Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
List otwarty do Burmistrza Brzegu
Autor Wiadomość
szrrrek 



Wiek: 112
Dołączył: 28 Wrz 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-11-19, 10:36   List otwarty do Burmistrza Brzegu

Na stronie internetowej Młody Brzeg ukazał się tekst Pani Marii Wojtczak. Warto przeczytać.

Brzeg 15.11.2010
Pan Bogdan Kościński
Redaktor Naczelny
Gazety Brzeskiej

W związku z publikacją w Gazecie Brzeskiej nr 21 (603) z dnia 3.11.2010 pisma Urzędu Miasta Brzeg sygnowanego przez kierownika Biura Promocji Kultury, Sportu i Turystyki tegoż Urzędu p. Beatę Zatoń-Kowalczyk, proszę o opublikowanie mojego listu otwartego do burmistrza Wojciecha Huczyńskiego.
Maria Wojtczak

List otwarty
Do Burmistrza Miasta Brzeg

Korzystając z moich obywatelskich uprawnień mieszkanki Brzegu wyrażam zdumienie i zaniepokojenie z powodu treści urzędowego pisma wystosowanego do Redaktora Naczelnego Gazety Brzeskiej p. Bogdana Kościńskiego. Proszę o zwrócenie uwagi na fakt, że urzędnik instytucji samorządowej, którą Pan kieruje łamie prawo i zawodową pragmatykę.
Być może jest to urzędnicza samowola lub niekompetencja. Taka praktyka może być groź-na dla praworządności samorządowej władzy zwłaszcza, jeśli jest stosowana za przyzwoleniem przełożonych.
Nie ma prawa etatowa urzędniczka samorządowa „żądać zaprzestania publikowania” wypowiedzi radnego rady Miejskiej – Grzegorza Surdyki, nawet wtedy, kiedy ta wypowiedź jest krytyczna wobec organu wykonawczego samorządu gminy. Urzędnik nie ma prawa do dyskredytowania publicznej działalności radnego. Wnoszę o zastosowanie właściwych środków dyscyplinujących wobec urzędniczki.
Nieupoważnionym nadużyciem jest też jej wystąpienie w imieniu mieszkańców Brzegu. Nie ma do tego mandatu wyborczego.
Jako mieszkanka Brzegu chcę wydarzenia w mieście oceniać własnym rozumem, a od urzędników oczekuję rzetelnej sprawozdawczości i prawdziwej informacji a nie manipulacji faktami.
Umiem własnym głosem wyrażać swoje opinie, dlatego nie upoważniam p. Beaty Zatoń-Kowalczyk do wypowiadania się w moim imieniu. Myślę, że nie jestem odosobniona w tej sprawie wśród mieszkańców Brzegu.
W sprawie radnego Grzegorza Surdyki urzędnicza opinia p. Beaty Zatoń-Kowalczyk jest nie tylko nieuprawniona, ale też wysoce niesprawiedliwa. Uważam, że jest to jeden z nielicznych radnych mijającej kadencji Rady Miejskiej rzetelnie wypełniający swój mandat. Realnie, choć krytycznie oceniał sytuację społeczno-gospodarczą gminy Miasta Brzeg i był otwarty na współpracę z wyborcami. Dzielił się z nimi swoimi spostrzeżeniami a krąg zainteresowań koncentrował bardziej na sprawach lokalnych niż politycznych.
Samodzielny w myśleniu i działaniu zasługuje na miano dobrego samorządowca.

Maria Wojtczak
0 UP 0 DOWN
 
BeZet 



Wiek: 50
Dołączyła: 14 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: pewnie, że Brzeg

Wysłany: 2010-11-19, 10:49   

Warto zatem przypomnieć, o co chodzi. Poniżej treść pisma, która została przesłana do redakcji Gazety Brzeskiej.

PR-0622-26/2010

Brzeg, dnia 25.10.2010r.


Pan
Bogdan Kościński
Redaktor naczelny
Gazety Brzeskiej

Szanowny Panie Redaktorze,

Jako redaktor naczelny bezpłatnego dwutygodnika lokalnego "Gazety Brzeskiej", a jednocześnie właściciel - wydawca tego tytułu, powinien Pan mieć na względzie, że granice wolności słowa i prasy stanowią przepisy art.23 i 24 k.c. w zw. z art.32 Ustawy prawo prasowe, które winien Pan strzec, również w przypadku zamieszczania na łamach Pańskiego pisma tekstów, których nie jest Pan autorem.
To Pan, jako wydawca i redaktor naczelny "Gazety Brzeskiej", jest odpowiedzialny za treść artykułów publikowanych na łamach gazety. Odpowiedzialność ta bowiem wynika zarówno z przepisów prawa, jak i ogólnie obowiązujących zasad etyki dziennikarskiej.
W związku z powyższym, w imieniu Burmistrza Miasta Brzegu oraz mieszkańców Gminy Miasta Brzeg, zwracam się do Pana z żądaniem zaprzestania publikowania kłamliwych tekstów autorstwa radnego Rady Miejskiej Brzegu - Grzegorza Surdyki.
W swoich artykułach przedstawia on bowiem, od wielu lat powtarzane, kłamliwe tezy oraz oszczerstwa dotyczące funkcjonowania organów samorządowych Gminy Miasta Brzegu. Z pewnością działa on w myśl zasady, że kłamstwo powtarzane po wielokroć może stać się prawdą - zwłaszcza jeśli jest ono powtarzane mediach, za zgodą ich wydawców i redaktorów naczelnych czy prowadzących.
Zaznaczam także, że kłamstwa i oszczerstwa autorstwa Grzegorza Surdyki, publikowane na łamach Pańskiej gazety, przyczyniają się również do utraty dobrego wizerunku Pańskiego wydawnictwa. Chociażby wielokrotnie powtarzane tezy o "tubie propagandowej burmistrza". Wszak zarówno Panorama Powiatu Brzeskiego, jak i Gazeta Brzeska przyjmują od Gminy Miasto Brzeg zlecenia na publikację ogłoszeń gminnych.

Kłamstwem i godzeniem w dobre imię organów gminy są bowiem twierdzenia, między innymi, takie jak:

- "Huczyński nakazał wyrzucić dzieci z przedszkoli w marcu tego roku" - Burmistrz Huczyński nigdy nie nakazał wyrzucać jakiegokolwiek dziecka z przedszkola

- "remont stadionu za horrendalną kwotę około 40 mln", "ten pomnik Huczyńskiego" - Regionalne Centrum Sportowo-Rekreacyjne - przebudowa boisk z zapleczem, to wartość 31.399.000 zł, z czego 10.298.302,65 zł to dofinansowanie z Unii Europejskiej. Nie jest to również "pomnik Huczyńskiego", gdyż na mocy decyzji Rady Miejskiej Brzegu (uchwała Rady Miejskiej Brzegu), organ wykonawczy przystąpił do realizacji tej inwestycji.

- "stadion można było doprowadzić do lepszego stanu za 1/10 kwoty w niego wpompowanej" - zupełnie bezpodstawna, kłamliwa teza, nie poparta żadną ekonomiczną analizą czy też kosztorysem.

- "burmistrz wykredytował sobie na koszt przyszłych pokoleń stadionu za 40 mln zł" - Burmistrz nie kredytował sobie na koszt przyszłych pokoleń stadionu za 40 mln zł. To wierutne kłamstwo.

- "burmistrz robi sobie kampanię na koszt podatnika - niebotycznie zadłużając miasto i kolejne pokolenia jego mieszkańców" czy też "kolejna kampania wyborcza na koszt podatnika, w tym już nawet przyszłych pokoleń" - Burmistrz nie robi i nigdy nie robił sobie kampanii na koszt podatników, w przeciwieństwie do wielu działaczy partyjnych, których partie finansowane są z budżetu państwa. Kłamstwem jest również to, że czyjakolwiek kampania opiera się na niebotycznym zadłużaniu miasta i kolejnych pokoleń.

- "gospodarki wysokorozwinięte nie radzą sobie z utrzymywaniem takich stadionów i podejmują decyzje o ich rozbiórce" - opinia autora, nie mająca żadnego podłoża w wiedzy i znajomości tematu radzenia sobie gospodarek wysokorozwiniętych z utrzymywaniem takich stadionów.

- "burmistrz obraża radnych Komisji Rewizyjnej porównaniem do stalinowców i beriowców"- Burmistrz nigdy nie obraził radnych Komisji Rewizyjnej porównaniem do stalinowców i beriowców.

To tylko przykładowe cytaty autorstwa radnego Surdyki, zawierające kłamstwa i obelgi. Takich obelg, kłamstw i oszczerstw w artykułach radnego Surdyki publikowanych na łamach Pańskiej gazety jest bardzo wiele.
Dlatego też zwracam się do Pana o zaprzestanie publikacji tak kłamliwych artykułów, obrażających i godzących w dobre imię organów władzy samorządowej Gminy Miasta Brzegu, jak również wprowadzających w błąd mieszkańców naszej wspólnoty samorządowej. Zwłaszcza, że to Pan, jako wydawca i redaktor naczelny "Gazety Brzeskiej", jest odpowiedzialny za treść artykułów publikowanych na łamach gazety. Odpowiedzialność ta bowiem wynika zarówno z przepisów prawa, jak i ogólnie obowiązujących zasad etyki dziennikarskiej.



Z poważaniem
Beata Zatoń - Kowalczyk

Kierownik Biura Promocji, Kultury,
Sportu i Turystyki
0 UP 0 DOWN
 
Ironman 


Wiek: 48
Dołączył: 26 Lis 2009

UP 18 / UP 11



Wysłany: 2010-11-19, 11:03   

Pogrąża się Pani Beato, proszę to przeczytać bo nie wiem czy Pani jest świadoma tego co Pani pisze ? Ja wiem że w waszym socjalistycznym podejściu wolność słowa jest daleko idąca, od rzeczywistości, ale nie oszukujmy się konstytucja to reguluje a Pani smak czy niesmak tego co jest napisane jest mało absorbujący względem tego co mamy naprawdę. Proponuję o założenie sprawy Gazecie i Panu Surdyce jeszcze Pani zdąży w trybie wyborczym co Pani na to ? A skoro Pani tego nie robi to albo to co pisał Pan Surdyka jest prawdą albo Pani nie ma żadnego dowodu który by temu zaprzeczał ? Więc o co bije Pani pianę ? Bo niezbyt rozumiem chce się Pani Wyżalić ? Pochwalić ? Grozić ? Prosić ? Proszę wyjaśnić cel napisania tego (pomińmy formę o której powyżej ktoś wspomniał) ?
0 UP 0 DOWN
 
szrrrek 



Wiek: 112
Dołączył: 28 Wrz 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-11-19, 11:32   

BeZet napisał/a:
Warto zatem przypomnieć, o co chodzi. Poniżej treść pisma, która została przesłana do redakcji Gazety Brzeskiej.


To jest po prostu skandal! Chciałbym zwrócić uwagę, że odpowiada Pani w czasie pracy, za którą płacą mieszkańcy Brzegu. Czy ma Pani prawo wykorzystywać swoje stanowisko w urzędzie do wyrażania PRYWATNYCH opinii? Czy o Pani liście wie obecny Burmistrz Wojciech Huczyński i czy wyraził zgodę na jego opublikowanie? Czy tego typu działanie leży w Pani zakresie obowiązków? Proszę o oficjalną odpowiedź. Jako obywatel tego miasta mam prawo o tym wiedzieć.
0 UP 0 DOWN
 
BeZet 



Wiek: 50
Dołączyła: 14 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: pewnie, że Brzeg

Wysłany: 2010-11-19, 14:15   

szrrrek napisał/a:
BeZet napisał/a:
Warto zatem przypomnieć, o co chodzi. Poniżej treść pisma, która została przesłana do redakcji Gazety Brzeskiej.


To jest po prostu skandal! Chciałbym zwrócić uwagę, że odpowiada Pani w czasie pracy, za którą płacą mieszkańcy Brzegu. Czy ma Pani prawo wykorzystywać swoje stanowisko w urzędzie do wyrażania PRYWATNYCH opinii? Czy o Pani liście wie obecny Burmistrz Wojciech Huczyński i czy wyraził zgodę na jego opublikowanie? Czy tego typu działanie leży w Pani zakresie obowiązków? Proszę o oficjalną odpowiedź. Jako obywatel tego miasta mam prawo o tym wiedzieć.


Jesteś żałosny, człowieku... :x
To, co robię w moim prywatnym czasie - to moja sprawa. Dla twojej wiadomości - mam urlop. 8)
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 04 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2010-11-19, 15:28   

Ironman napisał/a:
Ja wiem że w waszym socjalistycznym podejściu wolność słowa jest daleko idąca, od rzeczywistości, ale nie oszukujmy się konstytucja to reguluje a Pani smak czy niesmak tego co jest napisane jest mało absorbujący względem tego co mamy naprawdę.

Rozumiem, ze wedlug Was wolnosc slowa upowaznia do rozpowszechniania klamstw, a wszelkie zadania zaprzestania rozpowszechniania klamliwych tez, sa dzialaniami wbrew wolnosci slowa?

Moim zdaniem nie wszystkie przyklady w liscie BeZet kwalifikuja sie do nazywania ich klamstwami, ale nie widze nic zdroznego w domaganiu sie zaprzestania publikacji.
0 UP 0 DOWN
 
szrrrek 



Wiek: 112
Dołączył: 28 Wrz 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-11-19, 16:30   

BeZet napisał/a:
To, co robię w moim prywatnym czasie - to moja sprawa. Dla twojej wiadomości - mam urlop. 8)


Ale nie piszesz o sprawach prywatnych. Podpisujesz sie jako "Beata Zatoń - Kowalczyk,
Kierownik Biura Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki", a więc jako urzędniczka urzędujacego Burmistrza. Kto tu jest żałosny???
0 UP 0 DOWN
 
sikork 



Wiek: 44
Dołączył: 12 Maj 2008

UP 315 / UP 772



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-11-19, 16:43   

szrrrek, trolu naucz się czytać
Cytat:
Po prostu Beata Zatoń-Kowalczyk....
Poza działem Urząd Miasta Brzeg - moje wypowiedzi to prywatne wypowiedzi...

to jest dział "wybory..." a nie "urząd...".W sumie cieszy mnie, że tak ograniczeni ludzie są w PO


ciągle czekam na odpowiedź na moje pytanie
0 UP 0 DOWN
 
Andrzej Pawliński 


Wiek: 63
Dołączył: 09 Lis 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-11-19, 18:00   

BeZet napisał/a:
Jako redaktor naczelny bezpłatnego dwutygodnika lokalnego "Gazety Brzeskiej", a jednocześnie właściciel - wydawca tego tytułu, powinien Pan mieć na względzie, że granice wolności słowa i prasy stanowią przepisy art.23 i 24 k.c. w zw. z art.32 Ustawy prawo prasowe, które winien Pan strzec, również w przypadku zamieszczania na łamach Pańskiego pisma tekstów, których nie jest Pan autorem.
To Pan, jako wydawca i redaktor naczelny "Gazety Brzeskiej", jest odpowiedzialny za treść artykułów publikowanych na łamach gazety. Odpowiedzialność ta bowiem wynika zarówno z przepisów prawa, jak i ogólnie obowiązujących zasad etyki dziennikarskiej.

Pani Beato proszę uprzejmie aby Pani mąż pzrestrzegał tego co napisała. Popowski Marek od dzisaij jest d dla mnie kłamcą, bo podał kłamliwe informacje w artykule opublikowanym w PPB a dotyczącym m.in. mnie Tak będzie jeżeli publicznie nie odwola tego co nabazgrolił w PPB. Ciekawy jestem oficjalnego stanowiska PPB w tym zakresie.
0 UP 0 DOWN
 
Bob 



Wiek: 40
Dołączył: 28 Gru 2009

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-11-19, 18:02   

BeZet napisał/a:
"stadion można było doprowadzić do lepszego stanu za 1/10 kwoty w niego wpompowanej" - zupełnie bezpodstawna, kłamliwa teza, nie poparta żadną ekonomiczną analizą czy też kosztorysem.


Dlaczego kłamliwa? Ja nie wiem czy ja dobrze rozumiem tę kwestię, więc prosze mnie poprawić jak coś.. bo wie Pani ja to na polityce się nie znam, biorę wszystko na logike chłopską i jeśli .. ktoś mi mówi, np. że jak mi da 100 zł to czy doprowadze nasze podwórko do lepszego stanu, to odpowiadam - oczywiście.. no bo to przecież logiczne.. może nie będzie super, ale będzie lepiej.. i tak to rozumiem..

A teraz jeśli chodzi o stadion, czy jeśli wzielibyśmy stadion takim jakim był przed pracami i wydali kwotę 1/10 z 40 czy tam 30 mln, to nie byłby w lepszym stanie po takim zastrzyku... dla mnie oczywistym jest że byłby.. stą nie rozumiem stwierdzenia o kłamliwości.. to co pisze Pani kłamliwie o rzekomo kłamliwej tezie? czy jak to rozumieć..

BeZet napisał/a:
- "burmistrz wykredytował sobie na koszt przyszłych pokoleń stadionu za 40 mln zł" - Burmistrz nie kredytował sobie na koszt przyszłych pokoleń stadionu za 40 mln zł. To wierutne kłamstwo.


Dlaczego to wierutne kłamstwo?.. jakoś nie ufam Pani na słowo!

sikork napisał/a:
ciągle czekam na odpowiedź na moje pytanie


Gdzie można znaleźć Pana program wyborczy?


szrrrek napisał/a:
Czy o Pani liście wie obecny Burmistrz Wojciech Huczyński i czy wyraził zgodę na jego opublikowanie? Czy tego typu działanie leży w Pani zakresie obowiązków? Proszę o oficjalną odpowiedź. Jako obywatel tego miasta mam prawo o tym wiedzieć.


To pytanie nie doczekało się odpowiedzi? Więc jak jest Pani Beato?


sikork napisał/a:
to jest dział "wybory..." a nie "urząd...".W sumie cieszy mnie, że tak ograniczeni ludzie są w PO



A czy prywatnie, poza pracą Panie Beata jest Kierownikiem Biura Promocji, Kultury,
Sportu i Turystyki

Ufff na szczęście, żadne ze mnei PO...to chyba nie jestem ograniczony, co?
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 04 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2010-11-19, 18:11   

Bob napisał/a:
A czy prywatnie, poza pracą Panie Beata jest Kierownikiem Biura Promocji, Kultury,
Sportu i Turystyki

Prywatnie, poza praca, pani Beata wypowiada sie prywatnie. Oczywiscie, jako od urzedniczki, nawet w prywatnym zyciu, powinno i wymaga sie od niej wiecej niz zwyklego obywatela, ale to nie znaczy, ze wszystko, co mowi i pisze ma byc traktowane jako oficjalna wypowiedz przedstawiciela Urzedu.
0 UP 0 DOWN
 
szrrrek 



Wiek: 112
Dołączył: 28 Wrz 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-11-19, 18:42   

sikork napisał/a:
szrrrek, trolu naucz się czytać
Cytat:
Po prostu Beata Zatoń-Kowalczyk....
Poza działem Urząd Miasta Brzeg - moje wypowiedzi to prywatne wypowiedzi...

to jest dział "wybory..." a nie "urząd...".W sumie cieszy mnie, że tak ograniczeni ludzie są w PO


Nie bardzo wiem jakie ugrupowanie polityczne preferujesz, ale zanim cokolwiek napiszesz, to PRZECZYTAJ!!! Pani Beata Zatoń-Kowalczyk wkleiła list podpisany jako urzędniczka, a nie osoba prywatna. Chyba, że Burmistrz pozwala jej w ramach pracy samej określać, kiedy jest osoba prywatną, a kiedy słuzbową. Pełna dowolność, super.


sikork napisał/a:
Ciągle czekam na odpowiedź na moje pytanie

Juz pytałem się Ciebie, o jaką odpowiedź chodzi?
0 UP 0 DOWN
 
PK 
PK


Wiek: 53
Dołączył: 25 Sie 2006

UP 1 / UP 11


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-11-19, 19:42   

Bob napisał/a:
"burmistrz wykredytował sobie na koszt przyszłych pokoleń stadionu za 40 mln zł"

To stwierdzenie jest kłamstwem. Powtarzanie go przez surdykę ogonka chrzanowskiego i pikora na sesjach dowodzi ich ignorancji i kompletnej nieznajomości tematu. Wcześniej wyliczałem tu na forum (nawet ogonek te wyliczenia potwierdzał) że zadłużenie z tytułu budowy ośrodka to w najgorszym przypadku (liczmy jak chciał jeden baaardzo kompetentny internauta z wszystkimi możliwymi odsetkami) 80 pln rocznie (sam kapitał to około 40) na mieszkańca przez 14 lat. Czy to zadłużenie na przyszłe pokolenia? To mówi kandydat "po stronie mieszkańców"? To mówią radni z "doświadczeniem"?
0 UP 0 DOWN
 
szrrrek 



Wiek: 112
Dołączył: 28 Wrz 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-11-19, 19:47   

PK napisał/a:
To stwierdzenie jest kłamstwem.

Czy Paweł Tytus Wojciech Kowalczyk wie, co to jest kłamstwo??? Czy swoimi czynami udowodnił, że rozróżnia prawdę od kłamstwa? Do tej pory była prawda PPB i kłamstwo innych matołków. A jak jest dzisiaj?
0 UP 0 DOWN
 
szrrrek 



Wiek: 112
Dołączył: 28 Wrz 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-11-19, 23:44   

Bul, bul, bul ....
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzegu, burmistrza, do, list, otwarty


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu