Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Orson - Adam Oleszko - Kandydat do Rady Powiatu
Autor Wiadomość
ondraszek_ 


Wiek: 64
Dołączył: 27 Lip 2010

UP 1 / UP 1



Wysłany: 2010-11-13, 21:53   

orson napisał/a:
Oczywiście, że nie sam, tylko z firmami, które z nazwy tam wymieniłem

To jest na twojej stronie:
W zakresie pracy na rzecz regionu

1. Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Informatycznego i Politechnicznego w Opolu – Trener projektu Podnoszenie kwalifikacji kadry samorządowej województwa opolskiego – E-Urzędnik 2005-2006 (nieodpłatne szkolenia dla ppracowników samorządowych powiatu brzeskiego)

2. Congress & Training Center Opole – Trener projektu Podnoszenie umiejętności mieszkańców województwa opolskiego do funkcjonowania w społeczeństwie informacyjnym - E-Obywatel 2006-2007 (nieodpłatne szkolenia mieszkańców powiatu brzeskiego)

3. Bit Polska w Opolu – Trener projektu Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych – ECDL 2007 (nieodpłatne szkolenia młodzieży powiatu brzeskiego)

4. Konsorcjum Polskich Firm Szkoleniowych oraz WODIP Opole – Trener projektu Komunikacja w Internecie jako narzędzie budowy społeczności i postaw twórczych nauczycieli – NAU-KOM 2007 (nieodpłatne szkolenia nauczycieli powiatu brzeskiego)

5. 2006 – nadal – Niepubliczny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Orbiliusz II - Doradca metodyczny z Informatyki

W zakresie pozyskiwania funduszy dla szkół

1. Organizacja zajęć kursu Podnoszenie kwalifikacji kadry samorządowej województwa opolskiego – E-Urzędnik 2005-2006 w Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu (środki finansowe za wynajem Sali komputerowej)

2. Organizacja zajęć kursu Podnoszenie umiejętności mieszkańców województwa opolskiego do funkcjonowania w społeczeństwie informacyjnym - E-Obywatel 2006-2007 w Zespole Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi (środki finansowe za wynajem Sali komputerowej)

3. Organizacja zajęć kursu Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych – ECDL 2007 w Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu (środki finansowe za wynajem Sali komputerowej)

4. Organizacja zajęć kursu Komunikacja w Internecie jako narzędzie budowy społeczności i postaw twórczych nauczycieli – NAU-KOM 2007 w Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu (środki finansowe za wynajem Sali komputerowej)

Inne osiągnięcia

1. Pozyskanie dwóch pracowni komputerowych z Ministerstwa Oświaty w ramach projektu „Komputer w każdej szkole” w Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu

2. Pozyskanie komputerów do biblioteki szkolnej z Ministerstwa Oświaty w ramach projektu Internetowe Centra Informacji Multimedialnej w bibliotekach szkolnych i pedagogicznych w Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu

3. Wykonanie nieodpłatnie sieci fizycznej pomiędzy pracowniami komputerowymi i administracją w Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu

4. Pozyskanie dwóch pracowni komputerowych z Ministerstwa Oświaty w ramach projektu „Komputer w każdej szkole” w Zespole Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Brzegu

5. Pozyskanie komputerów do biblioteki szkolnej z Ministerstwa Oświaty w ramach projektu Internetowe Centra Informacji Multimedialnej w bibliotekach szkolnych i pedagogicznych w Zespole Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Brzegu

6. Wykonanie nieodpłatnie sieci fizycznej pomiędzy pracowniami komputerowymi i administracją w Zespole Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Brzegu

7. Przygotowywanie i nadzorowanie szkoleń organizowanych przez Urząd Miasta Brzegu i firmę Vulcan w zakresie zarządzania oświatą
Gdzie tu jest o firmach, "które z nazwy tam wymieniłem"? Jakoś nie widzę.
0 UP 0 DOWN
 
orson 
OJCIEC DYREKTOR



Wiek: 55
Dołączył: 28 Sie 2005

UP 0 / UP 1


Skąd: Brzeg / Zielęcice

Wysłany: 2010-11-14, 02:47   

Znam te punkty, bo sam je pisałem. W dalszym ciągu nie mam pojęcia w którym z tych punktów były działania osób trzecich, o których winienem według Ciebie wspomnieć.
0 UP 0 DOWN
 
Andrzej Pawliński 


Wiek: 63
Dołączył: 09 Lis 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-11-14, 14:53   

Adamie zadałem wyżej pytanie. Otrzymam odpowiedź?
0 UP 0 DOWN
 
orson 
OJCIEC DYREKTOR



Wiek: 55
Dołączył: 28 Sie 2005

UP 0 / UP 1


Skąd: Brzeg / Zielęcice

Wysłany: 2010-11-14, 19:01   

Panie Andrzeju jestem jak najbardziej za rozwojem i modernizacją wsi. I to wszelkimi możliwymi sposobamy. Począwszy od pozyskiwania funduszy, a skończywszy na zagospodarowaniu czasu wolnego dla dzieci i młodzieży z obszarów wiejskich. Każda wieś ma Dom Ludowy, cz przynajmniej świetlicę wiejską, które poza zebraniami wiejskimi i sporadycznymi zabawami stoją puste i niewykorzystane, a młodzież tuła się po przystankach. Znam ten problem doskonale, bo pochodzę ze wsi, a i obecnie na wsi znów mieszkam. Popieram każdą inicjatywę, która doprowadzi do polepszenia bytu materialnego, kulturalnego, czy opiekuńczo-wychowawczego mieszkańców terenów wiejskich.
0 UP 0 DOWN
 
zb1 



Wiek: 55
Dołączył: 25 Paź 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-11-14, 21:04   fundusze unijne

Adam - mogę chyba tak pisać znamy się wiele lat - co sądzisz o wynikach ostatnich przetargów w których rozdysponowano fundusze unijne na cele edukacyjne i szkoleniowe?
0 UP 0 DOWN
 
Andrzej Pawliński 


Wiek: 63
Dołączył: 09 Lis 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-11-14, 22:05   

orson napisał/a:
opieram każdą inicjatywę, która doprowadzi do polepszenia bytu materialnego, kulturalnego, czy opiekuńczo-wychowawczego mieszkańców terenów wiejskich.

Ok., dzięki. Pozdrawiam
0 UP 0 DOWN
 
orson 
OJCIEC DYREKTOR



Wiek: 55
Dołączył: 28 Sie 2005

UP 0 / UP 1


Skąd: Brzeg / Zielęcice

Wysłany: 2010-11-15, 22:45   

zb1 nie wiem o których przetargach mówisz. Jeżeli chodzi o wykorzystywanie środków unijnych na oświatę w naszym powiecie to trochę tego gołym okiem widać. Począwszy od rozbudowy baz sportowych poszczególnych szkól poprzez odrestaurowanie budynku II LO, termomodernizację PDD, czy uruchomienie Uniwersytetu dziecięcego UNIKIDS.

Sądzę, że ta odpowiedź Cię nie usatysfakcjonuje.

Zapewne w zapytaniu masz na myśli wyniki przetargów PUP w Brzegu na szkolenia osób bezrobotnych. Analizowałem wyniki i nic nie przytkuło mojej uwagi za wyjątkiem szkolenia „ABC przedsiębiorczości, czy jak rozpocząć działalność gospodarczą”, gdzie przetarg opiewa na przeszkolenie 300 osób, a wygrywający przetarg Orbiliusz II ma przeszkolić osób 30.
Jedno jest pewne tych szkoleń współfinansowanych z Uni jest w powiecie brzeskim zdecydowanie za mało biorąc poprawkę na wysoki procent bezrobocia.

pozdrawiam
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2010-11-16, 01:08   

orson napisał/a:
„ABC przedsiębiorczości, czy jak rozpocząć działalność gospodarczą”


te szkolenia to w ogóle parodia, bo tam babki ludzi po studiach zarządzania wysyłają na ten wspaniały kurs xD
0 UP 0 DOWN
 
Dogryźliwy 


Wiek: 43
Dołączył: 09 Lis 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-11-16, 20:31   

Pana Adama znam niedługo bo prawie 2 lata ale złego słowa o Nim powiedzieć nie mogę. Człowiek konkretny - jak mówi tak robi i nie obiecuje tego co jest nierealne ;)
Pomysł z grupami (HGR,HKR,HKF) jest świetny bo pomoc przy klęskach się przyda i zawsze jest to jakieś zajęcie dla osób które chcę przeżyć przygodę i zapewne miło spędzić czas.
Być może sam zapiszę się do HGR'u ale to jeszcze nic pewnego bo nie wiem jak będzie z czasem którego aktualnie mi brak ;/

Ps. Zastanawia mnie tylko dlaczego w danych w pierwszym poście dodał Pan pole Nick :evil:
0 UP 0 DOWN
 
Ironman 


Wiek: 48
Dołączył: 26 Lis 2009

UP 18 / UP 11



Wysłany: 2010-11-17, 08:08   

Droga/i Kandydatko/-cie do rady powiatu w związku ze zbliżającymi się wyborami chwiałbym zapytać o parę problemów. Mam nadzieję że uzyskam na nie odpowiedź ?

1. W jaki sposób planujesz zmniejszenie ponad 20% bezrobocia w powiecie ? ( nie podpierajmy się Skarbimierzem)
2. Poprawa jakości dróg powiatowych skąd fundusze ?
3. Przeprawa mostowa obiecywana przez Pana Starostę co wybory i co kadencje odsuwana na bok, realne odniesienie do sprawy oraz rozpoczęcie prac ?
4. Zbyt mały sektor przemysłowo gospodarczy w jaki sposób planujesz jego rozszerzenie i gdzie (nie podpierajmy się Skarbimierzem)
5. Pozyskanie większej ilości programów operacyjnych z UE- pomysły, plany ?
0 UP 0 DOWN
 
orson 
OJCIEC DYREKTOR



Wiek: 55
Dołączył: 28 Sie 2005

UP 0 / UP 1


Skąd: Brzeg / Zielęcice

Wysłany: 2010-11-22, 20:51   

Njapierw dwa słowa dla tych, którzy chcieli mnie oczerniać przed wyborami zwłaszcza niejaki SomeOne (nie pisałem przed wyborami żeby nie potraktowano tego jako kiełbasę przedwyborczą):
1. Po pierwsze jestem szefem fotoreporterów forum i to ja rodzielam ludzi na poszczególne imprezy (sam też cykam ale już rzadziej) stąd mniej moich fotorelacji na forum.
2. Po drugie wbrew zapewnieniom coniektórych działalność HGR, HKR i HKF nie skończyła się w związku z zakończonymi wyborami, a wręcz przeciwnie cały czas działamy i nie mamy zamiaru przestać :-)
3. Po trzecie bez względu na przebieg wyborów w dalszym ciągu mam zamiar działać na rzecz forum i innych instytucji pożytku publicznego i wbrew stawianym zarzutom nie robię tego pod publikę, tylko żeby coś pożytecznego dla naszego społeczeństwa zdziałać.

Na koniec chciałbym serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy oddali na mnie głos w niedzielnych wyborach oraz tych, którzy mnie wspierali i nadal wspierają w moich działaniach.

WIELKIE DZIĘKI !!!!!


Pozdrawiam wszystkich forumowiczów

Orson - Adam Oleszko
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2010-11-22, 21:03   

orson napisał/a:
wbrew stawianym zarzutom nie robię tego pod publikę

A nawet jesliby tak bylo, to co z tego?
Lepiej robic pod publike niz nie robic nic i tylko gadac, ze sie robi ;-D
0 UP 0 DOWN
 
Aranea 


Wiek: 29
Dołączył: 08 Mar 2010

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-11-22, 22:34   

A.Mason, w tej sprawie muszę się z Tobą zgodzić :D

Bo nieważne dla kogo się robi. Ważne, że widać efekty.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: adam, do, kandydat, oleszko, orson, powiatu, rady


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 32
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu