Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Bombonierka otwiera nową linie produkcyjną`` Przyjazną Słody
Autor Wiadomość
rafalkaczorek 



Wiek: 42
Dołączył: 12 Gru 2010

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2011-08-29, 20:28   Bombonierka otwiera nową linie produkcyjną`` Przyjazną Słody

Przyjazna słodycz to wyroby cukiernicze zawierające dużą ilość wartościowych i przyjaznych dla organizmu człowieka składników.
Dziś coraz więcej osób cierpi na różne schorzenia,ludzie pytają o ciasta które nie podniosą za dużo poziomu cukru,czy też cholesterolu we krwi,ogólnie coraz więcej osób zaczyna interesować sie składem surowcowym z czego dany produkt jest zrobiony.Dla takich ludzi i oczywiście nie tylko powstała linia produkcji Przyjazna Słodycz,jak sama nazwa wskazuje powinno kojarzyć sie to ludziom z czymś przyjaznym,smacznym z dużą ilością przyjaznych składników.
Co zrobiliśmy by nasze wyroby były Przyjazne???
podstawowym krokiem było zamienienie tradycyjnego tłuszczu na tłuszcze nieutwardzone
które zawierają kwasy tłuszczowe Omega-3 Omega-6
Jaki wpływ na zdrowie mają w/w kwasy???
W kilku badaniach stwierdzono możliwe działanie przeciwnowotworowe kwasów tłuszczowych omega-3 (zwłaszcza w przypadku raka piersi, okrężnicy i prostaty). Ostatnie badania sugerują też, że kwasy te spowalniają starzenie się komórek.
Istnieją silne dowody naukowe, że spożycie kwasów tłuszczowych omega-3 wiąże się z obniżeniem poziomu trójglicerydów we krwi i regularne przyjmowanie zmniejsza ryzyko wtórnych i pierwotnych zawałów serca.
Pewne korzyści odnotowano również w takich stanach chorobowych, jak zaburzenia rytmu serca oraz reumatoidalne zapalenie stawów.


To są nie które informacje na temat korzyści z kwasów tłuszczowych Omega -3 Omega-6
a wystarczyło tylko zmienić tłuszcz w recepturze :) oczywiście że droższy ,ale czy zdrowie ma jakąś cenę???

Omega-3 Omega-6 to są podstawowe przyjazne składniki,ale o prócz nich w naszych ciastkach,znajdzie sie mąka graham,migdały ,orzechy,ziarna słonecznika,dyni ,sezam itd,
A więc myślę że nasze wyroby zaspokoją każdego.
pozdrawiam serdecznie i zapraszam do Cukierni Bombonierka :D
oczywiście interesują mnie wasze opinie na temat pomysłu powstania Przyjaznej Słodyczy
Cukiernik :wink:
Ostatnio zmieniony przez rafalkaczorek 2011-08-29, 20:31, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
anula1174 


Wiek: 40
Dołączyła: 20 Sie 2011

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2011-08-30, 08:19   

rafalkaczorek, świetny pomysł :) zapewne korzystny dla wielu klientów.Pozdrawiam cieplutko:)
0 UP 0 DOWN
 
Zbychoo 
desperate househusband ;)



Wiek: 46
Dołączył: 01 Cze 2007

UP 72 / UP 23



Wysłany: 2011-08-30, 09:37   

rafalkaczorek napisał/a:
oczywiście interesują mnie wasze opinie na temat pomysłu powstania Przyjaznej Słodyczy
Cukiernik

Pomysł super, mam natomiast jeszcze jeden. Moja żona karmi synka piersią a ten ma niestety alergię na białko mleka krowiego i jaja kurzego. Stąd problemy mojej żony i wiem też, że wielu innych kobiet w podobnej sytuacji z zakupieniem odpowiedniego deseru. Jeszcze latem problem jest mniejszy bo zawsze można zakupić lody typu sorbet, ale lato się kończy a praktycznie wszystkie ciasta dostępne w cukierniach bazują na maśle i jajach. Wiem, że są przepisy na ciasta bez jajek i masła bo sam nie raz piekłem w domu. Nie zawsze jednak chce się piec całą blaszkę w domu. Może w takim razie udałoby się wdrożyć jakiś deser dla klientów z podobnymi problemami.
0 UP 0 DOWN
 
rafalkaczorek 



Wiek: 42
Dołączył: 12 Gru 2010

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2011-08-30, 17:25   

Cytat:
Może w takim razie udałoby się wdrożyć jakiś deser dla klientów z podobnymi problemami.



Z alergią nie jest to taka prosta sprawa,Mam wypraktykowany jeden specjał dostepny w różnych smakach,moge go przygotować w formie torta lub ciasta ale niestety tylko pod zamówienie,ponieważ jest to produkt specjalny,przygotowując go musze starannie dobierać składniki i starać sie by nie zawierał ani śladowej ilości alergenów o których Pan wspomniał.
szczegóły na temat tego produktu możemy omówić drogą mailową adres godula1982@o2.pl
pozdrawiam serdecznie
Cukiernik
0 UP 0 DOWN
 
rafalkaczorek 



Wiek: 42
Dołączył: 12 Gru 2010

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2011-09-08, 16:15   

Zbychoo
ostatnio wprowadziliśmy nowe przysmaki na śniadanie:)na cieście drożdżowym bez dodatku jaj,ale nie mam informacji na temat margaryny którą stosuje do ciasta,czasem zawierają serwatke,na naszej nie ma informacji na ten temat.Na tym cieście bułkowym(bardzo bogatym)robimy paluchy posypywane solą i makiem,rogaliki posypywane sezamem i makiem,kapuśniaczki:) oraz pizzerki
pozdrawiam i zapraszam do kosztowania;)
0 UP 0 DOWN
 
Zbychoo 
desperate househusband ;)



Wiek: 46
Dołączył: 01 Cze 2007

UP 72 / UP 23



Wysłany: 2011-09-08, 17:41   

Kusząca informacja, tylko sezam odpada ale reszta brzmi super. Co do margaryn to wiem, że np. Kasia nie zawiera serwatki i na niej pieczemy w domu.
A tak na marginesie - żona powoli przygotowuje juniora do odstawienia od piersi więc niedługo bez przeszkód zaczniemy znów pałaszować w Bombonierce "co popadnie" :wink:
0 UP 0 DOWN
 
milord 


Wiek: 36
Dołączyła: 21 Maj 2012

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2012-05-21, 15:41   

Ojć, ten tłuszcz ma kwasy omega-3? Mam nadzieję, że jest używany tylko do kremów. (?) Omega-3 stają się toksyczne po obróbce termicznej poza tym kwasy te dosyć szybko się utleniają (kilka tygodni w hurtowni itp.).
Ja wolę masło klarowane - nie wywołuje alergii, bo podczas klarowania pozbywamy się białek mlecznych (kazeiny, globulin i albumin). Nie psuje się też tak szybko jak zwykłe masło. Nie przechodzi przemian. Ma wysoki punkt dymienia, można je spokojnie piec i smażyć na nim.
0 UP 0 DOWN
 
milord 


Wiek: 36
Dołączyła: 21 Maj 2012

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2012-05-21, 16:01   

Ja też jestem zainteresowana wyrobami bez mleka i jajek :)
A co do cukru, to do linii "przyjazna słodycz" pasuje stewia. Roślinna substancja słodząca. Coca-cola od wielu lat w 25 krajach produkuje napoje słodzone stewią. Niedawno ta roślina została dopuszczona przez UE na rynek spożywczy, więc pewnie będzie się o niej coraz częściej słychać.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: bombonierka, linie, nowa, otwiera, produkcyjna``, przyjazna, slodycz``


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 26
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu