Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Wredny taksówkarz Mini Radio TAXI w Brzegu> Brzeski rynek
Autor Wiadomość
alfredo 

Wiek: 57
Dołączył: 20 Wrz 2006

UP 1 / UP 0



  Wysłany: 2011-02-07, 11:38   Wredny taksówkarz Mini Radio TAXI w Brzegu> Brzeski rynek

Witam!

Przyjechaliśmy ze Szczecina nocnym poiągiem, zmęczeni i z bagażam, taksówek na dworcu brak, zadzwoniłem na Mini Radio TAXI, a ten gnom powiedział, że stoi na postoju na rynku i nie przyjedzie na dworzec. Myślałem, czy tam nie pójść i osobiście wytłumaczyć na czym polega ta jego ciężka praca, ale byłem zbyt zmęczony i żona mnie uspokajała. Od teraz będę piętnował Mini Radio Taxi *Maksi taksi chamstwo*.

A tak przy okazji to brzeski rynek powiniem być zamknięty dla ruchu kołowego, szczególnie taksówkarze powinni zostać usunięci z tego miejsca, czasami zajmują połowę wschodniej części rynku. Inne miasta już sobie poradziły z tym problemem, a kiedy nastąpi to w Brzegu?
Czy klan taksówkarzy jest tak mocny, że nie można go ruszyć? Władze miasta pewnie nie dotrzegają problemu bo sami lubią parkować pod ratuszem. Ostatio przejeżdżałem przez Kępno, gdzie jest wyremontowany i całkowicie zmieniony rynek, prezentuje się świetnie, widać, że wzorowali się na Wrocławiu, może kiedyś i u nas tak będzie?
0 UP 0 DOWN
 
m.szklarski 


Wiek: 52
Dołączył: 29 Paź 2009

UP 33 / UP 17


Skąd: WRO

Wysłany: 2011-02-07, 17:37   

A tak przy okazji są dwie inne 'korporacje' taxi w Brzegu. I to jest najlepszy sposób- bojkotowanie tej, z usług której nie jesteśmy zadowoleni i wywalenie jej numeru telefonu ze swojego telefonu i notesika :-)
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-02-07, 17:40   

W każdej korporacji pewnikiem znajdą się jakieś czarne owieczki. Nie widzę potrzeby bojkotowania całej korporacji z powodu jednego kierowcy (czy dwóch). Jakkolwiek nie dziwię się autorowi wątku - sam bym się zagotował.

Swoją drogą - startowe wzrosło do 5,5 - należy wziąć pod uwagę podczas kalkulacji kursów ;) .
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2011-02-07, 19:34   

No cóż, co do Mini Radio Taxi nie mam pojęcia, nie znam tej korporacji, ale zachowanie iście naganne.

Jeśli czasem korzystam z usług brzeskich taksiarzy to z Halo Radio Taxi 19669 i zasadniczo bez zastrzeżeń. Solidni, szybcy i bez zdzierstwa.
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2011-02-07, 20:08   

Nie przesadzajcie, oczywistym jest, ze zaden taksowkarz nie bedzie jechal z rynku na dworzec (i odwrotnie) tylko dlatego, ze na postoju akurat w tym momencie nie bylo zadnej innej taksowki.
Nie wiem, w jakiej formie ow taksowkarz poinformowal o tym, ze nie pojedzie, ale na pewno nie obruszalbym sie o to.

Natomiast co do bojkotowania uslug, to jest to najskuteczniejsza metoda wplywania na jakosc uslug. Ja w ten sposob odsialem sobie po kolei brzeskie korporacje, az zostalem przy jednej. Ostatnio wracajac z imprezy bezmyslnie walnalem "do domu", i dojechalem. Zdarzylo sie tez raz czy dwa, ze nie mialem pieniedzy na cala trase. Prosilem wiec o jazde w strone x dopoki na liczniku nie wybije kwota jaka mialem w portfelu. Taksowkarze jednak podwozili mnie na miejsce wylaczajac licznik po osiagnieciu kwoty :)
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2011-02-07, 21:03   

A.Mason napisał/a:
Nie przesadzajcie, oczywistym jest, ze zaden taksowkarz nie bedzie jechal z rynku na dworzec (i odwrotnie) tylko dlatego, ze na postoju akurat w tym momencie nie bylo zadnej innej taksowki.
Nie wiem, w jakiej formie ow taksowkarz poinformowal o tym, ze nie pojedzie, ale na pewno nie obruszalbym sie o to.


A jak zamawiasz taxi do domu to jakoś łaski nie robią prawda? To jest taka sama zasada.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-02-07, 21:07   

Cytat:
Przyjechaliśmy ze Szczecina nocnym poiągiem, zmęczeni i z bagażam, taksówek na dworcu brak, zadzwoniłem na Mini Radio TAXI, a ten gnom powiedział, że stoi na postoju na rynku i nie przyjedzie na dworzec.


Ja mam jeszcze pytanie o godzinę owego zajścia. O ile znam trochę realia brzeskiego rynku przewozów osobowych tego typu, sytuacja wydaje mi się kuriozalna. Raczej trudniej zastać jaką brykę w Rynku w nocy, niż na Dworcu. Nie wierzę też, przyznam, że taryfiarz stojący w nocy na postoju w Rynku nie podjechał po klienta. No nie chce mi się wierzyć...
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2011-02-07, 21:07, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
maQoo 



Wiek: 37
Dołączył: 30 Mar 2008

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-02-07, 21:13   

Może była 1 w nocy a on właśnie smacznie chrapał :) I się oburzył bo go ktoś obudził :)
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2011-02-07, 21:27   

yasiu napisał/a:
A jak zamawiasz taxi do domu to jakoś łaski nie robią prawda? To jest taka sama zasada.

Wez to od drugiej strony - jaki jest sens jazdy z rynku na dworzec, skoro z duzym prawdopodobienstwem w miedzyczasie pod dworzec podjedzie inna taksowka?

Niedawno mialem podobne zdarzenie w Nysie, na dworcu nie bylo zadnej taksowki, po paru minutach oczekiwania zadzwonilem po taksi na rynku. Pan uprzejmie zapytal sie, czy to ma sens i powiedzial, ze przyjedzie, jesli obiecam, ze w miedzyczasie nie wsiade w inna taksowke. Jeszcze nim zakonczylismy rozmowe pod dworcem rzeczywiscie pojawil sie inny samochod.
Dlatego jeszcze raz powtorze: wszystko zalezy od tego w jakiej formie taksowkarz zaoponowal przeciwko jezdzie na dworzec. Jesli zrobil to kulturalnie, to wg mnie jest to normalna sytuacja.

PS: zeby mi ktos nie przypisal - moja ulubiona korporacja nie jest Mini Radio Taxi :)
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2011-02-07, 21:34   

A.Mason, gdybyś był zmęczony przejazdem naszym kochanym PKP to też byś chciał jak najszybciej odjechać spod dworca. A po coś podają przecież swoje numery ;)
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2011-02-07, 21:42   

yasiu napisał/a:
A.Mason, gdybyś był zmęczony przejazdem naszym kochanym PKP to też byś chciał jak najszybciej odjechać spod dworca. A po coś podają przecież swoje numery ;)

Yasiu, ja nie mam samochodu, z koniecznosci jezdze wiec pociagami, rowerem i wlasnie taksowkami. Nie raz i nie dwa zdarzylo mi sie, ze na dworcu nie bylo taksowki, albo wlasnie odjechaly, bo ludzie z nocnego pociagu mnie uprzedzili we wsiadaniu...
0 UP 0 DOWN
 
maQoo 



Wiek: 37
Dołączył: 30 Mar 2008

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-02-07, 21:46   

Ale wszystko zależy od tego pod jaki nr się dzwoni. Wiadomo jaki nr jest do taksówkarzy na dworcu i jaki na rynku. A każdy z tych numerów po kilku sygnałach (jeśli nikt nie odbierze) jest automatycznie przekierowany na połączenie z numerem komórkowym. I wtedy mamy kontakt z którymś z kierowców, który ma dyżur nocny. Jak on jest w trasie to przekazuje info do kolegów i ktoś przyjeżdża. Nie można myśleć tak, ze jak nie ma taxi na dworcu to znaczy. że nikt nie pracuje to zadzwonię na rynek..

A w ogóle to najlepiej wziąć nr prywatny od sprawdzonego taksówkarza i dzwonić na jego komórę. Każdy taksówkarz ma swoją wizytówkę na desce rozdzielczej :) O Wystarczy poprosić :)
0 UP 0 DOWN
 
m.szklarski 


Wiek: 52
Dołączył: 29 Paź 2009

UP 33 / UP 17


Skąd: WRO

Wysłany: 2011-02-07, 22:14   

Chyba wszystkim tym problemom zapobiega działanie po prostu w korporacji radiotaxi- a więc z centralą i łącznością radiową- jak w każdym większym mieście. Podsyła się taksówkę najbliższą i przede wszystkim chętną. W Brzegu tylko jedna z firm jest w tym sensie korporacją.
A telefon w skrzynce na ścianie budynku , nawet z przekierowaniem to jednak proteza i relikt.
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2011-02-07, 23:33   

yasiu napisał/a:
A.Mason, gdybyś był zmęczony przejazdem naszym kochanym PKP to też byś chciał jak najszybciej odjechać spod dworca. A po coś podają przecież swoje numery ;)

Oj, potwierdzam i podpisuję się obiema rękami, szczególnie jak się wraca z dalszej trasy, a nasze kochane PKP - wiadomo - nie rozpieszcza komfortem jazdy. Nocą różnie bywa po przyjeździe dalekobieżnych pociągów ciężko czasem o taryfę pod dworcem. Czasem jest ich nadmiar, zależy jak się trafi i czy akurat nie skumulowały się dwa pociągi z kierunku Wrocka i Opola (znaczy jeden przyjechał, a zaraz potem następny). Czasem niestety trzeba "iść z buta".
Ostatnio zmieniony przez chmurkolistna 2011-02-07, 23:34, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
alfredo 

Wiek: 57
Dołączył: 20 Wrz 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2011-02-08, 09:38   

A jakie jest Wasze zdanie o zakazie ruchu kołowego na rynku i usunięciu z tego miejsca postoju Taxi?
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzegu>, brzeski, mini, radio, rynek, taksowkarz, taxi, wredny


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu