Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Dni Księstwa Brzeskiego - plakat - wtopa
Autor Wiadomość
sebbina 


Wiek: 37
Dołączyła: 05 Maj 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-04-30, 13:56   Dni Księstwa Brzeskiego - plakat - wtopa

oglądając plakat dot. DKB przecierałam oczy ze zdumienia, a moja szczęka upadła z wielkim hukiem.
Oto na plakacie promującym imprezę oficjalną, miejską, widzę, że jest kategoria CHILDS, FAMILYS, itp.
błagam,
czy nikt z organizatorów, nie będąc pewnym swoich umiejętności językowych, nie mógł poprosić o pomoc tłumacza, korektora, kogokolwiek, kto się na tym zna? A może chociażby zapytać gimnazjalistę? Sądzę, że podstawy tworzenia liczby mnogiej wraz z wyjątkami powinni mieć opanowane.


Uważam, że to niedopuszczalne, pozwalanie sobie na taką fuszerkę, bylejakość i hołdowanie zasadzie "jakoś to będzie, przecież wiadomo o co chodzi".


Na zdjęciu komentowany przeze mnie fragment plakatu z tymi błędami.

wtopa.JPG
Plik ściągnięto 493 raz(y) 30,79 KB

Ostatnio zmieniony przez sebbina 2010-04-30, 13:57, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
walker 
JAŚ WĘDROWNICZEK :)



Wiek: 57
Dołączył: 12 Lut 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: BRZEG

Wysłany: 2010-04-30, 14:44   

Kategorie wiekowe są moim wymysłem, a błędy o których piszesz są celowe !!!!!! (taka mała prowokacja i zwrócenie uwagi.....


p.s - napisałaś: itp - więc które jeszcze ?
Ostatnio zmieniony przez warlike 2010-05-08, 18:44, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-04-30, 14:49   

walker napisał/a:
Kategorie wiekowe są moim wymysłem, a błędy o których piszesz są celowe


+

walker napisał/a:
więc które jeszcze


są celowe, a mimo wszystko pytanie, które ? :evil: :-P
0 UP 0 DOWN
 
walker 
JAŚ WĘDROWNICZEK :)



Wiek: 57
Dołączył: 12 Lut 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: BRZEG

Wysłany: 2010-04-30, 15:00   

Jak potrafisz to je znajdź, jeśli nie - to znaczy, że albo nie znasz angielskiego albo ich nie ma....... :wink:

:) bez urazy......

Czy znany jest Wam chwyt reklamowy polegający na odwracaniu np liter do góry nogami, pomijaniu liter, bądź zastępowaniu liter czy wyrazów np liczbami (np. for U, albo 4U - tłum dla ciebie), a nawet właśnie celowe robienie błędów.....? To właśnie autor miał na myśli.... 8)
Ostatnio zmieniony przez warlike 2010-05-08, 18:43, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 04 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2010-04-30, 15:06   

Bardzo mnie sie podoba celowe robienie bledow, w postach takze robisz bledy celowo?
0 UP 0 DOWN
 
walker 
JAŚ WĘDROWNICZEK :)



Wiek: 57
Dołączył: 12 Lut 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: BRZEG

Wysłany: 2010-04-30, 15:09   

Znajdź choć jeden mój post z błędem - stawiam 1 piwo za każdy :wink:
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 04 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2010-04-30, 15:14   

walker napisał/a:
odwracaniu np liter

Na przyklad powyzej.

walker napisał/a:
wymysłem

Wymysl a pomysl to dwa rozne slowa...

EDIT: mam doszukiwac sie dalej?
Ostatnio zmieniony przez A.Mason 2010-04-30, 15:14, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
sebbina 


Wiek: 37
Dołączyła: 05 Maj 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-04-30, 15:17   

fakt, to itp. na końcu zdania było niepotrzebne,
jednak tłumaczenie, że jest to prowokacja jakoś mnie nie przekonuje, bo czemu ona miałaby służyć?
rozumiem, gdyby to było na festiwalu zw. z j. angielskim, anglojęzycznym konkursem ortograficznym, czy felietonem dot. często popełnianych błędów- wtedy tak.

Ale na oficjalnym, miejskim plakacie?
Dlaczego w takim razie w pozostałych punktach programu nie ma błędów?

I to rzekome zwrócenie uwagi- na co?
Na to, że jak zauważę kategorię CHILDS, to nagle zapragnę wziąć w niej udział? Albo że co? Że jak to gdzieś zgłoszę, to dostanę lizaka?
Jeśli tak, to trzeba było podać informację, że plakat jest formą gry i dodać, gdzie należy zgłaszać się po ewentualne nagrody.


To, że uwaga została zwrócona, ktoś zauważył te beznadziejne błędy, nie znaczy, że tłumy rzucą się do brania udziału w tych konkurencjach.

Abstrahuję już od tego, czy organizatorzy przewidują udział międzynarodowej publiczności, używając nazw pseudo angielskojęzycznych, zamiast po prostu napisać" DZIECI", "RODZINY" .
A jeśli jednak przewidują udział międzynarodowej społeczności, to trzeba było plakat napisać cały po angielsku i wykupić ogłoszenia w prasie międzynarodowej.
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-04-30, 16:38   

dobre wytłumaczenie gafy :D hehehe
0 UP 0 DOWN
 
Cinek 
Boberek. :]



Wiek: 33
Dołączył: 31 Paź 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-04-30, 16:42   

Kiedy pierwszy raz zobaczyłem ten plakat (kilka dni temu) i wyżej wspomniane "prowokacje", to na myśl przyszło mi tylko "ale żal". Nie powinno się robić czegoś, na czym się nie zna (tworzenie liczby mnogiej rzeczowników w języku angielskim). Zalatuje to tylko amatorszczyzną i psuje wizerunek imprezy.
0 UP 0 DOWN
 
HS-R 



Wiek: 41
Dołączyła: 10 Wrz 2006

UP 63 / UP 6


Skąd: Kraina Marzeń

Wysłany: 2010-04-30, 18:06   

A ja wierzę, że to chwyt, brat Walkera jest anglistą, więc jeśli miałby jakieś wątpliwości wiedziałby do kogo uderzyć. Poza tym pamiętam, że sam Walker języki (język niemiecki przynajmniej) zna dobrze. Poza tym ja jak czytałam plakat to od razu wiedziałam, że to celowe. Dziwne wyglądałyby trzy błędy czy ile ich tam jest obok siebie.
Pozdrawiam Walkera :)
Ostatnio zmieniony przez HS-R 2010-04-30, 18:07, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
jahus 



Wiek: 40
Dołączył: 27 Mar 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-04-30, 18:36   

Mnie jakoś tłumaczenie o "prowokacji" i o bracie angliście nie przekonują. Nie widzę CELU! Jeśli mój brat jest jest matematykiem to, czy ja tez muszę całkę podwójną albo pochodną trójmianu kwadratowego obliczyć? (tak na marginesie nie wiem nawet, czy poprawnie to napisałem :) )
Plakat, jak każde dzieło wytwórcze: fotografia, utwór muzyczny, rzeźba, czy projekt szafy z Ikei ma swoje życie i powinien sam się obronić, bez sprostowań autora i tłumaczenia "co ów autor miał na myśli".
0 UP 0 DOWN
 
HS-R 



Wiek: 41
Dołączyła: 10 Wrz 2006

UP 63 / UP 6


Skąd: Kraina Marzeń

Wysłany: 2010-04-30, 18:50   

jahus napisał/a:
Mnie jakoś tłumaczenie o "prowokacji" i o bracie angliście nie przekonują. Nie widzę CELU! Jeśli mój brat jest jest matematykiem to, czy ja tez muszę całkę podwójną albo pochodną trójmianu kwadratowego obliczyć? (tak na marginesie nie wiem nawet, czy poprawnie to napisałem :) )
Plakat, jak każde dzieło wytwórcze: fotografia, utwór muzyczny, rzeźba, czy projekt szafy z Ikei ma swoje życie i powinien sam się obronić, bez sprostowań autora i tłumaczenia "co ów autor miał na myśli".


No właśnie! Do mnie plakat trafił do Ciebie nie (w sumie piszemy o kawałku plakatu dot. piłki nożnej). Ty masz prawo być nie przekonany, ja przekonana jestem. Jeśli twój brat jest matematykiem, to ty nie musisz obliczać różnych całek, ale jeśli doszłoby do sytuacji, w której musiałbyś i nie wiedziałbyś co i jak, to do kogo zwróciłbyś się o pomoc? Dlatego pisałam, że jeśli Walker miałby problemy z utworzeniem liczby mnogiej kilku wyrazów po angielsku zwróciłby się z tym do brata. I tyle. Dlatego wiem, że jest to celowe. Ponadto czytałam ten plakat wczoraj chyba a dopiero teraz dowiedziałam się, że pisał go Walker, lub był za niego odpowiedzialny. I od razu dopatrzyłam się pewnego manewru. Dla mnie jest ok, dla innych nie musi.
A w ogóle poza tematem, to bardziej wkurzają mnie teksty typu hello pisane heloł, lub nice pisane najs itp. pisane przez młodzież np na naszej klasie.
Ostatnio zmieniony przez HS-R 2010-04-30, 18:50, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
jahus 



Wiek: 40
Dołączył: 27 Mar 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-04-30, 19:25   

Co do "heloł" itp to jak najbardziej się z Tobą zgadzam, ale jeślibym w jakimś poście napisał, że np. na koszt remontu 1 metra chodnika składają się: koszty materiałów (2,3 tys zł) + robocizna (1,1 tys zł) co daje łącznie 3,7 tys zł to po pierwsze nie przyszłoby mi do głowy, aby pytać brata matematyka, czy dobrze policzyłem, a po drugie nie brnąłbym w obronę czegoś co jest po prostu pomyłką i nie jest clue sprawy.
Dla mnie błąd jest ewidentny a wątek wyczerpany.
0 UP 0 DOWN
 
BeZet 



Wiek: 50
Dołączyła: 14 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: pewnie, że Brzeg

Wysłany: 2010-04-30, 19:28   

Heloł :P
I o co tyle szumu? O nazwę, podkreślam nazwę kategorii?
Nazwa może być naprawdę bardzo różna, dziwna albo śmieszna
Polecam:
http://www.mmpoznan.pl/bl...sportowych.html

To nie jest egzamin językowy. Ale jeśli wg autorki tematu jest to wtopa Dni Księstwa Brzeskiego, to cóż, muszę przyznać, że jest mi niezmiernie przykro, że przez nazwę kategorii sportowej, cała praca organizatorów poszła na marne. :roll:

Z tym, że nazwy mogą być różne, to mogą być nawet jakieś niespotykane dotąd słowotwory... i co w związku z tym? Należy zbojkotować imprezę ze względu na nazwę? :shock:
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzeskiego, dni, ksiestwa, plakat, wtopa


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 37
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu