Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Psy w PARKU
Autor Wiadomość
GNOM 
ROMEK



Wiek: 49
Dołączył: 01 Lip 2010

UP 696 / UP 75



Wysłany: 2011-05-30, 16:48   Psy w PARKU

Codziennie rano między godziną siódmą a ósmą biegam sobie w naszym „pięknym” parku Wolności.
Niestety od jakiegoś czasu błąkają się tam bezpańskie psy (lub pańskie tylko bez nadzoru – bo co poniektóre mają obroże). A nawet jak jest właściciel to i tak puszcza psa bez smyczy aby ten się wyhasał. Do czego to doprowadza widziałem wczoraj gdy taki „pański” pies co to niby nie gryzie złapał za nogawkę starszą panią chodzącą po parku z kijami (nordwoking). Na szczęście jej nie ugryzł tylko potargał spodnie dresowe za które właściciel zobowiązał się zapłacić (ciekawe czy też byłby taki grzeczny gdyby nie było świadków zajścia)
Pytanie brzmi gdzie jest patrol policji czy też straży (wie)miejskiej, myślę że co poniektórym naszym strażnikom przydał by się taki poranny bieg – a przy okazji zarobili by trochę pieniążków dla miasta wystawiając właścicielom psów bez smyczy mandaciki. Wieczorem jest dokładnie to samo.
0 UP 0 DOWN
 
ślicznotka-e-34 
Transporter



Wiek: 36
Dołączył: 31 Maj 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: stąd

Wysłany: 2011-05-30, 17:19   

Straż Miejska
Komendant Krzysztof Szary nr. telefonu: 416 06 39, pokój nr 9 bud.A

Dzwoń lub się udaj ze skargą :)

http://www.bip.brzeg.pl/?id=422
0 UP 0 DOWN
 
krt 



Wiek: 47
Dołączył: 08 Gru 2007

UP 41 / UP 37



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-05-30, 18:09   

ślicznotka-e-34 napisał/a:
Straż Miejska
Komendant Krzysztof Szary nr. telefonu: 416 06 39, pokój nr 9 bud.A

Dzwoń lub się udaj ze skargą :)

http://www.bip.brzeg.pl/?id=422


tak tak, oni bohaterzy do maleńkich piesków typu jamnik ale jak własciciel z dużym psem to jakies klapki na oczy dostają i nic nie widzą
0 UP 0 DOWN
 
honorata8310 



Wiek: 113
Dołączyła: 26 Sie 2010

UP 5 / UP 5


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-05-30, 20:26   

Najbardziej na mnie działają (na moje nerwy) puszczone psy, które załatwiają swoje potrzeby wszędzie gdzie popadnie. Wał po lewej i prawej stronie przed Pisarzowicami jest zaminowany. Ale i spacerując parkiem trzeba uważać wchodząc na trawnik, by nic się nie przykleiło do podeszwy... :shock:
0 UP 0 DOWN
 
Nina 
pokręcona :P



Wiek: 33
Dołączyła: 15 Lip 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-05-30, 23:08   

Niestety dopóki przepisy w naszym kraju sie nie zmienią, będzie tak, jak jest.

A cierpią na tym również osoby, które mają wychowane psy na 'niewidzialnej' smyczy - tzn psy z odwołaniem. Bo u nas nie ma gdzie psa spuścić ze smyczy tak, żeby nikomu nie przeszkadzał. Nie ma terenów typowo dla psów. A to podstawa, żeby niezapsieni nie mieli podstaw do narzekań. A narzekaniom wcale sie nie dziwie, są bardzo słuszne. Ja sama boje sie spuszczać własne psy ze smyczy. I to nie przez to, że mogłyby uciec, bo wystarczy słowo i są przy mnie. Ale niestety wiele razy rzucał sie do nas taki (bez)pański pies, na którego właściciel nie miał żadnego wpływu :twisted:
0 UP 0 DOWN
 
slapstick 

Wiek: 39
Dołączył: 01 Gru 2009

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2011-05-31, 07:23   

Gnom... jamnik Cię pogonił że tak się uzewnętrzniasz ?
Kogo winić za los tych psów ? Ludzi. Więc może zaczniemy karać ludzi.
Pies to pies niczemu winien.

Człowiek coraz częściej czuje się Bóg i decyduje w każdej kwestii, również zwierząt, które jak sie okazuje mają więcej rozumu.

Założymy temat - LUDZIE W PARKU. Komu przeszkadzają. ???
MI !!!!!
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2011-05-31, 07:24   

Racja, a prośby o więcej dozowników na psie kupy odbijają się o braki funduszy w miejskiej kasie. Ludzi należy edukować i na tym polu można podjąć już pewne działania.
0 UP 0 DOWN
 
slapstick 

Wiek: 39
Dołączył: 01 Gru 2009

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2011-05-31, 07:28   

Wpadnij na czerwony koszary.. zobacz jaką maskarę robię młodzi ludzi i nie tylko. Szkła jest tyle że można by z niego zbudować domek dla królewny śnieżki.. I co w tym temacie? Zajmowanie się psią kupą jest tematem zastępczym.
Człowiek ma to do siebie że zawsze widzi siebie w lepszym świetle niż sam jest.. więc po szlachecku zajmuje się kupą.
0 UP 0 DOWN
 
tekla 



Wiek: 55
Dołączyła: 20 Lut 2011

UP 11 / UP 5



Wysłany: 2011-05-31, 11:09   

Nie trzeba chodzic do parku wystarczy wejść do centrum na Rynek Długą koszmar jak się idzie ulicą trzeba uważac żeby na mine niw wdepnąć
0 UP 0 DOWN
 
Nina 
pokręcona :P



Wiek: 33
Dołączyła: 15 Lip 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-05-31, 13:10   

mulder napisał/a:
Racja, a prośby o więcej dozowników na psie kupy odbijają się o braki funduszy w miejskiej kasie. Ludzi należy edukować i na tym polu można podjąć już pewne działania.

Typowe psie śmietniki to rzecz nieosiągalna w naszym mieście :P żeby chociaż normalne były, to by był mniejszy problem. A kiepsko sie chodzi z psią kupą w worku przez 3 ulice, żeby jakikolwiek śmietnik znaleźć :x A jeszcze jak sie chodzi z więcej niż jednym psem, to już w ogóle 'pachnąca' sprawa.



A że ludzie wolą sie czepiać niewinnych zwierząt to już typowo polskie zachowanie. Łatwiej winić zwierze, które sie nie obroni, niż drugi koniec smyczy w postaci nieodpowiedzialnego właściciela.
0 UP 0 DOWN
 
GNOM 
ROMEK



Wiek: 49
Dołączył: 01 Lip 2010

UP 696 / UP 75



Wysłany: 2011-05-31, 14:58   

Slapstick - CZY TY UMIESZ CZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM – czarno na białym widać że chodzi mi o psy spuszczane ze smyczy, których właściciel potem nie umie zawołać do nogi ( wróć – zawołać umie ale pies go nie słucha więc na jedno wychodzi). Wraz z dwoma innymi biegaczami byliśmy świadkami tego co opisałem na początku – i powiem ci że gdyby to na mnie trafiło to pies by tego nie przeżył (przeszedłem szkolenie z zakresu obrony przed psami po tym jak zostałem pogryziony) a właściciel musiał by pewnie szczękę drutować.
I od razu na głosy krytyki odpowiadam : mam prawo się bronić a skoro umiem to bronił bym się skutecznie - więc pilnujcie swoich psów i nie spuszczajcie ich ze smyczy. Bo pal licho jak pogryzą dorosłego, ale po parku chodzą też rodzice z dziećmi.
0 UP 0 DOWN
 
drwal 


Wiek: 64
Dołączył: 20 Paź 2009

UP 28 / UP 4



Wysłany: 2011-06-01, 14:22   

Służby do roboty i edukować właścicieli. Walnięciem po kieszeni. To działa.
0 UP 0 DOWN
 
spycambrzeg 



Wiek: 39
Dołączył: 08 Maj 2011

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2011-06-01, 14:31   

drwal napisał/a:
Służby do roboty i edukować właścicieli. Walnięciem po kieszeni. To działa.


polecam patelnie Dubleta

0 UP 0 DOWN
 
nowyforumbrzeg 


Wiek: 49
Dołączył: 21 Sty 2009

UP 8 / UP 6



Wysłany: 2011-06-01, 15:50   

Tu się kłania nieodpowiedzialność właścicieli psów.
W niedzielę w Brzeskiej małżeństwo przyszło na obiad z brązowym amstafem oczywiście bez kagańca. Gdyby nie to, że znajomy zwrócił im uwagę i posłuchali go(opuścili lokal) to wezwalibyśmy milicję. Dzieci biegają ludzie przychodzą spokojnie posiedzieć a tu bestia spogląda na każdego jak na kawał mięsa.
Milicja powinna karać po 500 za brak kagańca do tego 500 za brak smyczy i szybko by się nauczyli.
0 UP 0 DOWN
 
oldstaszek 


Wiek: 24
Dołączyła: 23 Mar 2010

UP 240 / UP 666


Skąd: z jutra

Wysłany: 2011-06-01, 16:36   

nowyforumbrzeg napisał/a:
Tu się kłania nieodpowiedzialność właścicieli psów.
W niedzielę w Brzeskiej małżeństwo przyszło na obiad z brązowym amstafem oczywiście bez kagańca. Gdyby nie to, że znajomy zwrócił im uwagę i posłuchali go(opuścili lokal) to wezwalibyśmy milicję. Dzieci biegają ludzie przychodzą spokojnie posiedzieć a tu bestia spogląda na każdego jak na kawał mięsa.
Milicja powinna karać po 500 za brak kagańca do tego 500 za brak smyczy i szybko by się nauczyli.


To już rzeczywiście przesada z tym obiadkiem i psiątkiem.

Jednak(a znam to z autopsji) niektórym ludziom ten kaganiec i smycz jest bardziej potrzebna niźli psu. :shock:
Powinni wszyscy mieć na uwadze podstawową informację - żaden pies czy inne zwierzątko (prócz zbydlęconego człowieka) nie atakuje dla przyjemności a głównie w przypadku poczucia zagrożenia. Jeżeli jakiś przygłup będzie szarpał za ogrodzenie(takie bywa) to mam szczerą ochotę wypuścić mojego psiaczka aby se z nim "poharcował"... :wink:

Temat "rzeka"...
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: parku, psy


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu