Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Problem z kartą graficzną
Autor Wiadomość
Deathwing 
Kefiropijca



Wiek: 37
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 19 / UP 14


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-08-21, 23:54   

Mi padł Radeon 4670 tydzień po gwarancji, a sklep, w którym został zakupiony też już padł. Okazało się, że gwarancję realizuje Komputronik, a mimo, że sklepowa dwuletnia minęła, została przyjęta na zasadzie gwarancji producenta. Okres owej był trzema latami od daty produkcji karty, którą odczytałem z cyferek na karcie. To było pół roku temu. Jeśli lubisz poszukiwania, to spróbuj z jakimś numerem z oficjalnej strony Gigabyte, może Ci coś doradzą i pokierują tak jak mnie.
0 UP 0 DOWN
 
Janio 
Express IT



Wiek: 35
Dołączył: 13 Sie 2005

UP 17 / UP 4


Skąd: www.ExpressIT.pl

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-08-22, 09:42   

RaZoR napisał/a:
kruku445 Jeśli posiadasz jeszcze tego Radeona możesz zrobić doświadczenie :)

Wsadź karte w woreczek foliowy i do zamrażalnika i za rok zobacz czy działa:) Testowałem i wiem że taki patent czasem działa :evil: miałem podobne problemy z 9250SE i po dwóch latach jak sie zapytali co to leży w zamrażalniku... to wpiełem do kompa i działała normalnie


Szybszy sposób to włożenie karty do piekarnika na kilkanaście minut. Poprawia chwilowo połączenia w strukturze rdzenia bądź w BGA.

Metoda partyzancka i ryzykowna. ale jak się nie ma nic do stracenia można spróbować ;)
1 UP 0 DOWN
 
Pandzik 
Nic na siłę,wszystko młotkiem!



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 36
Dołączył: 06 Lut 2008

UP 3 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-08-22, 23:53   

Użycie piekarnika to ryzykowna sprawa. Do poprawienia połączeń układów BGA potrzebna jest stacja lutownicza na gorące powietrze, takie pudło dmucha powietrzem o regulowanej temperaturze 160-450*C, można nią lutować i rozlutowywać. Warto się popytać czy może ktoś takie coś posiada. Ktoś kto się naprawą elektroniki zajmuje w Brzegu musi takie cudeńko mieć. Bo nagrzewanie suszarką nic nie da, a piekarnikiem najprawdopodobniej odkształci kartę lub stopi plastikowe elementy.
0 UP 0 DOWN
 
Janio 
Express IT



Wiek: 35
Dołączył: 13 Sie 2005

UP 17 / UP 4


Skąd: www.ExpressIT.pl

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-08-23, 15:29   

Pandzik napisał/a:
Użycie piekarnika to ryzykowna sprawa. Do poprawienia połączeń układów BGA potrzebna jest stacja lutownicza na gorące powietrze, takie pudło dmucha powietrzem o regulowanej temperaturze 160-450*C, można nią lutować i rozlutowywać. Warto się popytać czy może ktoś takie coś posiada. Ktoś kto się naprawą elektroniki zajmuje w Brzegu musi takie cudeńko mieć. Bo nagrzewanie suszarką nic nie da, a piekarnikiem najprawdopodobniej odkształci kartę lub stopi plastikowe elementy.


O tym piekarniku napisałem jako metodzie domowej, w dodatku partyzanckiej ;)

W naszym serwisie posiadamy stanowisko do lutowania układów BGA, lecz w dużej części przypadków uszkodzeniu ulega struktura krzemowa chipa.

Poza tym nie wiem, czy opłaca się w przypadku tej karty wykonywać chociażby reballing ;)
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: graficzna, karta, problem


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 22
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu