Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Couchsurfing.
Autor Wiadomość
Dalville 


Wiek: 34
Dołączył: 19 Gru 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-05-23, 20:31   Couchsurfing.

www.couchsurfing.org - niesłychanie ciekawa rzecz dla tych, co lubią podróżować. Jest to coś w rodzaju portalu społecznościowego, zakłada się konto, pisze kilka informacji o sobie i umieszcza notkę, czy w tej chwili jest się w stanie przyjmować gości. Noclegu udostępnia się oczywiście za darmo, w praktyce odbywa się to tak, że używając wbudowanej w portal wyszukiwarki szpera się po różnych zakątkach świata wyszukując interesujących ludzi, po czym pisze się wiadomość i zakładając, że wszyscy przypadają sobie do gustu można już szykować się do podróży.

Dzięki tej stronie po miesiącu użytkowania byłem w Finlandii, gościłem u siebie podróżników z Izraela, Belgii i Węgier, w drodze jest już Niemiec, po którym oczekuję dwóch Amerykanek. Wysłuchałem wielu niesamowitych historii i poznałem naprawdę świetnych ludzi (specyfika profilu portalu, głównie podobni mnie wykolejeńcy i geeki), na wakacjach oprócz rewizyty u goszczonych przeze mnie znajomych prawdopodobnie wybiorę się do Iranu, jestem już po słowie z Rezą i Marjanne z Teheranu.

Jedyną rzeczą wymaganą by móc skutecznie korzystać z portalu jest komunikatywna znajomość języka w jakim mówi przyjmowana osoba, nawet udostępnianie noclegu jest sprawą opcjonalną.
0 UP 0 DOWN
 
Derian 



Wiek: 37
Dołączył: 20 Maj 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: inąd

Wysłany: 2009-05-23, 22:33   

Linka już podawałem kiedyś na forum.
Sam korzystam. Inicjatywa zdecydowanie zacna.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae


Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-05-23, 22:51   

Derian napisał/a:
Linka już podawałem kiedyś na forum.

Tak mi się właśnie wydawało, chociaż nie pamiętałem kto... ;) .

Inicjatywa, jak powiedziałeś, zacna :) . Ale nieco uzależniona od kilku spraw. Zresztą nikt nikomu nic nie nakazuje. ;)
0 UP 0 DOWN
 
Natek 



Wiek: 37
Dołączyła: 04 Mar 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-08-02, 01:59   

Moje dotychczasowe współlokatorki są w to wkręcone i jeżdżą sobie trochę, na razie głównie po Europie, pod koniec sesji i na początku wakacji gościł też u nas Niemiec. Generalnie fajna sprawa, aczkolwiek, jak wspomniał Dalville, coś w tym jest, że couchsurferzy są hm... specyficzni ;) Sama jeszcze nie mam tam konta, ale coraz poważniej rozważam założenie :)
0 UP 0 DOWN
 
Dalville 


Wiek: 34
Dołączył: 19 Gru 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-08-04, 12:17   

Fajna fajna, ja i moj aktualny host, Buket, slemy pozdrowienia ze Stambulu ;-) .
0 UP 0 DOWN
 
jahus 



Wiek: 40
Dołączył: 27 Mar 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-08-11, 08:20   

podobnie działającą społecznością jest hospitalityclub.org. Polecam
0 UP 0 DOWN
 
Sawka 
Diablica [;



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2006

UP 1 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-03-02, 19:35   

Hej, hej ! Ujawnijcie się :D Trzeba rozsławić nasz piękny Brzeg :D W końcu mamy tak dogodne położenie, że nasi goście mogą spokojnie zwiedzić sobie trzy miasta na "ino roz" (włączając w to Brzeg). Wrocław ma tak rozwiniętą strukturę w porównaniu do nas ( w wyszukiwarce pod hasłem Brzeg puściutko -bodajże 5 osób). No chyba, że chowacie się za Wrocławiem, jak ja, ze względu na częstsze tu bywanie ;)

Na dzień dzisiejszy założyłam grupę Brzeg (Places >> Europe >> Poland >> Brzeg ) (kto korzysta, to ją znajdzie) i czekam na 'naszych'. Szczególnie, że mój angielski kuleje i wygląda to naprawdę ubogo, heh ;)
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: couchsurfing


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 26
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu