Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Co ze mnie wyrosło...
Autor Wiadomość
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-10-24, 14:26   Co ze mnie wyrosło...

W innym wątku Superkandydat na Superwójta zapytał:

Marcim B. napisał/a:
WOW! Szczere gratulacje. Tylko co z Ciebie i z TEGO Ziemkiewicza potem wyrosło...


Odpowiadam obrazkiem. Jakieś 20-25 lat temu zaczynałem kolekcjonować wydawnictwa z polskiego rynku fantastyki z jakimś takim mętnym marzeniem, że kiedyś będę zajmował się jego (rynku) i jej (fantastyki) badaniem. Po wielu perypetiach, po kilkukrotnych zamiarach oddania księgozbioru na inne cele (np Uniwersytetowi Opolskiemu), badania nad fantastyką jednak rozpocząłem. Uchylam tutaj rondelka przed użytkownikiem A. Mason, którego przybycie na Forumbrzeg rozbudziło drzemiącą część duszy.

Dużą zasługą w publikacji, którą prezentuję poniżej, ma też Stowarzyszenie Żywych Poetów, które zorganizowało cykl spotkań z redaktorem naczelnym pisma, w którym doczekałem się publikacji fragmentu pracy licencjackiej. Ostateczną decyzję Maciej Parowski podjął podczas rozmów pospotkaniowych. Również uchylam rondelka w kierunku SŻP.

W kolejnym odcinku Superkandydat na Superwójta zapyta "Czy popularność Cię peszy?"


SKAN strony ze spisem treści:

Bez tytułu.jpg
Plik ściągnięto 183 raz(y) 63,35 KB

Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2010-10-25, 12:09, w całości zmieniany 4 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2010-10-25, 05:52   

Nie zapyta. Jest pod wrażeniem szczytowego osiągnięcia literata SF, jakim jest PPP (program powiatowej platformy). Kiedyś zadało pytanie "co by tu jeszcze dopisać?". Nieśmiało podpowiem - do tego, co szanowny (współ)autor zaserwował warto dodać latarnię morską i wyciąg krzesełkowy na ratuszową wieżę.
0 UP 1 DOWN
 
Grzech 


Wiek: 47
Dołączył: 05 Wrz 2005

UP 20 / UP 9



Wysłany: 2010-10-25, 07:30   

Mam swoisty problem, gdyż i Marcin i Franco to moi kumple. Marcin - kolega, nazwijmy to, polityczny, Franco - bardziej osobisty i długotrwały. Przyznam jednak, że i jednemu, i drugiemu chętnie sprzedam przyjacielskiego kopniaka. Jeśli Koledzy chcą wywiedzieć się, dlaczegóż, zapraszam na priv.
I tak oto Grzech rozpoczął samozwańcze rozdawanie kopniaków na forumbrzeg. Ale zaznaczam - po pierwsze - pierwszy kopniak w sprawach forumowych był dla samego siebie kilka miesięcy temu. Po drugie - autoironia jest zawsze potrzebna, mnie ostatnimi miesiącami udziela się szczególnie.
Ostatnio zmieniony przez Grzech 2010-10-25, 07:31, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2010-10-25, 08:07   

Grzech napisał/a:
I tak oto Grzech rozpoczął samozwańcze rozdawanie kopniaków na forumbrzeg

Chętnie przyjmę nawet kilka, bo po wyborach się nie dopchasz :wink: Ale wcześniej powtórz ten taniec, który przyniósł Ci w pacholęcym wieku należny splendor. Chciałbym zobaczyć ten finałowy numer, a potem kop do woli.

edit.
Czy ten Wolski z obrazka, to TEN Wolski?
Ostatnio zmieniony przez Marcim B. 2010-10-25, 08:17, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-10-25, 19:58   

Marcim B. napisał/a:
Nieśmiało podpowiem - do tego, co szanowny (współ)autor zaserwował warto dodać latarnię morską i wyciąg krzesełkowy na ratuszową wieżę.


Nie ma sprawy - dopiszemy pod portretem na koszulce reklamowej Superkandydata LSD na wójta:

MÓJ PROGRAM: Latarnia morska i wyciąg krzesełkowy.

Dla ułatwienia dodajmy, że będzie chodziło o wyciąg od razu ze Skarbimierza, z przystankiem w jednej z pobliskich wiosek ;) .

Grzech napisał/a:
Jeśli Koledzy chcą wywiedzieć się, dlaczegóż, zapraszam na priv.


Luz Grzech - ja tam Marcina B też miałem przyjemność osobiście poznać i jakoś nie pozagryzaliśmy się. Poza tym ma rekomendację Ultramoherowego Wyznawcy PiS - Dżej Dżeja, który powiada, że Marcin B., to prawy człowiek (tylko się na kandydata nie nadaje :P ). Jakoś Dżej Dżejowi ufam w tym i w wielu innych względach.

Marcim B. napisał/a:
Czy ten Wolski z obrazka, to TEN Wolski?


Tak. Pewnikiem chodzi Ci o tego od 60 minut na godzinę i etc? Tak, ten sam.

Podobnie jak Dukaj to jest TEN Dukaj, Andrzej Zimniak, to jest TEN Andrzej Zimniak, a Janusz A. Zajdel, to jest TEEEEN ZAJDEL.

Dla mnie to wielka nobilitacja, Marcin. Pewnikiem taka, jak dla Ciebie publikacje w NIE :P ;)

Publikuję obok swoich nauczycieli i mistrzów.

I tyle :) .
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2010-10-25, 19:59, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2010-10-25, 20:13   

Wieża ratuszowa jest już przewidziana na wieżę strażniczą, z której klawisze będą kontrolować spacerniak w rynku. :D
0 UP 1 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-10-26, 04:46   

Dziękuję za kolejny i wiele wnoszący do tematu wpis, trolu pruski. A co Freud powie na temat tego symbolu na łbie, który widnieje w twoim awatarze, Dzidka ??? Zwłaszcza w kontekście twoich wypowiedzi o tyłkach i umizgów do facetów? Dzidka? A do tego wyraźnej penitencjarnej fobii, którą zresztą reprezentuje spora część pokręconych na lewo, wypowiadających się tutaj forumowiczów. Trauma? Marzenia ???
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2010-10-26, 04:48, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2010-10-26, 06:10   

Franco Zarrazzo napisał/a:
A do tego wyraźnej penitencjarnej fobii, którą zresztą reprezentuje spora część pokręconych na lewo, wypowiadających się tutaj forumowiczów. Trauma? Marzenia ???

Obawa o normalne jutro. Ty, Franiu, wyczucia czasu raczej nie masz. Do matuszki PZPR tow. Franciszek się wpisał, przepraszam, gwałtem go wpisali na chwilę przed wyprowadzeniem sztandaru. Teraz, kiedy pierwsze szczury z tonącej platformy wieją, Franio w objęcia nadszyszkownika Puszczyszczykiewicza się rzuca. Przed podejmowaniem tak desperackich kroków powinieneś się, kolego literacie, z wróżką konsultować :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-10-26, 18:49   

Marcim B. napisał/a:
Obawa o normalne jutro. Ty, Franiu, wyczucia czasu raczej nie masz. Do matuszki PZPR tow. Franciszek się wpisał, przepraszam, gwałtem go wpisali na chwilę przed wyprowadzeniem sztandaru. Teraz, kiedy pierwsze szczury z tonącej platformy wieją, Franio w objęcia nadszyszkownika Puszczyszczykiewicza się rzuca. Przed podejmowaniem tak desperackich kroków powinieneś się, kolego literacie, z wróżką konsultować :wink:


Towarzysz Sekretarz Towarzysza Sekretarza będzie łaskaw najpierw przedstawić dowody na temat mojego "wpisywania się" do JEGO matuszki PZPR. Jakoś nie pamiętam, żebym się wpisywał, przetrzepałem archiwa i jakoś legitymacji nie ma (a lubię pamiątki). Nigdy nie byłem na żadnym zebraniu, nigdy nie płaciłem składek. Podczas kwaterunku w JW numeruniepamiętam na jednostce w Bemowie, dowódca kompanii orzekł, że zostajemy obligatoryjnie członkami jakiegoś tworu, bodajże PZPR. NIE PODPISYWAŁEM żadnej deklaracji, nie płaciłem składek (może Agent Blond Marcinek za mnie płacił i brał prowizję od zwerbowania? ), nie uważam się za synalka PZPR.

Jeśli Towarzysz Marcin Barcicki, kandydat na wójta gminy Skarbimierz z ramienia LSD (bodajże...) ma na jakieś informacje na temat mojego członkowstwa w PZPR, z chęcią je poznam.
Jeśli nie - milcz, Chłopie, bo bolszewickie metody szantażu znane są nie od dziś, zwłaszcza wyborcom z okręgów powiatowych.

Byłem w PZPR ? Udowodnij :) .
Nie byłem? Nie muszę udowadniać ?

Lepszy PULIT na urzędzie, niźli szantaż zawsze i wszędzie!
A tak w ogóle, to Darek Nawrocki kandydatem kandydatów :) .

A może Dżej Dżęj czasami się myli?
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2010-10-26, 18:50, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2010-10-26, 19:14   

Rybeńku, moje wpisy wnoszą co najmniej tyle do tematu, co twoje. Szlajasz się po forum, otwierasz w różnych działach różne tematy o wdziękach Maryni, zwykle naszpikowane zaczepkami, skierowanymi przeciw twym urojonym wrogom po lewej (to chyba taka nadgorliwość neofity :| ) i jednocześnie zarzucasz innym hipokryzję, miláčku.

A co się tyczy fantazji, to tak, marzę o takiej puszce, w której Frania, pełniąc funkcję kaowca, będzie codziennie prowadzić obowiązkowe zajęcia z antropologii kultury, a pozyskawszy w ten sposób grono wdzięcznych słuchaczy, nie będzie już musiała przynudzać na forum. :D
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-10-26, 19:22   

Dziedzic_Pruski napisał/a:
A co się tyczy fantazji, to tak, marzę o takiej puszce, w której Frania, pełniąc funkcję kaowca, będzie codziennie prowadzić obowiązkowe zajęcia z antropologii kultury, a pozyskawszy w ten sposób grono wdzięcznych słuchaczy, nie będzie już musiała przynudzać na forum. :D


Dzidka! Homoseksualisto forumowy! Dajesz mi IGNORA i już nie musisz....


Ale ja wiem... ten symbol na hełmie (pruskim), te pieszczoty. Ty po prosu nie potrafisz zerwać z podrywaniem facetów...

Osobiście mi przykro. Ale nie mam ci nic do zaoferowania.
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2010-10-26, 19:25   

Rozumiem, rybeńku, skoro nie uważasz się za faceta ... :D
0 UP 0 DOWN
 
Grzech 


Wiek: 47
Dołączył: 05 Wrz 2005

UP 20 / UP 9



Wysłany: 2010-10-26, 20:39   

Chłopaki, wyluzujcie, a mówi to Wam ktoś, kto jeszcze niedawno wypowiadał się na forum w podobnym tonie. Weźcie przykład ze mnie - 3 miesiące urlopu od forumowania i wracacie z innym poglądem na forumową erystykę...
Franiu, dawaj gadac ze mną o Love Actually w dziale "Kino i film," Borusski - pogadajmy o olsztyńskiej Wspólnocie Kulturowej Borussia, a, jeśli zechcesz, to i mojej ukochanej z Dortmundu także, Marcinie - zatancze dla Ciebie a la Omelan 1983:), ale wyluzuj nieco, werwę zatrzymaj na stanowisko, bo ja w tym urzędzie robię za tłumacza, to powspółpracujemy:)
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2010-10-26, 21:26   

Ależ dlaczego? Franio był łaskaw otworzyć kolejny temat, poświęcony Jego niedocenionej i niedopieszczonej Osobie, więc doceniamy i dopieszczamy. :)
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-10-27, 06:18   

To się nazywa - kompensacja deficytów . :D
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: co, mnie, wyroslo..., ze


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu