Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
II tura na burmistrza Brzegu
Autor Wiadomość
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-11-23, 07:10   

Dizel07 napisał/a:
Mulder, daj mi inne miejsce.



Może teren w dawnych czerwonych koszarach ?
0 UP 0 DOWN
 
slapstick 

Wiek: 39
Dołączył: 01 Gru 2009

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-11-23, 07:19   

Dizel07 napisał/a:
Czas na prawdziwe oblicza pewnych osób, a przynajmniej względem Młodzieżowej Rady Miejskiej, która została powołana chyba tylko po to, aby sobie była.


Jestem, nadal, przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miejskiej, której statut nie ma prawie żadnego sensu, a najwyższy organ w mieście, czyli burmistrz, sensu tego ani statutowi ani samej MRM nie nadał i nigdy tego nie zrobi.

Na przełomie 2009 i 2010 roku, lub początku roku 2010 (szczerze nie pamiętam konkretnej daty) odbyło się spotkanie przedstawicieli MRM w składzie Kamil Szpajcher, czyli ja, oraz Grzegorz Kapela, czyli wice-przewodniczący MRM, z burmistrzem Huczyńskim oraz z Panią Beatą Zatoń. Przedstawiliśmy krótko nasze plany, i chociaż niedopracowane, to jednak pomysłowe i mające ogromny sens, oraz spytaliśmy jakie mamy pole działania jako Młodzieżowa Rada Miejska. Okazało się jednak, że, gdy Pani Beata poparła nasze projekty, Pan Huczyński tego nie zrobił. Konkretnych argumentów przeciw nim nie podał, a jedynie omijał temat oraz wracał ciągle do sprawy pieniędzy, których nie trzeba było aż tak wiele, aby owe projekty zrealizować. Co chwilę był jakiś problem z Jego strony uwieńczony cudownym "nie".

Co ciekawe, gdy w zeszły piątek pracowałem na ul. Długiej z młodą grupą z warsztatów kabaretowych, które prowadzę, spotkałem pewnego mężczyznę stojącego z innym, nieco starszym panem oraz z jakąś kobietą. Mężczyzna ten rozmawiał ze mną przez dłuższą chwilę i powiedział mi, że wie kim jestem. Okazało się, że wiedział, że jestem przewodniczącym MRM. Porozmawialiśmy o projektach, które MRM chciało wcielić w życie. Mężczyzna zdziwił się, że nie widzi ich efektów, choć projekty są bardzo dobre i pomysłowe. Na to odparłem "burmistrz je zanegował". Wtedy właśnie mężczyzna przedstawił się jako Mariusz Grochowski. Przyznam, że byłem w szoku, ponieważ nie poznałem go od razu, chociaż widziałem przecież nie raz na plakatach.


Poznałem tym samym obu kandydatów oczami przewodniczącego Młodzieżowej Rady Miejskiej, która NIE MIAŁA SZANS na zrealizowanie swoich projektów za kadencji Huczyńskiego. I nikt mi nie wmówi, że ten człowiek powinien nadal być burmistrzem, bo wtedy nie będę nawet próbował zostawać na swojej funkcji. Dlaczego? Ponieważ znów będę obrywał słowne baty od tych, którzy sądzili, że jesteśmy bandą niepotrzebnych gówniarzy, którzy nie mają ŻADNYCH pomysłów na zrobienie czegokolwiek.



A teraz wypiszę niektóre z naszych projektów, aby uwiarygodnić to, co napisałem:


1. Miejsce przeznaczone na próby brzeskich zespołów + pół-profesjonalne studio nagraniowe.

- miejsce: stary garaż pewnej kobiety, która chciała się go zrzec na rzecz miasta lub nieprzystosowane jeszcze miejsce w piwnicy Brzeskiego Centrum Kultury,
- sprzęt: profesjonalne wytłumienie z firmy, która zajmuję się jego wypożyczaniem na określony czas; perkusja, nagłośnienie i inne sprzęty muzyczne wypożyczone z jednego ze sklepów muzycznych (mieliśmy wstępną umowę ze sklepem z Wrocławia oraz sklepem z Opola); sprzęt studyjny wykupiony na własność (opcja dokupienia w późniejszym czasie),
- finanse: opłaty za korzystanie z miejsca raz w tygodniu w wysokości 10zł za miesiąc od jednej osoby w danym zespole.


2. Gazeta Szkolna.

Projekt ten zakładałby drukowanie przez miasto "Gazery Szkolnej" rozprowadzanej w każdej szkole za symboliczną złotówkę lub za darmo w formie dwutygodnika. W gazecie tej znajdowałyby się ogłoszenia imprez organizowanych w lokalach typu "Semafor", czy "Herbaciarnia" oraz w Brzeskim Centrum Kultury. Firmy prywatne uiszczałyby opłaty za swoje reklamy co zwracałoby koszty druku. Gazeta docierałaby do każdego ucznia każdej szkoły gimnazjalnej oraz szkoły średniej. W niej znajdowałyby się również ogłoszenia uczniów typu "kupię-sprzedam", oraz ogłoszenia kółek zainteresowań organizowanych w szkołach czy Brzeskim Centrum Kultury.


3. Dirt.

Przestawiliśmy projekt, o który walczył już nie jeden młody człowiek, a mianowicie miejsce przeznaczone do wyczynowego jeżdżenia rowerami. Dirt to koszt wynajęcia koparki oraz przeznaczenia odpowiedniego miejsca. Miejsce to znajdować się miało w parku znanym nam jako Park Wolności (burmistrz zasłaniał się zabytkowymi miejscami, lecz nawet nie podjął się działań dotyczących uzyskania pozwolenia, o ile takowe rzeczywiście było potrzebne, a następnie ogłosił gdzieś, że na terenie basenu przy ul. Korfantego zostanie stworzony mini skate park oraz, uwaga.. dirt; oczywiście bez naszej wiedzy, czy przyznania nam jakiegokolwiek wkłady w tą inicjatywę).



To tylko trzy z wielu projektów jakie mieliśmy. Między innymi chcieliśmy stworzyć nowe miejsce, w którym młodzież mogłaby spędzać swój czas, a także podjąć kroki do uświadomienia uczniów szkół podstawowych o ważności ich przyszłych decyzji oraz o ważności tego czy pójdą kiedyś na wybory czy nie. Skrócie - chcieliśmy uświadomić ich moralnie i politycznie. Mieliśmy w planach również coroczny festiwal o nazwie "Brzeski Międzyszkolny Przegląd Talentów", w którego organizację chcieli wejść: Klub Garnizonowy Brzeg, Szkoła Muzyczna, Brzeskie Centrum Kultury oczywiście, a także Pan Janusz Wójcik. Niestety, pieniędzy na te cele nie otrzymaliśmy żadnych.

Wszystko to każe mi iść zagłosować na Pana Grochowskiego, nawet jeśli nie trawię Prawa i Sprawiedliwości. I mam nadzieję, że jeśli zostanie On burmistrzem, Młodzieżowa Rada Miejska stanie się Młodzieżową Radą Miejską.


Takich jak Ty w Brzegu jest mnóstwo.. Każdy chciałby coś zrobić.. Nie wiem w jakim celu została powołana młodzieżowa rada miejska. Macie dużo pomysłów.. tak jak wielu. Waszą skuteczność oceni się po tym co zrobicie by to osiągnąć.. Ciężko jest mi sobie wyobrazi.ć że ktoś wam coś da za to że istniejecie. Zróbcie coś dla miasta to może ktoś dla was też coś zrobi.

Co do skateparku mam nadzieje, że nie skończy jak ten w parku.
Pamietaj też, że w trakcie wyborów szuka się głosów poparcia.
0 UP 0 DOWN
 
Zbychoo 
desperate househusband ;)



Wiek: 46
Dołączył: 01 Cze 2007

UP 72 / UP 23



Wysłany: 2010-11-23, 07:28   

Dizel07 napisał/a:
Wtedy właśnie mężczyzna przedstawił się jako Mariusz Grochowski.
Piękny tekst na broszurkę wyborczą :D
Dizel07 napisał/a:
Mężczyzna zdziwił się, że nie widzi ich efektów, choć projekty są bardzo dobre i pomysłowe.
Jak to dobrze porozmawiać z kimś kto może po prostu obiecać w przeciwieństwie do kogoś kto ma realizować.
Dizel07 napisał/a:
Poznałem tym samym obu kandydatów oczami przewodniczącego Młodzieżowej Rady Miejskiej
i wystarczyła obietnica abym popatrzył jak w obrazek. :D :D :D

Żeby nie było niedomówień, nie jestem zwolennikiem Huczyńskiego, ale jestem za to zdecydowanym przeciwnikiem Grochowskiego. Sam styl "zawłaszczenia" szpitala przypomina mi najgorsze czasy. Zwalnia się nagradzaną przez NFZ Panią Dyrektor, a stanowisko obsadza się swoim kumplem (tak postąpił wtedy starosta). Nie chcę takich rządów na stanowisku burmistrza, tym bardziej, że mam pewne pojęcie jak Grochowski "zarządza" szpitalem. :twisted: :twisted: :twisted:
Chyba jedynym pozytywem wygranych wyborów przez Grochowskiego mogłaby być konieczność rezygnacji z funkcji dyrektora BCM, choć pewnie w taki sam sposób jak jego obsadzono by na tym stanowisku kolejnego "kolesia".
0 UP 0 DOWN
 
szrrrek 



Wiek: 112
Dołączył: 28 Wrz 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-11-23, 11:04   

Zbychoo napisał/a:
Sam styl "zawłaszczenia" szpitala przypomina mi najgorsze czasy. Zwalnia się nagradzaną przez NFZ Panią Dyrektor, a stanowisko obsadza się swoim kumplem (tak postąpił wtedy starosta). Nie chcę takich rządów na stanowisku burmistrza, tym bardziej, że mam pewne pojęcie jak Grochowski "zarządza" szpitalem


Co Ty opowiadasz, przecież to jedna klika. Ręka rękę myje i tyle.
0 UP 0 DOWN
 
Rich Kramer 


Wiek: 41
Dołączył: 10 Wrz 2005

UP 2 / UP 0



Wysłany: 2010-11-23, 11:38   

Czy ktos zwrocil uwage ze liczba mieszkancow Brzegu zmniejszyla sie o 1279 os. od 2006?
0 UP 0 DOWN
 
pocek 
Gitara w CLIMATTcie :)



Wiek: 42
Dołączył: 08 Paź 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: z Brzegu

Wysłany: 2010-11-25, 08:46   

Jeżeli kto kol wiek chciałby, aby w końcu zmienił się dyrektor BCK w którym nic się nie dzieje a dziać się w końcu powinno proponuję zagłosować na p. Grochowskiego!
0 UP 0 DOWN
 
szrrrek 



Wiek: 112
Dołączył: 28 Wrz 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-11-25, 10:52   

pocek napisał/a:
Jeżeli kto kol wiek chciałby, aby w końcu zmienił się dyrektor BCK w którym nic się nie dzieje a dziać się w końcu powinno proponuję zagłosować na p. Grochowskiego!

No co Ty? Przecież wiadomo, że Huczyński ułoży się z Grochowskim i wszystko zostanie po staremu. W BCK też. Jak mawiał Kononowicz "niczego nie będzie".
0 UP 0 DOWN
 
Dizel07 



Wiek: 32
Dołączył: 17 Lis 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-11-25, 16:34   

mulder napisał/a:

Może teren w dawnych czerwonych koszarach ?

Są to tereny prywatne. Tak stwierdził burmistrz Huczyński.

slapstick napisał/a:
Takich jak Ty w Brzegu jest mnóstwo.. Każdy chciałby coś zrobić.. Nie wiem w jakim celu została powołana młodzieżowa rada miejska. Macie dużo pomysłów.. tak jak wielu. Waszą skuteczność oceni się po tym co zrobicie by to osiągnąć.. Ciężko jest mi sobie wyobrazić że ktoś wam coś da za to że istniejecie. Zróbcie coś dla miasta to może ktoś dla was też coś zrobi.

Jak mamy coś zrobić skoro nie mamy na to środków i zezwoleń od Pana Huczyńskiego? Powtarzam - każdy projekt był dla niego problemem. A co ciekawe, żeby nas udobruchać dał nam po notesie i długopisy. A my właśnie niczego nie chcemy za to dostawać. My chcemy zrealizować projekty dla miasta, a nie dla samych siebie. Spotykaliśmy się i tworzyliśmy mimo, że mamy szkołę, matury do napisania, zajęcia dodatkowe i wiele innych. Tego nikt nie zauważa. Byliśmy przez całą kadencję traktowani typowo jak garstka gówniarzy, którzy są tylko po to, aby sprawiać pozory, że daje się młodzieży dojść do głosu.
0 UP 0 DOWN
 
(prze)radny 
(prze)radny



Wiek: 71
Dołączył: 18 Kwi 2010

UP 4 / UP 8



Wysłany: 2010-11-25, 16:48   

Dizel07 napisał/a:
Byliśmy przez całą kadencję traktowani typowo jak garstka gówniarzy, którzy są tylko po to, aby sprawiać pozory, że daje się młodzieży dojść do głosu.


A co na to wasz opiekun z Rady Miejskiej, Paweł Ciszewski, dzisiaj radny powiatowy? Nie pomagał, by Wasze pomysły, o których tu piszesz trafiły przynajmniej do radnych? Bo nie przypominam sobie, bym coś o nich słyszał.
0 UP 0 DOWN
 
Dizel07 



Wiek: 32
Dołączył: 17 Lis 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-11-25, 17:55   

Umawiał nas na spotkania z burmistrzem, z Panią Beatą itd. Niestety po pierwszym spotkaniu dowiedzieliśmy się, że nie zostanie nam przydzielona pula pieniędzy na nic (a przy powoływaniu MRM była mowa o puli zarządzanej przez RM i burmistrza, ale do naszej dyspozycji na projekty związane z młodzieżą) oraz to co już się dowiedzieliście w poprzednich postach.

Nawet impreza, o której wspominałem, czyli "Brzeski Międzyszkolny Przegląd Talentów", jest już organizowana od roku... Od dwóch miesięcy czekam na kontakt w sprawie Rady Programowej (tutaj już nie będę rzucał nazwiskami kto miał o ten kontakt zadbać, gdyż nadal wierzę, że ten ktoś był po prostu zajęty), która tak naprawdę już dawno się odbyła i, jak się dowiedziałem od dyr. Bubiłka, temat tej imprezy został poruszony na niej na zasadzie "coś tam mówili".
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-11-26, 11:27   

szrrrek napisał/a:
W BCK też. Jak mawiał Kononowicz "niczego nie będzie".


Ech... no co Ty. Zawsze będzie Jazz na Odrą, z cenami biletów rosnącymi w tempie zastraszającym i bardzo kulturalną widownią, która w zapełnia się widzami nawet nie w połowie, a organizator, aby sprawić wrażenie zapełnienia widowni przez publikę, stosuje wybieg kasowania 2 pln za szatnię. Dzięki temu elita kulturowo-intelektualna wiesza swoje kurtki przez oparcia wolnych krzeseł, i z boku wydaje się, że jest więcej miejsc zajętych, niż w rzeczywistości. Pozostaje kwestia kwestia tego, jak postrzegają to z poziomu sceny wybitne gwiazdy jazzu zapraszane na koncerty...
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-11-26, 11:50   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Zawsze będzie Jazz na Odrą, z cenami biletów rosnącymi w tempie zastraszającym i bardzo kulturalną widownią


...no, ale my chcemy tego jazzu, choć nie chcemy rosnących cen..
samo organizowanie koncertów, mimo właśnie takiej frekwencji to plus :) , no ale ceny nie powinny już wzrastać i o to miasto mogłoby zadbać.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-11-26, 11:55   

No spoko :) . Ja do Jazzu nic nie mam. Nawet pomysłodawcy i inicjatorowi szczerze gratuluję :) . Mnie po prostu nie stać na bilety, a i czasu brakuje coraz częściej na cokolwiek.
Te kroki do jutra, to strasznie wciągająca i pracochłonna przygoda... ;) :P .
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-11-28, 00:17   

No forumowicze - to na kogo stawiamy w II turze?

Mój kandydat przepadł, więc pytam o opinię. A może macie jakieś typy na zastępców burmistrza? Przy założeniu że zostanie jeden bądź drugi.
0 UP 0 DOWN
 
Daro_60 


Wiek: 63
Dołączył: 05 Sie 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-11-28, 23:15   

Bartek a kogo w II turzu poprze kandydat SLD. Pewnie już na ten temat rozmawialiście, więc podziel się z nami informacjami z pierwszej ręki. Tylko nie ściemniaj, że nic ci na ten temat nie wiadomo albo że jest to tajemnica "handlowa". Wtedy i nam łatwiej będzie szło przewidywanie.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzegu, burmistrza, ii, na, tura


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu