Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
dlaczego nie bedę głosować na Huczyńskiego
Autor Wiadomość
warlike 



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 41
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2010-12-07, 11:42   

Cytat:
żaden wybór, 4.0000 z 30.000 uprawnionych do głosowania, już w innym temacie Krakonos napisał kto jest prawdziwym wygranym tych wyborów. :?


ale to jest demokracja, Huczyński zmobilizował 4tyś ludzi i wygrał, jego przeciwnicy tego nie potrafili skoro przegrali. I nie ważne czy głosowało na niego 4 tyś czy 1 tyś na 30 000 uprawnionych, skoro wygrał to został burmistrzem 30tyś ludzi.
0 UP 0 DOWN
 
szrrrek 



Wiek: 112
Dołączył: 28 Wrz 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-12-07, 12:19   

warlike napisał/a:
ale to jest demokracja, Huczyński zmobilizował 4tyś ludzi i wygrał, jego przeciwnicy tego nie potrafili skoro przegrali. I nie ważne czy głosowało na niego 4 tyś czy 1 tyś na 30 000 uprawnionych, skoro wygrał to został burmistrzem 30tyś ludzi.


Mobilizacja pracowników Urzędu Miasta i ich rodzin - to jest dopiero mobilizacja. Zobacz, że prawie nikt więcej nie zagłosował na Huczyńskiego. Poprzednio miał prawie 3.900. Nikt więcej. A z drugiej strony na kogo głosować? Na Grochowskiego? Jeszcze nie zwariowałem. Ilość osób, które NIE PRZYSZŁY na wybory jest sygnałem dla obecnego Burmistrza, że NIE MA POPARCIA w Brzegu. Wybrano dżumę, zamiast cholery. I to cała prawda.
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 04 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2010-12-07, 17:04   

szrrrek napisał/a:
Ilość osób, które NIE PRZYSZŁY na wybory jest sygnałem dla obecnego Burmistrza, że NIE MA POPARCIA w Brzegu. Wybrano dżumę, zamiast cholery. I to cała prawda.

Nie jestem pewien. Porownywales liczbe glosujacych i rozklad glosow w obu turach?
0 UP 0 DOWN
 
Bob 



Wiek: 40
Dołączył: 28 Gru 2009

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-12-07, 17:21   

warlike napisał/a:
I nie ważne czy głosowało na niego 4 tyś czy 1 tyś na 30 000 uprawnionych, skoro wygrał to został burmistrzem 30tyś ludzi.


Bardziej poprawnie brzmi, że burmistrzem miasta Brzeg.. a bo to i ilość ludzi się zmienia.. no i reprezentować miasto, a reprezentować ludzi to dwie inne bajki i o ile prawdą jest, że że został burmistrzem 4 tyś. ludzi, o tyle nie jest prawdą, że został burmistrzem 30 tyś. ludzi i żadne pojęcia tego nie mogą zmienić.
Widoczny jest tu natomiast inny fakt. Większości było obojętne kto wygra, bo na ich poziomie funkcjonowania nie miało to znaczenia. Głosujący natomiast, to głównie rodzina, znajomi i znajomi rodzinhy, osoby którym wybór jednego bądź drugiego kandydata był na rękę, bo to jakieś układy, bo to jakieś stołki itp. itd. lub osoby, które na tyle silnie są związane z ideologią danej parti, że idą na ich członków głosować, no i reszta, bo jakieś tam jeszcze osoby sie znajdą.
0 UP 0 DOWN
 
szrrrek 



Wiek: 112
Dołączył: 28 Wrz 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-12-07, 20:24   

A.Mason napisał/a:
Nie jestem pewien. Porownywales liczbe glosujacych i rozklad glosow w obu turach?

Przeciez liczby były podawane: Huczynski - I tura - 3888 głosów, II tura - 4023. Różnica głosów: 135. Liczby mówią same za siebie. Na całość 30 tysięcy uprawnionych do głosowania w Brzegu dodatkowo w drugiej turze zagłosowało 135 osób (0,4%).
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 04 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2010-12-07, 22:56   

szrrrek napisał/a:
Na całość 30 tysięcy uprawnionych do głosowania w Brzegu dodatkowo w drugiej turze zagłosowało 135 osób (0,4%).

W takim razie dlaczego nie wyciagnales wniosku, ze Huczynski ma poparcie tych uprawnionych do glosowania, ktorzy do wyborow nie poszli? Jeden i drugi wniosek jest takim samym wrozeniem z fusow. Niska frekwencje mozna intepretowac roznie.

Jesli juz chcemy tak oceniac brak glosow, to pozostali kandydaci wykazali sie jeszcze wiekszym brakiem poparcia...
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-12-08, 00:13   

Skąd ja znam taką retorykę? Nie uznawanie wyboru, zaraz się pewnie dowiemy, że "został wybrany przez pomyłkę/nieporozumienie"...
Znamy, znamy...
0 UP 0 DOWN
 
Trifonas 
twoja stara


Wiek: 40
Dołączył: 24 Lut 2008

UP 31 / UP 12



Wysłany: 2010-12-08, 00:57   

A.Mason napisał/a:

W takim razie dlaczego nie wyciagnales wniosku, ze Huczynski ma poparcie tych uprawnionych do glosowania, ktorzy do wyborow nie poszli? Jeden i drugi wniosek jest takim samym wrozeniem z fusow.


Kapitalne. Jakoś mi nie przyszedł do głowy taka teza, ale jest świetna ;)
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 04 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2010-12-08, 01:29   

Trifonas napisał/a:
Kapitalne. Jakoś mi nie przyszedł do głowy taka teza, ale jest świetna ;)

Ma takie same podstawy, jak teza przeciwna, czyli zadne ;-D
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-12-08, 06:56   

Zastanawiające, dlaczego wszyscy malkontenci nie zaryzykowali swoich głów i nie wystartowali w wyborach? Może bylibyście idealną kontrą dla głównych kandydatów? Burmistrz wybrany i trzeba cieszyć się, że nie z PiS. :mrgreen:
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-12-08, 06:59   

Mam niejakie przeczucie, że tą ostatnią kadencją obecny burmistrz zamierza pozostawić po swojej politycznej przygodzie pozytywny ślad i nadrobić zaległości, wyjaśnić niejasności i niedopatrzenia. Będzie dobrze, a i tak jest coraz lepiej. Więcej optymizmu !
0 UP 0 DOWN
 
Trifonas 
twoja stara


Wiek: 40
Dołączył: 24 Lut 2008

UP 31 / UP 12



Wysłany: 2010-12-08, 07:57   

mulder napisał/a:
Zastanawiające, dlaczego wszyscy malkontenci nie zaryzykowali swoich głów i nie wystartowali w wyborach? Może bylibyście idealną kontrą dla głównych kandydatów? Burmistrz wybrany i trzeba cieszyć się, że nie z PiS. :mrgreen:


To nie tak - na kampanię trzeba pracować przez 4 lata. Pokazuje to przykład Pana Ptaszkiewicza. Po prostu... nikt go nie znał. A szkoda.
0 UP 0 DOWN
 
kriss 



Wiek: 43
Dołączył: 29 Paź 2010

UP 3 / UP 1



Wysłany: 2010-12-09, 10:42   

mulder napisał/a:
Mam niejakie przeczucie, że tą ostatnią kadencją obecny burmistrz zamierza pozostawić po swojej politycznej przygodzie pozytywny ślad i nadrobić zaległości, wyjaśnić niejasności i niedopatrzenia. Będzie dobrze, a i tak jest coraz lepiej. Więcej optymizmu !


obudzi się w 2013 na rok przed kolejnymi wyborami i znów walnie jakąś jedną wielomilionową inwestycję na kredyt i będzie git :x
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: bede, dlaczego, glosowac, huczynskiego, na, nie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 32
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu