Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Gaz obronny/pieprzowy etc
Autor Wiadomość
creatiFF 


Wiek: 30
Dołączył: 26 Lip 2008

UP 12 / UP 5



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-07-03, 21:21   Gaz obronny/pieprzowy etc

Gdzie w Brzegu można zakupić gaz pieprzowy?
0 UP 0 DOWN
 
Pandzik 
Nic na siłę,wszystko młotkiem!



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 36
Dołączył: 06 Lut 2008

UP 3 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-07-05, 23:53   

po pierwsze i najważniejsze nabywca gazu obronnego musi mieć ukończone 18lat,

po drugie gazy tego typu mogą być używane tylko i wyłącznie do obrony i nie wolno użyć ich do tzw. odparcia ataku. A z udowodnieniem zawsze będzie problem czy użycie było słuszne, a na to są potrzebni wiarygodni swiadkowie.

po trzecie jedynym gazem, którego możesz użyć w miarę bezpiecznie na zamkniętej powierzchni jest RMG ze strumieniem w formie piany (czyli pokój, korytarz, szkoła jakby do kogoś nie dotarł termin zamknięta powierzchnia)

po czwarte spryskanie kogokolwiek bez powodu to przestępstwo naruszenia nietykalności cielesnej (art. 217 par. 1 k. k.). a nawet można to podciągnąć pod przestępstwo naruszenia czynności narządu ciała (art. 157 par. 1 k. k.).

Radzę sie dobrze zastanowić do czego ma służyć potem gaz bo można sie nieźle przejechać :wink:
a jeśli już ma się gaz to pierwsze co "wypróbować go na sucho" na otwartej przestrzeni wycelować w jakiś przedmiot, ponieważ w razie niebezpieczeństwa można wyrządzić sobie nim większą krzywdę nieumiejętnie się posługując niż napastnikowi.
0 UP 0 DOWN
 
sikork 



Wiek: 44
Dołączył: 12 Maj 2008

UP 315 / UP 772



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-07-06, 06:23   

czym różni się obrona od odparcia ataku :?:
0 UP 0 DOWN
 
Pandzik 
Nic na siłę,wszystko młotkiem!



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 36
Dołączył: 06 Lut 2008

UP 3 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-07-08, 22:35   

Sikork tak określa to nasze prawo, takie są tam zawarte określenia i ja tego nie wymyśliłem tylko napisałem co wiem. Swoją drogą wytłumaczenie terminu "obrona" oraz "odparcie ataku" pewnie znalazłbyś w google w kilka sekund :wink:
Tak na chłopski rozum:
-obrona zaczyna się jak już dostaniesz w morde,
-odparcie ataku to zanim napastnik cie w ogóle dotknie (w takim wypadku wychodzi na to, że Ty dajesz komuś w morde za to, że podniósł rękę i Ty stajesz się napastnikiem)
Ostatnio zmieniony przez Pandzik 2010-07-08, 22:38, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
sikork 



Wiek: 44
Dołączył: 12 Maj 2008

UP 315 / UP 772



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-07-09, 06:31   

Rozumiem, że jak ktoś leci na mnie z nożem to mam dać się nim ugodzić, żeby nie było, że sam zaatakowałem.
0 UP 0 DOWN
 
Pandzik 
Nic na siłę,wszystko młotkiem!



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 36
Dołączył: 06 Lut 2008

UP 3 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-07-09, 10:32   

Dokładnie tak to przewiduje nasze prawo :)

"Przepisy karne wymagają, aby środki obrony nie przekraczały granicy konieczności w zakresie siły i rodzaju, czyli aby były konieczne (niezbędne) dla odparcia zamachu. Osoba odpierająca zamach musi działać w celu jego odparcia, co zakłada świadomość zamachu i wolę obrony dobra zaatakowanego.

Jeżeli działania podjęte w ramach obrony koniecznej nie odpowiadają stawianym im wymogom i powodują naruszenie jakiegokolwiek dobra napastnika: życia, zdrowia, czci, mienia, to wówczas następuje przekroczenie granic obrony koniecznej. Przekroczenie takie ma miejsce, gdy środki lub sposoby obrony były niewspółmierne do niebezpieczeństwa zamachu - sytuację taką określa się mianem ekscesu intensywnego; obrona jest przedwczesna lub spóźniona - określona jako eksces ekstensywny"

trudno jest określić granice obrony koniecznej, w razie czego można liczyć tylko na przychylność sądu, a jak widzisz agresor/napastnik jest w lepszym położeniu, bo z tego na co pozwala Kodeks karny to nawet nie powinieneś sie bronić a jedynie prosić o litość. Teraz się można zastanawiać czy chwilowe uszkodzenie wzroku gazem byłoby współmierne do zamiaru ataku nożem czy nie, aczkolwiek schodzimy na noże a wątpię żeby creatiFF miał aż takie ekscesy w swoim otoczeniu.
Ostatnio zmieniony przez Pandzik 2010-07-09, 10:41, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: etc, gaz, obronnypieprzowy


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 24
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu