Wysłany: 2011-05-13, 07:38 [29.06.2011r] II Otwarte Mistrzostwa Wrocławia
II Otwarte Mistrzostwa Wrocławia
w Karate Tradycyjnym
www.centrumkarate.com
1. Data: 29.06.2010 r.
2. Wspólny trening 1000 – 1200 prowadzony przez sensei Jarosława Mejera 6 dan z Torunia
3. Eliminacje i finały 1200 – 1500
4. Miejsce: Sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej nr 12 we Wrocławiu
ul. Janiszewskiego 14
5. Konkurencje i kategorie wiekowe:
- dzieci do lat 8:
1. Kata indywidualne dziewcząt i chłopców, eliminacje i finał kata Heian 1-5.
- dzieci 9 - 10 lat:
Kata indywidualne dziewcząt i chłopców, eliminacje i finał kata Heian 1-5.
- kadeci 11 - 12 lat:
1. Kata indywidualne dziewcząt i chłopców, eliminacje i finał kata Heian 1-5.
2. Jiyu ippon kumie dziewcząt i chłopców od 6 do1 kyu, (atak z kamae: kizamizuki jyodan, gyakuzuki chudan, gyakuzuki jyodan, kizami maegeri, maegeri, kontratak go-no-sen lub sen no sen gyakozuki).
- junior młodszy 13- 15 lat:
1. Kata indywidualne dziewcząt i chłopców, eliminacje kata Heian 1-5, finał- kata dowolne.
2. Jiyu ippon kumie dziewcząt i chłopców od 6 do 1 kyu kyu, (atak z kamae: kizamizuki jyodan, gyakuzuki chudan, gyakuzuki jyodan, kizami maegeri, maegeri, kontratak go-no-sen lub sen no sen gyakozuki).
- juniorzy 16 - 18 lat:
1. Kata indywidualne dziewcząt i chłopców, eliminacje kata Heian 1-5, finał- kata dowolne.
2. Jiyu ippon kumie dziewcząt i chłopców od 6 do 1 kyu kyu, (atak z kamae: kizamizuki jyodan, gyakuzuki chudan, gyakuzuki jyodan, kizami maegeri, maegeri, kontratak go-no-sen lub sen no sen gyakozuki).
- seniorzy:
1. Kata indywidualne dziewcząt i chłopców, eliminacje kata Heian 1-5, finał- kata dowolne.
2. Jiyu ippon kumie dziewcząt i chłopców od 6 do 1 kyu kyu, (atak z kamae: kizamizuki jyodan, gyakuzuki chudan, gyakuzuki jyodan, kizami maegeri, maegeri, kontratak go-no-sen lub sen no sen gyakozuki).
W każdej kategorii wiekowej występuje podział: 9-7 kyu, 6-4 kyu, 3-1 kyu
W konkurencjach poniżej 4 osób, zawodnicy będą przeniesieni do innych kategorii według stopni lub wieku!
6. Startowe: 35 zł za udział w zawodach wraz z treningiem.
7. Przepisy sędziowskie według ITKF,(oceny systemem chorągiewkowym).
8. Każdy zawodnik powinien posiadać aktualne badania lekarskie oraz ubezpieczenie
NW – klubowe lub indywidualne.
9. Za pierwsze trzy miejsca zawodnicy otrzymują medale i dyplomy, natomiast
pozostali uczestnicy mistrzostw słodką niespodziankę.
10. Zgłoszenia zawodników należy dokonać najpóźniej do 10.06.2010 r
e-mail: arek.bukala@wp.pl lub telefonicznie 601-723-168.
Serdecznie zapraszamy!
Zajęcia karate odbywają się
w poniedziałki i w piątki od godz. 17.30
Zespół Szkół Ekonomicznych w Brzegu
ul. Jana Pawła II 28
(sala gimnastyczna w budynku szkoły)
Wysłany: 2011-05-31, 09:30 Sukces brzeskiego karateki
Sukces brzeskiego karateki
Centrum Karate Tradycyjnego Wrocław po raz drugi zorganizował i przeprowadził II Otwarte Mistrzostwa Wrocławia w Karate Tradycyjnym, które rozegrane zostały 29.05.2011 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 12 we Wrocławiu. W Mistrzostwach wzięło udział 81 karateków z 5 Klubów. W śród nich byli:
Centrum Karate Tradycyjnego Wrocław sekcja z Wrocławia oraz sekcja z Brzegu,
Klub Karate Tradycyjnego „KOBU” sekcja z Wrocławia oraz sekcja z Oleśnicy,
Dolnośląska Akademia Karate Tradycyjnego z Wrocławia,
Klub Karate Tradycyjnego „BUDOKAN” z Opola,
Głuchołaski Klub Karate Tradycyjnego.
Przed Turniejem odbył się wspólny dwugodzinny trening dla wszystkich uczestników, który prowadził sensei Jarosław Mejer 6 DAN z Akademickiego Klubu Karate Tradycyjnego w Toruniu, (sędzia klasy międzynarodowej, instruktor klasy międzynarodowej, karateka z 35 letnim doświadczeniem). Po treningu o godzinie dwunastej oficjalnie otwarto zawody. Zawody rozegrane zostały w dwóch konkurencjach: KATA (układy formalne) i KUMITE (walki indywidualne) z podziałem na kategorie wiekowe i stopnie uczniowskie (kyu). Natomiast umiejętności młodych karateków oceniali sędziowie w następującym składzie: sędzia główny Mistrzostw Pan Jarosław Mejer 6 DAN, Pan Krzysztof Mazepa 2 DAN, Pan Piotr Kuś 1 DAN, Pani Anna Koper 1 DAN oraz Pan Michał Dziurowski 1 DAN. Za pierwsze trzy miejsca zawodnicy otrzymali medale oraz dyplomy natomiast wszyscy pozostali uczestnicy Mistrzostw słodką niespodziankę. Doskonale zaprezentował się nasz zawodnik z Brzegu Kamil Skarżyński (3 kyu –brązowy pas) z Centrum Karate Tradycyjnego Wrocław, który w kategorii wiekowej (16-18 lat ) zdobył 2 brązowe medale w kata i kumite.
Po konsultacji sędziów najlepszą zawodniczką Mistrzostw została Marta Małkiewicz z Klubu Karate Tradycyjnego„KOBU” Wrocław, natomiast najlepszym zawodnikiem Kamil Małachowski z Głuchołaskiego Klubu Karate Tradycyjnego. Oboje zawodnicy otrzymali pamiątkowe puchary ufundowane przez Pana Piotra Walusa, właściciela firmy Pentagon.
Zajęcia karate odbywają się w poniedziałki i w piątki od godz. 17.30 w Zespole Szkół Ekonomicznych w Brzegu ul. Jana Pawła II 28 (sala gimnastyczna w budynku szkoły) tel.66-06-80-259 www.centrumkarate.com
Kacper Mizikowski
Wyniki końcowe:
Kategoria do 8 lat chłopców (9 kyu):
Konkurencja KATA
I miejsce – Olaf Dereś „KOBU” Wrocław
II miejsce – Jakub Walczak „KOBU” Wrocław
III miejsce – Łukasz Nawocki „KOBU” Wrocław
Kategoria do 8 lat dziewcząt (9 kyu):
Konkurencja KATA
I miejsce – Weronika Giblak „KOBU” Wrocław
II miejsce – Kornelia Liwak „KOBU” Wrocław
III miejsce – Aleksandra Skorna „KOBU” Wrocław
Kategoria do 8 lat chłopców (8-7 kyu):
Konkurencja KATA
I miejsce – Jakub Kiszczak GKKT Głuchołazy
II miejsce – Michał Leśniak DAK Wrocław
III miejsce – Mikołaj Kiełbowski CKTW Wrocław
Kategoria 9-10 lat chłopców (8-7 kyu):
Konkurencja KATA
I miejsce – Michał Zarychta CKTW Wrocław
II miejsce – Patryk Kapłon DAK Wrocław
III miejsce – Jan Hublart CKTW Wrocław
Kategoria 9-10 lat chłopców (6-4 kyu):
Konkurencja KATA
I miejsce – Mikołaj Kaim „KOBU” Wrocław
II miejsce – Jakub Małachowski GKKT Głuchołazy
III miejsce – Paweł Nawocki „KOBU” Wrocław
Kategoria 9-10 lat dziewcząt (8-7 kyu):
Konkurencja KATA
I miejsce – Jagoda Wesołowska CKTW Wrocław
II miejsce – Anna Bagińska „KOBU” Wrocław
III miejsce – Marta Giblak „KOBU” Wrocław
Kategoria 9-10 lat dziewcząt (6-4 kyu):
Konkurencja KATA
I miejsce – Joanna Ślęzak DAK Wrocław
II miejsce – Natalia Żegleń GKKT Głuchołazy
III miejsce – Agata Maślej CKTW Wrocław
Kategoria 11-12 lat chłopców (6-4 kyu):
Konkurencja KATA
I miejsce – Kacper Gąsior „KOBU” Wrocław
II miejsce – Marcin Szczygieł „KOBU” Wrocław
III miejsce – Jerzy Nikandrow GKKT Głuchołazy
Kategoria 11-12 lat chłopców (6-4 kyu):
Konkurencja KUMITE
I miejsce – Kacper Gąsior „KOBU” Wrocław
II miejsce – Mikołaj Kaim „KOBU” Wrocław
III miejsce – Patryk Brygadzin DAK Wrocław
Kategoria 11-12 lat dziewcząt (6-4 kyu):
Konkurencja KATA
I miejsce – Marta Małkiewicz „KOBU” Wrocław
II miejsce – Aleksandra Jakubowska CKTW Wrocław
III miejsce – Natalia Kluczna CKTW Wrocław
Kategoria 11-12 lat dziewcząt (6-4 kyu):
Konkurencja KUMITE
I miejsce – Marta Małkiewicz „KOBU” Wrocław
II miejsce – Joanna Ślęzak DAK Wrocław
III miejsce – Natalia Żegleń GKKT Głuchołazy
Kategoria 13 - 15 lat chłopców (8-7 kyu):
Konkurencja KATA
I miejsce – Michał Opczyński CKTW Wrocław
II miejsce – Wojciech Szarek CKTW Wrocław
III miejsce – Mariusz Kardysz CKTW Wrocław
Kategoria 13 - 15 lat chłopców (6-4 kyu):
Konkurencja KATA
I miejsce – Bartosz Piskorski „KOBU” Wrocław
II miejsce – Kacper Móll „KOBU” Wrocław
III miejsce – Krzysztof Jędrzejczak „KOBU” Wrocław
Kategoria 13 - 15 lat chłopców (6-4 kyu):
Konkurencja KUMITE
I miejsce – Kacper Móll „KOBU” Wrocław
II miejsce – Krzysztof Jędrzejczak „KOBU” Wrocław
III miejsce – Bartosz Piskorski „KOBU” Wrocław
Kategoria 13 - 15 lat chłopców (3-1 kyu):
Konkurencja KATA
I miejsce – Kamil Małachowski GKKT Głuchołazy
II miejsce – Bartosz Gąsior „KOBU” Wrocław
III miejsce – Mateusz Brzeźniak DAK Wrocław
Kategoria 13 - 15 lat chłopców (3-1 kyu):
Konkurencja KUMITE
I miejsce – Kamil Małachowski GKKT Głuchołazy
II miejsce – Bartosz Gąsior „KOBU” Wrocław
III miejsce – Mateusz Brzeźniak DAK Wrocław
Kategoria 13 - 15 lat dziewcząt (6-4 kyu):
Konkurencja KATA
I miejsce – Julia Surmacz „KOBU” Wrocław
II miejsce – Marlena Nowakowska GKKT Głuchołazy
III miejsce – Joanna Reszczyk GKKT Głuchołazy
Kategoria 13 - 15 lat dziewcząt (6-4 kyu):
Konkurencja KUMITE
I miejsce – Marlena Nowakowska GKKT Głuchołazy
II miejsce – Julia Surmacz „KOBU” Wrocław
III miejsce – Joanna Reszczyk GKKT Głuchołazy
Kategoria 16 – 18 lat chłopców (3-1 kyu):
Konkurencja KATA
I miejsce – Mateusz Piskorski „KOBU” Wrocław
II miejsce – Paweł Dybiec DAK Wrocław
III miejsce – Kamil Skarżyński CKTW Brzeg
Kategoria 16 – 18 lat chłopców (3-1 kyu):
Konkurencja KUMITE
I miejsce – Mateusz Piskorski
II miejsce – Paweł Dybiec DAK Wrocław
III miejsce – Kamil Skarżyński CKTW Brzeg
Kategoria seniorzy (8-4 kyu):
Konkurencja KATA
I miejsce – Wojciech Wesołowski CKTW Wrocław
II miejsce – Maciej Sadowski DAK Wrocław
III miejsce – Marek Kaim „KOBU” Wrocław
Kategoria seniorzy (8-4 kyu):
Konkurencja KUMITE
I miejsce – Krzysztof Pilichowski GKKT Głuchołazy
II miejsce – Maciej Sadowski DAK Wrocław
III miejsce – Marek Kaim „KOBU” Wrocław
Kategoria seniorzy (3-1 kyu):
Konkurencja KATA
I miejsce – Janusz Łydka GKKT Głuchołazy
II miejsce – Janusz Stalmach GKKT Głuchołazy
III miejsce – Jarosław Drożdżyński GKKT Głuchołazy
Kategoria seniorzy (3-1 kyu):
Konkurencja KUMITE
I miejsce – Janusz Łydka GKKT Głuchołazy
II miejsce – Dariusz Pacierpnik DAK Wrocław
III miejsce – Jarosław Drożdżyński GKKT Głuchołazy
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum