Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Pytania i problemy
Autor Wiadomość
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-04-26, 22:16   Pytania i problemy

Attention, achtung, attention, pozor!
Wyjątkowo ja pozwolę sobie założyć temat tutaj.

W środę (za dwa dni) będzie sesja. Mam kilka interpelacji i pytań do burmistrza. Jeśli macie jakieś pytania, albo coś Was nurtuje to piszcie - tu albo na priv. Jeśli to "działka" miasta to zadam pytanie na sesji. Odpowiedź tego samego dnia po południu lub w najgorszym razie za kilka dni na piśmie.
Żeby było jasne: dotąd fb dostarczało mi sporo pytań i interpelacji. Kilka problemów nawet udało się rozwiązać. Tak sobie myślę, że skoro korzystam to wprost zapytam - może ktoś się zechce czegoś dowiedzieć.

P. S. Ciekawy problem ze skateparkiem znalazłem dziś na fb. Zadam to pytanie na sesji bo to ciekawa sprawa: to nie jest ani mała rzecz ani zbędna żeby wyrzucić czy schować do magazynu.
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2010-04-26, 22:22   

Bartek T. napisał/a:
Ciekawy problem ze skateparkiem znalazłem dziś na fb


przecież Skatepark był na stadionie, który remontują ;) ... więc imo z tym pytaniem dopiero po tym jak stadion skończą remontować ;)
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-04-26, 22:26   

KtOŚ napisał/a:
przecież Skatepark był na stadionie, który remontują ;) ... więc imo z tym pytaniem dopiero po tym jak stadion skończą remontować


A jak człowiek rzuci czasem okiem na to co się wokół niego dzieje to zobaczy, że np. na terenie czerwonych koszar coś takiego fajnego było (tylko bez rampy) i nie wiem czyja to była inicjatywa, ale już tego zdaje się nie ma.

Chciałem zapytać jeszcze o sprawę przedszkoli (ale w kontekście Skarbimierza), która była poruszana na forum, ale najwyżej jutro spróbuję sklecić pytanie jakieś.
Ostatnio zmieniony przez smooth 2010-04-26, 22:28, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-04-26, 22:38   

KtOŚ napisał/a:
przecież Skatepark był na stadionie, który remontują ;) ... więc imo z tym pytaniem dopiero po tym jak stadion skończą remontować ;)

Ja wiem, ale zapytam o dwie rzeczy: gdzie jest (dlaczego nie w miejscy w którym można by z niego korzystać) i czy wróci. Czy na stare miejsce czy gdzieś indziej.
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-04-26, 23:19   

Ja chciałem spytać o ustosunkowanie się do istniejącego stanu dróg (wiadomo jak to z nimi jest po zimie - "wychodzą" dziury), ale zanim zadam pytanie, zadam pytanie pomocnicze, tj.
gdzie można znaleźć wykaz dróg, którymi opiekuje się burmistrz, bo po pierwsze nie wiem czy aktualne jest to co znalazłem na stronie www.brzeg.pl tj. : tutaj
a po drugie z tego wynika fajnie, które drogi są powiatowe czy krajowe, ale nie koniecznie które miejskie.
Do pytania zainspirowała mnie np. ul. Wileńska (znowu dziury) i ta sądzę, że jest na bank miejska i oczywiście o pomstę do nieba woła odcinek drogi, między wrocławską a przejazdem kolejowym (ale to wiadomo już powiatowa).
Ostatnio zmieniony przez smooth 2010-04-26, 23:20, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-04-27, 03:08   

Bartek T. napisał/a:
Żeby było jasne: dotąd fb dostarczało mi sporo pytań i interpelacji. Kilka problemów nawet udało się rozwiązać.


Tym razem to chyba mi coś umknęło. Fakt jest faktem - oprócz "politykowania" jeszcze kilkoma innymi rzeczami się w życiu (i na forum param), może nie za dokładnie śledzę. Mogę prosić o konkrety?

Zapytaj Burmistrza i Radnych, co można zrobić z lokalami zakłócającymi prawo do ciszy nocnej i wypoczynku. Obowiązkowo proszę dodaj, że jest to jedna ze spraw, o którą kiedyś pytałem na forum i o której zdaje się powiedziałeś, że "nie da się załatwić". Zdaje się, że wtedy przywołałeś czasy "sekretarzy" i że wtedy rzekomo wszystko było prostsze: "wykonywało się telefon I było wszystko ok." Przynajmniej tak wynika z zapisów w mojej pamięci. Jeśli coś źle pamiętam, to przepraszam i skoryguj od razu, że tak nie było.

Dodaj też, że przez niewyspanie wynikłe z zakłócania ciszy nocnej, ludziom puszczają nerwy, gdy próby stworzenia programu DLA MIASTA i POWIATU (wspólnego dla wszystkich partii) są marginalizowane i banalizowane tanią (ale jak widać chyba skuteczną) retoryką.

Dla ułatwienia dodam, że zarządca terenu i nieruchomości odpisał, ze sprawy należy zgłaszać na tzw policję. Dla ułatwienia dodam, że policja interweniowała kilkukrotnie, ale problem nadal istnieje. Co może Rada Miejska, co może Burmistrz w takiej kwestii?

To bardzo prosta sprawa, nie wymagająca pisania projektów, planowania obliczonego na lata i etc :) . Prywatnie proszę, jako Forumowicz :) . Oki? Moim zdaniem taka właśnie sprawa dla reprezentanta społeczności osiedlowej (chociaż jakby z innego osiedla).


Obywatel, niepełnosprawny, student, pracujący w Zakładzie Pracy Chronionej, próbuje się w nocy jeśli nie uczyć, to po prostu przespać pomiędzy wykładami, które do tego są wpisane pomiędzy jego pracę, zainteresowania i działalność społeczną.

Poza pytaniem do Burmistrza i Radnych mam tutaj pytanie odnośnie wpisania powyższego problemu w idee SLD. Nie znając tychże dokładnie, zakładam że mieści się on w przestrzeni programowej SLD ???

Zakładam też, że taki społecznik, jak Smooth, poprzez moją prośbę? Tak Wujaszku?
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2010-04-27, 03:55, w całości zmieniany 7 razy  
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-04-27, 06:02   

Proszę zadać pytanie odnośnie pojemników na psie odchody, które powinny stanąć w rejonie ul. Grudziądzkiej, Katowickiej, Korfantego, czyli na osiedlu domków jednorodzinnych Osiedla Południowego.No i proszę o więcej szczegółów nt. naszych wysp odrzańskich, jakie są plany z nimi związane. A, jeszcze jedno, co z remontem uliczek w Parku Centralnym i Parku Peppela.
0 UP 0 DOWN
 
Trifonas 
twoja stara


Wiek: 40
Dołączył: 24 Lut 2008

UP 31 / UP 12



Wysłany: 2010-04-27, 07:47   

A ja proszę o pytanie czy wzorem np. Oławy - Straż Miejska będzie robić naloty na właścicieli "srających psów" i ukarze ich mandatami?

edit: temat jest gorący. przebił się jakoś do świadomości i ludzie o nim rozmawiają, dlatego jeśli nie teraz to kiedy?
Ostatnio zmieniony przez Trifonas 2010-04-27, 07:50, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-04-27, 23:36   

Nie koniecznie śledzę aktualności w Oławie więc proszę o wyrozumiałość i małe wyjaśnienie o co chodzi z tymi nalotami? Że w domu ich nalatują czy na spacerze? Nie bardzo wiem o co pytać i co podpowiedzieć Straży.

mulder napisał/a:
Proszę zadać pytanie odnośnie pojemników na psie odchody, które powinny stanąć w rejonie ul. Grudziądzkiej, Katowickiej, Korfantego, czyli na osiedlu domków jednorodzinnych Osiedla Południowego.No i proszę o więcej szczegółów nt. naszych wysp odrzańskich, jakie są plany z nimi związane. A, jeszcze jedno, co z remontem uliczek w Parku Centralnym i Parku Peppela.


Fakt, pisałeś o tym jakiś czas temu (o pojemnikach) - zapytam. O wyspy też choć jak sądzę odpowiedź będzie, że nie Miasto nie ma planów. Ale obym sięmylił.

Franco Zarrazzo napisał/a:
Zapytaj Burmistrza i Radnych, co można zrobić z lokalami zakłócającymi prawo do ciszy nocnej i wypoczynku.

Franko jakby Ci to, żeby było najprościej??
Mogę zapytać o coś burmistrza, ale jeśli to o co zapytam nie leży w jego właściwości to mi odpowie, że na drzewo (tylko kulturalnie). Sam napisałeś że należy zwracać się do "tzw. Policji" (nie wiem czemu tak zwanej). To może zwróć się do niej?

Co do wpisania problemu grających knajp do "idei SLD" to cienko to widzę.
0 UP 0 DOWN
 
Trifonas 
twoja stara


Wiek: 40
Dołączył: 24 Lut 2008

UP 31 / UP 12



Wysłany: 2010-04-27, 23:54   

Bartek T. napisał/a:
Nie koniecznie śledzę aktualności w Oławie więc proszę o wyrozumiałość i małe wyjaśnienie o co chodzi z tymi nalotami? Że w domu ich nalatują czy na spacerze?


Są to naloty dywanowe ;) A poważnie to o szczegóły muszę zapytać koleżankę oławiankę bo to jakaś większa akcja - nie tylko działania straży miejskiej, ale i kampania społeczna chyba.

W każdym razie straż miejska wlepia kwity właścicielom. Nie ma pobłażania, że mały pies, że on nie sra (tak! - są ludzie którzy się tak tłumaczą, ich pies nie sra), itp. itd. 100zł to dotkliwa kara - ostatnio kanar dał mi mandat za jazdę na gapę we wrocku i nie było mi lekko to zapłacić.
Ostatnio zmieniony przez Trifonas 2010-04-27, 23:58, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-04-28, 13:57   

Bartek T. napisał/a:
Attention, achtung, attention, pozor!


Spóźniłem się na sesję! :) - to chciałeś ogłosić, Bartku? :P

Bartek T. napisał/a:
Franko jakby Ci to, żeby było najprościej??
Mogę zapytać o coś burmistrza, ale jeśli to o co zapytam nie leży w jego właściwości to mi odpowie, że na drzewo (tylko kulturalnie). Sam napisałeś że należy zwracać się do "tzw. Policji" (nie wiem czemu tak zwanej). To może zwróć się do niej?


Zwróciłem się do innego Radnego (dziękuję) i do Burmistrza. Sprawa w toku.
Chciałem zwrócić uwagę, że formułując prośbę, wskazałem pewne mżliwości:

Cytat:
Obywatel, niepełnosprawny, student, pracujący w Zakładzie Pracy Chronionej, próbuje się w nocy jeśli nie uczyć, to po prostu przespać pomiędzy wykładami, które do tego są wpisane pomiędzy jego pracę, zainteresowania i działalność społeczną.


Co dalej, zobaczymy :)

Cytat:
Co do wpisania problemu grających knajp do "idei SLD" to cienko to widzę.


Chodziło mi o stostunek SLD do Konstytucji, przepisów prawa i Twój stosunek do obywateli miasta. Jak dla mnie wyrok zapadł. Wyprowadzić i rozstrzelać :) . Oczywiście zaufanie do Ciebie :) .

Dziękuję ZA niezałatwienie niczego po raz kolejny.

Serdeczności Lewico

P.S. Krytykowanie Burmistrza i głosowanie "ZA" nim? Kurde. Czegoś nie kumam.
0 UP 0 DOWN
 
Corvin 



Wiek: 49
Dołączył: 26 Cze 2007

UP 5 / UP 2



Wysłany: 2010-04-28, 14:07   

Franco Zarrazzo napisał/a:
P.S. Krytykowanie Burmistrza i głosowanie "ZA" nim? Kurde. Czegoś nie kumam.

To jest wlasnie przyklad wspolczesnej polityki. Gdzies juz byl na forum temat dotyczacy polityki w samorzadach. Ten przypadek wlasnie pokazuje jaka ona w rzeczywistosci jest.
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-04-30, 00:22   

Cytat:
P.S. Krytykowanie Burmistrza i głosowanie "ZA" nim? Kurde. Czegoś nie kumam.


Ustawy o samorządzie gminnym nie kumasz. Ale to już Twój problem :)

Tam zadania radnego gminy i zasady udzielania absolutorium są ujęte. Proponuje lekturę - może być do poduszki. Proponuję także, żebyś "zakumał" przed wyborami bo a nuż ktoś zapyta w czasie Twojej kampanii wyborczej.

Mimo bazyliszkowego wzroku Franka, który czułem na plecach zadałem kilka pytań na środowej sesji. I tak:
1. Zwróciłem uwagę, ze firma łatająca dziury w Brzegu robi to tak, że jednego dnia wycina głębokie figury geometryczne w na jezdni w asfalcie, pozostawia to na noc i następnego dnia zalewa asfaltem. Niebezpieczeństwem jest czas wieczorno - nocny kiedy te wycięte dziury zieją na kierowców. Wg zapewnień burmistrza firma, która wykonuje remonty ma być upomniana i uczulona aby tak nie robić.
2. Przypomniałem burmistrzowi, że upominałem się o zwiększenie liczby miejsc dla niepełnosprawnych na strategicznych miejskich parkingach - burmistrz zapewnił mnie, że przy odnawianiu oznakowania tychże miejsc postojowych będą dodatkowe.
3. Na prośbę forumowicza zapytałem o dodatkowe pojemniki na odpady "po psach" i na dozowniki - dowiedziałem się, że w budżecie przewidziane są środki na bieżące utrzymanie już istniejących (bo są intensywnie dewastowane) i dodatkowe (także na ulicach Korfantego, Grudziądzkiej, Struga, etc.) będą stawiane w miarę dostępnych środków finansowych,. Wg mnie należy to odczytywać, że w tym roku żadnych nowych punktów nie będzie. Obym się mylił!
3. Poza tym zadałem jeszcze trzy pytania, na które mam dostać odpowiedź na piśmie (w ciągu max 30 dni). Były to pytania - o skatepark (czy będzie przywrócony na poprzednie miejsce po remoncie Stadiony i dlaczego obecnie nie może być udostępniony młodzieży w tym miejscu gdzie stoi);
Jak burmistrz zamierza rozwiązać problem nowego (w miarę) przejścia dla pieszych na ul. Słowackiego, na którym stoi woda po każdych opadach;
Jakie działania podjęło miasto w związku ze "Świętem Brzegu" - obchodzonym zgodnie ze Statutem Brzegu 23 kwietnia?

Oczywiście jak tylko otrzymam odpowiedzi na piśmie opublikuje je na swojej stronie i napiszę informację na forum.
Ostatnio zmieniony przez Bartek T. 2010-04-30, 00:25, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-04-30, 05:29   

Dzięki, faktem jest , ze o Dniach Księstwa Brzeskiego cicho, że aż .
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-04-30, 08:52   

Bartek T. napisał/a:
Proponuje lekturę - może być do poduszki.


Nie da rady do poduszki. Prosiłem o pomoc w rozwiązaniu problemu - nie dałeś rady :P .

Bartek T. napisał/a:
Mimo bazyliszkowego wzroku Franka, który czułem na plecach


Zapewniam, że na sali były osoby dużo bardziej skupiajace uwagę swoją fizys, chociażby poprzez fakt różnicy płci ;) . Poza tym jeśli tuż, to zerkałem na monitor Twojego laptopa.

Poza tym po uzupełnieniu Bartka sprawa jest bliższa stanowi faktycznemu ;) . Powiem Panu, Panie Radny*, że kiepsko tam z tyłu słychać. Może rzeczywiście trzeba zmienić punkt widzenia ? :P

* sorki :P
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2010-04-30, 09:13, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: problemy, pytania


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu