał/a:
religia, i wszystko co z nią związane, jest dobrowolna

FSM jest dobrowolna, ale ta dominująca raczej nie.


W każdym momencie można z tej "dominującej" wystąpić.
Liczę na to.




Atylla napisał/a:
A kto zagwarantuje, że FSM nie skończy tak samo?
Nikt, ale FSM daje 30 dniową gwarancję na coś innego, ale to zaraz w innym temacie.




edit.
Atylla napisał/a:
W końcu u zarania chrześcijaństwa chrzczono i przyjmowano w szeregi wiernych tylko osoby dorosłe, które świadomie tego chciały.
Gdyby tak było do tej pory miałbym inne zdanie o chrześcijaństwie.
Ostatnio zmieniony przez sikork 2012-01-27, 12:38, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 1 DOWN
 
Atylla 
illuminatus



Wiek: 38
Dołączył: 01 Kwi 2010

UP 12 / UP 16



Wysłany: 2012-01-27, 14:39   

sikork napisał/a:
Atylla napisał/a:
Ja uważam, że nikt tak dobrze się nie orientuje co do liczby katolików jak ich organizacja.
Chociżby ze względu na wysoko stopień jej zbiurokratyzowania.
Nie uważam tych informacji za prawdziwe, a z pewnością nie obiektywne. Jest to organizacja, która zataja pedofilię w swoich szeregach.


Jednak są to oficjalne dane - nikt lepiej tego nie wie.
Krytyka ich wiarygodności to jak krytyka prawdziwości wyników ostatnich wyborów - w końcu partie polityczne nie takie rzeczy zatajają w swoich szeregach ;)



sikork napisał/a:
Atylla napisał/a:
Co do tego, że nie nawołujesz do porzucenia religii - niemal każdy Twój post ma tem cel :)
Nie, ma na celu zobaczenie innego punktu widzenia, niż jedyny właściwy.


Dokładnie tak samo mówi misjonarz - stara się, aby "tubylec" zobaczył inny punkt widzenia niż tylko jedyny właściwy dla niego - "święte drzewo czy kamień"

Tylko czy "tubylec" chce cokolwiek innego widzieć? może tak mu wygodnie, może lubi tak jak jest?
Jakby chciał coś zmienić - sam przyszedl by do misjonarza i "się zapytał" - co niektórzy czynią.

sikork napisał/a:
Atylla napisał/a:
Zgadzam się - człowiek rodzi się "czysty" a religia to rzecz nabyta.
Jednak rodzi się również wolny i inteligentny - sam ma możliwości i środki do jej zrozumienia, poznania i ocenienia. I może zmienić swoją sytuację.
Zgadzam się z Tobą w 100%. Jednak jest już ukierunkowywany i naznaczany przez swoich rodziców (chrzest itd).


Tu się widze zgadzamy - ale pewnych rzeczy się nie uniknie.
Prawdopodobnie Twoje dzieci będą "ukierunkowane" ateistycznie.
Każdy przekazuje swojemu potomstwu wartości, które uważa za słuszne.
Gdy dziecko staje się dorosłe - nie ważne jak silne było by "ukierunkowanie" - bez problemu może je zrewidować i odrzucić - patrz moja skromna osoba :)


sikork napisał/a:
Atylla napisał/a:
A jako "ateista", który pewnie nie lubi ja go ktoś próbuje nawrócić, nie powinieneś nikogo od jego religi odwodzić. Niech sam do tego dojdzie - jeśli taka jego wola.
Nie lubię jak ktoś mnie na siłę próbuje nawrócić, ale porozmawiać o bogu mogę.


Zaczynając z kimś rozmowe o Bogu przez nazwanie jego Kościoła "Przestępcą" startujesz od razu z przegranej pozycji - w większości przypadków Twoje slowa do niego nie dotrą.



sikork napisał/a:
Atylla napisał/a:
Zamieszczanie obrazka z przekreśloną podobizną Jezusa - zaprzeczasz sam swojej tolerancji.
Gdybym ja zamieścił tu obrazek z przekreśloną Gwiazdą Dawida posypały by się oskarżenia o "antysemityzm" z Twoim głosem na czele.
Obrazek jest podsumowaniem tekstu. Równie dobrze możesz zamieścić przekreślone spagetti, a ja uznam, że nie zgadzasz się z tą religią, nic więcej.


I tu się mylisz - sa rzeczy, na ktore nie powinno się podnośić reki chcac prowadzić merytoryczną dyskusje o wierze.



sikork napisał/a:
Atylla napisał/a:
Marcim B. napisał/a:
Atylla napisał/a:
religia, i wszystko co z nią związane, jest dobrowolna

FSM jest dobrowolna, ale ta dominująca raczej nie.


W każdym momencie można z tej "dominującej" wystąpić.
Liczę na to.


I się nie przeliczysz - wystarczy proste pismo ;)


sikork napisał/a:

edit.
Atylla napisał/a:
W końcu u zarania chrześcijaństwa chrzczono i przyjmowano w szeregi wiernych tylko osoby dorosłe, które świadomie tego chciały.
Gdyby tak było do tej pory miałbym inne zdanie o chrześcijaństwie.


i ja również ;)
0 UP 0 DOWN
 
przem 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Paź 2007

UP 158 / UP 235


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-01-27, 14:53   

sikork napisał/a:
Jednak jest już ukierunkowywany i naznaczany przez swoich rodziców (chrzest itd).

Zawsze może dokonać apostazji. Imię dziecka też zależy od rodziców.
Idąc tym tokiem myślenia, szkoła też nie powinna być obowiązkowa. Nie wysyłajmy dzieci do szkoły. Niech dorosną i same zadecydują czy chcą się uczyć (gdzie) i jakie mieć wykształcenie.

sikork napisał/a:
Nie uważam tych informacji za prawdziwe, a z pewnością nie obiektywne. Jest to organizacja, która zataja pedofilię w swoich szeregach.

Poczytaj: http://info.wiara.pl/doc/...Lajdacki-Time-s
Ostatnio zmieniony przez przem 2012-01-27, 15:01, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2012-01-28, 01:43   

Atylla napisał/a:
Jednak są to oficjalne dane - nikt lepiej tego nie wie.


niestety na stronie, którą podał przem mamy cytat:

Kod:
W Polsce Kościół katolicki uważa każdego ochrzczonego za katolika, o ile nie dokona aktu apostazji
.

W związku z tym dane mogą być bardzo do tylko trochę przekłamanych ;)

a opierając się o to:


Kod:
Czy akt apostazji jest nieodwracalny? Ks. Kloch: - Nie. Trzeba podkreślić, że apostata nie przestaje być chrześcijaninem, bo według nauki Kościoła chrzest wyciska niezatarte znamię na człowieku. To raczej jednostronne zerwanie przymierza z Bogiem. Można je cofnąć, ale to wymagałoby ponownego aktu przyjęcia do Kościoła.


dane są wyssane z kapelusza, bo według tego stwierdzenia nawet apostaci/ateiści/muzułmanie(z wyboru, ale jako dziecko ochrzczeni)/żydzi(to samo co wcześniej)/buddyści itp. są wliczani do wspólnoty chrześcijan, jeśli byli ochrzczeni ;)

link -> http://info.wiara.pl/doc/...apic-z-Kosciola
Ostatnio zmieniony przez KtOŚ 2012-01-28, 01:48, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 1 DOWN
 
Atylla 
illuminatus



Wiek: 38
Dołączył: 01 Kwi 2010

UP 12 / UP 16



Wysłany: 2012-01-28, 12:27   

KtOŚ napisał/a:
Atylla napisał/a:
Jednak są to oficjalne dane - nikt lepiej tego nie wie.


niestety na stronie, którą podał przem mamy cytat:

Kod:
W Polsce Kościół katolicki uważa każdego ochrzczonego za katolika, o ile nie dokona aktu apostazji
.

W związku z tym dane mogą być bardzo do tylko trochę przekłamanych ;)

a opierając się o to:


Kod:
Czy akt apostazji jest nieodwracalny? Ks. Kloch: - Nie. Trzeba podkreślić, że apostata nie przestaje być chrześcijaninem, bo według nauki Kościoła chrzest wyciska niezatarte znamię na człowieku. To raczej jednostronne zerwanie przymierza z Bogiem. Można je cofnąć, ale to wymagałoby ponownego aktu przyjęcia do Kościoła.


dane są wyssane z kapelusza, bo według tego stwierdzenia nawet apostaci/ateiści/muzułmanie(z wyboru, ale jako dziecko ochrzczeni)/żydzi(to samo co wcześniej)/buddyści itp. są wliczani do wspólnoty chrześcijan, jeśli byli ochrzczeni ;)

link -> http://info.wiara.pl/doc/...apic-z-Kosciola


Czytanie ze zrozumieniem się kłania - jeśli ktoś jest ochrzczony, jest członkiem KK i z własnej woli z KK nie wystąpi - jest liczony jako jego członek.
Gdzie tu przekłamanie?

W FSM jest chyba podobnie? ;)

Jeśli świadomie dokona apostazji - przestaje być członkiem K
K. Wedłóg Kościoła jest ciągle "niezrzeszonym" chrześcijaninem - ale do statystyk liczony nie jest. I dla apostaty znaczenia to nie ma ;)

A reszta Twojej wypowiedzi świadczy o całkowitym braku wiedzy w temacie (i braku umiejętności czytania ze zrozumieniem) - radzę poczytać parę poważnych książek o tematyce religii świata ;)
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2012-01-28, 17:45   

Atylla napisał/a:
Czytanie ze zrozumieniem się kłania - jeśli ktoś jest ochrzczony, jest członkiem KK i z własnej woli z KK nie wystąpi - jest liczony jako jego członek.


z tekstu jasno wynika, że nawet jak przeszedł na muzułmanizm, to i tak liczony jest za chrześcijanina (z powodu chrztu :P )

Cytat:
Gdzie tu przekłamanie?


patrz wyżej i czytaj całość, a nie wyjmuj części.

Atylla napisał/a:

W FSM jest chyba podobnie? ;)


a skąd mam wiedzieć? Ja spagetti jadam jak nie mam czasu zrobić nic lepszego :P

Kod:
 W latach 2007-2008 liczba ochrzczonych katolików na świecie wzrosła z ponad 1.147 mln do 1.166 mln i stanowią oni obecnie 17,4 proc. mieszkańców globu. O 1 proc. wzrosła też w tym czasie liczba kapłanów. Zarówno diecezjalnych, jak i zakonnych.


jak widzisz są liczeni ochrzczeni [czyli ochrzczeni, którzy przeszli na muzułmanizm/buddyzm też są liczeni]


Atylla napisał/a:
(i braku umiejętności czytania ze zrozumieniem) - radzę poczytać parę poważnych książek o tematyce religii świata


a powiesz mi co ma wspólnego czytanie ze zrozumieniem, z tematyką religijną ;)


bo dla mnie jesli w książce jest napisane, że wszyscy yasia bliscy krewni zbierają śliwki, to znaczy tylko tyle, że robi to jego mama, babcia i dziadek, tato, siostra. Kuzyn już bliską nie jest, ale też może być liczony że zbiera....
0 UP 1 DOWN
 
Atylla 
illuminatus



Wiek: 38
Dołączył: 01 Kwi 2010

UP 12 / UP 16



Wysłany: 2012-01-28, 20:17   

Sam piszesz w cytacie -Ochrzczeni katolicy - i tylko oni są liczeni.
Po apostazji nie są już katolikami - ale pozostają chrześcijaninami - chrztu nie da się "cofnąć".
Jak przejdą na muzułmanizm - będą liczeni za chrześcijan, którzy przeszli na muzułmaniz, nie za katolików (mogą zawsze powrócić na łono KK - w tym lubowali się duchowni z Jerozolimy w czasie krucjat ;) )

I o to mi chodzi, kiedy mówię o czytaniu ze zrozumieniem ;)
Ostatnio zmieniony przez Atylla 2012-01-28, 20:17, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: katolicki, kosciol, organizacja, przestepcza


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu