Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Konkurs na esej
Autor Wiadomość
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-10-01, 06:49   Konkurs na esej

Konkurs na esej
bart
2009-09-30, ostatnia aktualizacja 2009-09-30 20:02
Żródło jest tu:--->KLIK!
Już tylko miesiąc pozostał młodzieży zainteresowanej uczestnictwem w szóstej edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Esej organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Opolu.
Temat tegorocznej edycji brzmi: "Poeta osobny" zaprasza w gościnę. Twórczość Mirona Białoszewskiego czytana dzisiaj. Konkurs adresowany jest do dwóch kategorii uczestników: uczniów szkół średnich oraz studentów. Dla tegorocznych zwycięzców przygotowano atrakcyjne nagrody i wyróżnienia. Dla zdobywców pierwszych miejsc w obu kategoriach przeznaczono nagrodę pieniężną - 750 zł, otrzymają oni także szansę opublikowania swoich tekstów w czasopiśmie literackim "red.". Nagrody finansowe przeznaczono także dla zdobywców drugich i trzecich miejsc - odpowiednio 600 oraz 400 zł.

Esej, który ma zostać przyjęty do konkursu, nie może być dotąd publikowany drukiem. Pozostałe zasady dostępne są na stronach internetowych biblioteki www.mbp-opole.art.pl. Termin przesyłania tekstów upływa ostatniego dnia października, a ogłoszenie wyników będzie 1 grudnia.
-----------------------------------------
Regulamin Konkursu


I. Organizator Konkursu

Konkurs jest prowadzony przez Organizatora na zasadzie niniejszego Regulaminu.

Organizatorem jest Miejska Bibliotekę Publiczna w Opolu, pl. J. Piłsudskiego 5-6,

45-706 Opole, http:// www.mbp-opole.art.pl



II. Adresaci Konkursu

Udział w Konkursie mogą wziąć:

1.

I kategoria - uczniowie szkół średnich ogólnokształcących i zawodowych kończących się egzaminem dojrzałości.
2.

II kategoria - studenci uczelni wyższych - bez względu na kierunek oraz tryb odbywania studiów.



III. Nagrody

1.

Kapituła Konkursu przyzna następujące nagrody i wyróżnienia:

I kategoria:

pierwsze miejsce: nagroda pieniężna w wysokości – 750 zł oraz publikacja w piśmie literackim „red.”

drugie miejsce: nagroda pieniężna w wysokości – 600 zł

trzecie miejsce: nagroda pieniężna w wysokości – 400 zł



II kategoria:

pierwsze miejsce: nagroda pieniężna w wysokości – 750 zł oraz publikacja w piśmie literackim „red.”

drugie miejsce: nagroda pieniężna w wysokości – 600 zł

trzecie miejsce: nagroda pieniężna w wysokości – 400 zł



1.

Kapituła Konkursu może także przyznać:

2 wyróżnienia po 100 zł i 5 nagród rzeczowych w każdej kategorii.

IV. Czas trwania konkursu

Konkurs rozpoczyna się 15.04.2009 r. i trwać będzie do 31.10.2009 r. (decyduje data stempla pocztowego).



V. Zasady Konkursu

1.

Warunkiem udziału w Konkursie jest zapoznanie się z Regulaminem.
2.

Udział w Konkursie jest bezpłatny.
3.

W Konkursie udział wezmą wyłącznie prace dotąd nigdzie nie publikowane drukiem
i nie będące zwycięzcami innych konkursów.
4.

Uczestnik Konkursu zgadza się na nieodpłatne wykorzystanie przez Organizatora nadesłanej pracy do celów promocyjnych, wydawniczych i innych zgodnych z działalnością Organizatora.
5.

Każda praca powinna być podpisana godłem lub pseudonimem, dane osobowe
(imię i nazwisko, dokładny adres z kodem pocztowym, telefon, e-mail) powinny zostać umieszczone w zamkniętej kopercie, oznaczonej tym samym godłem lub pseudonimem co praca.
6.

Każdy uczestnik może wystąpić pod jednym godłem lub pseudonimem i może przesłać tylko jedną pracę konkursową.
7.

Organizator nie bierze odpowiedzialności za naruszenie praw autorskich przez Uczestników Konkursu. Odpowiedzialność ta spoczywa na Uczestnikach Konkursu.
8.

Rozstrzygnięcie Konkursu nastąpi 01.12.2009 r. i dokona tego Kapituła Konkursu w składzie:

dr Adrian Gleń - pracownik naukowy Uniwersytetu Opolskiego,

dr hab. Jacek Gutorow - pracownik naukowy Uniwersytetu Opolskiego, poeta, tłumacz, krytyk literacki

mgr Sławomir Kuźnicki - nauczyciel Kolegium Języków Obcych Opolu, poeta, krytyk literacki

1.

Informacje o wynikach Konkursu będą dostępne na stronie internetowej:

www.mbp-opole.art.pl

1.

Zwycięzcy Konkursu oraz osoby, których prace zostaną wyróżnione będą powiadomieni telefonicznie lub pocztą elektroniczną. Pozostali uczestnicy nie będą indywidualnie powiadamiani.
2.

Wszyscy laureaci zobowiązani są do osobistego odbioru nagrody.



VI. Warunki techniczne

1.

Praca musi być przygotowana w edytorze tekstowym, Times New Roman (wielkość czcionki 12, marginesy 2,5 cm, odstępy między wierszami 1,5 cm), objętość tekstu nie może przekroczyć 5 stron maszynopisu i powinna być dostarczona w 4 egzemplarzach oraz dodatkowo na nośniku elektronicznym (CD-ROM, dyskietka) .
2.

Do Konkursu przyjmowane będą tylko te prace, które zostaną nadesłane w postaci wydruku komputerowego bądź maszynopisu.
3.

Prace należy przesłać na adres: Miejska Biblioteka Publiczna pl. J.Piłsudskiego 5-6, 45-706 Opole z dopiskiem „ESEJ” kat.1 lub kat.2.
4.

Prace nie spełniające warunków technicznych nie będą uwzględniane w Konkursie.

Żródło jest tu:----> KLIK!
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2009-10-01, 06:50, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-12-01, 18:24   

Zdaje się, że nasi znowu są w gronie laureatów ;) . Gratulacje jeszcze nieoficjalne, Pani Filolog :D :) <tak2> <tak2> <tak2> <tak> <tak> :brawo: :pocieszenie: <buja> :lol:

Swoją drogą, ciekawe, czy Burmistrz zaprosi. Wszak to już któreś z kolei wyróżnienie dla Brzeżanki studiującej w Opolu na Uniwersytecie...
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2009-12-01, 18:26, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2009-12-01, 19:10   

Skoro zostałam wywołana do tablicy czas zdjąc maskę anonimowości.

Nie ma jeszcze oficjalnych wyników zamieszczonych na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu: http://www.mbp-opole.art....d=41&Itemid=110 Jednak zostałam dziś popołudniu telefonicznie poinformowana, że zdobyłam wyróżnienie w konkursie. :)

Tym bardziej cieszy mnie fakt, iż nagrodę odbiorę w Auli Błękitnej Uniwersytetu Opolskiego – czyli na moim Wydziale.

Dzięki Franco za gratulacje! Każda nagroda to dla mnie wielka radośc!

Dodane: Już są oficjalne wyniki. Do tego przekręcono mi godło - miało byc Irish Rose a nie Iris Rose to zupełnie zmienia znaczenie. Muszę interweniowac...a numer mam taki jak mój wiek...ciekawe.
Ostatnio zmieniony przez chmurkolistna 2009-12-02, 00:17, w całości zmieniany 3 razy  
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-12-02, 07:02   

chmurkolistna, Irish Rose! Tak czy siak - gratulacje! Ciągle tylko słyszę o jakiś nagrodach/wyróżnieniach, a gdzie można poczytać nagrodzoną pracę?
Jeszcze raz gratulacje i oby tak dalej :)
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2009-12-02, 18:49   

Dzięki jadore. :) Teraz zasadniczo to tylko wyróznienie czyli IV miejsce. Co do poczytania to standardowo zobaczę czy Magazyn UO "Indeks" będzie reflektował. Po uroczystości odebrania nagrody, czyli we wtorek będę decydowac co z upowszechnieniem pracy. Chwila cierpliwości jeszcze.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: esej, konkurs, na


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 24
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu