Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Bilans kompetencji 15.07.2010 - zajęcia warsztatowe
Autor Wiadomość
Marta 



Wiek: 42
Dołączyła: 08 Lut 2010

UP 2 / UP 0



  Wysłany: 2010-07-12, 10:42   Bilans kompetencji 15.07.2010 - zajęcia warsztatowe

Młodzieżowe Centrum Kariery w Brzegu
zaprasza na bezpłatne zajęcia warsztatowe pn.

BILANS KOMPETENCJI

15.07.2010 (czwartek)

godz. 10.00 - 14.00


Jeśli chcesz:
-poznać swoje predyspozycje i preferencje zawodowe
- zidentyfikować swoje mocne strony
- dokonać bilansu swoich umiejętności zawodowych

zapisz się już dziś
MCK Brzeg
ul. Kardynała Wyszyńskiego 23
II piętro, pokój 22
77 415 96 54
mckbrzeg@ohp.opole.pl
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2010-07-12, 17:03   

Każda forma działalności zmierzająca do poprawy sytuacji na rynku pracy jest godna uwagi. Mam jednak nieodparte wrażenie, że działalność MCKariery to walka z bezrobociem przy pomocy przedsięwzięć, które do niczego nie prowadzą. Jest problem, a nie można go rozwiązać w najprostszy możliwy sposób, czyli przez stworzenie miejsc pracy to robi się wszystko, aby wykazać się działalnością, która i tak żadnego miejsca pracy nie stworzy, bo stworzyć nie może. Z góry przepraszam wszystkie osoby zaangażowane w tą działalność, ale nie tędy droga. Do stworzenia miejsc pracy potrzebne są pieniądze i jeszcze raz pieniądze, a nie szkolenia ze sposobów zaprezentowania swojej osoby.
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2010-07-12, 17:05, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
DonArrow 
Mnie zakazy nie dotyczą



Wiek: 31
Dołączył: 11 Kwi 2010

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-07-12, 19:23   

Roztropek, a nie uważasz, że dzialanie jakie podejmuje MCK przyda się mlodym osobom, które mają problem ze znalezieniem odpowiedniej dla siebie pracy? Jak napisala Marta, jest to okazja do poznania swoich mocnych stron, określenia predyspozycji zawodowych. To chyba dobrze, że ktoś chce pomóc nam, mlodzieży, prawda?
0 UP 0 DOWN
 
yoorek 


Wiek: 66
Dołączył: 13 Paź 2008

UP 477 / UP 1011



Wysłany: 2010-07-12, 19:34   

A ja myślę ,że Roztropek ma rację.Ktoś kiedyś powiedział roztropnie-jak umiesz liczyć, to licz na siebie.I im szybciej sobie to uświadomicie,tym lepiej dla was.
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2010-07-12, 19:44   

DonArrow napisał/a:
Roztropek, a nie uważasz, że działanie jakie podejmuje MCK przyda się młodym osobom, które mają problem ze znalezieniem odpowiedniej dla siebie pracy?
Nie uważam, bo aby znaleźć pracę musi ona najpierw być. Jeśli jej nie ma to nie pomogą żadne szkolenia ze sposobu jej szukania. To znany sposób działań pozornych w tzw. krajach zachodnich. Zamiast rozwiązać problem z bezrobociem robi się zbędne szkolenia, które pozwalają darczyńcom na odpisy od podatku, uzyskanie ulg i dotacji rządowych itp. Próbuje się taką działalność, jak widać z powodzeniem, przeszczepić na nasz grunt. Czy w powiecie o 25% (chyba się nie pomyliłem) bezrobociu zarejestrowanym i dodatkowo 20% bezrobociu ukrytym takie szkolenia coś dadzą?
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-07-12, 19:47   

No i tutaj się zgadzam z Roztropkiem. Finanse unijne toną w podobnych projektach, które niczemu nie służą. Prawie niczemu.
0 UP 0 DOWN
 
DonArrow 
Mnie zakazy nie dotyczą



Wiek: 31
Dołączył: 11 Kwi 2010

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-07-12, 19:50   

yoorek napisał/a:
A ja myślę ,że Roztropek ma rację.Ktoś kiedyś powiedział roztropnie-jak umiesz liczyć, to licz na siebie.I im szybciej sobie to uświadomicie,tym lepiej dla was.


To, że ktoś skorzysta z warsztatów, które mają na celu pomóc mlodzieży postawić pierwszy krok ku doroslości, a nie daniu gotowej pracy, nie świadczy o nikim źle.
Niestety, większość starszych ludzi żyje w przeświadczeniu, że mlodzież "zarabia" pieniądze na narkotykach, rozbojach i różnego typu ciemnych interesach.

Roztropek, czy na ogloszeniu jest wspomniane chociaż raz "przyjdź, powiemy Ci jak znaleźć pracę!"? Nie, warsztat jest po to, żeby mlodzi ludzie znaleźli swoje mocne strony.
Ostatnio zmieniony przez DonArrow 2010-07-12, 20:00, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-07-12, 20:57   

Cytat:
Niestety, większość starszych ludzi żyje w przeświadczeniu, że mlodzież "zarabia" pieniądze na narkotykach, rozbojach i różnego typu ciemnych interesach.


A masz jakieś dowody na poparcie tej tezy? Jakieś badania? Czy tak tylko ?
0 UP 0 DOWN
 
yoorek 


Wiek: 66
Dołączył: 13 Paź 2008

UP 477 / UP 1011



Wysłany: 2010-07-12, 22:27   

Don Arrow,takiego starego zgreda jak ja guzik obchodzi jak młodzież zarabia pieniądze, ja tylko jestem przekonany że taki bilans gówno daje(sorry),bo trzeba stać twardo na ziemi, a kroki w dorosłość muszą być zdecydowane.Skończ kurs spawacza,to może ci się przydać.I jeszcze jedno-Bóg nie rozdaje aparatów,należy na nie zapracować.
0 UP 0 DOWN
 
DonArrow 
Mnie zakazy nie dotyczą



Wiek: 31
Dołączył: 11 Kwi 2010

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-07-13, 00:41   

Kończąc tą bezsensowną wymiane zdań bo w końcu temat dotyczy warsztatów i chęci pomocy drugiemu czlowiekowi, a nie jaki podstęp widzą inni w tego typu akcjach. Szkoda że wypowiedzieli się tylko i wylącznie przedstawiciele starszej grupy naszego spoleczeństwa. Mam nadzieję, że swoimi wypowiedziami nie urazilem nikogo, zarówno przedstawicieli MCKu jaki i osoby starsze.

Franco Zarrazzo, nie potrzeba dowodów, badań czy różnych innych rzeczy tego typu. Wystarczy, że mlodzież to wie. Rozumiem, że wolisz mieć wszystko "na papierze" ale przykro mi, że nie zadowolę Cię tym razem żadną tabelką czy wykresem.

yoorek, wierz mi, nie każdy musi kończyć kurs spawacza, żeby zarabiać na chleb. Przykro mi, że to musialo trafić na Ciebie.
PS. To z aparatem to celowa ironia jeśli jeszcze tego się nie domyślileś. Aparat zdobylem, myślę, uczciwie...

Dziękuję za dyskusję.
Ostatnio zmieniony przez DonArrow 2010-07-13, 00:56, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
yoorek 


Wiek: 66
Dołączył: 13 Paź 2008

UP 477 / UP 1011



Wysłany: 2010-07-13, 19:18   

Don Arrow-dla twojej wiedzy-jestem specjalistą w koncernie Statoil-Norway.
0 UP 0 DOWN
 
yoorek 


Wiek: 66
Dołączył: 13 Paź 2008

UP 477 / UP 1011



Wysłany: 2010-07-13, 19:42   

A moja celowa ironia mówi , że jeszcze możesz kopać rowy, jak nie pasuje ci,skądinąd,dobrze płatny i szanowany zawód spawacza.A aparat to masz w końcu od Pana,czy też nie-bo mącisz Strzało na maxa.Dziękuję i kończę .Szkoda czasu.
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-07-15, 02:40   

Franco Zarrazzo napisał/a:
No i tutaj się zgadzam z Roztropkiem. Finanse unijne toną w podobnych projektach, które niczemu nie służą. Prawie niczemu.


No to może trochę populizm? Przecież to są działania, które jakby nie mają znamion unijnych ... to się robi wszędzie?

Ale generalnie jest trochę racji w tym co piszę Roztropek, tylko na gruncie brzeskich działań takie działania i tak są ok...

Nie oszukujmy się do działań na poważną skalę jest potrzebny
1. potencjalny poważny przedsiębiorca
2. poważna jednostka wspierająca

czepiamy się 2-ki.. słusznie, niesłusznie nie wspieram.. ale prawda jest taka, że 1-ki nie ma co się czepiać, bo takowa sobie zawsze jakoś poradzi...


DonArrow napisał/a:
Niestety, większość starszych ludzi żyje w przeświadczeniu, że mlodzież "zarabia" pieniądze na narkotykach, rozbojach i różnego typu ciemnych interesach.



Oł maj gad..nie pytam skąd ten wniosek...


DonArrow napisał/a:
Franco Zarrazzo, nie potrzeba dowodów, badań czy różnych innych rzeczy tego typu. Wystarczy, że mlodzież to wie. Rozumiem, że wolisz mieć wszystko "na papierze" ale przykro mi, że nie zadowolę Cię tym razem żadną tabelką czy wykresem.


Sorki, ale swoją wypowiedzią tak naprawdę oznajmiasz, że albo to dotyczy Ciebie, albo Twojego najbliższego otoczenia.. nie twierdze, że tak jest..co raczej wskazuję jak to może być odebrane


yoorek napisał/a:
-jestem specjalistą w koncernie Statoil-Norway.


i :) ?

Reasumując... Roztropek piszę na forum nie od dziś.. często nie mam ochoty się z nim zgodzić i często tego nie robię... ale jednak trzeba pamiętać, że doświadczenie, wiek robi swoje.. .
Nie oznacza to jednak że chce i zgodzę się z nim w 100%.. i na szczęście mam w zasięgu myśli konkretny przykład osoby, która w życiu sobie radzi doskonale... zawsze.. ale mimo wszystko z kursów bodajże PUP skorzystała, ze świadomością, że oni się też starają...
Także dla osób, które czują się pogubione wszelkie wsparcie jest wskazane.. z resztą zawsze się zaczyna od grup, które teoretycznie największego wsparcia potrzebują..
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: 15.07.2010, bilans, kompetencji, warsztatowe, zajecia


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 31
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu