Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
100 i więcej pytańdo Pana Janusza Gila - kandydata SLD...
Autor Wiadomość
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-07-16, 21:19   100 i więcej pytańdo Pana Janusza Gila - kandydata SLD...

Szanowny Panie Januszu!

Gratulując Pana organizacji zdecydowania i politycznej, było nie było, odwagi przy wskazaniu swojego kandydata na Burmistrza naszego małego grajdołka, pragnę zadać Panu kilka pytań w kwestii programu dla miasta, który zamierza Pan realizować razem ze swoimi współpracownikami i ludźmi, z którymi Pan zapewne będzie musiał pracować, chociaż być może okażą się "politycznie nie POprawni" ;) .

Jak do tej pory działania Pana kolegów tu na Forum (Towarzysz Przewodniczący Bartłomiej Tyczyński oraz Towarzysz Sekretarz Marcin "Wójcik" Barcicki) narobili wokół Pana osoby wiele szumu, budując fasadę pozorów, której fundamentem jest Pana polityczna odwaga i transparentność całego Sojuszu w Brzegu.

Osobiście mam jednak wrażenie, że jest to niezła ściema i próba zmarginalizowania spraw istotnych, zepchnięcia ich na bok niezbyt zręczną manipulacją socjotechniczą.

Nieco wcześniej organizacja, której jestem członkiem rozpoczęła działania zmierzające do prób aktywizacji społeczeństwa niniejszego Forum przy tworzeniu programu dla miasta. Forumowi rzecznicy Pana organizacji próbowali dowodzić, że P.O. populistycznie operuje ogólnikami i nie potrafi przedstawić żadnego konkretu. Osobiście uważam, że kilka istotnych zagadnień zostało jednak przedstawionych i poruszonych, ale nie czas już teraz na wałkowanie. Było nie było - osobiście uważam, że to jednak Platforma Obywatelska Powiatu Brzeskiego pierwsza narobiła szumu, a teorie spiskowe na temat rzekomego kandydata na Burmistrza z jej ramienia, narobiły sporo zamieszania i sprowokowały do działania Pana organizację. Ale zostawmy tę sprawę na inną okazję.

Jako osoba o częściowo lewicowych poglądach (zakładam, że w przeciwieństwie do swoich młodszych kolegów słyszał Pan o proletariacie, klasie robotniczej, środkach produkcji i etc), pragnę zadać Panu kilka pytań, które zostały już postawione osobie, która kandydatem na Burmistrza pozostaje nadal tylko w sferze domniemywań i plotek (nieważne, jak dalekich lub bliskich prawdzie).

Czy oprócz tego, że jest Pan pierwszym kandydatem na Burmistrza w zbliżających się wyborach samorządów, którego nazwisko oficjalnie ujrzało światło dzienne, ma Pan jakieś plany? SLD ma jakiś program wyborczy? Czytając posty Pana kolegów i np. felietony (nawet zgrabnie pisane) Marcina Barcickiego, odnoszę wrażenie, że wszystko opiera się na negacji, na grzebaniu w przeszłości, na antyklerykalizmie. Wobec tego, czy:

1. Mama Pan plan/pomysł/ideę zagospodarowania sukcesywnie powstającej ruiny Gimnazjum Piastowskiego? Co Pan, jako wieloletni działacz, przedsiębiorca i etc, zrobił do tej pory w tej sprawie? Pytałem Towarzysza Tyczyńskiego kilkukrotnie, ale nie był w stanie udzielić ŻADNEJ odpowiedzi w tym temacie, natomiast (nie wiedzieć czemu), był strasznie przerażony wizją zamiany ruiny w nowoczesne więzienie (Bartłomiej używał sfromułowania "pierdel").

2. Czy, jako Burmistrz (współpracujący np. z Radą Gminy Skarbimierz :P ) - zamierza Pan spełniać postulaty podnoszone przez Marcina Barcickiego (sekretarza SLD Brzeg) i Bartka Tyczyńskiego odnośnie sekularyzacji państwa, zaprzstania finansowania kościołów (remontu zabytków) ?

3. Jakie jest Pana zdanie na temat podpisania przez Miasto umowy na przebudowę stadionu, w świetle braku szans na podjęcie jednej z drużyn Euro 2012 (którego zresztą organizacja w Polsce staje pod coraz większym znakiem zapytania) ?

Liczę na odpowiedź. Mam nadzieję, że Forumowicze również dołączą do grupy :) .

Serdecznie Pana pozdrawiam - towarzysz sarmata - Jacek "Franco" Horęzga :)
0 UP 0 DOWN
 
Jacek Jastrzębski 


Wiek: 51
Dołączył: 05 Cze 2008

UP 580 / UP 883



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2010-07-17, 20:03   

Franco, ja też jestem ciekaw, co kandydat SLD proponuje mieszkańcom Brzegu. A tych SLDowskich antyreligijnych bredni nie należy brać poważnie. To tylko przejaw braku jakiejkolwiek nowoczesnej koncepcji politycznej. :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-07-18, 09:58   

Czas na kolejne pytanie:

4. Panie Januszu! Ugrupowanie, którego jestem członkiem, głosem Przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Powiatu Brzeskiego głośno i wyraźnie odcina się od głosów o secesji naszego powiatu od Województwa Opolskiego. Jakie jest Pana stanowisko w tej sprawie? Jakie jest stanowisko sojuszu? Czy jako potencjalny Burmistrz Miasta Brzegu będzie Pan popierał secesję od Opolszczyzny?
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-07-18, 09:59   

Cytat:
sojuszu
- przepraszam - powinno być Sojuszu.
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2010-07-18, 10:43   

Ugrupowanie, którego jesteście członkiem, tow. Franku, tak często zmienia swe stanowiska w różnych sprawach, że nie warto marnować czasu na ich czytanie.
Czym kierowałeś się zadając to pytanie? Czy brzeskie SLD kiedykolwiek postulowało odłączenie się naszego powiatu od woj. opolskiego? To był raczej pomysł ugrupowań skrajnie prawicowych.
0 UP 0 DOWN
 
Jacek Jastrzębski 


Wiek: 51
Dołączył: 05 Cze 2008

UP 580 / UP 883



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2010-07-18, 11:26   

Marcinie B. Wójciku, o jakich ugrupowaniach skrajnie prawicowych mówisz?
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2010-07-18, 11:39   

Mr Jakubów w Brzegu, a jego koledzy w Kędzierzynie swego czasu próbowali rozczłonować woj. opolskie. To wszystko w ramach ZChN, o ile dobrze pamiętam.
0 UP 0 DOWN
 
Jacek Jastrzębski 


Wiek: 51
Dołączył: 05 Cze 2008

UP 580 / UP 883



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2010-07-18, 11:50   

jak wiesz ZCHN skończył w objeciach PO ze swoim frontmanem Niesiołem na czele.
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2010-07-18, 12:07   

Jacek Jastrzębski napisał/a:
jak wiesz ZCHN skończył w objeciach PO ze swoim frontmanem Niesiołem na czele.
A Kazio w objęciach Isabel. :D

Franio produkuje się tu jak jakiś „dziennikarz śledczy”. Ciekawe, czy pytania w ogóle docierają do adresata, czy tylko gadał dziad do obrazu. :?:
0 UP 0 DOWN
 
Jacek Jastrzębski 


Wiek: 51
Dołączył: 05 Cze 2008

UP 580 / UP 883



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2010-07-18, 12:10   

Pan Gil ma tu swoich informatorów w osobach Bartka T i Marcina B. Wójcika, więc może wzorem Pawki Morozowa doniosą na Franca i jego pytania :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2010-07-18, 12:21   

Skoro tak, to po tej serii „demaskatorskich pytań” adresat zapewne zrezygnuje z kandydowania. :D
0 UP 0 DOWN
 
Jacek Jastrzębski 


Wiek: 51
Dołączył: 05 Cze 2008

UP 580 / UP 883



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2010-07-18, 12:31   

W sumie wszystko jedno, i tak jest bez szans. :evil:
0 UP 0 DOWN
 
PK 
PK


Wiek: 53
Dołączył: 25 Sie 2006

UP 1 / UP 11


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-07-18, 12:38   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Szanowny Panie Januszu!
Jako osoba o częściowo lewicowych poglądach (zakładam, że w przeciwieństwie do swoich młodszych kolegów słyszał Pan o proletariacie, klasie robotniczej, środkach produkcji i etc), pragnę zadać Panu kilka pytań, które zostały już postawione osobie, która kandydatem na Burmistrza pozostaje nadal tylko w sferze domniemywań i plotek (nieważne, jak dalekich lub bliskich prawdzie).

Franco! Tak pięknie zagaiłeś! Taki ładny wstęp zrobiłeś, ale - z całym szacunkiem- żadnego z tych pytań NIE ZADAŁEŚ podpułkownikowi Krzysztofowi Puszczewiczowi.
Jeśli zapomniałeś odsyłam TU (to Twój wywiad przecież?!!!).
Na miejscu Pana Gila nie odpowiadałbym.
Zamiast pytać - może byś troszkę "wyjaśnił prawd objawionych i wygłoszonych przez podpułkownika"
Na przykład, co miało oznaczać takie jego sformułowanie:
Franco Zarrazzo - rozmowa z emerytowanym podpułkownikiem więziennictwa napisał/a:
w szczególności jesteśmy zainteresowani nadaniem naszej strukturze stabilnej i wysokiej pozycji na szczeblu wojewódzkim, co z pewnością umożliwi skuteczniejsze realizację zadań w powiecie.

Właśnie "w szczególności" uzyskania 2 (słownie dwóch!!!) miejsc w radzie regionu, na czterdzieści parę, przez PO z powiatu brzeskiego. Przypomnę niezorientowanym, że po "napompowaniu" (określenie poprzedniego szefa PO w Brzegu) jest to druga organizacja w województwie opolskim. :evil:

Albo co miała oznaczać jego krytyka "poziomu uzyskania środków unijnych przez Brzeg" zakończona takim stwierdzeniem/pogróżką:
Franco Zarrazzo - rozmowa z emerytowanym podpułkownikiem więziennictwa napisał/a:
W mojej ocenie, to mieszkańcy naszego miasta już niedługo ocenią przy pomocy wyborczej kartki, czy jego włodarze dołożyli należytej staranności w pozyskiwaniu środków unijnych, o które to środki pytają Forumowicze.


Czy podpułkownik (pracuje chyba w Urzędzie Marszałkowskim?) nie ma pojęcia, że tenże urząd, w tym samym prawie czasie, nagrodził tychże "włodarzy" za "za przebudowę dróg gminnych w obrębie osiedla mieszkaniowego Westerplatte w Brzegu". Proszę, kliknij TU (może też podpułkownikowi wyślij linka)

Coś ten Twój "szefu" mało zorientowany! Później też parę wpadek zaliczył. Jak choćby w sprawie wałów na Oławskiej. Biedak znów chciał "dokopać włodarzom". Tak się śpieszył krytykując działania "włodarzy" w zakresie budowy wałów przeciwpowodziowych, że sam się ośmieszył nie sprawdzając podstawowych faktów. A pech chciał, że akurat budową tych wałów zajmuje się jednostka organizacyjna Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego (przypominam: on tam pracuje NA STANOWISKU DYREKTORA GENERALNEGO - cokolwiek to oznacza brzmi dumnie, nieprawdaż?!).
Może niech skoncentruje się na tym co do tej pory robił, czyli wręczaniu orderów i czytaniu listów od marszałka ... to w miarę mu wychodzi ...
Tak więc Franiu wyjaśniaj, objaśniaj, tłumacz, prostuj ... jak potrafisz i o ile to możliwe :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Jacek Jastrzębski 


Wiek: 51
Dołączył: 05 Cze 2008

UP 580 / UP 883



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2010-07-18, 12:42   

Witam i pozdrawiam Pawła Wojciecha Tytusa Kowalczyka. Pozdrawiam tez Romka i Atomka. jak widzę wojna platformersko-platformerska wciąż trwa. jakos mnie to nie martwi. Pozostaję z szacunkiem. Wstrętny JJ :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-07-18, 13:50   

PK napisał/a:
le - z całym szacunkiem- żadnego z tych pytań NIE ZADAŁEŚ podpułkownikowi Krzysztofowi Puszczewiczowi.


Ej no, Ojcze Redaktorze! Część była chyba wyartykułowana wyraźnie, a część... na pewno została zadana :) . Być może odpowiedzi na wszystkie jeszcze nie ujrzały światła dziennego :P . Tak więc nie do końca to co piszesz, jest zgodne ze stanem faktycznym. Myślę, że jeśli już coś tam pominąłem, to dziennikarska bezstronność i obiektywizm powinna Ci "nakazać" napisać coś a'la "Ej, Franco (z.c.s.) - ja tam (link) nic takiego nie przeczytałem". Poza tym, tutaj jest Forum a wątek nazywa się 100 Pytań do - nigdzie nie napisałem, że to już koniec ;) .

Spoko :) .

Ja już nic nie rozumiem - nie wolno zapytać Pana Kandydata, jakie jest jego stanowisko w kilku istotnych kwestiach dla miasta?

Z całym szacunkiem. PWTK :)

JJ - Ja z Panoramą wojny nie prowadzę, JJ - co prawda w jej redakcji pracuje (albo "pracuje") mój ulubieniec, tajemniczy wojownik SPAT-MAN, niektóre materiały wywołują mój niesmak, chyba nie do końca jest to "Gazeta" obiektywna, i jeszcze kilka innych ale, ale... A i nie jestem zwolennikiem spiskowej teorii tajemniczych spotkań bohaterów serialu The Platformers z istotami z kosmosu podczas kataklizmu. No i nie słyszałem o żadnym radnym PSLu, zwłaszcza takim, co by był na wałąch (w naszym grajdole).

Cieszę się, że jak zwykle kilka słów potrafi wywołać kolejną burzę. A myślałem, że już całkiem spierdzielałem :P .
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: 100, gila, janusza, kandydata, pana, pytando, sld..., wiecej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu