Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Spotkanie autorskie z Jerzym Sosnowskim
Autor Wiadomość
Lexa Cessde 



Wiek: 32
Dołączyła: 12 Mar 2009

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-11-30, 19:26   Spotkanie autorskie z Jerzym Sosnowskim

Dnia 11.12.2010 r. w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzegu, przy ul. Jana Pawła II 5, o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie autorskie z wybitnym polskim dziennikarzem - Jerzym Sosnowskim, organizowane przez Stowarzyszenie Żywych Poetów we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Brzegu. Spotkanie poprowadzi Adam Boberski.

Jerzy Sosonowski (ur. 16 maja 1962 r. w Warszawie) to wybitny polonista, czego dowodem jest fakt współtworzenia przez niego jednego z programów nauczania języka polskiego w szkole średniej. Jest także krytykiem literackim, publicystą „Gazety Wyborczej”, redaktorem TVP Kultura, dziennikarzem radiowej Trójki, wykładowcą w Kolegium Nauczycielskim w Suwałkach i w Szkole Głównej Psychologii Społecznej w Warszawie. Był także pracownikiem naukowym Uniwersytetu Warszawskiego.

Czekamy na wszystkich zainteresowanych. Liczymy na waszą obecność i udział w tym spotkaniu.
0 UP 0 DOWN
 
Aithne 
Chudzian



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 37
Dołączyła: 10 Lis 2006

UP 6 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-12-01, 17:30   

Może zdążę wrócić z zajęć! :-) szkoda przegapić :-)
0 UP 0 DOWN
 
K.I.T. Prezes 



Wiek: 40
Dołączyła: 28 Paź 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-12-08, 00:40   

Przed spotkaniem autorskim odbędzie się warsztat dziennikarski w ramach projektu Pracownia Literacka. Przewidzany jest on na godz. 12:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzegu przy ul. Jana Pawła II 5.

Jerzy Sosnowski w ramach Pracowni Literackiej bedzie gościł w Brzegu już drugi raz. Tym razem przyjeżdża jako znawca sztuki dziennikarskiej. Warsztat jest przeznaczony dla
wszystkich: zarówno dla osób, które chciałby poznać ideę dziennikarstwa jak i dla zawodowych dziennikarzy, którzy będą mieli okazję poszerzyć swoje umiejętności zawodowe. Warsztat zapowiada się bardzo ciekawie. Pozwalam sobie wkleić wstępny ramowy program warsztatów (pan Sosnowski zastrzega, że program może ulec zmianom).

PROGRAM WARSZTATÓW 11.12.2010
1. technika rozmowy - wywiad prasowy oraz wywiad radiowy;
2. jako swoiste wprowadzenie mówię o etycznych aspektach takiej rozmowy;
3. etap 1, przygotowanie - ćwiczenie z wymyślania pytań do trzech powszechnie postaci (myślę tu o zestawie typu: Woody Allen, Jarosław Kaczyński, Maryla Rodowicz)
4. etap 2, prowadzenie rozmowy - czym się różni wywiad od ankiety - prawdopodobnie ćwiczenie w postaci scenki teatralnej
5. etap 3, czyli obróbka - ćwiczenie 3: spisywanie i trawestacja języka mówionego na pisany.
6. Zakończenie, czyli kilka uwag natury ogólnej, dotyczącej stanu debaty publicznej w Polsce i roli dziennikarzy.
7. Pytania z sali.

Myslę, że zapowiada się bardzo interesujaco :D .
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez K.I.T. Prezes 2010-12-08, 01:07, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Lexa Cessde 



Wiek: 32
Dołączyła: 12 Mar 2009

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-12-08, 10:47   

A ja chciałam jeszcze poinformować o zmianie miejsca, gdzie będzie odbywało sie spotkanie autorskie - z racji remontu prowadzonego w Miejskiej Bibliotece, zostały przeniesione do Oddziału dla Dzieci przy ul. jana Pawła II 2 (niegdyś Oddział Literatury Pieknej). Zerdecznie zapraszam!
0 UP 0 DOWN
 
K.I.T. Prezes 



Wiek: 40
Dołączyła: 28 Paź 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-12-08, 23:22   

A ja chciałbym zauważyć, że zostały tylko 3 dni do tego wydarzenia. Zaplanujcie sobie czas na nie, bo jestem pewna, że warto :mrgreen: .
0 UP 0 DOWN
 
Head First 


Wiek: 31
Dołączył: 01 Kwi 2010

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-12-09, 17:06   

Już zapisałem w kalendarzu :D
0 UP 0 DOWN
 
K.I.T. Prezes 



Wiek: 40
Dołączyła: 28 Paź 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-12-11, 01:12   

Bardzo to miłe, że dzisiejsze spotkanie wzbudziło takie zainteresowanie, że aż zostało wpisane do kalendarza. :mrgreen:
0 UP 0 DOWN
 
K.I.T. Prezes 



Wiek: 40
Dołączyła: 28 Paź 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-12-12, 21:59   

Spotkanie z Jerzym Sosnowskim wypadło znakomicie :mrgreen: . Adam Boberski poprowadził je bardzo sprawnie :lol: . Rozmowa dotyczyła ksiażki "Instalacja Idziego wydanej w 2009 r. Autor chętnie podjał wszytskie zaproponowane przez prowadzacego wątki, jak np. liczne nawiazania do "Idioty " F. Dostojewskiego. Na zakończenie przeczytał nam fragment swojego nowego dzieła pod roboczym tytułem "Pobaśniowisko". Spotkanie było bardzo pouczajace 8) .
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: autorskie, jerzym, sosnowskim, spotkanie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 26
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu