Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: smooth
2007-03-14, 08:16
czym dla ciebie jest Miłość?.....
Autor Wiadomość
Natek 



Wiek: 37
Dołączyła: 04 Mar 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-03-25, 16:18   

Helu napisał/a:
Nie jest to sielanka ale i zycie nie jest sielanką , a ,,milość`` jest częścią życia.

W tym się akurat Helu z tobą zgodzę w zupełności, no może oprócz tego cudzysłowia przy słowie miłość ;) Bo generalnie z głównym przesłaniem twojej wypowiedzi się nie zgadzam. Myślę, że miłość jest, i jak wszystko w życiu, ma wiele wspólnego z trudnościami, bólem, ale też (znów jak wiele rzeczy w życiu ;) ) ze szczęściem.
Kiedy się rodziliśmy, żaden lekarz nigdy nie podpisał nam wieczystej gwarancji, że życie będzie lekkie, łatwe i przyjemne.
A może to co opisałeś, to nie są jakieś kolejne fazy miłości? Może to różne elementy, które zawsze jej towarzyszą. Bo miłość to i namiętność, i zauroczenie, i poznawanie siebie, i kompromisy, i przyzwyczajenie, i strach przed samotnością. Zaufanie i troska o siebie nawzajem. A przede wszystkim wyzwanie. Nie takie, jak nieprzyjemna robota, którą "muszę odwalić", ale bardziej takie jak nieplanowana podróż na drugi koniec kontynentu. Boję się tego co może mnie spotkać, boję się że mogę sobie nie dać rady, że zabraknie pieniędzy, że będę nocować pod mostem itp. ;) ale oczy mi się świecą na myśl, że w końcu będę mogła poznać coś nowego, jakieś miejsce, w którym jeszcze do tej pory nie byłam. Przygoda. Taka, jak całe życie :)
Jesteśmy ludźmi, więc już chyba z definicji mamy tendencję do popełniania błędów, robienia głupstw i (celowo, lub nieświadomie, po prostu przez własny egoizm) krzywdzenia innych. Nie ma i nigdy nie będzie ideałów. I fajnie jest o tym pamiętać myśląc o jakichkolwiek relacjach z innymi ludźmi.
Osobiście bardzo podoba mi się (zasłyszana kiedyś) wizja miłości (czy może bardziej związku), w której jedna z osób, w chwilę po gromkiej awanturze, zwierza się drugiej: "Wiesz, w sumie to się cieszę, że się pokłóciliśmy, bo już nie mogę się doczekać tego, jak będziemy się godzić" ;) .


Clive Staples Lewis napisał/a:
Kochać - znaczy wystawiać się na zranienia. Spróbuj kochać cokolwiek, a serce twoje z całą pewnością narażone będzie na udrękę i niewykluczone, że zostanie nawet złamane. Jeżeli serce pragniesz zachować w stanie nienaruszonym, nigdy nim nikogo nie obdarzaj, nawet zwierzęcia. Otocz je umiłowanymi przedmiotami i drobnymi przyzwyczajeniami; unikaj wszelkich powikłań, zamknij je szczelnie w trumnie swojego samolubstwa.
Ostatnio zmieniony przez Natek 2008-03-25, 16:19, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-03-25, 17:42   

Natek napisał/a:
Bo generalnie z głównym przesłaniem twojej wypowiedzi się nie zgadzam.


I jak tak pomyślałem, ale zanim moje myśli pokierowały palcami przeczytałem jeszcze raz tytuł tematu "czym jest dla Ciebie miłość".. i stwierdziłem, że poza tym, że to my określamy miłość, to również ona określa nas.. do tego każde takie pojęcie ewoluuje u każdej jednostki inaczej ..czasem ta ewolucja ma kształt sinusoidy.. ale chyba jednak jakkolwiek, w różnych kontekstach życiu nadajemy etapowości tak miłość sama w sobie takowej nie posiada.. tzn.inaczej...w różnym wieku różnie określamy istotę miłości i jest to zależne od naszej dojrzałości emocjonalnej, wrażliwości, doświadczenia ..i rzeczywiście...jedyne co możemy stwierdzić ..to, że dla nas jest taka czy siaka.. i pal licho czy ona taka jest bo chodzi o to, żeby nie istotę rzeczy określić co raczej siebie w tym wszystkim...
0 UP 0 DOWN
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-03-25, 18:00   

Miłości nie widzimy, ale możemy ją poczuć, bo on jest w każdym z nas, tylko trzeba umieć się otworzyć na drugiego człowieka i ją okazać...

Pojęcie miłości każdy odczuwa inaczej, dlatego nie da się jej zdefiniować na jeden, konkretny sposób.

Czym jest dla mnie miłość? Miłość to bezgraniczne zaufanie, przyjaźń, czułość, namiętność, bezpieczeństwo, oddanie pewnej cząstki siebie drugiemu człowiekowi... I oczekiwanie na Nią. Tym jest dla mnie miłość.
Ostatnio zmieniony przez Yvvone 2008-03-25, 18:01, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
basia8918 

Wiek: 34
Dołączyła: 26 Lut 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: okolice Brzegu

Wysłany: 2008-03-25, 20:00   

Miłości po prostu nie da się opisać
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 45
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2008-03-28, 08:47   

Agnes napisał/a:
"Miłość to jest słuchanie pod drzwiami, czy to jej buty tak skrzypią po schodach, miłość jest wtedy, jak do czterdziestoletniej kobiety wciąż mówisz 'Moja Maleńka' i kiedy patrzysz jak ona je, a sam nie możesz przełknąć... Wtedy, kiedy nie zaśniesz, zanim nie dotkniesz jej brzucha... Wtedy, kiedy stoicie pod drzewem, a Ty marzysz, żeby się przewróciło, bo będziesz mógł ją osłonić..."

To jest właśnie istota miłości ;) Pięknie napisane :) Agnes za to piwko dla Ciebie :wink:

Życzę każdemu, by odnalazł takie właśnie uczucie :)
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2008-03-28, 08:55   

Nie tyle napisane, ile w oryginale wypowiedziane przez Bogusia Lindę w filmie "Sara", bo to właśnie źródło cytatu. :)
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 45
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2008-03-28, 09:12   

chmurkolistna napisał/a:
Nie tyle napisane, ile w oryginale wypowiedziane przez Bogusia Lindę w filmie "Sara", bo to właśnie źródło cytatu. :)

Zauważyłam, że to cytat :-P Mimo wszystko Agnes należy się piwko za tak trafne odnalezienie sensu miłości w dostępnych źródłach :wink: Jest tyle materiałów na ten temat, a jednak tych kilka słów najlepiej oddaje sens miłości (przynajmniej dla mnie) :wink:
0 UP 0 DOWN
 
przem 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Paź 2007

UP 158 / UP 235


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-05-07, 19:03   

Miłość jest to bardzo piękne, a zarazem silne uczucie. Św. Paweł pisał: ,,Gdybym mówił językami ludzi i aniołów, a miłości bym nie miał, stałbym się jak miedź brzęcząca albo cymbał brzmiący."
Dalej św. Paweł pisze, jaka piękna jest miłość. Na końcu zaś jest napisane: ,,Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy: największa z nich [jednak] jest miłość."

musimy umieć odróżnić miłość od zauroczenia czy pożądliwości.

Miłość jest bardzo mocna: ,,Bo miłość mocna jest jak śmierć" (Pnp 8,6)
0 UP 0 DOWN
 
plojdzik 



Wiek: 51
Dołączył: 08 Lip 2010

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg...kiedyś

Wysłany: 2010-08-19, 21:54   

Wersja cyniczna (wg mnie najbliższa prawdzie)- miłość to chemia :)
Wersja poetyczna - prawdziwa miłość to stan, w którym będąc z kimś ani przez chwilę nie czujesz się sam (zwłaszcza w trudnych chwilach).
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: ciebie, czym, dla, jest, milosc


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 29
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu