Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Tango ...to życie
Autor Wiadomość
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-02-10, 12:50   

Hahaha :) . Myślę, że obejrzeć mógł nie prędzej, niż na wakacjach. Póki co tango gra w duszy :) . Jeśli chcesz obejrzeć, to ponoć w Brzegu "oni tańczą wciąż".

Z mojej strony żadnej "życzliwej" riposty się nie spodziewaj. Każdy kubełek zimnej wody na głowę jest dobry.

Co do stawania na nogi - odpowiedź ostatnio znalazłem w analizie archetypowej, ale o tym to chyba w Amorku.

Poza tym do dziś nie przeczytałem wywiadu z Aishą (podobnie jak i pewien pan nie dostarczył obiecanego filmu, chociaż w jego przypadku to nic nadzwyczajnego - nigdy nie lubiał oddawać...). Tango to prawdziwa lekcja życia :) .
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-02-22, 10:00   

Wpadł mi w oko klimatyczny szorcik tangowy:

http://www.youtube.com/watch?v=u8f784PhIY8
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-10-02, 08:53   

Tango na liście dziedzictwa ludzkości UNESCO


Żródło:-->KLIK!

Tango - taniec wywodzący się z Argentyny i Urugwaju - zostało wpisane na listę niematerialnego dziedzictwa ludzkości UNESCO - poinformowały źródła dyplomatyczne w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Abu Zabi, gdzie doszło do tej ceremonii.
- UNESCO postanowiło włączyć tango do niematerialnego dziedzictwa kulturalnego - podały źródła dyplomatyczne.

Jak podkreśla UNESCO na swojej stronie internetowej, "argentyńska i urugwajska tradycja tanga, które jest dziś znane na całym świecie, narodziła się w biednych środowiskach Buenos Aires i Montevideo, w basenie Rio de la Plata".

- Tańczone w salach tańca tradycyjnego w Buenos Aires i Montevideo, tango rozpowszechniło na całym świecie także swego wspólnotowego ducha, adaptując się z czasem do przemian w świecie - podkreśla UNESCO.[/center]
0 UP 0 DOWN
 
MaRiO 
..


Wiek: 81
Dołączył: 03 Maj 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: B r Z e G

Wysłany: 2010-02-06, 19:29   

Nie wiem czy w dobrym temacie napisałem. W poniedziałek w TVP Wrocław od godz. 19 nasz forumowicz - Franco Zarazzo :)
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-02-06, 19:41   

MaRiO napisał/a:
Nie wiem czy w dobrym temacie napisałem. W poniedziałek w TVP Wrocław od godz. 19 nasz forumowicz - Franco Zarazzo


No można by napisać w o nas forumowiczach.. ale tu też chyba może być.. a swoją drogą to super.. i skąd wiesz.. a i niech ktoś nagra!
0 UP 0 DOWN
 
KS 
.rześka osóbka.



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 37
Dołączyła: 24 Kwi 2005

UP 18 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-02-06, 19:44   

<niuch> o cóż kamanen?
Franczes przyznaj się ino 8)
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-02-06, 20:00   

O- ja też chcę się wywiedzieć :) Może uda mi się nawet zobaczyć, ale fajnie byłoby gdyby ktoś to nagrał jednak... Franku zdradź może jakieś szczegóły, proszę (prosimy) :)
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-02-06, 20:44   

A co tu gadać. Jeśli to ten sam serial, który mam na myśli, to autorzy przedstawili pewną część rzeczywistości, ludzi, często z małych mieścin, dla których taniec był tak jakby lekarstwem na życie. Ja tam jestem przynajmniej tak ukazany, jako gościu, który po rozwodzie i przygodzie z alkoholem, odnalazł się w tangu :) . Oczywiście nie mam nic przeciwko tej prezentacji - pani Ewa Straburzyńska, autorka serialu, otrzymała ode mnie zgodę na dysponowanie wizerunkiem. A do tego jakby nie patrzył, jest to prawda (tzn jej część, ale wyeksponowana przez autorów). Kręcenie zdjęć było dla mnie o tyle niekomfortowe, że akurat byłem w trakcie jakiejś infekcji (grypa, czy co), co się odbiło zarówno na moich wypowiedziach, jak i kondycji fizycznej. Jako moja partnerka (wtedy też życiowa) pojawia się Chmurkolistna (tutaj po raz kolejny podkreślam wdzięczność za wszystko, co dla mnie i dla Miasta, dla Tanga w Brzegu i Festiwalu MAGIA TANGA zrobiła!), przez chwilę Sahmet (Anna M). Część zdjęć kręcono u mnie w domu, część w Parku Wolności... część tu i tam. Zresztą zobaczycie. Serial był już emitowany podczas wakacji w telewizji ogólnopolskiej, bodajże na 1-ce.. Poza tym jestem jednym z wielu bohaterów tego serialu.

Dzięki MARIO za przypomnienie :) . Bo sam zapomniałem. Jeśli ktoś nagra, proszę o kontakt.

Po pierwszej emisji na swoim osiedlu zostałem bohaterem i przybyło mi znajomych :P ;) .
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2010-02-06, 20:58, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
KS 
.rześka osóbka.



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 37
Dołączyła: 24 Kwi 2005

UP 18 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-02-06, 21:11   

Już nastawiam przypominajkę, co by mnie nie ominęło nic :)
Sporo to będzie trwało. Ciekawa jestem 'zawirowanych'... :)
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-02-06, 21:13   

Ja się pojawiam chyba w dwóch odcinkach, o ile mnie pamięć nie myli.
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 04 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2010-02-16, 19:55   

Ja odkopujac stare zdjecia znalazlem u siebie na dysku to (wrzucam, bo pewnie tu zagladaja czasem):

Tangeros
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-02-16, 23:24   

ROTFL - akurat jak wrzucałeś, to ja tuptałem na milongę do Herbaciarni. Pierwszą od dawna :D . A potem Ci podjudzające smsy słałem. I niech ktoś powie, że "coś nie wisi w powietrzu".
A powiem Ci, że fantaści, to jednak mają czuja. Czas na Was, Milleniumie i Masonie :P .
0 UP 0 DOWN
 
Sawka 
Diablica [;



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2006

UP 1 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-02-26, 01:20   

Hej tam! Co słychać w tangowym półświatku? Ktoś się obraca w okolicach wrocławskich? Z racji tego, że zaczęłam sobie "tuptać" na kurs we Wrocławiu, jestem ciekawa opinii na temat milong we Wrocławiu i w ogóle wszystkich niezbędnych informacji co i jak i kukuryku :D
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-02-26, 05:41   

Sawka napisał/a:
jestem ciekawa opinii na temat milong we Wrocławiu i w ogóle wszystkich niezbędnych informacji co i jak i kukuryku


Sama sobie zdanie wyrobisz :) . Ja zresztą tam dawno nie byłem, chyba ze dwa lata. Jakoś nie po drodze mi do Wrocka (nie tylko na milongi). W Oławie byłem jakiś czas temu i tam klimat bez zmian, znaczy ok. Z chcęcią poczytam Twoje wrażenia z eskapad po tym, jak sama (i słusznie zresztą) zauważyłaś, półświatku :P .
0 UP 0 DOWN
 
Sawka 
Diablica [;



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2006

UP 1 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-03-27, 19:24   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Z chcęcią poczytam Twoje wrażenia z eskapad po tym, jak sama (i słusznie zresztą) zauważyłaś, półświatku :P .

No, moje wrażenia :mrgreen: . Jakiś czas temu wybraliśmy się na godzinkę na niedzielną milongę w restauracji przy hotelu Duet. Trochę czułam się tam jak ufoludek, nie wiem czego to zasługa, może tego, że jestem taka "malusia" :roll: przy umiejętnościach tam tańczących ludzi. Ale ogólnie nie podobało się mi to, że jedyną rzeczą związaną z tangiem była tylko muzyka. Wszędzie jasno, sterylnie, picu-picu, ludzie sunęli po parkiecie jak na herbatce u króla. A tango to kojarzy się mi bardziej z takim przyciemnionym, zadymionym lokalem (no dym to właściwie można pominąć bo zdrowiej :P ) gdzie na parkiecie hulają pary, a w powietrzu hormony :mrgreen: Poszukamy innego miejsca gdzie będziemy się czuć bardziej przytulnie i zostaniemy dłużej niż na godzinkę :P
Ale herbatki mają tam dobre 8)

W Brzegu są jakieś milongi czy cuś?
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: tango, to, zycie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu