Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Nowe zasady rejestracji na forum!!!
Autor Wiadomość
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2006-02-11, 14:03   Nowe zasady rejestracji na forum!!!

Wprowadzono dodatkowy obowiązek przy rejestracji. Trzeba podać datę urodzin. Włączyłem to gdyż będzie wiadomo bynajmniej z kim się rozmawia i jak się należy do tej osoby odnieść.


Prawo nie działa wstecz i osoby które już są zarejestrowane nie mają obowiązku podania tej daty.


Zastanawiam się też nad włączeniem aktywacji kont na maila, gdyż wiele osób rejestruje się na forum nie podając prawdziwego maila. Przez co później dostaję setki zwrotów bo smtp wysyła maile z powiadomieniami do tych osób.


Jak myślicie czy zda to egzamin?
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-02-11, 14:45   

Myślę, że zda to egzamin.

yasiu napisał/a:
Trzeba podać datę urodzin.

Jeżeli osoba nie chce podawac swej daty urodzenia to może wpisać : 1 stycznia rok urodzenia.
Wiek się tak naprawdę liczy a nie dokładna data.
Podanie datu urodzienia nawet będzie czasami wyróżniac użytkowników forum i będzie im można złożyć życzenia. :)


yasiu napisał/a:
Zastanawiam się też nad włączeniem aktywacji kont na maila

Też popieram.
- Wyeliminuje to masowe zakładanie kont w różnych celach (zazwyczaj na niekorzyść forum).
- umożliwi to kontakt z forumowiczem przez e-mail w celu poinformowaniu o zmianach.
- jest wiele użytkowników, ktorzy tu raz wpadli i już sa nieaktywni. Zawsze można się zapytać na maila, czy będzie korzystał z tego konta przed usunięciem, bo nie ma forumowicz obowiązku czytania PW.
- nawet forumowicze mogą się kontaktować między sobą bez konieczności używania PW.
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 45
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2006-02-11, 14:45   

yasiu napisał/a:
Trzeba podać datę urodzin.

Z tą datą urodzenia to b. dobry pomysł. Jak dla mnie nie musiałaby być pełna, ale przynajmniej rocznik jest ważny.

Jesli chodzi o e-mail'e to również się z Tobą zgodzę :) Dla mnie bezsensowne jest podawanie nieprawdziwych danych. Nie rozumiem, co w ten sposób można osiągnąć? Przecież nikt tu nikogo nie osądza, każdy ma prawo wypowiedzieć swoje zdanie, bez względu na to, czy ma lat 7 czy 77 :wink:
0 UP 0 DOWN
 
warlike 


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 41
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2006-02-11, 15:01   

data dobra rzecz a przynajmniej rok urodzenia co do maila to jestem jak najbardziej za na kilku forach się rejestrowałem i wszędzie jest tak rejestracja a aktywacja konta przychodzi na poczte i to wprowadzić trzeba jak najszybciej
0 UP 0 DOWN
 
Pecik 
alias...Wapniak :D



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 37
Dołączył: 25 Lis 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: pawłów

Wysłany: 2006-02-11, 15:07   

nom ja tez jestem za obydwiema tymi zmianami
0 UP 0 DOWN
 
Rich Kramer 


Wiek: 41
Dołączył: 10 Wrz 2005

UP 2 / UP 0



Wysłany: 2006-02-11, 16:10   

alferx napisał/a:
jest wiele użytkowników, ktorzy tu raz wpadli i już sa nieaktywni. Zawsze można się zapytać na maila, czy będzie korzystał z tego konta przed usunięciem, bo nie ma forumowicz obowiązku czytania PW.



zamiast tego radzilbym zachecac w rozny sposob 'owych nieaktywnych' do czestszego odwiedzania forum.
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-02-11, 19:40   

Rich Kramer napisał/a:
zamiast tego radzilbym zachecac w rozny sposob 'owych nieaktywnych' do czestszego odwiedzania forum.


Oczywiście nie chodzi tu o masowe czystki :)
Są konta zakładane przez te same osoby, ponieważ zapomniały hasła.
Łatwiej jest założyć drugie niż napisac maila o wyczyszczenie/zmianę hasła.
Bez podanego maila nie ma nawet możliwości skontaktowania się z użytkowiniem konta bo PW i tak nie odczyta, bo zapomniał hasła.

Chodzi o rzeczywiście "martwe" konta a takich jest dużo np.: konto założone bez logowania, konto założone z jednym logowaniem w ciągu 5 minut po założeniu konta.
Nikt mi nie powie, że te konta będą aktywne a ich właścicielom na nich zależy skoro przez ponad pół roku tu nie zaglądneli. Prawdopodobnie już pozapominali haseł i zaloża sobie drugie. Co więcej usunięcie takiej nazwy użytkownika pozawoli tej samej osobie założyć konto o identycznej nazwie.
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2006-06-15, 22:13   

mam pytanie, czy funkcja podawania daty przy rejestracji została wyłaczona?? :>

bo w ostatnich dniach zapisało sie kilka osób, a nie widać tego drobiazgu :wink:
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2006-06-16, 00:50   

Po zmianach jakie były ostatnio ( zmiana skryptu oraz bazy danych) faktycznie się to zmieniło i narazie ta opcja nie jest wymagana.
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-06-21, 20:53   

KtOŚ napisał/a:
mam pytanie, czy funkcja podawania daty przy rejestracji została wyłaczona?? :>
bo w ostatnich dniach zapisało sie kilka osób, a nie widać tego drobiazgu :wink:


Wszystko wróciło do starych zasad, czili podczas rejestracji i data urodzenia i płeć jest polem wymagalnym. Dodatkowo dane te będzie trzeba uzupełnić przy zmianie profilu.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: forum, na, nowe, rejestracji, zasady


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 28
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu