Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
me zdjęcia - zapraszam
Autor Wiadomość
Grzech 


Wiek: 47
Dołączył: 06 Wrz 2005

UP 20 / UP 9



Wysłany: 2010-01-02, 08:46   me zdjęcia - zapraszam

Zapraszam do obejrzenia mej galerii w portalu maxmodels, proszę o konstruktywne uwagi, dziękuję i pozdrawiam, G.O.
http://www.maxmodels.pl/grigorius.html
0 UP 0 DOWN
 
dahek 



Wiek: 41
Dołączył: 12 Kwi 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-01-02, 11:50   

Naprawde dobre zdjecia. Dobry fotograf to i zdziecia dobre co tu sie dziwic :)
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 


Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2010-01-04, 02:02   

A ja mam watpliwosci. Nie chce marudzic, ale kompletnie nie wiem, jak konstruktywnie skrytykowac?

W przypadku Twojej, Grzech, galerii mam problem, bo zdjecia wygladaja jak robione w dluzszym okresie, a nastepnie wrzucone i przypadkowo przemieszane ze soba. Nie wiem tez, czy oceniac je jako zdjecia amatora (w portfolio masz zaznaczone, ze nie robisz zdjec komercyjnych), czy jako czlowieka, ktory zamierza sie realizowac w fotografii portretowej np. na potrzeby mody, ale dopiero zaczyna?

Mam tez problem czysto techniczny ze skryptem galerii na maxmodels - zdjecia poza dziwna numeracja nie maja adresow ani nazw, na podstawie ktorych moznaby je identyfikowac, a podejrzewam, ze wraz z nowymi zdjeciami uklad ulec moze zmianie?

Oceniac moge przede wszystkim wzgledy techniczne, bo fotografia mody i pochodne nie nalezy do moich konikow, wiec w innych aspektach (tylko jesli tego chcesz) bede sie wypowiadac jedynie na zasadzie: "troche obiektywnie, a troche na moj gust".

Ogolnie - moim zdaniem jest nierowno. Sa zdjecia dopracowane, gdzie swietnie gra swiatlo (podkreslam ten fragment, bo dalej jest tylko krytyka), ale sa i takie, ktore wygladaja tak, jakby wrzucone na sile, na odwal sie - gdzie wyraznie widac, ze robione w warunkach zastanych. Np. zdjecie z motorem na str. 2, gdzie bardzo rzucaja sie w oczy przepalenia, czy z tej samej strony szara twarz modelki w rozowej bluzce... nie wspominajac o zdjeciu z butami ze strony 4, gdzie w kadr wlazla jakas rama?

Jezeli chcesz nieco konkretniejszej opinii ode mnie, daj znac lapiac mnie na gg.
Nauczony doswiadczeniem wole opiniowac zdjecia rozmawiajac z autorem w 4 oczy, a jak sie nie da - na gg, a dopiero potem, albo w ostatecznosci - na forum.
0 UP 0 DOWN
 
Dżoker 


Wiek: 34
Dołączył: 03 Sty 2010

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-01-05, 09:48   

Panie Mason , chciałbym poznać Twoją opinię również o moich zdjęciach, z tego co piszesz to wnioskuję ze laikiem nie jesteś w tym temacie '
Albo jesteś, tylko że się wymądrzasz ;)

link do digarta
0 UP 0 DOWN
 
dahek 



Wiek: 41
Dołączył: 12 Kwi 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-01-05, 10:57   

link nie dziala bo jest podany do centrum podaj link www.nazwe uzytkownika.digart.pl
0 UP 0 DOWN
 
Dżoker 


Wiek: 34
Dołączył: 03 Sty 2010

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-01-05, 11:00   

http://www.rastamexicana.digart.pl/


teraz powinno być ok .
0 UP 0 DOWN
 
dahek 



Wiek: 41
Dołączył: 12 Kwi 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-01-05, 11:26   

tak teraz dziala i jest pare fajnych zdjec. ale pytanie bylo do a.masona :) a tak poza tematu nie poznalisy sie ostatnio podczas wypadu mojego z wtelecki ?
0 UP 0 DOWN
 
Dżoker 


Wiek: 34
Dołączył: 03 Sty 2010

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-01-05, 11:46   

dahek napisał/a:
a tak poza tematu nie poznalisy sie ostatnio podczas wypadu mojego z wtelecki ?


tak dokładnie

a pytanie kierowane do wszystkich znawców fotografii ;)
0 UP 0 DOWN
 
dahek 



Wiek: 41
Dołączył: 12 Kwi 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-01-05, 12:06   

nio to ja odpowiem ze nie jestem znawca ale jest 5 zdjęć które szczególnie uważam ze są dobre min. motorek, labadz, życiowy (to z wózkiem), liceum oraz według nie świetne zdjęcie z cyganami.
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 


Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2010-01-05, 18:53   

Dżoker napisał/a:
Panie Mason , chciałbym poznać Twoją opinię również o moich zdjęciach, z tego co piszesz to wnioskuję ze laikiem nie jesteś w tym temacie '
Albo jesteś, tylko że się wymądrzasz ;)

Nie jestem znawca, a pasjonatem lubiacym ogladac fotografie oraz czytac o nich. Takze moje wypowiedzi mozna traktowac jako wymadrzanie sie.

Jezeli chodzi o Twoje zdjecia, to musisz chwile zaczekac na swoja kolej, bo jak na zlosc mam troche roboty, a w dodatku obiecalem Grzechowi, ze skomentuje jego zdjecia (mialem to zrobic wczoraj, przepraszam).

W miedzyczasie, Dżoker, pomysl nad tym, czego oczekujesz (Grzech wyjasnil mi to juz na priv).
Przy takiej ilosci zdjec, jakie macie w galeriach, trudno jest na szybko sumiennie ocenic wszystkie. Szczegolnie, ze nie znam Was, a wyznaje zasade, ze zdjec nie powinno sie oceniac bez znajomosci kontekstu - celu fotografowania, poziomu umiejetnosci, oczekiwan, itp.
W dodatku nie wszyscy lubia, kiedy np. w ocenie zdjec przedstawia sie im wlasne wizje jak "powinno byc" (zahacza sie o gust), czy wytykania szczegolow...
0 UP 0 DOWN
 
Grzech 


Wiek: 47
Dołączył: 06 Wrz 2005

UP 20 / UP 9



Wysłany: 2010-01-06, 15:08   ok

Masonie - spoczko, z racji wykonywanego zawodu jestem cierpliwy;
Dżokerze - moim zdaniem zdjęcia interesujące i różnorodne, jak nauczę się wklejać foty tutaj na forum, wrzucę też swoje "widokowe" i inne
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: me, zapraszam, zdjecia


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 29
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu