Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Ważą się losy pociągu do Wrocławia 05.36!
Autor Wiadomość
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2009-10-08, 16:53   Ważą się losy pociągu do Wrocławia 05.36!

Od kilkunastu dni spisywane są ceny biletów na tej trasie. Samorząd Dolnośląski nie ma chyba zamiaru dopłacać do pociągu o tej godzinie. Opolski chyba też nie będzie miał w tym żadnego interesu. Co na to Władze naszego miasta? Jeśli nie można zapewnić pracy na miejscu w Brzegu to przydałoby się przynajmniej dojazd do pracy w innych miastach zabezpieczyć.
0 UP 0 DOWN
 
mirozmij 



Wiek: 48
Dołączył: 30 Wrz 2008

UP 18 / UP 0


Skąd: Dolny Śląsk

Wysłany: 2009-10-08, 17:37   

Znaczy się znów kolejne połączenie się przestaje opłacać..? Ile musi jeździć podróżnych w jednym składzie na odcinku 42 km., żeby połączenie było rentowne? 200? 500? 5000? Ja dojeżdżam tym pociągiem do pracy i zawsze jest kupa luda. Ludzie nie stoją w przedsionkach i między siedzeniami, więc może rzeczywiście wg "specjalistów" na kolei połączenie może być nierentowne. Ciekawe co z tego wyniknie. Mam takie doświadczenie, że zawsze jak spisują bilety to nie na próżno. Zobaczymy.
W każdym razie ja do pracy następnym połączeniem nie zdążę i chyba będę musiał skorzystać z PKP Intercity, czyli z pośpiecha, a jeśli mi się to nie będzie kalkulować, to pojadę własnym samochodem. Polityka kolei powala na kolana...

Ale poczekamy zobaczymy...
0 UP 0 DOWN
 
beneck 


Wiek: 38
Dołączył: 11 Wrz 2006

UP 26 / UP 16



Wysłany: 2009-10-08, 17:58   

Roztropek napisał/a:
Samorząd Dolnośląski nie ma chyba zamiaru dopłacać do pociągu o tej godzinie. Opolski chyba też nie będzie miał w tym żadnego interesu.
masz jakies konkretne dowody na to czy po prostu wyciągasz wniosek po tym ze spisują ceny?? jak nie masz to prosze Cie nie wprowadzaj tu zamętu drogi Roztropku. Podobnie jak mirozmij ja równiez uczeszczam tym pociagiem do pracy i polowa pasażerów wsiada w Brzegu reszte wolnego miejsca"dobija" Oława. Pkp juz w wielu osobówkach spisywało ceny biletówi od wielu lat odkąd podróżuje pociagami i wiekszosc z tych osobowek dalej jeżdzi. Co do UMWO to sie nie dziwie w koncu "tylko" Brzezanie 5 osob z LIpek podrózuje tym pociagiem reszta to Dolnoślązacy, ale jestem dobrej mysli i wierze ze ten pociąg nie zostanie zlikwidowany
0 UP 0 DOWN
 
Krakonoš 



Wiek: 41
Dołączył: 22 Lut 2008

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2009-10-08, 18:00   

Ja jednak pozostanę umiarkowanym optymistą co do tego połączenia :) Wstępne projekty rozkładów jazdy (wrześniowe) zakładają jego istnienie a nawet przedłużenie do Opola.
Liczenie może służyć uzyskaniu danych dla Urzędu Marszałkowskiego co do wysokości przyszłorocznych dotacji. Oby!
0 UP 0 DOWN
 
gurdol1 


Wiek: 60
Dołączył: 14 Lut 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-10-09, 01:29   

Spokojnie!

Pociag zostaje - być może z małą zmianąa minutową od 13 grudnia, a może bez. Prośba - nie siejcie zamętu, kierując się jedynie swoimi "podejrzeniami".

Poza tym na jasną przenajświętszą LOGIKĘ, to tym pociągiem do Wrocławia dojeżdża z Brzegu i Oławy dużo ludzi, więc żaden samorząd nie strzeliłby sobie samobója - likwidując prawcowniczy frekwencyjny ranny pociąg (te czasy już minęły - UM-y przejęły udziały w Przewozach Regionalnych i one nie są już "PKP").

Pozdrawiam
Robert Wyszyński
0 UP 0 DOWN
 
Sawka 
Diablica [;



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2006

UP 1 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-10-10, 10:02   

Roztropek, od kilkunastu dni są spisywane bilety o każdej godzinie, osobiście nie jeżdżę każdym pociągiem, ale chyba można ufać słowom pana konduktora :-P ponadto sama byłam świadkiem spisów o różnych godzinach
0 UP 0 DOWN
 
Bajabajka 


Wiek: 47
Dołączyła: 24 Maj 2007

UP 8 / UP 74



Wysłany: 2009-10-10, 22:43   

Dojeżdżałam kiedyś tym pociągiem do pracy na 7.00, ponad 5 lat i uważałam, że jest optymalnie "ustawiony", chociaż większość narzekała jak było opóźnienie (= zawsze), ale nie wyobrażam sobie żeby tego połączenia zabrakło, nio chyba, że PKP zajmie się płaceniem zwolnionym długotrwałej kuroniówki!

Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony przez Bajabajka 2009-10-10, 22:45, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: 05, 36, do, losy, pociagu, sie, waza, wroclawia


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 25
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu