Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Sprzątanie ulic i podwórek w mieście
Autor Wiadomość
Ivonn 


Wiek: 113
Dołączyła: 05 Lut 2007

UP 35 / UP 9



Wysłany: 2009-10-31, 13:02   Sprzątanie ulic i podwórek w mieście

Czasami obserwuje prace sprzataczek, ktore od rana sprzataja centrum miasta i sie zastanawiam,za co one biora pieniadze?? Sprzataja tylko jedna strone ulicy. Tam, gdzie stoja auta na ulicy, zalegaja caly czas liscie przy kraweznikach. Tam juz szanowne sprzataczki nie racza wsadzic miotly i wymiesc tych lisci i innych smieci. Sprzataja "po łebkach", byle jak.
Nie wiem, komu podlegaja te sprzataczki, ale moze z raz przydalaby sie im kontrola w pracy lub pouczenie, jak nalezy sprzatac!!
0 UP 0 DOWN
 
zibi 


Wiek: 46
Dołączył: 12 Gru 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-10-31, 13:20   Re: Sprzątanie ulic i podwórek w mieście

Ivonn napisał/a:
Czasami obserwuje prace sprzataczek, ktore od rana sprzataja centrum miasta i sie zastanawiam,za co one biora pieniadze?? Sprzataja tylko jedna strone ulicy. Tam, gdzie stoja auta na ulicy, zalegaja caly czas liscie przy kraweznikach. Tam juz szanowne sprzataczki nie racza wsadzic miotly i wymiesc tych lisci i innych smieci. Sprzataja "po łebkach", byle jak.
Nie wiem, komu podlegaja te sprzataczki, ale moze z raz przydalaby sie im kontrola w pracy lub pouczenie, jak nalezy sprzatac!!


Hmm jak mnie pamięć nie myli, to prawdopodobnie sprzątaczki są z firmy "WIRGA" a ta firma pozostawia WIELE do życzenia, dlatego nie ma co się dziwić.
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2009-10-31, 13:42   

To nie wina sprzątaczek a zamawiającego sprzątanie i płacącego za usługę. Za niewielkie pieniądze jest byle jakie sprzątanie. Aby firma sprzątająca miała zysk i klientów sprzątaczka ma przydzieloną taką powierzchnię, że fizycznie nie jest tego w stanie inaczej sprzątać. Rozwiązaniem jest rezygnacja z usług przeróżnych firm a zarejestrowanie działalności przez osoby sprzątające osobiście. Za tą samą cenę płaconą przez zleceniodawcę praca będzie wykonana lepiej bo sprzątaczka będzie miała dwa razy mniejszą powierzchnię do sprzątania, a przy okazji zarobi dużo więcej. Niewielką barierą jest tu konieczność ubezpieczenia się osoby sprzątającej od OC. Chodzi przede wszystkim o okres zimowy a ponoć ubezpieczyć się można na kilka miesięcy.
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2009-10-31, 13:52, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Ivonn 


Wiek: 113
Dołączyła: 05 Lut 2007

UP 35 / UP 9



Wysłany: 2009-10-31, 14:27   

Czyli jak ktos malo zarabia, ma zle pracowac? Masz bardzo dziwne podejscie do sprawy. Jesli wiekszosc mysli tak jak Ty, to mamy w kraju, jak mamy. Nie razi Cie wszechobecny brud? Uwazasz, ze nasze miasto jest czyste, zadbane??
Sprzataczki zamiast sprzatac, sporo czasu poswiecaja na pogaduszki miedzy soba.
Po prostu nie potrafia dokladnie sprzatac. I nie pisz tu o metrazach, bo zamiecenie waskiego pasa przy ulicy powinno byc sprzatniete! Male zarobki, to juz inna sprawa, ale jakies poczucie estetyki i obowiazku powinny miec te panie.
0 UP 0 DOWN
 
slawq 



Wiek: 45
Dołączył: 01 Wrz 2006

UP 37 / UP 6


Skąd: Skarbimierz

Wysłany: 2009-10-31, 15:10   

śmieci przy krawężniku sprzątają maszyną czyszczącą z tego co nie raz widziałem
0 UP 0 DOWN
 
Ivonn 


Wiek: 113
Dołączyła: 05 Lut 2007

UP 35 / UP 9



Wysłany: 2009-10-31, 18:45   

Tak, zgodze sie z Toba, tylko, ze ona sprzata strone, po ktorej nie sa zaparkowane auta na ulicy. Przejdz sie ulica Staromiejska, Jablkowa, to zobaczysz, ze pol ulicy jest sprzatniete, a pol brudne.
0 UP 0 DOWN
 
janek84 

Wiek: 40
Dołączył: 31 Paź 2009

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-10-31, 22:25   

Z tego co wiem to , utrzymanie czystości ulic w rynku należy do ZHK Brzeg
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2009-11-01, 06:24   

Pani sprzątająca moją ulicę robi to solidnie . Są i tacy pracownicy firmy " Wirga", ale dziwne, że jedna firma ma monopol w mieście, zdrowa konkurencja poprawiła by jakość . Co do zapłaty za prace , to jest też ważne i motywuje do działania.
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2009-11-01, 10:37   

Ivonn napisał/a:
Jablkowa, to zobaczysz, ze pol ulicy jest sprzatniete, a pol brudne.



maja klękac i wybierac spod każdego auta ?? a może wprowadzić zakaz parkowania ? i droge sprzatac maszyna??
0 UP 0 DOWN
 
ślicznotka-e-34 
Transporter



Wiek: 36
Dołączył: 31 Maj 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: stąd

Wysłany: 2009-11-01, 13:34   

Ivonn, a może zatrudniłabyś się w firmie sprzątającej i pokazała jak się solidnie pracuje ?! czytając twoje posty odnoszę wrażenie że wiecznie masz jakieś problemy. :?
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2009-11-01, 14:07   

ślicznotka-e-34 napisał/a:
Ivonn, a może zatrudniłabyś się w firmie sprzątającej i pokazała jak się solidnie pracuje ?!
Tak, szczególnie na okres zimowy kiedy to jedna osoba sprzątająca ma do odśnieżenia 10 (dziesięć) chodników i przejść przy posesjach w różnych częściach miasta i to wszystko między godziną 5.00 a 7.00. Wtedy najlepiej przyjść do pracy w podkoszulku. Młoda jest więc trzeba jej wybaczyć.
0 UP 0 DOWN
 
strus 



Wiek: 37
Dołączył: 14 Maj 2008

UP 5 / UP 3


Skąd: z domu

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-11-01, 14:44   

to może tak pokażcie szanownym sprzątaczką jak to się robi,jak się nie podoba miotły w łapy i rura na ulice sprzątać po jakiego wała takie tematy poruszać
0 UP 0 DOWN
 
Ivonn 


Wiek: 113
Dołączyła: 05 Lut 2007

UP 35 / UP 9



Wysłany: 2009-11-01, 19:23   

A po takiego wala poruszac te tematy, zeby cos sie ruszylo w Brzegu. Sprzataczka jest od sprzatania, lekarz od leczenia, a nauczyciel od uczenia . A jak nie umie solidnie sprzatac, niech sie za to nie bierze! Nie widzicie, ze nasze miasto na tle innych podobnych miast jest brudne?? Te liscie mozna miotla wymiesc, zadna filozofia. Trzeba tylko troche myslec, a nie obijac sie w pracy. Tak samo pracuja drogowcy, jeden kopie, a trzech stoi i cmi papierosy.
I nie piszcie tutaj, ze sie czepiam. Tak, czepiam sie, bo z takim podejsciem jak maja niektorzy z was do sprawy, nigdy u nas nie ebdzie ladu i porzadku.
Przyklady z Brzegu moge mnozyc. Nic na to nie poradze, ze jestem estetka i drazni mnie brud i bylejakosc. Place podatki i chce mieszkac w czystym, zadbanym otoczeniu!
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2009-11-01, 19:42   

Ivonn napisał/a:
Place podatki i chce mieszkac w czystym, zadbanym otoczeniu!


ja też :D i jeszcze żeby służba zdrowia na którą też płacisz brała chorego od razu lekarz nie musiał zapisywac w kolejkach na pażdziernik przyszłego roku...

żeby pociągi jeździly z opola do wrocławia w ciągu 15 minut... Żeby w Polsce powstały autostrady... zebyś płaciła 10 % podatków z zusem razem :) zebyś zarabiała miliony :D jak jeszcze nie zarabiasz :D
Prawdziwa Utopia :D

Takie rzeczy to tylko w erze :D


jak jestes estetką i nie lubisz brudu to podbiegnij kiedys do sprzątaczki :D zabierz jej miotłe i pokaż jej jak sie zamiata :D aha pamietaj do siebie :D nie od siebie :)


nie możesz oceniać czy jest u mnie ład i porządek bo mnie nie znasz :) sorka winetou :D
0 UP 0 DOWN
 
Ivonn 


Wiek: 113
Dołączyła: 05 Lut 2007

UP 35 / UP 9



Wysłany: 2009-11-01, 21:36   

Wiec sie przylacz do reszty i niech cie te liscie zakryja. Typowe polskie podejscie do wszystkiego. "Cudze, niech bedzie brudne, mnie to nie dotyczy". A ja nie jestem od zamiatania, niech to robia ci, ktorzy musza, bo lepszej pracy nie dostana.
Kazda prace trzeba wykonywac sumennie, ale niestety, u nas to nierealne. Swiadomosc Polakow ogranicza sie tylko do piwa, wodki i bylejakosci. Pozostalosc PRLu nadal pokutuje w glowach wielu Polakow, niestety. A myslalam,ze mlode pokolenie tak proeuropejskie zmienilo juz swoje myslenie. Ale sie pomylilam. Nasza mentalnosc zawsze bedzie nas pozostawiac w cieniu Europy.

Adminie,zamknij temat, a te liscie i inne brudy niech leza na ulicach. Ludziom to nie przeszkadza, wstyd mi tu kogos zaprsic z zagranicy, po prostu wstyd.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: miescie, podworek, sprzatanie, ulic


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu