Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Gotyckie kamienice przy ul Chopina.
Autor Wiadomość
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-11-14, 07:53   Gotyckie kamienice przy ul Chopina.

Pierwsza kamienica , z trzech mających powstać w tym miejscu na wzór przedwojennych, gotyckich domów, została już przygotowana do zadaszenia, pokrycia dachówką. Zabrało to wrocławskiemu inwestorowi ponad dwa lata, ale lepiej późno niż wcale. Miejmy nadzieję, że pozostałe zostaną wybudowane w o wiele szybszym tempie.
Ostatnio zmieniony przez mulder 2010-11-14, 07:54, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Rychu 
Obywatel Grzech



Wiek: 33
Dołączył: 18 Lip 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-11-18, 11:02   

Smutne jest jednak to że zaraz obok na końcu ulicy Długiej jedna z kamienic została zburzona.
Szkoda , jak dla mnie każda zabudowa która przetrwała wojnę powinna być szczególnie chroniona....
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-11-19, 06:47   

Czy mówisz o kamienicy przy wjeździe od ul. Jagiełły?
0 UP 0 DOWN
 
Ewa 



Wiek: 62
Dołączyła: 28 Lis 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Opole

Wysłany: 2010-11-19, 08:36   

Nie, to chyba chodzi o ten budowany budynek obok dawnej "szkolki" policyjnej, u zbiegu Dlugiej i Chopina, moim zdaniem troche dziwny ten budynek i w tym miejscu wogole nie pasuje.A tak a propo: wie ktos co dzieje sie w budynku dawnej szkolki policyjnej? piekny budynek ,zabytkowy a mam wrazenie ze niszczy sie i marnuje.....
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-11-20, 06:05   

Przenoszone są tam niektóre instytucje miejskie , a przynajmniej takie były zamiary w stosunku do np. MOPS. Która kamienicę rozbierają, bo dalej nie mogę się zorientować?
0 UP 0 DOWN
 
(prze)radny 
(prze)radny



Wiek: 71
Dołączył: 18 Kwi 2010

UP 4 / UP 8



Wysłany: 2010-11-20, 06:53   

mulder napisał/a:
Która kamienicę rozbierają, bo dalej nie mogę się zorientować?


Rozbierana jest ostatnia kamieniczka na Długiej przed Placem Moniuszki. Ta, której ściana od Placu Moniuszki wzmocniona była przyporami.
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-11-20, 07:53   

Dziękuję, już wiem.

Byłem i zobaczyłem. Rzeczywiście , rozbiórka do fundamentów, ale jak informuje tablica jest to przebudowa kamienicy na cele biurowe, zatem jest szansa na powstanie ciekawego obiektu dostosowanego do reszt zabudowy staromiejskiej. Ciekawi mnie sprawa kamienicy przy skręcie w ten odcinek ul. Długiej od strony mostu. Czy jest ona własnością miejską czy prywatną ?
Ostatnio zmieniony przez mulder 2010-11-21, 06:59, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Krakonoš 



Wiek: 41
Dołączył: 22 Lut 2008

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2010-11-21, 17:26   

mulder napisał/a:
Pierwsza kamienica , z trzech mających powstać w tym miejscu na wzór przedwojennych, gotyckich domów, została już przygotowana do zadaszenia, pokrycia dachówką. Zabrało to wrocławskiemu inwestorowi ponad dwa lata, ale lepiej późno niż wcale. Miejmy nadzieję, że pozostałe zostaną wybudowane w o wiele szybszym tempie.
Mam nadzieję, że ten (lub potencjalny kupiec) wybuduje pozostałe kamieniczki. Projekcik był niczego sobie (może ktoś wrzuci, mi nie udało się znaleźć :( ). Szczególnie odbudowa sklepień piwnic na oryginalnych murach :D
Będzie fajny lokal w piwnicy.

(prze)radny napisał/a:
Rozbierana jest ostatnia kamieniczka na Długiej przed Placem Moniuszki.
Mam nadzieje, że zostanie odbudowane według planów przedwojennych. Plus przydałoby się zabudować ten mini placyk "klinową" kamieniczką.

A co myślicie o małej zmianie ruchu w obrębie ulic Długiej, Chopina, Placu Moniuszki oraz Zamkowej. Wyłączenie ulicy Zamkowej, moim zdaniem nie sprawdziło się. Ulica dalej jest pusta i martwa. Plus nieatrakcyjna zabudowa.

Może z ruchu wyłączyć ulice Chopina i zastanowić się nad takim samym ruchem w stosunku do ulicy Długiej. Ponownie włączyć ruch na Zamkowej (minimum jedne kierunek w stronę ratusza). Następnie na dwóch pierwszych ulicach zrewitalizować budynki, postawić jakieś ogródki (na pewno przy dawnej piwiarni i przed tymi odbudowanymi kamienicami), kawiarenki i mamy fajne dojście do Zamku przez Gimnazjum Piastowskie :)
Ostatnio zmieniony przez Krakonoš 2010-11-21, 18:23, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
(prze)radny 
(prze)radny



Wiek: 71
Dołączył: 18 Kwi 2010

UP 4 / UP 8



Wysłany: 2010-11-21, 18:21   

mulder napisał/a:
Ciekawi mnie sprawa kamienicy przy skręcie w ten odcinek ul. Długiej od strony mostu. Czy jest ona własnością miejską czy prywatną ?


Według mojej wiedzy, ale i ogłoszenia, które przynajmniej kiedyś na niej wisiało, kamieniczka jest prywatna, sprzedana przez miasto ładnych parę lat temu.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: chopina., gotyckie, kamienice, przy, ul


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 27
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu